Феномен чергової зміни парадигм і абсолютів в міжнародній політиці: глобальні ставки в частині президентських виборів України

Феномен чергової зміни парадигм і абсолютів в міжнародній політиці: глобальні ставки в частині президентських виборів України

Чи зроблені глобальні ставки в частині президентських виборів в Україні в 2019 році і чи домовилася «Трійка» (Трамп-Меркель-Путін) про майбутнього лідера України?

Світ переживає період, коли людська цивілізація підійшла в своєму розвитку до чергового конфлікту -зміни парадигм- уявлень про світ, світопорядку і місця людини в ньому. Не тільки Європа і США, але весь цивілізований світ прийшов в динамічний рух, до початку змін, що роблять людську цивілізацію невпізнанною, або як мінімум нетрадиційною в плані шаблонів нашої освіти і «правильного» мислення, незаперечних історичних авторитетів і ідеологій загальнонаціонального сприйняття.Глобальні кліматичні і погодні зміниі як наслідок - прогнози виживання людства, мінливі глобальні військово-політичні розклади - різко посилюють тиск на всі без винятку питання світової влади і міжнародного порядку, європейської і регіональної геополітики та дають прискорення подій, вони впливатимуть на військово-політичні питання в ключових країнах-регіонах світу. Але зміни природного клімату - не найразючіші.

Постєвроатлантичні парадигми сприйняття Європейської політики

Динамічно змінюється не тільки клімат і глобальні розклади, а й домінуючі ідеології, взаємозалежності і авторитети-шаблони сприйняття.

Євроатлантичний світ, побудований на глобальному військово-економічному домінуванні США, змінюється на користь змішаних ситуативних моделей. Модель – США як вершина піраміди, а всі інші внизу – вже не спрацьовує. Ми живемо в світі геополітики, що змінюється, коли відносини «ворогів» Трамп - Путін чи Меркель-Путін можуть реально нагадувати дружбу в порівнянні з відносинами Трамп - Ердоган або вчорашні Меркель - Трамп. Вже нікого не дивує жорстка позиція президента Трампа в рамках НАТО проти неоплачуваних внесків партнерів, що істотно похитнуло і зруйнувало уявлення про монолітність євроатлантичної єдності в рамках НАТО. У наявності комерціалізації Євроатлантичних оборонних зв'язків і дружби. За членство в американському клубі НАТО потрібно платити або доларами, або живою силою, «вантажем-200» у військових операціях США по всьому світу. США Дональда Трампа пред'явили права на володіння глобальної оборонної корпорацією НАТО з платою за членський клубний білет, і не всім це приємно і прийнятно. Поки взята дипломатична пауза.

Ми підходимо до абсолютно нової якості міжнародних відносин - сутнісної зміни глобального світопорядку і всіх взаємозв'язків в ньому, коли ще вчорашні недоторканні абсолюти руйнуються, а на їхньому місці виникає нова якість-цінність і нова система взаємозв'язків. Не слід виключати, що існування НАТО в нинішньому вигляді за 3 роки буде поставлено під сумнів самими ж країнами-членами Альянсу, оскільки зміняться до невпізнанності його країни-члени і сама суть оборонного трансатлантичного Альянсу (як Великобританія вже сьогодні ставить під сумнів цінність свого членства в ЄС і цінність ЄС як такої в той час, коли Євросоюз є «священною коровою» - мрією для ряду країн). Знову чути розмови про франко-німецькі оборонні відносини і європейську оборону на тлі американського фактора (Трамп) в НАТО, знову питання Туреччині і її військово-політичного позиціонування, і геополітичного майбутнього починає тиснути на суть Альянсу, знову національний імперський егоїзм і приватні інтереси провідних країн альянсу домінують над корпоративними союзницькими. НАТО може реально повторити долю Варшавського договору.

В рамках динамічної зміни геополітичних і глобальних параметрів виживання програють ті, хто продовжують чіплятися і жити старими вмираючими шаблонами. Особливо збиткові «країни-вічні кандидати в нікуди» і їхні еліти, що десятиліттями сповідують-повторюють одну і ту саму порожню за суттю геополітичну мантру - інтеграція кудись і членство в чомусь, коли саме життя країни і поколінь замінюється вічної інтеграцією в нікуди - за аналогією - «перманентна революція Троцького» - перманентні реформи. Україна і Грузія в цьому ключі як фронтові країни НАТО (по відношенню до Росії) можуть виступати як класичний приклад. Уже НАТО і ЄС, як уже було сказано вище, знаходяться в реальному стані внутрішніх прийдешніх кардинальних змін – зміни парадигм в рамках союзів, а Україна і її еліти застрягли на рівні сприйняття середини 90-х років минулого століття щиро вірячи, що вони адекватні і «йдуть в ногу з часом». Лідерам НАТО залишається тільки нескінченно обіцяти і повторювати, поплескуючи по плечі в надії, що ось-ось настане довгоочікуване членство... тільки українці мають продовжувати реформи.

На тлі глобальних кліматичних і геополітичних змін - не менш разючі технологічні та інформаційні відносини між суспільством і людиною. Але про це в іншій роботі.

Президентські вибори в Україні в 2019 році як сукупність зміни-появи нових глобальних і регіональних парадигм світової геополітики на конкретному прикладі.

Україна з прийдешніми в ній президентськими і парламентськими виборами в 2019 році може виступати регіональним прикладом боротьби сукупностей старих і нових парадигм геополітики і форм світового порядку і виживання. Безумовно, танення льодовиків і глобальна зміна клімату вже ставлять на порядок денний питання виживання цивілізацій і центрів сили. Без сумніву, такими центрами сили в Євразії є дистанційна США, Німеччина як лідер Європи і Росія - як лідер в пострадянській Євразії (в найближчому майбутньому таким може стати «не спляча Китай»). Динаміка кліматичних змін висуває на перший план питання енергетичної безпеки, шляхів доставки енергоресурсів і енергетичної самодостатності центрів сили. Кожна зі сторін розуміє, що безперебійна доставка енергоресурсів стає стратегічним ресурсом виживання спільноти націй-держав, а, отже, безпечної стійкості влади центрів сили.

Україна з радянських часів з її трубопроводами - це енергетичний хаб Європи - її безпеки і стабільності. Україна - це транзитний енергетичний магістральний шлях з Росії в Європу, цінність якого буде тільки посилюватися. Тому, вибори і будь-який політичний режим в Україні - це завжди вплив на питання енергетичної безпеки в Європі і одночасно на здатність Росії транспортувати певні обсяги енергоресурсів. Без сумніву, США сьогодні є основним військово-політичним керівником України і всіх основних процесів, пов'язаних з безпекою і стійкістю режиму. США не можуть односторонньо забезпечити членство України в НАТО і ЄС, але можуть реально через підконтрольну еліту утримувати Україну в парадигмі свого впливу і геополітики. Україна - це козир в руках США як в частині Росії, так і в частині Європи. Американський інтерес у продажу скрапленого газу Західній Європі і навіть Україні дозволяють Вашингтону міняти військовий і геополітичний клімат в Україні. Російсько-німецький трубопровід «Північний потік-2» послаблює американські віжки для Росії і Європи в частині поставок енергоресурсів через Україну. Цей геополітичний прогноз береться стверджувати, що з приходом до влади президента Трампа і початку комерціалізації глобальної геополітики з фокусом на національний комерційний егоїзм США, абсолюти і геополітичні шаблони можуть змінюватися.

Нові парадигми, нові правила геополітичної гри - нові ставки зроблені?

Цей геополітичний прогноз допускає можливість того, що незалежно від санкцій США і Європи проти Росії (традиційні інструменти впливу на геополітичного суперника), паралельно виникають дивні кардинальні зміни, які мають нову стратегічну логіку співробітництва-взаємодії за лінією Трамп-Путін-Меркель в частині енергетичного транзиту в Європу та подальшої долі України.

По-перше, відбувся ряд подій, композиція і послідовність яких можуть змінити всю Євразійську геополітику найближчих років:

1. Зустріч президентів Трампа і Путіна 16 липняв Гельсінкі,Фінляндія в частині формування «надзвичайно хороших» двосторонніх відносин.

2. Початок передвиборної гонки в Україні з програмнимвисуненнямЮлії Тимошенко як кандидата в Президенти України в 2019 році.

3. «Приватний»візитПутіна до Австрії з подальшимипереговорамипрезидента Путіна з канцлером Німеччини Ангелою Меркель в Німеччині.

4. Візит Меркель на Південний Кавказ івізитРадника президента США з нацбезпеки Болтона в Україну і його зустріч з Юлією Тимошенко.

5. Наступні телефонні контакти Меркель-Трамп-Путін в різних форматах в частині долі України - підсилюють вищу логіку.

По-друге, як інтерпретувати низку вище представлених результуючих міжнародних подій - нову зміну відносин по лінії Трамп-Путін-Меркель в частині України? Важливо зрозуміти, що вище представлена ​​стратегічна логіка подій - результуюча якість формування глобального тріумвірату (США-РФ-Німеччина) в частині України і взаємоприйнятного врегулювання військово-політичної кризи на Сході країни. Про це говорить вся логіка і послідовність поведінки президента Трампа, президента Путіна і канцлера Меркель. Як би нереалістично це не звучало, але стратегічна логіка говорить про вибудовування «нової моделі співпраці між США-Європою \ Німеччиною-Росією», яка суперечить традиційному сприйняттю «США і Німеччина і НАТО на боці України проти Росії».

З нової моделі співпраці США Трампа-Росія Путіна випливає, що між лідерами США і Росії досягнута, мабуть, секретна домовленість в частині стратегічної взаємодії з глобальних питань і в частині рішення «питання України», яка є тестом-демонстрацією успішності цього глобального співробітництва.

В реальності випливає, що Президент Путін готовий грати «за трампівскими правилами» і розглядає моделі рішення «українського питання» в контексті збереження геополітичного статусу-кво в частині України, яка ймовірно повинна стати де-факто «позаблоковою державою» в американській і европейскій, євроатлантичній зоні. Основа нової позаблоковості і врегулювання конфлікту на Сході України - зміна курсу і влади в Україні «на помірних» (Юлія Тимошенко і Компанія) і початок миротворчої операції ООН на непідконтрольних територіях Донецька і Луганська. Питання визнання з боку США і Німеччини Криму як території Росії переноситься на майбутнє. Гарантом цих таємних домовленостей між Путіним-Трампом-Меркель і загальноприйнятних для всіх сторін лідером є Юлія Тимошенко і її політична сила. Питання комерційного і технічного торгу навколо транзиту газу через територію України в Європу і питання «Північного потоку-2» залишається питаннями комерційного суперництва і майбутніх домовленостей в частині обсягів і взаємної вигоди. Судячи з позитивним принциповим реакцій з боку президента Дональда Трампа і Канцлера Ангели Меркель - здійснюється негласна підтримка Володимира Путіна в частині проекту «Юлія Тимошенко - наступний Президент України».

Для цього, і не випадково, Юлія Тимошенко та її команда в рамках розпочатої президентської гонки пропонують зміну моделі управління в Україні («Новий курс України») на парламентсько-канцлерівську, де Юлія Тимошенко - «європейський політик - жінка-канцлеріня», що має створити сприятливе сприйняття жінки канцлеріні-міротвориці в Австрії - Німеччини - двох канцлерівських європейських країн і в Європі в цілому. Після цього Путін їде з «приватним» візитом до Австрії, де бере участь у весіллі Міністра закордонних справ Австрії Карін Кнайсль і має можливість переговорити по ключових питаннях з Канцлером Австрії Себастьяном Курцем на шляху в аеропорт - слід вважати, що Путін замовив слівце про канцлера Юлії Тимошенко і австро-німецькому проекті європейської України - гаранта безпеки поставок російських енергоресурсів на європейський ринок. Не виключено, що Путін підняв з Канцлером питання про австрійських миротворців на Донбасі в рамках планованої миротворчої місії ООН. «За збігом обставин» Путін після Австрії летить до Німеччини на зустріч з Меркель, де обговорюються всі ті ж питання в частині врегулювання конфлікту на Сході України і ймовірно обрання "консенсусної кандидатури» Юлії Тимошенко для США, Німеччини і РФ з реалізацією в Україні «канцлерівської моделі управління »під Юлію Тимошенко, але без членства України в НАТО і без повернення Криму. Переговори Путін-Меркель успішно завершуються.

Після успішних візитів Путіна в Європу (Австрія і Німеччина), здавалося б, США повинні були відшмагати Німеччину і Австрію за співпрацю з «агресивною Росією». Але до Києва прилітає на День Незалежності України «яструб», Радник з національної безпеки Джон Болтон і, крім протокольної зустрічі з Президентом Петром Порошенко, в рамках якої Болтон не проводить час чергової зустрічі Президента Порошенко з Президентом Дональдом Трампом на полях чергової Генасамблеї ООН, ймовірно даючи зрозуміти, що час подібних зустрічей для Петра Олексійовича закінчився і в той же час, ключовий наближений Радник Трампа зустрічається з Юлією Тимошенко, ігноруючи всіх інших потенційних кандидатів у президенти України в 2019 році (таких вірних США як Анатолій Гриценко).

І в США, і в Європі, і в Україні адекватні реалісти-політики і експерти розуміють, що Україна не стане членом НАТО і не стане членом ЄС в осяжній перспективі. Європейська та євроатлантична риторика Юлії Тимошенко в частині НАТО означає не більше ніж гру за правилами, де основним босом України де-юре залишається США, а другим за значимістю - євроатлантична Європа в особі Німеччини та нейтральної Австрії. Більш того, радник з національної безпеки Болтон розставляє ключові пріоритети в частині «американського скрапленого газу» і американських енергетичних інтересів в Україні, мабуть, під гарантії Юлії Володимирівни. Фактично візит Болтона в Україні здійснюється в контексті ранніх і поточних домовленостей між Путіним - Трампом - Меркель про те, «як облаштувати Україну?» - компромісна фігура, яка влаштовує всі сторони - майбутній канцлер України Юлія Тимошенко. Позаблокова Австрія, мабуть, виступає як європейська модель для України співпрацює з НАТО і Росією.

Крім того, президент Путін дає карт-бланш канцлеру Ангелі Меркель в частині демонстрування повного російського співробітництва з Європою і США в частині «пострадянського простору» і доступу до альтернативних енергоресурсів та шляхів їхнього транспортування в Європу - Ангела Меркель здійснює успішний візит на Південний Кавказ, через який Німеччина може отримати перспективний доступ до енергоресурсів Центральної Азії за підтримки путінської Росії.

Як ідуть справи сьогодні? Все йде за узгодженим трійкою (Трамп-Путін-Меркель) плану.

По-третє, що очікує інших кандидатів в президенти України в 2019 році. У руслі вищенаведеного та якщо аналіз не помилковий, то можливо припустити що подальша доля нинішнього президента України Петра Порошенка прогнозована. Нинішньому президенту, мабуть, дадуть право на участь у президентських виборах, але по відношенню до реального шансу на перемогу на цих виборах - виникають великі сумніви. Мабуть, немає також шансу у Анатолія Гриценка стати президентом України, якщо вищенаведена логіка правильна. Питання ставити навіть не варто про представника Опозиційного блоку Юрія Бойка. У кращому випадку при виході програми з-під контролю на нього чекає доля Віктора Януковича перед першим Майданом-«Помаранчевою революцією» листопада 2004 року, який вимагав скасування результатів виборів.

По-четверте, якщо майбутні півроку-рік підтвердять ефективність тріумвірату Трампа-Меркель-Путіна навколо «облаштування України» шляхом перемоги Юлії Володимирівни як канцлера України та розміщення миротворців ООН в зоні конфлікту, тоді:

1) майбутні вибори в Україні в 2019 році є безпрецедентно в історії чистою формальністю «геополітичної корупцією» в єдиній зв'язці США-Німеччини-Австрії-Росії, що породжує всі види інших корупцій в Україні за рік до виборів, які вирішили долю України без народу України. Але геополітичні розклади і ризики вимагають цього;

2) США Трампа відпускають на час Україну в «європейську сім'ю» Німеччини і Австрії. Австрія, мабуть, буде займатися питаннями енергетичної безпеки Європи та біженцями в рамках головування Австрії в Раді ЄС з 1 липня по 31 грудня 2018 року і, мабуть, при канцлера Тимошенко Україні буде запропоновано взяти частину близькосхідних біженців, які перебувають в країнах ЄС на свою територію. Тому візит Путіна на весілля Міністра, дійсно, носив «приватний характер», особливо в частині України;

3) вся логіка подій глобального тріумвірату (США-Німеччина-Росія), що трансформується в квартет (включаючи Австрію) навколо управління-врегулювання ситуації в Україні говорять про те, що досягнутий стратегічний консенсус в частині бачення майбутнього України з виділенням Криму та споживання американського скрапленого газу в Європі в окремі питання-повістку торгу.

Автор не ставить категоричних діагнозів в частині майбутньої зміни геополітичних моделей, які передбачають врегулювання конфлікту на Сході України в узгодженому форматі Росія-Європа-США. Одне зрозуміло, що старі моделі «США-НАТО проти Росії за допомогою України і Грузії» вже не працюють. Тому багато що покаже в частині шансу президента Порошенко на переобрання на новий термін і аналогічно реального шансу Анатолія Гриценка. Більш того, Юлія Тимошенко (політичні сили і бізнесмени її підтримують) - мабуть найбільш компромісна фігура з точки зору керованого - контрольованого кризового менеджменту для Німеччини Меркель і Росії Путіна. Одночасно, мабуть, офіційна програма кандидата в президенти України Тимошенко буде геополітичним компромісом тріумвірату.

Якщо логіка стратегічного аналізу правильна, то спрацьовує американська модель «хорошого і поганого поліцейського». Тоді нині чинному президенту України, мабуть, в рамках заданого США алгоритму «поганого поліцейського» доведеться виконувати всю чорну, невдячну роботу - ввести заборону на ЖД-сполучення України з Росією, розірвати договір про дружбу і всі види обмежень гарстарбайтерства для простих українців в Росії, щоб потім прийшов до влади новий канцлер України «хороший поліцейський», «лібералізував» або скасував антинародні закони-укази «корумпованого президента», створюючи новий договір про Дружбу з Росією і підняв свій політичний рейтинг в країні на всі 300%. Тому якщо логіка непомилкова, можна прогнозувати, що всі геополітичні гайки, закручені Петром Олексійовичем, будуть під загальні оплески і всенародну любов розкручені майбутнім канцлером України Юлією Тимошенко на свою користь і на зміцнення її режиму.

Не слід виключати, вивчаючи поточну історію України, що, якщо нині чинний президент країни і його команда не прислухаються до натяків навколо недавнього візиту радника Болтона і все ж спробують просунути кандидатом в Президенти Петра Олексійовича, то на останнього чекає антикорупційний «Блокчейн»-Майдан за безпрецедентної підтримки тріумвірату - хотілося б помилятися!

Підсумовуючи, слід підкреслити, що Путін в рамках свого недавнього «напівофіційного» європейського турне фактично лобіював Юлію Тимошенко в рамках європейських енергетичних розкладів найближчого майбутнього. Мабуть, Москвою робиться ставка на двох канцлерів - підтримати майбутню «третю» канцлеріню в Україні під парасолькою Німеччини та Австрії в частині безпечних наземних поставок енергоресурсів через Україну. Якщо Путін домовився секретно з Трампом про канцлеріню Тимошенко, то всі наступні події навколо «зміни лідера і команд» в Україні відбудуться «в рамках пристойності», без майданів і за підтримки трьох столиць тріумвірату.

За рік до виборів - нової комерційної об'єднаної моделлю буде «геополітична корупція» з фактичним обранням переможця президентських перегонів в Україні в особі Юлії Тимошенко. Тоді Юлія Володимирівна стає безпрецедентним в історії України геополітичним чемпіоном-переможцем сердець світових лідерів. Тоді президентські вибори 2019 року - це просто формальність і поб'є всі рекорди підкупу електорату - кількість грошей, витрачених на задобрювання-підкупу електорату і інформаційного забезпечення «виборів-перемоги» при схваленні-благословенні всіх ключових світових геополітичних гравців.

Останні події навколо «європейськості Путіна» з самоварами і танцями, і його згоди на Тріумвірат-Квартет в питанні України може говорити або про те, що Владімір Путін готується на пенсію і тим самим бажає забезпечити собі безпечне майбутнє по лінії США і Європи, або навпаки - почав готуватися до монархії і грає в довгу. У будь-якому випадку друга половина 2018 року і весь 2019 рік дадуть відповідь на всі питання - гра зайшла занадто далеко.

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-02-21
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Преимущество светлых дверей
Желаете узнать о преимуществах светлых дверей в интерьере?
Вчера, 19:4799
Выбираем качественную стиральную машинку от LG
Без стиральной машины достаточно сложно обойтись в быту
Вчера, 19:44212
Что интересного в Одессе: подборка мероприятий
Этой весной афиша Одессы буквально разрывается от количества и плотности разнообразных концертов, театральных спектаклей и других
20-фев-2020, 21:43143
Как выбрать кухонную вытяжку: советы покупателю
Кухня – несомненно, самая посещаемая и самая важная часть дома, поскольку именно здесь вся семья собирается практически каждый
20-фев-2020, 21:03152
Почему необходимо установить ГБО на ваш автомобиль
Как сэкономить на топливе? Этот вопрос всегда волнует автовладельцев независимо от размера их дохода.
19-фев-2020, 07:58288
Косметика для мужчин
Идея о том, что мужчина должен быть чуть привлекательнее обезьяны
18-фев-2020, 16:49149

События

Экстрадировать Левина в Украину разрешил суд Болгарии
Местный прокурор заявил, что суд счел ходатайство об экстрадиции Левина обоснованным
Сегодня, 14:3646
Вторая смерть от коронавируса зафиксирована в Италии
Второй жертвой коронавируса стала жительница региона Ломбардия
Сегодня, 14:0737
В США НАКОНЕЦ-ТО БУДУТ ПРОДАВАТЬ КИНДЕР-СЮРПРИЗЫ
Каждый год в мире продается три с половиной миллиарда шоколадных яиц Kinder Surprise
Сегодня, 12:2248
Заболеваемость коронавирусом за сутки в Южной Корее возросла, а в Китае снизилась
В Китае подтвердили 109 новых смертельных случаев
Сегодня, 09:5271
Прорвать линию разграничения снова пытались боевики на Донбассе
Бой произошел в районе Новотошковского
Сегодня, 09:3988
Журналист показал «жителей Новых Санжар», которых на протест привезли с другой области
Цель достигнута. Нам стыдно за страну, нам противно от поведения сограждан, люди разочарованы и подавлены
Вчера, 19:39367