
У зв'язку з подіями 25 листопада в Керченській протоці Литва вирішила запровадити національні санкції проти Росії.
Про це заявила Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте на спільній з Президентом Петром Порошенком прес-конференції.
"Знаємо, що сьогодні міжнародні організації не прийняли жодних санкцій проти російських дій. Проте ми ухвалили свої національні санкції на знак протесту проти атаки в Керченській протоці. Ми також прийняли рішення надавати допомогу в формі амуніції, ми надсилаємо своїх інструкторів, воєнних інструкторів, кіберінструкторів, гуманітарну допомогу. Також ми підтримуємо всі громадянські ініціативи нашого народу для того, щоб допомогти вам боротися”, - сказала Грібаускайте.
Президент наголосила, що після цього литовські посадовці отримують особисті погрози від Росії.
"Інколи не так і просто бути першими, коли запроваджуємо санкції. Ми отримуємо особисті погрози від Росії. Наприклад, міністр закордонних справ. Але ми знаємо, що це очікувана реакція, тому що бути відкритими в цьому світі, певно, ще важливіше, ніж воєнна підтримка”, - зауважила Грібаускайте.
Пані Президент повідомила, що нещодавно присвоїла громадянство Литовської Республіки Йонасу Охману, який допомагає на фронті українським солдатам. "Це означає, що не лише політична наша підтримка важлива, а й підтримка нашого народу дуже важлива. Ми сподіваємося, що ви її відчуваєте”, - додала Президент.
Президент Петро Порошенко подякував Литві за вже запроваджені національні санкції проти учасників агресивних дій на Азові та закликав міжнародних партнерів запровадити жорсткі санкції проти російської Федерації у зв’язку з її агресією в Чорному та Азовському морях: "Ми закликаємо наших міжнародних партнерів вжити жорстких санкцій для зупинення агресивних зазіхань Росії в Чорному й Азовському морях та забезпечення свободи навігації в регіоні”.
Також він підкреслив, що агресивні дії Росії, яка відверто ігнорує Мінські домовленості та відкрито нагнітає ситуацію в Чорному і Азовському морях, — це пряма загроза європейській безпеці та виклик усьому демократичному світу.