Держдума РФ спростила отримання громадянства Росії для українців

Держдума РФ спростила отримання громадянства Росії для українців
Держдума на засіданні у вівторок прийняла в третьому, заключному, читанні урядовий законопроект, що наділяє президента РФ правом визначати в гуманітарних цілях категорії іноземних громадян і осіб без громадянства, які мають право подати заяву на придбання російського громадянства в спрощеному порядку
Як наголошується в пояснювальній записці, це дозволить прийняти до громадянства РФ в першу чергу проживають в країнах зі складною суспільно-політичною і економічною обстановкою, де відбуваються збройні конфлікти або неконституційна зміна політичного режиму.
Глава комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашников раніше пояснював ТАСС, що законопроект допоможе вирішити питання отримання російського громадянства в першу чергу біженцями з України.
Крім того, законопроект спрощує цю процедуру і для учасників держпрограми зі сприяння добровільному переселенню в РФ співвітчизників, що проживають за кордоном. Вони зможуть подати заяву на отримання громадянства РФ у спрощеному порядку, в тому числі за місцем перебування в обраному для проживання регіоні. При цьому в учасника програми має бути дозвіл на тимчасове проживання або дозвіл на проживання.
Раніше президент Росії Володимир Путін повідомив, що РФ полегшить отримання свого громадянства для українців і не запроваджуватиме жодних обмежень на їх в'їзд.
Що саме спрощується?
Особи, які увійдуть в певні президентом категорії претендентів на отримання громадянства за спрощеною схемою, звільняються від таких обов'язкових вимог: п'ятирічний термін проживання на території РФ, наявність підтвердженого законного джерела коштів для існування, вихід з наявного іншого громадянства, знання російської мови. Як пояснив напередодні журналістам перший заступник керівника фракції "Єдина Росія" Андрій Ісаєв, таке вдосконалення порядку повідомлення про вихід з громадянства іноземної держави особливо актуально для громадян України. "У Росії їх знаходиться, за різними оцінками, 3-4 млн, і деякі не збираються повертатися на Україну. Однією з вимог для отримання громадянства є вихід з громадянства іншої держави, але українська влада не поспішають [його] підтверджувати", - сказав він .
У свою чергу, учасники держпрограми з переселення в РФ співвітчизників зможуть подати заяву без дотримання трьох з перерахованих умов: вимога про вихід з громадянства іншої країни для них зберігається.
Порядок визначення категорій осіб
Заступник міністра внутрішніх справ РФ Ігор Зубов, представляючи законопроект під час його розгляду Держдумою в першому читанні, пояснював, що в категорії можуть бути включені "і співвітчизники, і особи, які потерпіли лихо в якихось країнах, і особи, які прибувають з регіонів міжнаціональних конфліктів, які є дійсно нашими співвітчизниками і претендують на певний статус ". Глава держави зможе скористатися новими повноваженнями, видаючи укази про спрощений порядок громадянства для конкретних категорій осіб, відзначав Зубов.
Буде видано указ президента РФ, згідно з яким цілий ряд категорій громадян України отримає право на отримання в спрощеному порядку громадянства РФ, уточнив глава комітету Держдуми з розвитку громадянського суспільства, питань громадських і релігійних об'єднань Сергій Гаврилов на засіданні комітету 11 грудня.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-10-24
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Канал «Футбол 3»: что предлагается болельщикам
«Футбол 3» – продолжатель «семейства» одноименных каналов с индексами 1 и 2. Основная цель создателей, которые презентовали свое детище в феврале 2020 года, – показать болельщикам еще больше контента, причем уникального.
Сегодня, 17:4857
Качество медицинских услуг в частных клиниках
Медицинский центр «Капля» предлагает доступ к гибкому медицинскому обслуживанию высокого уровня.
Сегодня, 17:4458
Что такое Зеленая карта и зачем она нужна
Если вы собираетесь выезжать на автомобиле в другую страну, которая является членом международной системы автострахования "Green card", вам необходимо оформить специальный страховой полис.
23-окт-2021, 15:21242
Сетевые камеры видеонаблюдения: что важно знать?
Четыре главных преимущества IP камер видеонаблюдения.
23-окт-2021, 15:19222
Секреты эффективной эко-уборки дома
Сегодня огромное внимание уделяется экологической стороне жизни. Привычными стали продукты питания без ГМО, натуральная косметика, безвредный пластик и многое другое.
22-окт-2021, 23:24259
Услуги по накрутке зрителей на стрим
Если необходимо увеличить зрителей на онлайн стрим, на начальном этапе без специализированной накрутки не обойтись.
22-окт-2021, 10:37232

События

Газовщики обнародовали новые тарифы. 8 гривен - за газ, 9 - за распределение
В Украине могут резко вырасти тарифы на распределение газа. Напомним: именно из-за них прошлой зимой по стране прокатились тарифные майданы.
Сегодня, 19:0247
Как в Украине работает индустрия по торговле ковид-сертификатами
В Украине на фоне новостей о том, что непривитых от коронавируса начнут отстранять от работы, растет спрос на поддельные ковид-сертификаты - для тех, кто вакцинироваться не хочет, но бумажка нужна.
Сегодня, 18:0272
Сын Трампа запустил в продажу новые футболки. "Алек Болдуин убивает людей"
Сын бывшего президента США Дональд Трамп-младший запустил в продажу футболки, надписи которых гласят, что знаменитый актер Алек Болдуин, который в следствии несчастного случая во время съемок застрелил оператора Галину Хатчинс, убивает людей.
Сегодня, 17:5765
Поставки газа в Европу предельно снизил "Газпром"
В понедельник, 25 октября, поставки газа по трубопроводу Ямал-Европа упали до 8 млн кубометров в день вместо забронированных 31 млн кубометров. 
Сегодня, 17:53150
Александр Пикалов развелся со своей супругой Ириной, с которой они были в браке с 2003 года
Один из ключевых актеров студии "Квартал 95" и художественный руководитель "Женского квартала" Александр Пикалов развелся со своей супругой Ириной, с которой они были в браке с 2003 года.
Сегодня, 14:2385
За сентябрь глава МВД Монастырский получил на руки чуть больше 60 000 гривен зарплаты
Министру внутренних дел Украины Денису Монастырскому начислили за сентябрь 2021 года 77 100 гривен заработной платы.
Сегодня, 14:2062