Андрій Головач: секс, наркотики, конвертаційні центри

Андрій Головач: секс, наркотики, конвертаційні центри
Заходячи в елітний стрип-клуб в районі столичної Бессарабки і замовляючи приватний танець в навантаження до коктейлю, можливо, ви навіть не здогадуєтеся, що оплачуєте послуги на рахунки сім’ї одного з найодіозніших правоохоронців часів Віктора Януковича, екс – глави податкової міліції Андрія Головача. Проституція, наркопритони, конвертаційні центри, контрафактні спирт і сигарети, елітні котеджні містечка – лише частина його імперії, яка мирно існує в постмайданної Україні.

Якщо людина визнала себе членом банди Віктора Януковича та екс-глави «Минсдоха» Олександра Клименка, а також «дав цінні свідчення»щодо схеми незаконного відшкодування ПДВ на 3 млрд. грн., він може і далі займатися сутенерством, кришувати наркотрафік і рейдерити підприємства, "що погоано лежать”.

Саме до такого висновку можна прийти, вивчивши правдиву історію «Кефірчика» – екс-глави податкової міліції України при Клименко – Андрія Головача. Ще два роки тому його голосно затримували і заарештовували його майно на 480 млн грн. (непогано для людини, все життя пропрацювавшої на державу), але сьогодні він на волі, хоча і продовжує марнувати награбовані у співвітчизників гроші.

Рання професійна кар’єра Головача вже добре описана в інших джерелах, тому тут нагадаємо про його «подвиги» лише частково.

Поклоняючись бронзовому ідолу

Розквіт впливу Головача припав на початок 2010-х, коли до влади прийшов Янукович. Злодійкуватим «донецьким» припав до душі підприємливий податківець, який налагодив схеми «комісійних» з усіх управлінь в країні наверх, і став згодом одним з архітекторів «системи» – мережі конвертаційних центрів, в яких переводилися в готівку гроші і минімізувалися податки. Мережа діяла безпосередньо під «дахом» податкової.

При цьому податківець знайшов і власні схеми заробітку – мінімізація податків для курців і горілчанників, а також контрабандні поставки їх нелегальної продукції як в Україну, так і за її межі. Саме ця сфера подарувала Головачу романтичну кличку «Кефір» – якраз 0,5% від обороту спиртовиків і сигаретників він і брав за забезпечення їх спокійного і забезпеченого існування. Завдяки спілкуванню з «Кефірчиком» ряд провідних горілчаних компаній недоплачивали в бюджет ПДВ на сотні мільйонів гривень.

Згодом, правда, Головач не поділився з потрібними людьми в Києві та система почала вибивати його ставлеників для запобігання всіх економічних злочинів в країні. Ця ідея сподобалася Януковичу і Головач потрапив у найближче коло глави держави.
Очевидно, спілкування було настільки близьким, що Головач став обожнювати диктатора: при обшуках у 2016 році і під час затримання Головача за звинуваченням у незаконному відшкодуванні 3 млрд. грн. ПДВ фірмам Клименко, у нього вдома знайдуть бронзовий бюст Януковича.
Але повернемося у 2014 рік, коли диктатор тільки втік. Саме тоді комісією нової влади були розкриті кабінети Головача в будівлі на Львівській площі. Там знайшли готівкою $14 млн, документи на перерахування грошових коштів в Bank Austria, магнітні картки цього банку, документи фірми «Танталіт» (на яку було записано Межигір’я), документи на майно 2 заміських будинків в Києві і в Зальцбурзі. Втім, це були революційні часи і Головачу вдалося проспонсорувати появу спеціального розпорядження, згідно з яким всі докази, крім грошей і важливих документів, були знищені, як і акти обшуків. Пізніше головний військовий прокурор Анатолій Матіос розповів, що через рахунки Головача в 2013-2016 роках пройшло  1,6 млрд гривень.
Все буде «Чікі Пікі»
Головач почав поступово «адаптуватися» до нового життя. У тому числі – і легалізувати свої численні активи. Один з найбільш «понтових» – частка в столичному торгово-розважальному комплексі «Арена» (через ТОВ «Арена-Капітал»), де у Головача та його сина Олександра є два стрип-клуби – «Арена Старс» і «Чікі Пікі Го Го Клуб». Ці два місця – відомий притон повій, оскільки будь-яку з місцевих танцівниць можна замовити для ескорт-сервісу. Про це відомо навіть із свіжих судових рішень, не кажучи вже про більш ранні.
Наприклад, у 2015 році Печерське райуправління міліції вже проводило тут обшуки і затримувало адміністраторів за сутенерство. Судячи з судовим рішенням, година роботи «нічних метеликів» в клубі Головача тоді коштувала $300 – 135 дівчинці і 165 – закладу. Тоді сутенерів Шистко Людмилу, Антосевич Кароліну, Кловацкого Олега і Приймич Калину засудили умовно на 4 роки і відпустили.
Однак судячи з того, що клуб «Чікі Пікі» досі функціонує, Головачу вдалося домовитися з колишніми колегами по правоохоронній системі про те, щоб правопорушень «не помічали». І тут Головач спробував вбити відразу двох зайців. Адже крім проституції, клуби ще й обслуговують наркотрафік для столичних і заїжджих мажорів (трубочки для вдихання кокаїну неодноразово знаходили при обшуках у закладах екс-начальника податкової міліції).
За поставку як легких, так і важких наркотиків «Чікі Пікі» і «Арену Старз» відповідає хтось Ігор Самарін. Ось яку плантацію коноплі знайшли у нього при обшуках кілька тижнів тому (постанова суду ще не з’явилася в публічному доступі).
Самарін – партнер Головача з рейдерських схем в Дніпропетровську. Він також проживає у котеджному містечку «Сонячна долина», що належить Головачу  (його, до речі, теж заарештовували в 2016 році при затриманні Головача). Зараз Ігорю Самаріну і Головачу Андрію загрожує за виробництво, збут або пересилання наркотичних засобів позбавлення волі на 12 років.
Дніпропетровський кореш
Про те, яку роль зіграла робота в Дніпропетровському главку податкової міліції в житті Андрія Головача можуть розповісти сьогодні його тісні зв’язки з першим заступником прокурора міста Києва Павлом Кононенком, відомим також як «Паша-Конон». Справа в тому, що в 2000-х, коли Головач був спершу першим заступником, потім начальником податкової міліції у Дніпрі, Кононенко працював там же спершу головою міського управління МВС в обласному центрі, а потім очолив МВС області. Разом вони відповідали за «забезпечення квитками» бізнесу, збирання поборів з підлеглих, організацію податкових схем для великих промислових підприємств регіону, рейдерські захоплення в інтересах різних місцевих угруповань. Крім того, виходячи з особливого інтересу Паші-Конона до металобрухту, Головач напевно сприяв і безподатковому і безперешкодного експорту його за кордон.
Саме тоді зародилася непроста чоловіча дружба (не виключено, що з античним грецьким відтінком), завдяки якій сьогодні Кононенко негласно «супроводжує» всі справи, які розслідуються проти Головача як щодо рейдерських схем по різним підприємствам, так і щодо розкрадених коштів державного бюджету у вигляді незаконного відшкодування ПДВ.
Кононенко відомий і зв’язками з Павлом Лазаренком, і з братами Суркісами, під дахом яких налагодив у Запоріжжі бізнес з розробки відвалів "Дніпроспецсталі”, багатих різними цінними металами. Після «помаранчевої» революції різко перефарбувався і став продовжувати кар’єру вже при «демократичних» міністрах. Найскандальніше його відрядження тих років – Закарпаття, де він різко збільшив такси сум хабарів з автомобілістів, купив віллу під Ужгородом за 380 тисяч доларів, а також став жорстко стригти мзду з проїжджаючих через регіон заробітчан.
Сьогодні Паша-Конон займається низкою рейдерських схем Головача. Зокрема, відому тему з захопленням ряду агропідприємств в Чернігівській області, стосовно якої СБУ веде кримінальне провадження за зловживання з боку Головача та його оточення. Завдання Кононенка – забезпечувати «безпроблемне» проходження справи як через слідчі інстанції, так і в суді.
Очевидно, що Головач – не єдиний клієнт «Паші-Конона». Однак виходячи з того, наскільки серйозно він загруз у скандалах з проституцією, наркотиками і контрабандою, а також все ще незакриті кримінальні справи екс-глава податкової міліції, годувати свого кореша в столичній прокуратурі він буде ще довго.

 

Джерело

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать сковородки?
Сложно представить функциональную кухню, на которой не используется сковорода. Данный инструмент в некоторых случаях может служить вместо сотейника или кастрюли.
Сегодня, 14:3969
Стоит ли шить юбку из сетки: плюсы и особенности материала
Уже не так много времени осталось до выпускных. Каждой девушке хотелось бы выглядеть на таком мероприятии элегантно и произвести хорошее впечатление.
Сегодня, 12:0091
Основные технические параметры фрезерных станков
Профессиональное оборудование является важнейшей составляющей любого производственного процесса. Особенно это касается фрезерных станков, использующихся для изготовления целого ряда деталей и прочих изделий.
Вчера, 14:19161
Таможенный брокер  – гарантия быстрого таможенного оформления грузов
Для ввоза приобретенного или вывоза произведенного товара предприниматель должен «задекларировать» его на таможне. Если нет желания или времени заниматься оформлением, то можно воспользоваться услугами посредника – таможенный брокер в Киеве все сделает сам.
15-янв-2022, 14:35159
Огляд новинок посадкової картоплі
Картопля – найпоширеніший овоч, широко відомий своєю універсальністю. Він незамінний у складі різноманітних страв – супів, гарнірів, салатів та снеків. І цілком справедливо картопля вважається другим хлібом.
15-янв-2022, 14:32153
Как выбрать телевизор для просмотра футбола
Каждый год наполнен множеством интересных мировых футбольных событий. Для любителей данной игры очень важно наблюдать за матчем с эффектом присутствия.
14-янв-2022, 16:25344

События

Хакеры вновь атаковали сайты государственных структур Украины
На этот раз под ударом оказался сервис системы электронных закупок Prozorro.
Сегодня, 17:2461
Принцип коллективной обороны в НАТО распространили и на космос
В понедельник, 17 января, Альянс обнародовал "Всеобъемлющую политику НАТО в космосе", согласно которой на космическое пространство распространяется принцип коллективной обороны.
Сегодня, 16:4965
После трехчасового перерыва заседание суда по Порошенко возобновилось
Печерский суд города Киева спустя три часа возобновил заседание по избранию меры пресечения для обвиняемого в государственной измене бывшего президента Украины Петра Порошенко.
Сегодня, 14:5284
Спустя 5 месяцев расследования ГБР допросило нардепа Трухина по делу о ДТП
Спустя пять месяцев после начала расследования дела о ДТП с участием "слуги народа" Александра Трухина ГБР так и не установило, кто был за рулем авто в момент аварии. Впрочем, уже состоялся допрос нардепа. 
Сегодня, 13:0689
10 богатейших людей мира удвоили свое состояние за период пандемии
10 самых богатых людей мира удвоили свое состояние за первые два года пандемии коронавируса из-за резкого роста бедности и неравенства.
Сегодня, 10:30127
Мужчина с криками "Лжецы" выбил дверь горсовета в Черновцах
В Черновцах полиция задержала мужчину, который вечером в воскресенье, 16 января, выбил входную дверь местного городского совета.
Сегодня, 10:15123