Рекет-Порошенко віддасть Варфоломію десятки українських храмів

Рекет-Порошенко віддасть Варфоломію десятки українських храмів
"Вістям" став відомий перелік храмів і монастирів, які Україна погодилася передати Вселенському патріархату
За даними нашого джерела, вони були закріплені в договорі, який підписали Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій в Стамбулі 3 листопада - ймовірно, мова йде все-таки про додаток до договору (за даними ряду інших співрозмовників, документ носив декларативний характер і був досить коротким).
Окремо обговорено питання Києво-Печерської та Почаївської лаври. Глава департаменту у справах релігій і національностей Мінкульту Андрій Юраш так описував питання лавр: "Вони в держвласності. Такі об'єкти національного значення нікому у власність не передаються - нижня частина Києво-Печерської і Почаївська лавра передані на 50 років в оренду УПЦ МП. Якщо буде зрозуміло , що при передачі лаври в оренду існували порушення, це може стати підставою для перегляду договору ".

За даними джерела "Вістей", перелік храмів і монастирів, які можуть передати Константинополю, виглядає так:
- Києво-братський Богоявленський монастир (в Києво-Могилянській академії). Собор закладався в XVI столітті як патріарша ставропігія Константинопольським патріархом Єремією. Був зруйнований більшовиками в 1919 році - зараз на його території один з корпусів університету. У 2007 році був відновлений академічний храм Святого Духа (УПЦ КП). Мова про претензії на території 1648 року особливу цінність становить бібліотека.
- Свято-Вознесенський Фроловский жіночий монастир в Києві (Київська єпархія УПЦ). Комплекс церков (Вознесенська, 1732 р Воскресенська, 1824 р дзвіниця 1821 р Церква Казанської Божої матері).
- Межигірський Спасо-Преображенський монастир, с. Ново-Петрівці Київської області. Перший монастир з часів княгині Ольги, був остаточно зруйнований в 1933 році, цінний територією в 72 га, на якій розміщена резиденція Віктора Януковича, Межигір'я.

 

- Успенська церква (ставропігійна Церква Успіння Пресвятої Богородиці), Львів, під юрисдикцією УАПЦ. Побудована в 1591-1629 рр. Успенським братством. Зараз - один з головних пам'яток архітектури в стилі італійського Ренесансу.
- Манявський скит (Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир) с. Манява, Івано-Франківська обл, УПЦ КП. Заснований в 1611 році - але діючий монастир відкритий лише в 1990-х. Скит відомий "Блаженним каменем" - за переказами, місце молитви і очищення (насправді, це ніша у скелі розміром 10х3 метри, в якому в давнину жили монахи).
- Свято-Троїцький Корецький ставропігійний жіночий монастир, м.Корець, Рівненська обл, РПЦ. Відомий святинями: Корецької іконою Божої Матері "Споручниця грішних" (привезена князем Корецьким з Риму), Плащаниця Успіння Божої Матері, написана на кипарисі, Плащаниця Спасителя, список Почаївської ікони Божої Матері, ікона Божої Матері "Скоропослушниця", "Геронтісса" і ін. ікони, а також хрест з часткою Хреста Господнього і частками мощей святих.
- Спасо-Преображенський монастир - православний чоловічий монастир, м Новгород-Сіверський, УПЦ. Імовірно, побудований в XVI-XVIII ст., За переказами - один з найдавніших в Київській Русі. Відновлено і відреставровано в 1990-е. Головна святиня - чудотворна ікона Божої Матері "рятівниця потопаючих" ( "Леньковская").
- Молченський Різдво-Богородицький жіночий монастир, м.Глухів, Сумська обл., Зараз у веденні УПЦ. Побудований в XVII-XIX ст., Головна святиня - Молченська ікона Божої Матері.
- Різдва Пресвятої Богородиці Глинська пустинь в с. Соснівка Сумської області, УПЦ. Ставропігійного чоловічого монастиря в парі кілометрів від кордону з РФ. Історично склалося, що його монахи живуть по чиноположенню Афонської гори.
- Хресто-Воздвиженський жіночий монастир, м Полтава, УПЦ. Заснований в 1650 році, в травні 1709 го був резиденцією Карла XII. На дзвіниці, що імітує лаврську в Києві, перебувала стенопісная чудотворна ікона Скорботної Богоматері "Сподівання усіх кінців землі". - Свято-Іллінський чоловічий монастир в Одесі, УПЦ. Заснований в 1884 році для надання допомоги паломникам через Одесу на Афон і в Палестину (допомога в отриманні закордонних паспортів, притулок і т.п.) Головні святині: чудотворна ікона Божої Матері "Годувальниця", хрестоподібна частина древа Животворящого Хреста Господнього, ліва стопа святого апостола Андрія Первозванного.
- Свято-Пантелеймонівський чоловічий монастир, Одеса, УПЦ. Заснований, як Афонське подвір'ї, в 1876 році, також на допомогу прочанам на Афон і в Палестину (тут і зараз діє готель для паломників). Святині - ікона і мощі святого великомученика Пантелеймона, образ Божої Матері Ченстоховської.

 

"ТАКОГО РЕКЕТУ НЕ БУЛО НАВІТЬ У 90-ТІ"
За даними джерел "Вістей", питання передачі знаходиться на контролі у екс-заступника голови АП, радника президента Ростислава Павленка. "Він редагує цей список з урахуванням інтересів і побажань Варфоломія і його екзархів, - повідомив наш співрозмовник. - Щоб з'ясувати ситуацію і дізнатися, хто вагається, - в західні області був відряджений Андрій Юраш, глава департаменту Мінкульту".
З юридичної точки зору питання передачі храмів / монастирів Константинополю, тобто іноземному резиденту, виглядає сумнівно. "Це суперечить Конституції України, впевнений, що незабаром після оприлюднення цієї інформації депутати подадуть звернення в Конституційний суд з тим, щоб це скасувати. Але держава в принципі не має права втручатися в справи церкви - заборона прямо прописаний в Законі про віросповідання, ряді конвенцій і міжнародних декларацій про права і свободи, - сказав "Вістям" Ростислав Кравець, старший партнер АК "Кравець і партнери". - З юридичної точки зору, документ про передачу чогось Вселенського патріархату зараз не варто і паперу, на якій написаний ".
В УПЦ "Вістям" пояснили: більшість об'єктів, відображених в списку, знаходиться у власності держави і були передані УПЦ в користування. "Це Фролівського монастиря, Глинська пустинь, монастирі в Одесі. Є й монастирі, які знаходяться у власності церкви. В будь-якому разі, для позбавлення права власності або розірвання договорів про право користування / оренди повинні бути підстави - таким, скажімо, може бути Закон № 4309 (про перейменування церкви - Авт.), - сказав "Вістям" протоієрей Олександр Бахов, глава юридичного відділу УПЦ.

 

За його припущенням, механізм відторгнення храмів / монастирів може бути таким: громади поставлять перед фактом необхідності зміни назви. Рада прийме додатковий нормативний акт, який підніме питання про переукладання договору після перейменування. "Можливо, знадобиться додаткова угода, яка просто не підписуватимуть: скажуть, що ви, мовляв, як представники країни-агресора, втратили право на переукладання договору оренди", - уклав протоієрей Олександр Бахов.
Реакція УПЦ на появу такого списку однозначна: храми і монастирі відбирати не можна. "Це просто не по-християнськи. Адже це не просто матеріальна власність: це релігійні святині, місця, з якими пов'язане життя наших віруючих. Багато з них відроджували святині, багато відреклися від світу, щоб там проводити життя в молитві - а будь-якого роду інформація про таких методах і рішеннях викликає стурбованість: навіть в лихі 90-е найстрашніші рекетири і бандити не зазіхали на храми і монастирі. Сьогодні ж рівень моралі в суспільстві допускає можливість навіть таких, крайніх, заходів ", - сказав" Вістям "архієпископ Ніжинський і Прилуцький ий Климент.

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Теги: ПЦУ  

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-02-21
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Преимущество светлых дверей
Желаете узнать о преимуществах светлых дверей в интерьере?
Вчера, 19:47102
Выбираем качественную стиральную машинку от LG
Без стиральной машины достаточно сложно обойтись в быту
Вчера, 19:44267
Что интересного в Одессе: подборка мероприятий
Этой весной афиша Одессы буквально разрывается от количества и плотности разнообразных концертов, театральных спектаклей и других
20-фев-2020, 21:43148
Как выбрать кухонную вытяжку: советы покупателю
Кухня – несомненно, самая посещаемая и самая важная часть дома, поскольку именно здесь вся семья собирается практически каждый
20-фев-2020, 21:03159
Почему необходимо установить ГБО на ваш автомобиль
Как сэкономить на топливе? Этот вопрос всегда волнует автовладельцев независимо от размера их дохода.
19-фев-2020, 07:58296
Косметика для мужчин
Идея о том, что мужчина должен быть чуть привлекательнее обезьяны
18-фев-2020, 16:49150

События

Экс-главу правления "Интера" нашли мертвым в Киевской области
Полиция расследует смерть Сергея Старицкого как самоубийство, друг погибшего сообщил об умышленном убийстве
Сегодня, 17:5138
На случай российского ядерного удара по Европе провели учения США
Учения прошли на военной базе в Небраске
Сегодня, 17:2943
Анализы на коронавирус сдадут Эвакуированные из Уханя
Эвакуированных проверят с помощью украинских тест-систем
Сегодня, 17:1538
Экстрадировать Левина в Украину разрешил суд Болгарии
Местный прокурор заявил, что суд счел ходатайство об экстрадиции Левина обоснованным
Сегодня, 14:3679
Вторая смерть от коронавируса зафиксирована в Италии
Второй жертвой коронавируса стала жительница региона Ломбардия
Сегодня, 14:0755
В США НАКОНЕЦ-ТО БУДУТ ПРОДАВАТЬ КИНДЕР-СЮРПРИЗЫ
Каждый год в мире продается три с половиной миллиарда шоколадных яиц Kinder Surprise
Сегодня, 12:2258