Український Філарет небезпечними маневрами намагається нав'язати свої умови

Український Філарет небезпечними маневрами намагається нав'язати свої умови
 

 

Тільки що Томас Кранмер (Thomas Cranmer) нашвидку переклав з грецької досить цікавий, напередодні Об'єднавчого собору текст, написаний Andreas Loudaros. Це ще один сигнал крайнього невдоволення з Константинопольського патріархату (який митр. Філарет (Денисенко) швидше за все знову проігнорує)
Ситуація пікантна: сварка напередодні собору начебто нікому не потрібна, але ставки для митр. Філарета настільки високі, що він буде битися до кінця ... Питання в тому, яким для нього буде цей довгоочікуваний кінець?
Нав'язування СВОЇ УМОВи: НЕБЕЗПЕЧНІ МАНЕВРИ колишнього. УКРАЇНСЬКОГО ФІЛАРЕТА (π. Ουκρανίας Φιλάρετο)
За кілька днів до "різдва" нової автокефальної української Церкви стає все більш очевидним, що найбільш серйозні складності подолати поки не вдалося. Самі "пологи" обіцяють бути дуже важкими і небезпечними, оскільки той, хто, за його власним твердженням, присвятив життя цій справі, всупереч будь-якій розумності продовжує спроби нав'язати свої правила.
Цей ієрарх отримав від Церкви на рідкість велику міру поблажливості. Широта наданої йому "ікономії" викликала бурхливу реакцію більшої частини православного світу і стала черговим випробуванням Церкви на міцність.
ТОЙ, ХТО ХОЧЕ КОНТРОЛЮВАТИ ПРОЦЕС СТАНОВЛЕННЯ
За задумом, в суботу 15 грудня, в історичному храмі Святої Софії в Києві під головуванням митрополита Гальського Еммануїла, екзарха Вселенського Патріарха, Собор, що складається з кліриків і мирян, має обрати першого предстоятеля української автокефальної Церкви.
Однак, це історична подія затьмарюється наполегливістю митрополита колишнього київського Філарета (του μητροπολίτη πρώην Κιέβου Φιλάρετου), який мало того, що продовжує іменувати себе Патріархом і головою Синоду (якого насправді немає), але крім того бажає контролювати те, що відбувається.
За інформацією, отриманою Orthodoxia.info з Києва, митрополит Філарет (ο μητροπολίτης Φιλάρετος) намагається поставити Вселенському Патріархату якісь умови, вимагаючи, щоб на суботній Собор були допущені лише архієреї, тобто щоб на ньому не було мирян і нижчого духовенства, які також є членами Церкви.
Крім того, він закликає проводити вибори не таємним, а відкритим голосуванням.
Ці дві "умови" виглядають як спроба контролювати і сам процес, і вибірників, щоб в результаті отримати те, чого жадає Філарет (κ. Φιλάρετος). І хоча сам Філарет відмовився від претензій на престол об'єднаної Церкви, він підтримує кандидатуру одного зі своїх найближчих співпрацівників, єпископа Епіфанія.
Протягом тижня до Києва має прибути митрополит Гальський, який і очолить процес.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-10-23
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать одежду новорожденному?
Появление ребенка – радостное событие для всех родителей. Поэтому и подготовка к такому празднику всегда проходит максимально тщательно. Очень важно обустроить первую кроватку и комнату для малыша, а также подготовить игрушки и другие аксессуары.
Сегодня, 00:1553
Столешница из мрамора или гранита - что лучше?
Каменная столешница: что выбрать мрамор или гранит.
Вчера, 15:4087
Детские ботинки оптом: ТОП-5 отличных предложений на 7allmarket
Покупки в Интернете на сегодняшний день уже стали обычным делом. Ведь так можно приобрести нужный товар, в том числе и детскую обувь, максимально выгодно и оперативно, без необходимости покидать пределы собственного дома.
22-окт-2020, 18:14138
Почему стоит арендовать помещения без посредников?
Одна из первостепенных задач любого современного предпринимателя – быстро и доступно арендовать помещение на длительный срок, чтобы эффективно вести свою деятельность. Решение данного вопроса является достаточно сложным процессом. Аренда помещений в Днепре без посредников позволит
22-окт-2020, 16:13100
Популярные производители дверей
Современный дверной рынок широк и разнообразен. Чтобы сориентировать покупателя, приведем перечень популярных производителей дверей, востребованных у украинских потребителей.
22-окт-2020, 13:59113
Лучшие женские сумки сезона 2020-2021: интересные новинки
Женская сумочка – это не только и столько вместилище для косметики и всяких мелочей. Это стильный аксессуар и важное дополнение образа. Именно поэтому к ее выбору нужно подходить особенно тщательно.
21-окт-2020, 16:57139

События

Усилить поддержку лиц с инвалидностью во время пандемии Зеленский поручил Кабмину
Президент Владимир Зеленский поручил правительству усилить поддержку людей с инвалидностью в условиях пандемии коронавируса.
Вчера, 23:0259
В подделке документов подозревают главу избиркома в Киевской области
В Киевской области глава избирательной комиссии Белоцерковского района подозревается в подделке избирательной документации, совершенной по предварительному сговору группой лиц.
Вчера, 21:0459
СБУ задержала "активистов", которых финансировали народные депутаты
Народные депутаты финансировали общественную организацию, которая участвовала в рейдерстве и протестах.
Вчера, 19:0774
Список стран "красной" и "зеленой" зон обновила Украина
Министерство здравоохранения обновило список стран "красной" и "зеленой" зон.
Вчера, 17:33123
Войска в Беларусь после 1 ноября может ввести Россия
Российская Федерация после 1 ноября может ввести свои войска в Беларусь.
Вчера, 17:3076