Євген Мураєв покинув партію "За життя" і хоче створити власну політсилу

Євген Мураєв покинув партію "За життя" і хоче створити власну політсилу
Народний депутат Євген Мураєв оголосив, що покидає партію "За життя" й ініціює створення нової політсили з ймовірними планами йти з нею на вибори й бути одним із кандидатів у президенти.
На цю ситуацію відреагував журналіст сайту times.com.ua Олександр Зубченко у своєму блозі наступним чином:
"За Мураєва реально прикро. Навіть справа не в тому, що він вийшов з проекту «За життя» та оголосив про створення власної політичної сили. Ви чули про «електоральні пастки»? Один з елементів передвиборчих технологій. Їх завдання - відтягувати голоси виборців від неугодних владі кандидатів. Зовні все виглядає дуже невинно і красиво. Наприклад, з'являються відразу сім-вісім кандидатів, щільно агітують протестний електорат. А в результаті несподівано виграє кандидат від влади, який за лаштунками всю цю гру і замутив. Розставив, так би мовити, «фігурі на політичній шахівниці».
Найбільшою проблемою опозиційної «логістики» була і відсутність єдиного кандидата, і яскраво виражене прагнення керівної частини «Оппоблока» підмахнути чинному президенту в його плані залишитися на другий термін. Але потім Рабинович, Льовочкін та інші опозиціонери одумалися, заговорили про примирення і запропонували об'єднати зусилля і висунути єдиного кандидата. На Банковій вирішили не чекати, поки опозиція висуне єдиного кандидата, ось і пішла реакція влади.
Коли у Відні Мураєв передав управління телеканалом «Ньюсван» Андрію Портнову, це можна було пояснити тактичною необхідністю. Всі розуміють, що Євген, який розкрутив потужний інформаційний телеканал у вкрай агресивних умовах, сам опинився під ударом. У Генеральній прокуратурі на нього активно готували подання на зняття недоторканності за «мову ворожнечі». СБУ теж збудилася. Зрозуміло, що в таких умовах керувати роботою «Ньюсван» досить важко. Постійно під ударом. Я особисто сприйняв передачу каналу Портнову як витончене і ефектне рішення проблеми. Андрій Портнов відомий як більш ніж ефективний «кризовий адвокат». Перебуваючи до того ж у Відні, він стає недосяжним для впливу (зрозуміло якого) місцевих структур.
Начебто у всій цій історії Мураєв виглядав дуже навіть непогано. Респект йому за сміливість і послідовність. А ось далі почалися несподівані повороти. За півроку до виборів президента Євген раптом заявив про створення власної партії. Незрозуміло якої, але зрозуміло, що його власної. Знову ж нормально. Ну, накопичилася втома від співпраці з Вадимом Рабіновичем. Теж, треба сказати, не найлегша в спілкуванні людина. Зрештою, до парламентських виборів 2019 року ще є час. Можна знайти точки дотику і так далі. Однак, за наявною у мене інформацією, Мураєв найближчим часом оголосить про висунення своєї кандидатури в президенти. Це вже зовсім інший розклад. В такому випадку Євген стає шісткою АП. Тією самою «електоральною пасткою» для «вати», про яку я писав на самому початку. При всій моїй до нього повазі... Але для президентських виборів він ще не «дозрів», тому що грає зовсім в іншій лізі - рангом нижче.
А тепер зведемо воєдино наявні на даний момент факти.
Перше: кримінальне переслідування Мураєва різко стихло. Раніше його патріоти збиралися «розпинати» приблизно три рази в день, а тепер наче й не помічають «мови ворожнечі».
Друге: політтехнологи президента, бачачи, що їх покупець не потрапляє навіть до другого туру, стали давати агресивні рекомендації по розколу електорату. Окрема програма виписана і для Тимошенко, і для Гриценко. І, природно, для опозиційного електорату. Загальна рекомендація - випустити якомога більше гравців на полі, щоб вони гасили реальних претендентів. Абсолютно те ж саме свого часу робили і Кучма, і Янукович. «Регіонали», наприклад, постійно робили проекти «антиЮля». То це була Раїса Богатирьова, то Інна Богословська, то Анна Герман. Цього разу електорат «проблемних» для АП південно-східних регіонів планують розділити між Юрієм Бойко, Вадимом Рабіновичем, Євгеном Мураєвим і іншими кандидатами, кого притягнуть. В АП є навіть план випустити на вибори главу КПУ Петра Симоненко - теж для «відтягнення» виборців, які ніколи не будуть голосувати за нинішню владу і кандидатів Майдану.
Щоб мільйони протестного електорату, побачивши подібне неподобство і, не побоюся цього слова, вакханалію, просто не пішли на вибори - тому що нема за кого голосувати. Тупо забили на вибори, тому що і те лайно, і це. Як варіант. Низька явка - порятунок для нинішньої влади, яка, як бачимо, навіть не претендує на те, щоб представляти більшість українців. Влада робить ставку тільки на технічних кандидатів, маніпуляції, підтасовування і інші трюки.
І, нарешті, третє: Мураєв публічно закликав своїх прихильників переходити до нього. Тобто, почав відвертий розкол в стані опозиції. Навіщо? А тому що у нього завдання таке - відірвати у кандидата від Південного Сходу два-три відсотки. Відпрацювати закриття кримінальних справ, порушених проти нього. Іншого пояснення такій поведінці я особисто не бачу. Цікава виходить політична еволюція: від безкомпромісного політика, що говорить абсолютно правильні речі, і ефективного медіа-менеджера до технічного кандидата Адміністрації президента. Чесно кажучи, сумно за Мураєва. В АП, мабуть, не сказали Євгену, що політична кар'єра технічних кандидатів зазвичай триває недовго...".

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать цветочную композицию в подарок
Казалось бы, что сложного в том, чтобы купить цветы в подарок? Каждый из нас, хотя бы единожды в жизни, сталкивался с таким вопросом.
Сегодня, 16:3053
Продвижение сайтов силами профессионалов
У каждой интернет-компании, которая намеревается через интернет добиться определенной выгоды или популярности, должно быть собственное представительство в сети.
Сегодня, 14:3363
Навіщо потрібні корпоративні подарунки
Від чого залежить успіх компанії? Ви маєте рацію, якщо скажете: «У правильної стратегії, бізнес-моделі, грамотного розвитку і т.д.». А що щодо гармонійних відносин в колективі, репутації і візуалізації бренду?
Вчера, 14:48178
Как выгодно покупать товары для дома из Китая
Товары китайского производства пользуются огромнейшей популярностью, поскольку они доступны, качественны и представлены в широком разнообразии. Продукция из КНР успешно реализуется и на отечественном рынке и оптом, и в розницу, но зачем переплачивать, если можно заказать все необходимое
5-мая-2021, 13:41221
Страхование КАСКО – уходим от непредвиденных расходов
Приобретение нового автомобиля практически всегда сопровождается не только приятными ощущениями.
4-мая-2021, 11:48263
Оригиналы для Хонды
У каждого человека, наверняка существует период времени в его жизни, который он считает наивысшей точкой своих достижений или по крайней мере самым удачным периодом.
3-мая-2021, 19:54291

События

Google в России обязали разбанить "Царьград ТВ" в YouTube, пригрозив триллионным штрафом
Google нарушит санкционное законодательство США, если выполнит решение.
Сегодня, 19:165
Полицейский в Киеве обокрал водителя самоката, упавшего посреди дороги
Вместо того, чтобы вызвать "скорую", сотрудник правоохранительных органов присвоил сумку мужчины.
Сегодня, 19:159
Собственное расследование причин пандемии COVID-19 начали в Конгрессе США
Парламентарии считают, что пандемия началась якобы из-за утечки вируса из лаборатории в Ухане.
Сегодня, 19:1018
Как экс-атошник зарезал человека после дискотеки и почему его хотят освободить
24-летний бывший атошник Андрей Пекельный обвиняется в умышленном убийстве 23-летнего Владимира Воробца в селе Глещава Тернопольской области.
Сегодня, 16:5450
С 11 мая в Днепре школы и детсады заработают в обычном режиме
В Днепре со вторника, 11 мая, в обычном режиме заработают школы, детские сады и другие образовательные учреждения. 
Сегодня, 16:4376
Координаты и время падения неуправляемой китайской ракеты опубликовали в США
Неуправляемая ступень китайской ракеты-носителя "Чанчжэн-5" (CZ-5B), которая 29 апреля вывела на орбиту основной модуль китайской космической станции, может рухнуть в Азии уже в субботу, 8 мая.
Сегодня, 16:35192