Активісти засуджують скандальний законопроект з введення цензури в Україні під прикриттям боротьби з російською пропагандою

Активісти засуджують скандальний законопроект з введення цензури в Україні під прикриттям боротьби з російською пропагандою
Верховній Раді пропонують знову спробувати запровадити в Україні цензуру під прикриттям боротьби з агресією Росії шляхом ухвалення законопроекту № 9275 "Про захист інформаційного простору". Про це йдеться в заяві коаліції "За вільний інтернет", яка засуджує такі дії парламентарів
Нагадаємо, низка народних депутатів, зокрема Іван Вінник, Оксана Білозір, Олена Мотузко, Тетяна Чорновол та інші, 7 листопада зареєстрували у парламенті проект закону "Про внесення змін у деякі закони України щодо захисту інформаційного простору". Цим документом пропонується надати Верховній Раді виключне право виносити на розгляд РНБО пропозиції із застосування санкцій щодо засобів масової інформації, мовників, телерадіоорганізацій та інших суб'єктів інформаційної діяльності в галузі телебачення і радіомовлення, їх засновників, вигодонабувачів, які є резидентами України. При цьому, відповідно до закону України "Про санкції", спецзаходи до громадян України можна застосовувати лише у разі здійснення ними терористичної діяльності. 
"Незважаючи на це, автори законопроекту запропонували вважати елементом тероризму надання "інформаційної підтримки терористичним організаціям, незаконним збройним формуванням, іншим суб'єктам, які здійснюють, беруть участь або сприяють терористичній діяльності, окупації території України та збройної агресії проти України". Така підтримка може полягати у створенні або розповсюдженні інформації, що підтримує, пропагує, популяризує, позитивно висвітлює їх", - йдеться в заяві організації.
У Коаліції заявили також, що положення запропонованого законопроекту створюють чергову можливість для влади довільно і незаконно втручатися в роботу ЗМІ (в тому числі інтернет-видань), що є особливою загрозою напередодні виборів. Окрім цього, застосування закону "Про санкції" щодо ЗМІ суперечить статті 34 Конституції України.
"Надання Верховній Раді виключного права визначати, щодо яких ЗМІ можуть застосовуватися санкції, не тільки продовжить практику незаконного блокування та припинення діяльності медіа, але і створить реальні загрози політичної цензури і тиску на ЗМІ під час виборчого процесу. Зазначений законопроект не містить процедури і чітких критеріїв оцінки, які медіа можуть підлягати санкціям. Пропоноване визначення "інформаційної підтримки" тероризму допускає свавільне тлумачення, за яким будь-яка згадка незаконних формувань у ЗМІ може вважатися їхньою популяризацією і прирівнюватися до терористичної діяльності. Таким чином, народні депутати отримають практично необмежене право втручатися в діяльність ЗМІ, ґрунтуючись лише на власній політичної волі", - попереджають активісти.
В організації підкреслили, що для обмеження незаконного контенту в інтернеті слід розробити судові механізми, які відповідатимуть міжнародним стандартам захисту прав людини.
У зв'язку з цим коаліція "За вільний інтернет" закликала авторів законопроекту відкликати його, а парламентаріїв - не висловлювати йому підтримку.
4 жовтня 2018 р. Верховна Рада України ухвалила постанову про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо мовників телеканалів "112 Україна" NewsOne.
Ці обмеження "112 Україна" вважає обмеженням свободи слова і загрозою незалежної роботі ЗМІ в Україні, тому за захистом телеканал змушений звернутися до міжнародних організацій. Вже направлено листи президенту Єврокомісії Дональду Туску, єврокомісару Федеріці Могеріні і генсеку Ради Європи Турбйорну Ягланду.
Утиски в роботі телеканал "112 Україна" відчуває з початку свого заснування і вважає неприпустимими анонсовані скасування ліцензій телеканалу та заборону на використання радіочастот.
Після ухвалення Радою постанови на сайті президента України зареєстрували петицію про недопущення придушення свободи слова в Україні і застосування санкцій до телеканалів "112 Україна" та NewsOne. До того ж член парламенту Великої Британії, голова групи дружби з Верховною Радою України Джон Віттінгдейл заявив, що не підтримує жодні санкції проти телеканалів і буде особисто розбиратися в ситуації довкола "112 Україна" та NewsOne.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Внедорожник напрокат — удобно, выгодно, престижно
В компании NarsCars имеется широкий выбор внедорожников средней тоннажности. Все машины поддерживаются в исправном состоянии и проходят постоянную проверку, поэтому не подведут в любой ситуации.
Сегодня, 15:5069
Тенты для бассейнов: особенности выбора
Наличие бассейна на даче является прекрасной возможностью искупаться в жару, поиграть в водные игры с друзьями или просто отдохнуть. Такой отдых может сильно испортить только одно — регулярная очистка бассейна от мусора. В этом сможет помочь надежное покрытие для бассейна, которое защитит
Сегодня, 15:4767
Как защитить себя от шума на производстве
Как показывают многочисленные исследования, шум имеет довольно негативное влияние на человеческий организм в целом.
Вчера, 21:15111
Критерии выбора строительного пылесоса
Промышленные пылесосы, как правило, используют на предприятиях либо стройплощадках, поскольку они созданы специально для использования в агрессивной среде – для уборки разнообразного промышленного и строительного мусора, в частности, токсических отходов.
Вчера, 17:0095
Детектив - таинственный жанр
Детектив относится к приключенческой литературе, имеющей сторонников в разных странах
Вчера, 16:30103
Що варто знати про зефір і його калорійність
Часто зефір прирівнюють до східних ласощів, але це не зовсім так. Саме у Франції винайшли його рецепт приготування і сталося це випадково: кулінари  одного разу вирішили проекспериментувати і додали в пастилу збиті білки.
Вчера, 10:38160

События

В США выходцы из бывшего СССР смогли отстоять ресторан "Пушкин" во время погромов
В соцсетях Айка и его товарищей прозвали "русской мафией"
Сегодня, 19:51186
Еще 13 участников перестрелки в Броварах были задержаны
Всем объявили о подозрении
Сегодня, 19:4372
Вспышка коронавируса в Славянске
Школы и фитнес-центры снова закроют
Сегодня, 18:04177
Видео стрельбы на "7-м километре" в Одессе появилось в сети
В результате стрельбы в Одессе пострадали двое людей
Сегодня, 15:5691
О задержании в Крыму украинского военного заявила ФСБ
Силовики заявили, что он якобы пытался незаконно пересечь границу России
Сегодня, 14:2885
О подозрении сообщили Минеру" моста Метро в Киеве
Мужчину подозревают в ложном сообщении о минировании
Сегодня, 13:5983