Названо країну, що є основною ціллю пропаганди РФ

Названо країну, що є основною ціллю пропаганди РФ
За даними дослідження Українського кризового медіа-центру (УКМЦ) стало відомо, що улюбленими цілями пропаганди РФ, спрямованої на підрив іміджу Заходу як серед росіян, так і самих західних демократій, є ЄС і, зокрема, Німеччина.
Дослідження було проведено за підтримки Фонду Маршалла й представлене у вівторок в Посольстві України в ФРН двома співавторами - Олексієм Макухіним і Русланом Кавацюком.
"Німеччина посідає друге місце серед європейських країн, які отримують найбільш негативні відгуки в російських ЗМІ", - розповів Макухін.
Очолювана ним Дослідницька група досліджувала зміст понад 540 тисяч повідомлень на російських телеканалах і в Інтернеті за період з липня 2014 по кінець грудня 2017 року.
Щодо ФРН, зокрема, активно мусується тема нібито відродження фашизму в країні, експлуатується тема ЛГБТ. Улюбленою стала тема мігрантів і "жахів", які вони з собою принесли. Дістається і канцлеру Ангелі Меркель, у тому числі й за її роль у долі України. Урядова криза в ФРН тлумачиться як одна з головних ознак "розпаду Європи".
У II півріччі 2017 року понад 70% повідомлень було побудовано навколо теми неминучого "розвалу" Європи, постійних внутрішніх конфліктів в ЄС у всіх сферах, нереалістичність спільних цінностей та ідеалів, загрози тероризму.
У новинних програмах середній європеєць (та й американець) зображений як дивакуватий, розбещений, аморальний і лицемірний. "Резюме" - західний спосіб життя несе загрозу, громадську думку готують до того, що Росія має повне право навести лад на світовій арені: "врятувати Європу". Але не тільки на російського споживача спрямовані такі передачі. Одне з їхніх завдань – дискредитувати Захід в очах його ж власного обивателя, зокрема, Євросоюз і його інститути. У цьому, на думку авторів аналізу, і криється небезпека. "Найбільша проблема, з нашої точки зору, полягає в тому, що Кремль використовує по суті західну цінність свободи слова для нападу на Захід", - говорять автори.
На першому місці серед усіх "ворогів" – США. Причому, після невеликого спаду напруження на тлі обрання президентом Дональда Трампа тенденція зростання ворожих настроїв знову на підйомі.
На другому – Україна. Наративи по Україні: failed state, який очолюють націоналісти і навіть фашисти, знаходиться під прямим управлінням Вашингтона; країна, де росіяни повинні захистити і врятувати своїх.
На третьому – ЄС як співдружність країн. Щодня по трьох основних кремлівських ТБ-каналах проходить не менше 18 негативних новин про Європу.
Саме телебачення є головним джерелом "інформаційного підживлення" росіян. Цей ресурс активно використовується Кремлем як інструмент гібридної війни проти Заходу, проведення інформаційних операцій, нарівні зі спецслужбами. Середньостатистичний росіянин дивиться ТБ (а цьому ЗМІ довіряє більше половини громадян РФ) 4,5 години на день. Найбільшою любов'ю і довірою користуються 3 федеральних канали.
Дослідження раніше вже було представлено в Пентагоні, в Міністерстві закордонних справ Швеції, Національній асамблеї Франції, Парламентській асамблеї Ради Європи, Chatham House Форумі громадської дипломатії НАТО.
 
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-11-27
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Чому нікотинові паучі VELO не можна назвати «снюс»
18+ Цей продукт містить нікотин і викликає залежність. Тільки для повнолітніх осіб, які споживають нікотин.  Сьогодні багато з людей, які споживають нікотиновмісні продукти, шукають альтернативні способи для насичення організму нікотином.
Вчера, 19:50140
Черная пятница в Украине — отличная возможность обновить свой гардероб
Черная пятница в Украине — безумные скидки на оригинальные брендовые товары.
Вчера, 16:21117
Бренд Oksana Mukha: дизайнерские платья, покоряющие мир
Каждая женщина, планируя отправиться на торжество, прилагает немало усилий, чтобы выглядеть непревзойденно, обворожительно, стильно – в этом немалую роль играет удачно подобранное вечернее платье.
Вчера, 16:18153
LEDTECH: лучшая светодиодная продукция для вашего бизнеса
Светодиодная продукция, к которой, как правило, относят бегущие строки, медиа постеры, вывески, LED-экраны, табло и пр., является достаточно мощным инструментом для информирования потенциальных клиентов о тех или иных товарных предложениях и услугах, а также привлечения внимания проходящих мимо
26-ноя-2020, 15:18380
Холодильник вышел из строя. Что делать?
Попробуйте представить дом без холодильника. Правда, это сложно. Ведь благодаря этому устройству мы имеем возможность хранить наши продукты и пищу максимально долго – без потери их вкусовых и презентабельных качеств.
26-ноя-2020, 15:02179
Ремонт электропроводки автомобиля
Если вы являетесь счастливым обладателем автомобиля, то это означает, что ежедневно вы используете не просто средство для передвижения, а сложный механизм, в котором есть множество различных приборов, требующих электричество.
25-ноя-2020, 23:04172

События

Сумму помощи Украине с 2014 года назвало посольство США
Соединенные Штаты Америки с 2014 года предоставили Украине помощи более чем на 4,1 млрд долларов как в области безопасности, так и вне ее.
Сегодня, 17:1744
В результате стрельбы в центре Днепра пострадали четыре человека
В результате конфликта в больницу доставлены четверо пострадавших.
Сегодня, 15:1054
Выделить деньги на достройку музея Голодомора поручил Зеленский
Кабмин примет решение уже 30 ноября.
Сегодня, 14:5847
Часть харьковского рынка "Барбашово" уничтожил крупный пожар
Огонь успел уничтожить 25 павильонов.
Сегодня, 13:1566
В Москву с частным визитом отправился Президент Армении
Саркисян обсудит Карабах с армянской диаспорой.
Сегодня, 13:1359
Чартерами доставлять по миру начали вакцину от коронавируса Pfizer
Вакцинация в США и Европе начнется сразу же после одобрения.
Сегодня, 11:2881