В "Опозиційної платформи - За життя" є чіткий план, як зберегти та відновити Україну

В "Опозиційної платформи - За життя" є чіткий план, як зберегти та відновити Україну
Голова Політради партії «За життя» Віктор Медведчук в інтерв'ю телеканалу «112 Україна» - про об'єднання опозиції, план встановлення миру на Донбасі, необхідності діалогу з ОРДО і ОРЛО і економічне становище України
- Як ви оцінюєте стан економіки України і що потрібно зробити для того, щоб його поліпшити?
- Тут можуть бути тільки вкрай негативні характеристики. Тому що, якщо ми сьогодні порівняємо, що сталося за останні 4 роки - з моменту, коли прийшла так звана євроінтеграційна команда до влади, євроінтегратори, - ми можемо побачити зубожіння людей, ми можемо побачити зменшення і падіння всіх показників. Я назву кілька цифр, а саме те, що на сьогоднішній день падіння ВВП в країні відбулося на 39%, експорт впав на 32%, комунальні тарифи в середньому виросли (з 1 січня 2014 року на 1 вересня 2018 роки) на 645%. Сюди включається більше 1000%, а саме 1 070% зростання ціни на газ, 1040% - це зростання на опалення, 450% - це зростання цін на гарячу і холодну воду.
Більш того, ми так і не досягли рівня мінімальної заробітної плати 2013 року. Ми не досягли рівня середньої заробітної плати 2013 року ... І якщо до цього ще додати зростання цін, який стався за ці 4 роки, - це приблизно 250-270% на м'ясні вироби, близько 300% - на молочні, близько 350% - на хлібобулочні вироби. Ось вам результати економіки євроінтеграторів, яких досягли на 2018 рік, на кінець 2018 року.
Це все «заслуга» в першу чергу непрофесійного, невмілого керівництва країною, в першу чергу Кабінету міністрів, так як і прем'єр Яценюк, і прем'єр Гройсман явно професійно були і залишаються непідготовленими до такої роботи. Уряд є професійно непридатними людьми. І більш того, все ускладнює те, що ми знаходимося в фарватері зони вільної торгівлі з ЄС, що було страшною помилкою для економіки України. Тому що, потрапивши в цей фарватер, ми сьогодні знищуємо економіку. І такі цифри, як співвідношення економіки України і середніх показників економіки Євросоюзу, свідчать про наступне: рівень технологічного розвитку виробництва в країнах Євросоюзу і Європи в цілому в середньому в 7 разів перевищує український. При таких показниках, якщо мова йде про зону вільної торгівлі між такими країнами, як країни Євросоюзу і Україна, це означає одне - що одна економіка гине, вона загинається, грубо кажучи, а друга економіка (економіка країн Євросоюзу) може в деякій мірі отримувати від цього вигоду. Євросоюз більше нічого не цікавило - тільки ринок споживання і розміщення свого імпорту на території країни.
Сьогодні і це не вийшло, однак продовжується тиск, тому що в основі лежить політика - політика подальшого знищення економіки України. Для того щоб вона політично була залежна, для того щоб до неї було зручно управляти. А зовнішнє управління Вашингтона, яке введено сьогодні, воно вдало запанувало і розвивається в цих складних для країни економічних умовах.
- У чому ви бачите послідовність дій, щоб зупинити конфлікт на Донбасі?
- Ви знаєте, справа в тому, що я починав першим і продовжую процес переговорний, ще починаючи з далекого травня 2014 року, коли ще була можливість літати і в Донецьк, і до Луганська, коли велися перші переговори, до створення Тристоронньої контактної групи. Потім в червні організація першої зустрічі Тристоронньої контактної групи - 23 червня, потім 27 червня 14-го року в Донецьку, а вже згодом засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську. Хочу сказати, що Мінські угоди, які були згодом підписані (другі) в лютому 2015 го, безумовно, повинні бути реалізовані для досягнення миру на Донбасі.
Є сьогодні похідні і додаткові обставини, які можна реалізувати для того, щоб виконати головне завдання - повернути Донбас в Україні та України на Донбас. Для цього необхідна політична воля української влади і для цього потрібен прямий діалог з Донецьком, з Луганськом і з Москвою. Ось всі ці складові разом можуть дати позитивний результат. Ми таким чином зможемо повернути людей, територію і відновити територіальну цілісність.
У нас є чіткий план з цього приводу, аж до змін законодавчих, до внесення змін до Конституції і надання автономії цих територій і особам, які сьогодні проживають на непідконтрольною території, для того, щоб переконати їх повернутися до складу України.
- Щодо Мінських угод - чи є альтернатива їм?
- Альтернативи не існує. Тому що для того, щоб змінити формат, і для того, щоб змінити учасників або навіть у складі цих учасників переміститися на іншу переговорний майданчик, не тільки геополітично, але і предметно, треба отримати згоду всіх сторін. І мова йде не тільки про Берліні, про Париж, про, можливо, Вашингтоні, Брюсселі і Києві - йдеться і про Москву, і про Донецьк, і про Луганську.
Якщо не буде сьогодні прямого діалогу з Донецьком і з Луганськом в української влади або інших представників і цей формат не включатиме цих представників, ніяких угод щодо повернення цих територій і людей, які живуть на цих територіях, не буде.
- У чому суть мирного плану Медведчука?
- Мирний план, який я кілька років тому розробляв і продовжую працювати над ним, полягає в тому, що необхідно переконати цих людей. Саме переконати, в результаті переговорного процесу. Тому що вирішити це варіант силою неможливо. Більш того, це може закінчитися трагедією для України в цілому.
План полягає в тому, що сьогодні необхідно виконати політичну частину Мінських угод, внести зміни по особливому статусу. Я бачу цей особливий статус у вигляді надання їм автономії, можливості створити свій уряд, свій парламент, однак автономії в складі України. І якщо ми безпосередньо підемо цим шляхом, приймемо і реалізуємо амністію, вирішимо питання, пов'язані з виборами на цих територіях, якщо ми почнемо рухатися по питанню не тільки напрацювання, а й прийняття відповідного законодавства, успіх буде гарантований. Потрібен прямий діалог, потрібні переговори, потрібні переконання, і це може привести до позитивного результату.
Більш того, сьогодні у нас є розроблені зміни до Конституції, є відповідні нормативні акти, вони могли б доповнити змістовність переговорного процесу, який може закінчитися не інакше як успішно.
- У Мінських угодах принцип обміну ув'язненими «всіх встановлених - на всіх встановлених. Що заважає обміняти «всіх на всіх»?
- Для того щоб здійснити сьогодні цей етап обміну, а я його колись називав, в кінці 2017 року, в грудні, «другим етапом» ... Чому? Тому що, коли ми домовлялися з приводу першого етапу і я отримав відповідне доручення від президента України про те, що ми проводимо обмін «306 на 74» з урахуванням того, що в цей список людей, яких ми звільняємо в Україні, не входять люди, які залучаються за вчинення особливо тяжких злочинів, люди, яких притягнуто до відповідальності за злочини, не пов'язані з АТО, громадяни Російської Федерації, які притягнуті до відповідальності в зв'язку з участю в антитерористичній операції ... Тоді ці винятки мали місце.
Ми домовилися про те, що другий етап - це буде етап всіх встановлених на всіх встановлених. Тобто ми встановили сьогодні, на сьогоднішній день, 46 осіб на території Донецька і Луганська, ми допомогли встановити Луганську і Донецьку 174 людини на території України - такий обмін треба провести. В української сторони є сьогодні проблеми. Ці проблеми пов'язані з тим, що позиція влади полягає в тому, що ми не можемо віддавати громадян Росії, які засуджені і відбувають покарання в Україні саме в зв'язку з подіями в АТО. Ми не можемо віддавати осіб, які залучаються за особливо тяжкі злочини, а також тих, які притягуються до відповідальності за злочини, не пов'язані з АТО. У цьому проблема того, що другий етап обміну, про який я говорив - «всіх встановлених - на всіх встановлених», поки, на жаль, не проведений. Але його можна провести в будь-яку хвилину, в будь-який день, як тільки буде політична воля керівництва України.
- Як ви ставитеся до залучення миротворців? Це допоможе вирішити конфлікт або заморозить його?
- Ви знаєте, я вам хочу сказати про те, що ситуацію, пов'язану з миротворцями, я більше розцінюю як піар-акцію з боку всіх тих, хто намагається сповідувати цю точку зору. Справа в тому, що ідея миротворців, або ідея забезпечення безпеки місії ОБСЄ, СММ ОБСЄ, яка перебуває на території по дві сторони лінії зіткнення, виникла колись у президента України пана Порошенко. Президент Росії відгукнувся на цю ідею, і прийшли до того, що це може бути миротворча місія ООН, головною і основною метою якої буде забезпечення безпеки місії СММ ОБСЄ. І проект такої резолюції Російської Федерації МЗС РФ подав до Ради Безпеки ООН. На жаль, з цим проектом не згодні країни Європи: Берлін, не згоден Париж, не згоден Київ і, природно, Вашингтон, який намагається втручатися в питання мінського врегулювання. І це питання застопорився.
Вводити миротворчу місію ООН на лінію зіткнення між неконтрольованими і контрольованими територіями України можна тільки за згодою тих, хто знаходиться в Донецьку і в Луганську. Якщо такої згоди не вийде, це означає, що можуть мати місце або, швидше за все, будуть бойові дії. Саме тому я не бачу ніяких перспектив в питаннях миротворчої місії. Тим більше що Москва висловлює з цього приводу тверду точку зору, і я, як людина, яка вела переговори на цю тему в Москві, добре знаю їх позицію, яка озвучена публічно президентом Російської Федерації. І полягає вона в наступному: як тільки ви отримаєте згоду в Донецьку і Луганську - ми з цим погодимося.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-04-01
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

С чего начать проектирование частного дома?
Советы о том, с чего начать проектирование частного дома.
31-мар-2020, 18:45170
Бальзам для волос: как подобрать оптимальный вариант
Большинство женщин активно используют разнообразные бальзамы для волос, поскольку они позволяют укрепить, увлажнить волосы, а также защитить их от разного рода воздействия внешней среды.
31-мар-2020, 15:52118
Путешествие с детьми: 4 лайфхака
Заграничное путешествие «взрослого» формата кардинально отличается от поездки с детьми. С ребенком не получится полноценно расслабиться, «оторваться» на полную катушку и посетить за несколько дней все местные достопримечательности
31-мар-2020, 09:01101
«Дарница» выделила 155 тысяч гривен на покупку оборудования, позволяющего выявить коронавирус
Компания «Дарница» приобрела для Киевской ГКБ №4 экспресс-анализатор, позволяющий провести первичное определение заражения SARS-CoV-2.
31-мар-2020, 08:5889
Системы оптимизации производства: почему сегодня без них – никуда
Для многих руководителей проектов получение эффективного производственного потока считается сложной задачей
27-мар-2020, 15:08211
Устройство домашней електропроводки
Внимание! Этот материал предоставлен исключительно для ознакомления — помните, что электричество может быть смертельно опасно
27-мар-2020, 14:45453

События

Опубликованы фото «летающей больницы» для зараженных коронавирусом
В сети появились фотографии самолета, отправленного Германией в Италию для эвакуации зараженных коронавирусом.
Сегодня, 00:0075
Создан простой способ выявить 50 видов рака
Международная группа ученых нашла способ выявления 50 видов рака. Метод основан на простом анализе крови с использованием специального алгоритма, сообщает научный журнал Annals of Oncology.
Вчера, 23:5880
Кошки стали заражаться новым коронавирусом
Власти Гонконга объявили, что у кошки пациента, болеющего COVID-19, обнаружили коронавирус SARS-CoV-2.
Вчера, 23:57104
Путин прокомментировал дистанционную работу в стране
Президент России Владимир Путин, комментируя дистанционную работу из-за ситуации с коронавирусом, подчеркнул, что это показывает законопослушное поведение и ответственный подход к происходящему.
Вчера, 23:5471
Эффективность лимона и имбиря против коронавируса это плацебо - эксперт ВОЗ
 Есть имбирь и лимон для поддержания здоровья можно, однако лечебный эффект этих продуктов против коронавирусной инфекции COVID-19 не доказан, заявил на брифинге в Женеве директор программы ВОЗ по чрезвычайным ситуациям в области здравоохранения Майкл Райан.
Вчера, 23:5198
Как обрабатывать и чем мыть принесенные из магазина продукты в связи с распространением коронавируса.
"Как обрабатывать продукты, которые я приношу из магазина? Овощи и фрукты можно помыть. А что делать с товаром в упаковках?
Вчера, 23:49172