Віктор Медведчук розповів, чи балотуватиметься на вибори Президента, про участь дружини в проекті "Танці з зірками" й фільм про Стуса

Віктор Медведчук розповів, чи балотуватиметься на вибори Президента, про участь дружини в проекті "Танці з зірками" й фільм про Стуса
У серпні Віктор Медведчук став, мабуть, найбільш обговорюваним політиком в Україні. Кум президента Росії Володимира Путіна, парламентер від України з питань обміну полоненими в Тристоронній (мінській) контактній групі і глава руху "Український вибір", якого звикли вважати сірим кардиналом, зробив крок у відкриту політику: на запрошення Вадима Рабіновича Медведчук вступив в партію "За життя! ".
Слідом за цим послідувала низка скандалів: спочатку через участь його дружини Оксани Марченко в шоу "Танці з зірками", а потім навколо фільму про Василя Стуса, звідки якась "адміністрація Медведчука" нібито зажадала прибрати сцену c Медведчуком (він був адвокатом поета) .
Паралельно пройшов слух про скупку Медведчуком провідних новинних телеканалів.
Ряд спостерігачів побачили в усіх цих подіях знамення великих змін в країні. Експерти говорять уже про далекосяжні політичні плани Медведчука і його наміри балотуватися на пост глави держави.
"Країна" зустрілася з самим Віктором Медведчуком і дізналася, чи дійсно він зібрався в президенти (тим більше що до сих пір він це питання жодного разу не коментував) і розпитала про останні скандали з його участю.
- Визначилася партія "За життя!", до якої ви недавно приєдналися, з кандидатом на президентські вибори? Хто, на вашу думку, може претендувати на цю роль?
- Скажу прямо, це питання в партії "За життя!" ще не обговорювалося. Якщо ви хочете знати мою особисту думку, кандидатом в президенти повинен стати лідер партії - Вадим Зіновійович Рабінович. У нього найбільше шансів. Однак, повторюся, це моя особиста думка.
- Це єдина можлива кандидатура чи дискусії ще тривають і є інші претенденти?
- Ні, як я сказав, це питання в партії ще не обговорювалося, дискусії поки не ведуться. Ще дуже рано. Виборча кампанія починається 30 грудня, зараз тільки кінець серпня. Час для прийняття рішення є. Поживемо побачимо.
- Чи збирається балотуватися на пост президента один з лідерів партії "За життя!" Євген Мураєв?
- Я знаю дуже багатьох людей, які виношують такі ідеї. Навіть крім тих, хто вже заявив, що йде на президентські вибори. Але у мене немає інформації про те, що Євген Мураєв вже прийняв таке рішення. Думаю, що він є командним гравцем. І команда повинна визначати, кого висувати на які позиції і кого підтримувати. Вірю, що він людина команди.

- Останнім часом багато говорять про ідею висунення єдиного кандидата від опозиційних партій, орієнтованих на виборців Південного Сходу. Як ви ставитеся до цієї ідеї?

- Така ідея справді є - об'єднати для участі у виборах політичні сили, близькі по духу та ідеології.
- Уточню: мова йде про об'єднання партії "За життя!" і "Опозиційного блоку"?
- В першу чергу - так. Але на цьому перелік партій, які можуть до нас приєднатися, не закінчується. Я послідовний прихильник того, щоб об'єднати якомога більше партій і громадських організацій на цьому електоральному полі. До цього об'єднання можуть увійти сили, які діють в інтересах жителів Південного Сходу, в інтересах всього російськомовного населення в різних регіонах країни. Інтереси цих людей повинні бути захищені і представлені в парламенті наступного скликання. Я хочу, щоб це об'єднання відбулося. Але сьогодні говорити про конкретні результати поки не доводиться. Коли домовленість буде досягнута, повірте, приховувати цього ніхто не буде.
- Навколо яких ідей може відбутися таке об'єднання?
- Я піду від зворотного. Якщо описати все те, чого ми досягли за останні чотири роки, то наш виборець - це той, хто з цим категорично не згоден і вважає, що влада повинна діяти інакше. А саме: не згоден з тим, що за чотири роки ВВП України впав на 39%, а тарифи ЖКГ виросли на 702% - в сім разів! Ціни на тепло зросли на 1130%, ціни на газ зросли на 960%, і це ще не межа. Середня заробітна плата знизилася, з 408 доларів до 318, мінімальна пенсія впала зі 112 до 51 долара. Це результати роботи нинішньої влади, яка багато говорить про процес європейської інтеграції. Для них процес важливіший за результат? А нашому виборцю потрібен саме результат - припинення падіння рівня життя, створення нових робочих місць, відновлення миру на Донбасі, нормалізація відносин з країнами СНД, і в першу чергу з Росією.
- Чому виникла ідея об'єднання? Чи сподіваєтеся на перемогу єдиного кандидата на виборах?
- Звичайно, у кандидата від об'єднаних громадських і політичних сил більше шансів вийти в другий тур президентських виборів і навіть перемогти. Це логічно. Але для нас вибори не є самоціллю. Це лише механізм. Наша стратегічна мета - представляти інтереси українців, які поділяють ідеологію "партії миру" (а це і "Опозиційний блок", і "За життя!"), І громадські організації, опозиційні до нинішньої влади. Це головне. Якщо це об'єднання відбудеться, то така політсила буде відстоювати інтереси мільйонів громадян України - на президентських і парламентських виборах, а потім, я впевнений, і на місцевих. Акцентую увагу: стратегічне завдання - не вибори, а об'єднання таких сил. І якщо вони об'єднаються, то вони знайдуть спільну мову і в висунення єдиного кандидата, і в загальному списку на парламентських виборах.
- Хто міг би стати єдиним кандидатом на президентських виборах від опозиційних сил Південного Сходу?
- Припущення вже є, і визначити ймовірних претендентів не дуже складно. Ми вивчаємо соціологію, аналізуємо, робимо висновки. Рейтинги стануть одним з критеріїв, за якими ми будемо визначати єдиного кандидата.
- Судячи з цим критерієм, найбільше шансів стати єдиним кандидатом сьогодні у Юрія Бойка. За соцопитуваннями, він знаходиться в першій трійці претендентів на пост президента.
- Якщо розглядати рейтинги, то на сьогоднішній день у Бойка і Рабиновича найбільше шансів перемогти.
- А як щодо вас? Чи збираєтеся ви брати участь в президентських виборах?
- Я людина команди. Сьогодні у мене немає бажання пробувати себе в амплуа кандидата в президенти. Моя мета - об'єднати близькі за духом політичні сили і громадські організації, щоб знайти компромісні рішення по найголовнішим питанням, які хвилюють кожного українця: це світ на Донбасі, розвиток економіки, гарантії в соціальній сфері, захист прав людини, підвищення рівня життя людей. 

- Поки ви не давали чіткої відповіді на питання - йдете на вибори президента чи ні, виникла ціла конспірологічна теорія, що, якщо в другому турі зустрінетеся ви як уособлення "реваншизму" і Порошенко, це буде дуже зручно чинному президенту.

- А слово "реваншизм" ви в негативному сенсі вживаєте? Тому що для багатьох людей, які втратили роботу, бізнес, змушені були покинути свої будинки, у яких різко впав рівень життя і зникла впевненість в завтрашньому дні, реванш не несе в собі нічого негативного. А навпаки, виходячи з вашої термінології, вселяє надію і впевненість у завтрашньому дні.
- Але це ваш виборець, а є інший. Його називають промайдановскім, патріотичним.
- Зачекайте. Я не згоден, що це патріотичний виборець. Люди, які відстоюють продовження бойових дій на Донбасі, знищення економіки, деградацію, деінтелектуалізацію як результат реформи системи освіти - не патріоти. Бажати і робити зло своїй країні і своїм громадянам - це не патріотизм.
- Деякі експерти, оцінюючи теоретичну можливість вашого висунення на пост президента, відзначали ваш великий антирейтинг і демонізацію вашого образу. Особливо з огляду на низку останніх скандалів, де вам пригадали всі минулі гріхи.
- А які гріхи? Якщо ви про Василя Стуса, то ніякого гріха не було. Я чистий перед своєю совістю, чистий перед Богом, перед колегами та законом. Знаєте, міфічні розповіді про мою вину, весь цей шум і танці на кістках - не більше ніж кампанія, задумана і запущена американцями. Протягом багатьох років вони таким чином намагаються звести зі мною рахунки.
- Американці?
- Так. Це тягнеться ще з 90-х років. Подивіться: як тільки на політичній арені з'являється Медведчук - політик, якого американцям не вдалося зламати, на якого їм не вдалося знайти компромат, - якраз і спливає історія про Стуса. Події, про які сьогодні пишуть наші ЗМІ, про яких так натхненно розповідають політики і так звані адвокати-експерти, мали місце 38 років тому. Це єдине, що США намагаються використовувати в боротьбі зі мною як зі своїм противником. Адже нічого іншого, крім цього блефу, у них не було і немає. Ви пам'ятаєте, мене намагалися прив'язати до справи "Савченко - Рубана" і багатьом іншим, але безуспішно. Тому знову витягли з запилених скриньок справу Стуса.
- Вибачте, але навіщо це американцям?
- Вони знають, що у них є послідовний і принциповий опонент в Україні. Не просто опонент, а жорсткий, непримиренний противник. Тому що я боровся, борюся і завжди буду боротися проти зовнішнього управління, яке було введено в Україні в 2014 році. Тому що я не маю наміру миритися з тим принизливим фактом, що наша країна управляється з Вашингтона і руйнується зсередини так званими патріотами - убогими, нерозумними політиками, які з нагоди виявилися сьогодні у владі і представляють "партію війни". Для всіх справжніх і колишніх українських маріонеток в українській владі, для їх заокеанських ляльководів я був і буду ворогом номер один.

- Але хіба ви не підтримали сторону обвинувачення в судовому процесі над Стусом?
- Це брехня, цинічна і нахабна, як, втім, і всі інші звинувачення, висунуті на мою адресу. Я ніколи не підтримував позицію прокурора. Відносно Стуса я виконав всі обов'язки, передбачені законом та професійним обов'язком адвоката. Є протокол судових засідань, матеріали справи. Адвокат, який представляє мої інтереси, офіційно підняв цю справу в архіві СБУ. У матеріалах кримінальної справи немає нічого, що свідчило б про те, що я визнавав провину Василя Стуса, а тим більше підтримував сторону звинувачення. Але нашим ура-патріотам не потрібні факти, не потрібна правда. У них інша мета - виконати замовлення Вашингтона, провести кампанію по дискредитації Віктора Медведчука - громадянина, політика, громадського діяча.
- А як щодо дзвінка від вас з проханням вирізати сцену з вами з фільму?
- Ви серйозно вірите в цю маячню? Чи вірите в те, що дзвонили з "адміністрації Медведчука"? Вдумайтеся, який адміністрації (я не є главою Адміністрації президента з січня 2005 року)? Знову-таки заяву про цей дзвінок голослівно і брехливо від першого до останнього слова. Актор, який написав про нього в "Фейсбуці", згодом визнав, що це міг бути дзвінок пранкера.
- Тобто втручання з вашого боку не було?
- Не було і бути не могло. Особисто мені цей фільм не цікавий. Скажу більше: він не цікавий навіть синові Василя Стуса - Дмитру, який ще рік тому заявив, що цей фільм для нього смішний і неприйнятний. Якщо ж говорити про "втручання" вже після початку чергової провокації з цього приводу, то було тільки звернення моєї юридичної служби, в якому прямо сказано: питань немає, знімайте все що завгодно. Але в цій заяві також говориться і про те, що в разі виходу в прокат фільму про Стуса з незаконним використанням імені Віктора Медведчука і / або з недостовірною інформацією про нього будуть вжиті відповідні правові механізми, в тому числі спрямовані на заборону показу фільму. Якщо діячі, які через рік зйомок зрозуміли, що цей фільм нікому не потрібен, сьогодні так намагаються привернути до нього увагу і наростити рейтинги, то я не маю наміру брати участь в їх шоу.
- Але ви ж самі їм підігруєте, погрожуючи зірвати зйомки.
- Ні, я якраз відстоюю історичну правду. Ось ми сьогодні говоримо, що Стус був національним героєм, тому що виступав проти радянської влади. Він її не визнавав, вважав незаконною, виступав за повалення державного, громадського і політичного ладу. При цьому всі як мантру повторюють, що Стус відмовився від послуг адвоката Медведчука. Але чомусь наші "правдолюбці" замовчують, про те, що Стус вчинив так само і під час першого суду, коли його судили за тією ж статтею. Розумієте, він відмовився не від Медведчука, а від радянського адвоката. Це питання принципу. І навіть Левко Лук'яненко на питання, наскільки обґрунтованими були висунуті звинувачення проти Стуса, відповів, що його засудили законно.

- Левко Лук'яненко, дисидент, таке заявляв?
- Так, публічно, в інтерв'ю. Я вам можу процитувати слова Лук'яненка: "... Звинувачення, висунуті проти Василя Стуса за статтею 62 ч. 1 і ч. 2 КК УРСР, були стовідсотково обгрунтованими ... Якщо закон писав, що антирадянська агітація і пропаганда чи певні дії або висловлювання, а людина здійснювала такі дії, означає, це законно. і в цьому випадку не можна говорити, що радянська влада діяла незаконно. Але зараз ми не визнаємо ту законність. та законність була незаконною, як і держава в цілому ". Якби Стус тоді не вів антирадянську агітацію, не боровся з владою, то сьогодні він би не вважався борцем за незалежність України.
- Закриваючи тему скандалів, не можу не запитати ще про одне - з вашою дружиною Оксаною Марченко, коли стало відомо, що вона візьме участь в "Танцях із зірками".
- Знаєте, спочатку, як тільки почався цей скандал, ми домовилися з Оксаною цю ситуацію не коментувати, щоб додатково не розпалювати пристрасті. Тому що ті, хто зараз піднімають хвилі, створюючи бурю в склянці води, напевно, саме цього від нас і чекають. Відверто кажучи, я взагалі був проти того, щоб вона брала участь в "Танцях із зірками".
- А це було її рішення?
- Так, безумовно.
- Чому ж ви були проти?
- Тому що припускав, що це може не всім сподобатися і послужити приводом до різного роду спекуляцій. Але Оксана - вольова жінка, цілеспрямована, і коли вона для себе вирішила брати участь, я в цьому її підтримав. Я в неї вірю! І коли почалося все це цькування, я їй сказав: найкращою відповіддю буде, по-перше, участь, а по-друге - перемога. Адже ті, хто організував цю провокаційну кампанію, розраховували, що вона відмовиться від участі. Скажу більше: піднявшись над всією цією брудом і вийшовши на паркет, Оксана вже перемогла, незалежно від фінальних результатів шоу.
- Коли вибухнув скандал навколо участі вашої дружини в проекті, частина експертів припустила, що це був якийсь піар-хід ваших політтехнологів.
- Дурість. Я не бачу, який тут може бути для нас сенс в залученні уваги. Якщо говорити про мою дружину, то її популярність ніколи ні у кого не викликала сумнівів: її знає більше 90% населення завдяки тим шоу, які вона вела багато років. Їй не потрібен такий піар. А мені він тим більше не потрібен, тому що якщо я щось роблю, я роблю це сам і сам несу за це відповідальність. Залучати дружину, сім'ю в брудні розборки я собі ніколи не дозволяю. Тому ті, хто так говорить, мислять примітивно і обмежено.
- Останнім часом часто говорять, що ви є реальним власником телеканалів "112" і "NewsOne". Наскільки це відповідає дійсності?
- Знаєте, якщо перерахувати всі ті ресурси, всі телевізійні канали, які, за твердженням ЗМІ, я нібито придбав, то я, ймовірно, був би успішним медіа-магнатом. І не тільки України. На жаль, це тільки домисли. А пряму відповідь на ваше запитання - згадані вами канали я не набував і ними не володію.
- Минулого тижня в Донецьку був убитий Олександр Захарченко. До яких наслідків для переговорного процесу це може привести? І чи не пов'язаний ваш політ до Москви, про який писали днями ЗМІ, з цими подіями?
- Це вбивство однозначно вплине на відносини непідконтрольних територій з Україною. Виконання Мінських угод і так знаходиться близько до нульової позначки, а Захарченко був підписантом цих угод. Найголовніше завдання зацікавлених сторін, а це стосується і країн "нормандської четвірки", і представників з обох сторін лінії зіткнення, - не допустити ескалації насильства. Зробити все можливе, щоб те, що трапилося не переросло в дестабілізацію ситуації, зробити все, щоб Мінські угоди, які по-різному оцінюються, але всіма визнаються як безальтернативні, стали основою мирного врегулювання, так як інших шляхів повернення Донбасу в Україну і України на Донбас немає. Саме це було предметом моїх переговорів в Москві 2 вересня.

 

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-11-26
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Чому варто надати перевагу дитячому одягу з натуральних матеріалів?
Батькам завжди хочеться піклуватися про свою дитину якнайкраще. Й одна зі складових цього піклування — вибір одягу з натуральних, безпечних матеріалів.
Вчера, 20:3862
МТЗ-80/82: какие неисправности встречаются чаще всего у тракторов
Трактор — востребованная и многофункциональная сельскохозяйственная техника. Машины активно используются для вспашки земли, сбора урожая, транспортировки различного оборудования и в других целях. 
Вчера, 20:3665
Стильные женские полусапоги больших размеров по выгодным ценам!
Сеть магазинов «Пишна Краса» предлагает девушкам и женщинам с полными ножками обратить внимание на новую коллекцию обуви.
Вчера, 16:5078
Особенности и преимущества плитки нестандартных форм
Если вы хотите оформить помещение с использованием плитки нестандартных форм, вам стоит предварительно изучить существующие предложения на рынке.
Вчера, 12:0496
Все, что нужно знать о бюгельном протезе
Бюгельная конструкция — ортодонтический аппарат, используемый для восстановления зубного ряда. Он имеет большую историю и до сих пор пользуется популярностью.
25-ноя-2021, 18:00152
Международная логистическая компания - Где заказать грузоперевозку
Международная торговля существовала всегда и была необходимым условием выживания и развития. Сегодня страны стремятся производить качественную продукцию на экспорт, в связи с чем увеличивается поток желающих приобрести товары для дальнейшей реализации.
25-ноя-2021, 17:56149

События

В Украине подорожали картофель, помидоры и курятина
Ассоциация "Украинский клуб аграрного бизнеса" (УКАБ) заявила, что за последние 2 недели цены на яблоки снизились на 14% и составили 9,27 гривен за кг.
Вчера, 22:5757
Новый штамм коронавируса "Омикрон" вызвал беспокойство в ВОЗ
Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) по итогам экстренного заседания приняла решение классифицировать новый вариант коронавируса - ботсванский - как вызывающий беспокойство.
Вчера, 22:5669
Журналист заявил что "доказательством" подготовки переворота с участием Ахметова стала запись разговора офицера ФСБ
Историю с "госпереворотом Ахметова" президент Владимир Зеленский придумал на основе записи разговора одного офицера Федеральной службы безопасности России и трех бывших сотрудников МВД Украины в Крыму.
Вчера, 22:5471
Бутусов назвал Зеленского человеком без совести
Главный редактор "Цензор" Юрий Бутусов прокомментировал перепалку с Владимиром Зеленским, которая произошла в ходе пресс-марафона президента.
Вчера, 18:1085
Тест на Covid в Португалии будут требовать от всех приезжих и на входе в бары и клубы, несмотря на вакцинацию
С 1 декабря в Португалии ужесточают карантин. У всех въезжающих в страну, в том числе у вакцинированных граждан, будут требовать отрицательный результат теста на ковид.
Вчера, 10:49215
В Харьковской области на Белом озере рыбаки обнаружили реактивный снаряд
В ГСЧС Украины рассказали, что, во время рыбалки на Белом озере, местными жителями села Задонецкое Чугуевского района Харьковской области был обнаружен подозрительный предмет на дне озера, похожий на снаряд.
Вчера, 10:45115