Помісні церкви усвідомлюють згубність того, що відбувається: РПЦ заявляє, що Константинопольського патріархату більше немає

Помісні церкви усвідомлюють згубність того, що відбувається: РПЦ заявляє, що Константинопольського патріархату більше немає
Помісні православні церкви світу встануть на захист канонів і не визнають підтриманих Константинополем розкольників України 
Про це розповів глава Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Іларіон, передає РІА Новини 19 листопада. Священнослужитель заявив, що сподівається на те, що помісні церкви усвідомлюють згубність того, що відбувається зараз.

Він нагадав, що Сербська православна церква та Польська православна церква недавно заявили про те, що не визнають зняття анафеми з українських розкольників і не бачать їх в якості канонічної церкви.
«Сподіваюся на те, що і інші церкви встануть на ту ж саму позицію. Це єдина на сьогодні правильна канонічна позиція», - заявив він за підсумками що відбулися днями візитів до Олександрійського і Антіохійський патріархати (Єгипет і Сирію).
За словами митрополита, спілкування з патріархом Антіохійським й усього Сходу Іоанном X в Дамаску було дуже теплим. Обговорювалася ситуація на Україні і дії Константинопольського патріархату, які Російська православна церква оцінює як підтримку розколу і вторгнення на канонічну територію РПЦ.
Константинополя більше немає
Перед Сирією митрополит Іларіон відвідав Єгипет, де зустрічався з патріархом Олександрійським і всієї Африки Феодором II.
«Я сказав Олександрійському патріарху, що сьогодні в нашому диптиху він займає перше місце. У нас більше немає Константинопольського патріарха, який, на жаль, впав в розкол », - констатував представник РПЦ.
Іларіон додав, що це не перший такий випадок в історії. У V столітті Константинопольський патріарх Несторій виявився єретиком, тоді Олександрійський архієпископ Кирило встав на захист православ'я, Несторій був позбавлений влади, і на його місце був обраний інший патріарх.
розкол православ'я
Православні церкви по всьому світу висловлюють підтримку канонічної УПЦ і РПЦ, виступаючи проти намірів Константинополя. Так, в Грузинської православної церкви відзначили, що не висловлювати солідарність з Константинопольським патріархатом, не дивлячись на розбіжності з РФ з приводу Абхазії та Південної Осетії, які в Тбілісі вважають своїми територіями.
У свою чергу Білоруська православна церква закликала Константинополь призупинити дії щодо надання автокефалії Україні. Сербська православна церква також не визнає рішення Константинополя по Україні.
Патріархи Антіохійський і всього Сходу Іоанн X і Сербський Іриней виступили зі спільною заявою і закликали Константинопольського патріарха Варфоломія налагодити відносини з РПЦ, щоб зберегти мир у всьому православ'ї.
Аналогічної позиції дотримується і Румунська патріархія, яка вважає, що Константинополю і РПЦ необхідно знайти спільне рішення ситуації, що склалася.
У Вірменської апостольської церкви заявляють, що є прихильниками канонічності і не можуть вітати кроки по розділенню православної церкви. Те ж повідомляють і в Болгарської православної церкви.
Польська автокефальна православна церква (ППЦ) за підсумками Собору єпископів заборонила своїм священикам вступати в контакти зі священиками невизнаного Київського патріархату.
У свою чергу митрополит всія Америки і Канади Тихон робить ставку на Всеправославний собор, який, на його думку, допоможе подолати конфлікт навколо України.
Зокрема, свою підтримку митрополиту Київському і всієї України Онуфрію і вірність УПЦ МП висловлюють клірики і парафіяни місцевих єпархій, серед яких: Олександрійська, Харківська, Одеська, Вінницька, Полтавська, Дніпропетровська, Херсонська, Каменська, Запорізька.
До них приєдналася православна громада храму Різдва Христового і святителя Миколи Чудотворця в італійській Флоренції, яка на знак протесту проти дій Фанара на Україні прийняла рішення перейти з Константинопольського патріархату в Російську православну церкву за кордоном (РПЦЗ).

 

 

 

 

 

 

 

Джерело
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Репетитор английского онлайн: 5 преимуществ
Изучение иностранного языка, в частности английского, в любом случае дело ответственное, требующее тщательного и серьезного подхода. Но не всегда хватает времени на посещения уроков в языковых школах, но это не значит, что на желании овладеть языком можно поставить крест.
Сегодня, 17:4154
Как перевести свой бизнес в интернет: рекомендации Cityhost.ua
Экономика серьезно пострадала из-за пандемии, многие частные предприниматели потерпели убытки и закрылись. Чтобы избежать такой участи, стоит рассмотреть вариант продажи товаров и услуг онлайн.
Сегодня, 16:0075
Таунхаусы и коттеджи от застройщика Smart Development
Если вы работаете в Киеве, но мечтаете о доме с собственной территорией, где можно обустроить зону отдыха, то смело покупайте таунхаус или коттедж в пригороде.
Вчера, 17:44165
Лайфхаки для легкого и интересного изучения иностранного языка в период летних каникул
Школьные каникулы — это прекрасное время для развлечений и отдыха от учебы. Но за несколько месяцев безделья ребенок может забыть то, что изучал в школе весь предыдущий год.
Вчера, 17:08164
Платья: время обновлять модные запасы
Платья — где купить и какому бренду отдать предпочтение?
Вчера, 10:58171
Work and Travel USA - летняя работам студентам в США
Каждый год границу Америки пересекают более миллиона граждан со всех уголков планеты. Кто-то отправляется сюда на отдых, кто-то выбирает эту независимую страну для работы, а кто-то планирует усовершенствовать здесь свои знания английского языка.
Вчера, 10:56156

События

К лету Евросоюз введет COVID-паспорта
Власти ЕС, утверждают журналисты, считают, что внедрение системы COVID-паспортов поможет восстановлению сферы туризма.
Сегодня, 19:2935
15 апреля нардепы рассмотрят "посадки" за ложь в декларациях и растаможку "евроблях"
Предлагается по упрощенной схеме легализовать только те автомобили, которым больше пяти лет, и они ввезены до конца 2020 года.
Сегодня, 19:2735
На учения в Черное море вышли Российские военные корабли
В ходе маневров якобы будут проводиться артиллерийские стрельбы с участием вертолетов и самолетов морской авиации.
Сегодня, 17:4055
Apple покажет новые гаджеты 20 апреля
Ожидается анонс планшетов и компьютеров следующего поколения.
Сегодня, 17:3067
В антикварном магазине Брюсселя случайно нашли украденную древнюю статую без головы
Мраморная скульптура была похищена с раскопок на окраине Рима в ноябре 2011 года. Ее стоимость исчисляется в шестизначную сумму в долларах.
Сегодня, 17:2765
Журналист Дудкин вышел на свободу под залог в 2 млн гривен
Арестованного по подозрению в государственной измене журналиста Юрия Дудкина выпустили из следственного изолятора после внесения залога в 2 млн гривен. 
Сегодня, 17:1867