СБУ, за методами безбожної радянської влади, зачитувало постанову суду просто під час святої літургії

СБУ, за методами безбожної радянської влади, зачитувало постанову суду просто під час святої літургії
Під час обшуку Спасо-Преображенського кафедрального собору Овруча правоохоронці увійшли в вівтарі верхнього і нижнього храмів собору і зійшли на амвон
За словами настоятеля Спасо-Преображенського собору протоієрея Анатолія Каплюк, наряд поліції разом зі слідчим і представником СБУ з 11:00 і до вечора шукали в соборі і в єпархіальному управлінні «друковану продукцію із закликами до розпалювання релігійної ворожнечі». Про це повідомляє «Країна».
«Чесно кажучи, я з ними абсолютно не спілкувався, - розповів протоієрей. - Вони там постанову зачитували на півгодини, що там суд в закритому засіданні прийняв ».
В якості підстави для судового рішення про обшук і вилучення літератури і комп'ютерних носіїв послужила, нібито «надійшла до органів держбезпеки інформація від патріотично налаштованих сил». Священик зазначив, що людей, які прийшли на службу, оперативники не випускали з храму.
«Я надів священицьке облачення і почав служити. А вони в цей час стояли і зачитували. Так що я навіть не знаю, що вони прийшли шукати: терористичну літературу, виробництво наркотиків або атомну зброю. А що ж ще може бути в церкві? »- сказав настоятель і додав, що його також не хотіли випускати після служби з храму, але він вийшов через інший вихід:« У мене панахиди сьогодні, молебні в інших місцях - що ж, я з -за цього "сюра" повинен людей підводити? »
Керуючись судовою ухвалою, правоохоронці увійшли в вівтарі і піднялися на амвон, що строго заборонено в православній традиції і, як визнали віруючі, які перебували в храмі, «може дуже погано закінчитися».
Нагадаємо, в понеділок, 3 грудня, в Житомирській області почалися обшуки в храмах і приватних будинках священиків УПЦ. У Головному управлінні Національної поліції України в Житомирській області повідомили, що обшуки проводяться в рамках розслідування однієї і тієї ж кримінальної справи, яка порушена за статтею про розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
Як повідомляв СПЖ, в Овруцької єпархії правоохоронні органи обшукали Свято-Преображенський кафедральний собор і приміщення єпархіального управління, хоча постанова про обшук стосувалося тільки Свято-Преображенського собору. Також обшук пройшов в будинку настоятеля Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору Житомирської єпархії УПЦ протоієрея Сергія Грицаюк. Серед особистих речей клірика УПЦ правоохоронні органи шукали матеріали, які здатні розпалити «релігійну ворожнечу і ненависть».

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-04-05
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

"Мать и дитя" — сеть клиник репродуктивного здоровья
Не всем дано счастье быть родителями. Иногда супружеские пары живут годами в надежде родить ребенка, обследуются, лечатся от бесплодия и ничего не получается.
4-апр-2020, 13:35162
Доставка товаров из Польши
Все больше людей отдают предпочтение покупкам через интернет. Это очень удобно и выгодно. Чтобы найти необходимый товар, не нужно бегать по магазинам и ездить по городу, тратя время на дорогу
3-апр-2020, 12:06184
Установка ГБО на «Хонду»
Все автолюбители, в том числе владельцы «Хонды», знают, что значительную часть расходов по обслуживанию транспортных средств составляют затраты на заправку
2-апр-2020, 19:53156
Ручки для межкомнатных дверей: виды и особенности
Чтобы выбрать оптимальный вариант ручек для дверей, особенно межкомнатных, нужно сперва хорошенько ориентироваться в их разновидностях и особенностях.
2-апр-2020, 19:45156
Какой уход за волосами выбрать
Волосы — это украшение человека. Для прекрасной половины человечества они являются самым дорогим аксессуаром. По внешнему виду волос можно судить о здоровье их обладателя.
2-апр-2020, 10:05171
С чего начать проектирование частного дома?
Советы о том, с чего начать проектирование частного дома.
31-мар-2020, 18:45371

События

Зеленский: ни одна больница сейчас не может быть закрыта
Зеленский заявил, что останавливать финансирование больниц нельзя
Сегодня, 14:1472
Израиль обеспечит православным «благодатный огонь», невзирая на коронавирус
Власти Израиля заверяют, что эпидемия коронавируса не лишит православных христиан их главного пасхального ритуала — «чуда схождения благодатного огня» в иерусалимском храме Гроба Господня.
Сегодня, 11:2299
Вакцину от коронавируса испытали на животных
Профессор турецкого университета Хаджеттепе Атеш Кара, который входит в научный комитет Турции по изучению коронавируса, рассказал, что при помощи микроигл на лейкопластыре животным была введена вакцина от коронавируса, которая создаёт антитела к коронавирусу и не позволяет ему присоединяться к
Сегодня, 11:11147
В одной из провинций Китая с 1 мая запретили употреблять в пищу кошек и собак
Многие китайцы из города Шэньчжэнь теперь могут остаться без своих любимых деликатесов.
Сегодня, 11:1091
Из-за коронавируса умер священник в Тернопольской области
В Тернопольской области умер мужчина 57 лет из города Залещики
Сегодня, 10:5176
Почти 80 людей с подозрением на коронавирус забрала скорая за сутки
За последние 24 часа скорую вызвали более 13 тыс. раз
Сегодня, 10:4988