Медведчук відверто про особисті санкції, фільм про Стуса та участь дружини у танцювальному шоу (Видео)

Медведчук відверто про особисті санкції, фільм про Стуса та участь дружини у танцювальному шоу
Спецпредставник України з гуманітарних питань в Тристоронньої контактній групі Віктор Медведчук в рамках проекту "Велике інтерв'ю з великим політиком" на телеканалі "112 Україна" розповів про проблеми обміну полоненими, скандал з фільмом про Стуса, персональні санкції США і умови, на яких Україна могла б повернути ОРДЛО.
Павло Кужеєв: Вітаю глядачів "112 Україна". Сьогодні в рамках проекту "Велике інтерв'ю з великим політиком" у нас розмова із спецпредставником України з гуманітарних питань в Тристоронньої контактній групі Віктором Медведчуком.
Розмова відбувається в Києві.
- Як часто буваєте тут і звідки, можливо, прибули в столицю України?
Віктор Медведчук: Був на відпочинку, зараз прилетів до Києва і вже вийшов на роботу, працюю. Рідко покидаю Київ. Тільки у справах, якими я займаюся. Це може бути Мінськ, Москва, це можуть бути країни ЄС, а так час проводжу тільки в Києві, тут працюю, працюю, роблю те, що вважаю за потрібне.
- Ви до сих пір єдиний, хто може літати безпосередньо з України в Росію.
- Так є таке. І дійсно літаю безпосередньо в Москву, Сочі, де маю зустрічі з керівництвом РФ щодо тих питань, які підпадають під інтереси України і українського народу, і тим інтересам, які необхідно відстоювати, незважаючи на характер і зміст відносин, які, на жаль, склалися між нашими країнами.
- "Якби я був на місці голови СБУ, якби мені не давали заарештувати Медведчука - але ж його є за що заарештувати, - я б подав у відставку і публічно заявив, що не згоден з такою політикою президента, який домовляється з Путіним. Тому Медведчук повинен сидіти в тюрмі за свої злодіяння проти України. Замість цього на нас весь світ зараз дивиться як на ідіотів. Україна не має прямого повітряного сполучення з Росією, але Медведчук спокійно туди літає ". З інтерв'ю Героя України Степана Хмари телеканалу ZIK 20 лютого.
- Я можу погодитися тільки з однією тезою Степана Хмари, мого вічного опонента, в тому плані, що дійсно на нас світ дивиться як на божевільних. Це правда щодо економіки, це правда щодо кризи на Сході, щодо того, що відбувається в країні, що відбувається з доходами людей, працевлаштуванням і багатьма іншими речами. І з тим, що ми самі у себе вдома не можемо навести порядок. Це правда. А все інше - побажання одного з тих, хто ніколи моїм другом не був, і я дозволяю йому так думати. Але, на його жаль і моє щастя, підстав зробити те, що він хоче, не було ні раніше, ні і зараз. І я впевнений, що не дам приводу ні цій владі, ні майбутній, як він би хотів. Цього не станеться. Хоча спроби це зробити і провокації відбуваються постійно і з боку генерального прокурора, і з боку СБУ, але поки, на моє щастя, вони все безуспішні. Тому що я законослухняний громадянин, працюю, живу і дію в інтересах країни і буду так себе вести в майбутньому.
- Український уряд збирається закрити залізничне пасажирське сполучення з РФ і ввести ще ряд обмежень. Міністр інфраструктури Омелян у себе в фейсбуці заявив, що підписав історичний документ: "У Москву будуть ходити тільки ведмеді, як в старі добрі часи". І ще одна цитата Омеляна про залізничне сполучення: "Ми хочемо, щоб це рішення приймалося в комплексі заходів по ситуації в Азовському морі, окупації Криму і частини східних областей". Це коментар "Економічній правді".
- Ви знаєте, я публічно вже дав оцінку пану Омеляну - людині, яка випадково опинилася в цьому кріслі, як і 80% членів Кабміну, які теж там з нагоди відбувають повинність, іншими словами, роблять вигляд, що вони представляють уряд і вирішують проблеми України . Це людина обмежена за своїми поглядами. І по суті того, як він ставиться до інтересів людей. Як не дивно, в останні дні в ЗМІ дуже багато говорилося про те, що собою являє пасажирське сполучення між Москвою і Дніпром, між Москвою і Харковом, Києвом і Львовом, наскільки завантажені ці поїзди, скільки людей їздять в РФ. Тому якщо проігнорувати інтереси людей, - а це стало принципом і правилом для уряду і в цілому влади України, - то можна заборонити і це. Заборонили авіасполучення, можуть заборонити і це. Я чомусь вірю, що це залежить не від нього. Це залежить від колегіального рішення, а там можуть і прокинутися якісь тверезі думки, що треба б подумати і про людей: якщо вони туди їздять, то я не думаю, що на екскурсію. І це не тільки ті, які працюють і шукають роботу там, тому що тут, в тому числі і Омелян з колегами, не забезпечили їм роботу. Але це ще і родичі, близькі та багато інших. Тому як би влада не намагалася зробити ворогами російський і український народи, жодної влади цього не вдасться зробити, ні тут, ні там.
Я вірю, що ці непорозуміння, які з нагоди потрапили в уряд, кануть в Лету, а нормальні люди будуть відновлювати відносини між братніми народами. І в майбутньому ці відносини будуть в іншій ситуації і будуть носити інший характер у порівнянні з тим, що зараз.
- Про братерство. Українські прикордонники повідомляють про численні випадки зупинки українських та іноземних суден, що йдуть під українським та іноземними прапорами в акваторії Азовського моря. Їх оглядають, проводиться ідентифікація команди. Порошенко каже, що це робиться для того, щоб заблокувати Україну в Азовському морі, забезпечити ескалацію напруги і провести атаку на Маріуполь, де здійснюється експорт продукції чорної металургії України. Також він допускає атаку на інші порти Азовського моря.
- Я не поділяю таку критичну оцінку президента України. Більш того, я знайомий з цією ситуацією. Тому що переговори про стабілізацію ситуації в Азовському морі ведуться. І якщо говорити про причини, то варто згадати, що Азовське море - це внутрішнє море двох держав. Це РФ і Україна. І по принципам і змістом цих домовленостей перевірка судів має місце і може мати місце. І якщо ви пам'ятаєте, ще кілька тижнів тому в прикордонній службі говорили: ну а що, РФ має право перевіряти. Вона перевіряє. Адже питання не в цьому. Питання в тому, що треба згадати про затримання судна під назвою "Норд", про моряків, які не під вартою, але не можуть виїхати на територію РФ.
Або згадати такий казус, який не піддається тверезій оцінці: ці моряки можуть покинути Україну, але вони можуть це зробити за українськими паспортами, які їм дали в Україні. А в РФ кажуть: та ні, вони ж громадяни РФ, вони повинні в'їхати в РФ за російськими паспортами. Дуже серйозна суперечка, я хочу вам сказати. Йде дискусія. Йде переговорний процес, а поки він йде, я хочу назвати кілька цифр. Такі порти України, як Бердянськ і Маріуполь, з 2014 по 2018 рік втратили вантажообіг - з 12 до 7 млн ​​тонн, ось про це треба думати Україні.
- А чому так?
- Складнощі відвідування цих портів, складності в обороті продукції, складності, пов'язані з особливістю економіки України. І ось якщо подумати про це, а потім домовлятися і шукати компроміс ... А якщо робити заяви, що роблять багато політиків, у тому числі ось ваша заява президента, яке ви процитували, то, звичайно, домовитися про це неможливо. А я вважаю, що домовитися можна, і стабілізувати ситуацію в Азовському морі можна. І це в інтересах України.
- У чому полягає компроміс?
- Компроміс в тому, щоб не завищувати ставки контролю з приводу судноплавства. І не створювати провокаційних чинників, при яких одна сторона діє, щоб помститися інший. Я далі не хотів би розкривати всі обставини, тому що ці переговори ведуться.
- Який таймлайн цих переговорів?
- Це можна було вирішити місяць тому. Але не вирішили. Бувай. Я сподіваюся, що вирішимо.
- З чиєї вини не вирішили?
- З огляду на, що йдуть переговори і що цей спір не прийшов до спільного знаменника, говорити поки не можна. Тому що є такі речі, які не може йтися, - вони можуть завдати шкоди процесу, який йде.
- Правильно: щоб не злякати - почекаємо.
- Та ні, це навіть неправильно. Є обставини, які характеризують одну і іншу сторони. Давайте не будемо давати їм оцінку, тому що створимо ситуацію, при якій не можна буде домовитися.
Більше дивіться у відео: 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
Теги: Медведчук  

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-04-03
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

"Мать и дитя" — сеть клиник репродуктивного здоровья
Не всем дано счастье быть родителями. Иногда супружеские пары живут годами в надежде родить ребенка, обследуются, лечатся от бесплодия и ничего не получается.
Сегодня, 13:3571
Доставка товаров из Польши
Все больше людей отдают предпочтение покупкам через интернет. Это очень удобно и выгодно. Чтобы найти необходимый товар, не нужно бегать по магазинам и ездить по городу, тратя время на дорогу
Вчера, 12:06120
Установка ГБО на «Хонду»
Все автолюбители, в том числе владельцы «Хонды», знают, что значительную часть расходов по обслуживанию транспортных средств составляют затраты на заправку
2-апр-2020, 19:53113
Ручки для межкомнатных дверей: виды и особенности
Чтобы выбрать оптимальный вариант ручек для дверей, особенно межкомнатных, нужно сперва хорошенько ориентироваться в их разновидностях и особенностях.
2-апр-2020, 19:45119
Какой уход за волосами выбрать
Волосы — это украшение человека. Для прекрасной половины человечества они являются самым дорогим аксессуаром. По внешнему виду волос можно судить о здоровье их обладателя.
2-апр-2020, 10:05114
С чего начать проектирование частного дома?
Советы о том, с чего начать проектирование частного дома.
31-мар-2020, 18:45291

События

Коронавирус в Ухане нашли у 15% кошек
В ходе исследования ученые посетили приюты для животных, находящиеся в разных частях города.
Сегодня, 11:44127
Может ли коронавирус жить на волосах человека
Профессора университетов и врачи-дерматологи рассказали о продолжительности жизни коронавируса на различных поверхностях, а также оценили возможность их обитания на волосах
Сегодня, 10:53190
Россия передала США уникальные тест-системы на коронавирус, позволяющие проверять 20 пациентов в час
Российский фонд прямых инвестиций (РФПИ) передал США российско-японскую тест-систему для выявления коронавируса. Об этом сообщил глава фонда Кирилл Дмитриев
Сегодня, 10:44112
Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 04.04 (состоянием на 10:00)
По данным Центра общественного здоровья, по состоянию на 10:00 4 апреля в Украине 1096 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19
Сегодня, 10:1011461
В Турции будут лечить коронавирус кровью с антителами уже переболевших
Турция со следующей недели начинает кампанию по сдаче крови переболевших коронавирусом граждан для ее переливания новым заболевшим, заявил глава турецкого отделения общества Красного Полумесяца Керем Кынык
Сегодня, 09:49175
Почему нельзя сравнить коронавирус и грипп
Во время эпидемии гриппа у большинства населения есть иммунитет, что позволяет остановить распространение заболевания, рассказал специалист из Университета Вашингтона в Сент-Луисе Эбигейл Карлсон изданию Business Insider.
Сегодня, 09:47110