Держдума РФ спростила отримання громадянства Росії для українців

Держдума РФ спростила отримання громадянства Росії для українців
Держдума на засіданні у вівторок прийняла в третьому, заключному, читанні урядовий законопроект, що наділяє президента РФ правом визначати в гуманітарних цілях категорії іноземних громадян і осіб без громадянства, які мають право подати заяву на придбання російського громадянства в спрощеному порядку
Як наголошується в пояснювальній записці, це дозволить прийняти до громадянства РФ в першу чергу проживають в країнах зі складною суспільно-політичною і економічною обстановкою, де відбуваються збройні конфлікти або неконституційна зміна політичного режиму.
Глава комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашников раніше пояснював ТАСС, що законопроект допоможе вирішити питання отримання російського громадянства в першу чергу біженцями з України.
Крім того, законопроект спрощує цю процедуру і для учасників держпрограми зі сприяння добровільному переселенню в РФ співвітчизників, що проживають за кордоном. Вони зможуть подати заяву на отримання громадянства РФ у спрощеному порядку, в тому числі за місцем перебування в обраному для проживання регіоні. При цьому в учасника програми має бути дозвіл на тимчасове проживання або дозвіл на проживання.
Раніше президент Росії Володимир Путін повідомив, що РФ полегшить отримання свого громадянства для українців і не запроваджуватиме жодних обмежень на їх в'їзд.
Що саме спрощується?
Особи, які увійдуть в певні президентом категорії претендентів на отримання громадянства за спрощеною схемою, звільняються від таких обов'язкових вимог: п'ятирічний термін проживання на території РФ, наявність підтвердженого законного джерела коштів для існування, вихід з наявного іншого громадянства, знання російської мови. Як пояснив напередодні журналістам перший заступник керівника фракції "Єдина Росія" Андрій Ісаєв, таке вдосконалення порядку повідомлення про вихід з громадянства іноземної держави особливо актуально для громадян України. "У Росії їх знаходиться, за різними оцінками, 3-4 млн, і деякі не збираються повертатися на Україну. Однією з вимог для отримання громадянства є вихід з громадянства іншої держави, але українська влада не поспішають [його] підтверджувати", - сказав він .
У свою чергу, учасники держпрограми з переселення в РФ співвітчизників зможуть подати заяву без дотримання трьох з перерахованих умов: вимога про вихід з громадянства іншої країни для них зберігається.
Порядок визначення категорій осіб
Заступник міністра внутрішніх справ РФ Ігор Зубов, представляючи законопроект під час його розгляду Держдумою в першому читанні, пояснював, що в категорії можуть бути включені "і співвітчизники, і особи, які потерпіли лихо в якихось країнах, і особи, які прибувають з регіонів міжнаціональних конфліктів, які є дійсно нашими співвітчизниками і претендують на певний статус ". Глава держави зможе скористатися новими повноваженнями, видаючи укази про спрощений порядок громадянства для конкретних категорій осіб, відзначав Зубов.
Буде видано указ президента РФ, згідно з яким цілий ряд категорій громадян України отримає право на отримання в спрощеному порядку громадянства РФ, уточнив глава комітету Держдуми з розвитку громадянського суспільства, питань громадських і релігійних об'єднань Сергій Гаврилов на засіданні комітету 11 грудня.
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-02-24
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Обзор фитнес-браслета Xiaomi Mi Smart Band 4 Black
Подробнее о характеристиках расскажет популярный интернет-магазин stylus.ua
Вчера, 20:3475
Пять причин установить ГБО на автомобиль
Как правило, большинство автомобилей ездят или на бензине или на дизтопливе
Вчера, 17:19284
Небанальное путешествие с помощью дешевой аренды машин в Киеве
Каждый человек мечтает путешествовать, но далеко не у всех есть возможность уезжать в отпуск 1-2 раза в год
Вчера, 14:2673
Преимущество светлых дверей
Желаете узнать о преимуществах светлых дверей в интерьере?
21-фев-2020, 19:47159
Выбираем качественную стиральную машинку от LG
Без стиральной машины достаточно сложно обойтись в быту
21-фев-2020, 19:44348
Что интересного в Одессе: подборка мероприятий
Этой весной афиша Одессы буквально разрывается от количества и плотности разнообразных концертов, театральных спектаклей и других
20-фев-2020, 21:43184

События

В Закарпатье в срочном порядке созывают противоэпидемическую комиссию
На Закарпатье обеспокоены ситуацией по распространению коронавируса
Вчера, 16:55219
Усилят меры из-за коронавируса в Италии на границе и в аэропортах Украины
Пограничники будут проверять пассажиров рейсов из Италии
Вчера, 15:29144
У JIT есть свидетель запуска ракеты - катастрофа МН17
В JIT нет сомнений в том, что ракетная система принадлежала России
Вчера, 15:27135
На весенний график переходят КПВВ на Донбассе
Пункты пропуска будут работать с 07:00 до 18:30
Вчера, 15:15159
Причину аномально теплой зимы в Украине назвали ученые
В районе Северного полюса сформировалась устойчивая область низкого давления
Вчера, 14:31201
Еще в трех странах подтвердили заражение коронавирусом
В Афганистане объявили чрезвычайное положение
Вчера, 14:01147