Чому санкції Кремля обвалились на Ахметова та його людей, і як це вплине на вибори?!

Чому санкції Кремля обвалились на Ахметова та його людей, і як це вплине на вибори?!
Росія розширила санкції проти України, введені ще 1 листопада. Тоді під них потрапила чи не вся Верховна Рада, велика частина Кабміну і провладних активістів
Зараз головною сенсацією стала поява в списку народних депутатів від Опозиційного блоку - точніше, його "ахметівської" частини.
Російський уряд вніс до стоп-листа навіть свого колишнього громадянина Вадима Новинського - породивши когнітивний дисонанс у тих, хто називав власника "Смарт-холдингу" "агентом Путіна".
"Страна" розбиралася, чому політики, які говорять про врегулювання відносин з Росією, догодили під російські санкції. І як це відіб'ється на перспективах повернення політичного Південного Сходу у велику українську політику на прийдешніх виборах.
Хто потрапив в оновлений список
Прізвищ в оновленому рішенні уряду РФ стало значно більше в порівнянні з листопадом - 567 проти 332 фізосіб. Він розширився за рахунок депутатського корпусу та представників влади в Україні.
А також окремими представниками силових структур, яких чомусь не внесли в колишню версію списку.
Так, наприклад, в новій редакції постанови є начальник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба, заступник начальника поліції Троян, перший заступник голови МВС Яровий.
Більшість імен не викликають подиву - крім топових функціонерів "Опозиційного блоку", які раптово опинилися в російській опалі.
Це вже згаданий Вадим Новинський, Борис Колесников (а також його компанія "Український бекон"), Олександр Вілкул, Юрій Воропаєв, Дмитро Колесников, Михайло і Дмитро Добкіни, Тетяна Бахтєєва.
Ще одним "цвяхом" списку став позафракційний нардеп Євген Мураєв, який восени вийшов з спільної з Вадимом Рабиновичем партії "За життя" і заснував свій рух - "Наші".
Під санкціями також відтепер "ходять" мер Одеси Геннадій Труханов і його соратник - бізнесмен Володимир Галантернік, про які йтиметься нижче. З націоналістів туди додали лідера ультраправої організації С14 Євгена Карася, виправивши помилку попередньої версії санкцій, куди потрапив його аполітичний тезка-галерист. Правда, «не того" Карася в новій версії теж чомусь вирішили залишити.
Але повернемося до "Оппоблоку" і вихідцям з нього. Новинський, Вілкул, Мураєв і Добкін традиційно вважаються в Україні проросійськими політиками (принаймні такими вони виглядають на тлі нинішньої правлячої тусовки). Однак в самій Росії, яка за ідеєю і повинна оцінювати критерії "проросійськості", так не вважають.
При цьому інші "оппоблоковци" - Юрій Бойко, Сергій Льовочкін, Нестор Шуфрич, Микола Скорик та інші учасники створеної нещодавно "Опозиційною платформи - За життя" - під обмеження не потрапили. Чому так сталося?
Ахметівців і Мураєва звинуватили в роботі на Порошенко
В уряді Дмитра Медведєва не пояснюють, чому обклали санкціями окремих представників "південно-східної" опозиції.
Однак сталося це майже відразу після гучного розколу в їх таборі.
В результаті цього розколу опозиція не пішла на вибори єдиним фронтом, а висунула відразу трьох кандидатів в президенти (принаймні поки їх троє).
Найбільш рейтинговий з них - засновник "Опозиційною платформи - За життя" Юрій Бойко. На його користь відмовився від участі у виборах Вадим Рабинович (лідер партії За життя ") і зараз його рейтинги приблизно рівні показниками Порошенко і він зберігає шанси на вихід у другий тур. А так як там з імовірністю майже 100 відсотків буде Юлія Тимошенко, то вихід в другій Бойко перекриває шлях туди чинному президенту.
Якщо б Бойко був єдиним кандидатом від цього політичного спектру, то він практично гарантовано виходив би до другого туру. Але зараз у нього є два суперника на цьому фланзі: Олександр Вілкул йде від "ахметівською" частини Оппоблока, а Мураєв від своєї партії "Наші". Їх рейтинги поки невисокі - 1-2 і 3-5 відсотків відповідно. Але саме вони можуть перешкодити Бойко вийти до другого туру.
Соціологічне опитування Seetarget
 

 

Опитування КМІС
Через це прихильники Бойко звинувачують "ахметовців" і Мураєва в роботі на Банкову (тим більше, в ЗМІ Ахметова неодноразово називали дуже близьким до Порошенка по бізнесу людиною).
Ті, природно, ці звинувачення заперечують і кажуть, що це укладачі списку співпрацюють з президентом.
"Про списку санкцій. У мене немає сумніву, що він складався в Україні. На Банковій. З активною участю наших колишніх колег, які були виключені з фракції. І навіть зрозуміло хто був листоношею.
У нього додатково включили всіх членів Опозиційного Блоку, що не погодилися грати за правилами Бойко і Медведчука, написаним не в нашій країні. Нічого іншого ", - прокоментував своє включення в список Олександр Вілкул на сторінці в ФБ.
Однак, судячи з усього, в Кремлі "розкольниками" вважають все ж "ахметовців", що і остаточно зафіксовано в новому списку санкцій (хоча і раніше в РФ давали зрозуміти на чиєму вони боці під внутріоппозіціонном конфлікті).
Відзначимо, що потрапили в список дійсно близькі до Рината Ахметова люди. Вадим Новинський - бізнес-партнер Ахметова по корпорації "Метінвест", Борис Колесников - його давній партнер і близький друг, нардеп Юрій Воропаєв - провідний юрист Ахметова. Список можна продовжувати.
Обговорюючи першу версію санкцій в листопаді, "Країна" вже передбачала, що Москва посилає Ахметову попередження, наклавши обмеження на його топ-менеджерів. Тепер же Кремль недвозначно завершує розпочате. І підвищує градус, включаючи в список всіх політичних представників колишнього донецького олігарха.
Москву явно не влаштовує, що олігарх №1 не приєднується до об'єднання південно-східних сил, а навпаки, рухаючи свого кандидата (Вілкула), відбирає голоси у Бойка.
Така політика об'єктивно допомагає завданню Порошенко вийти до другого туру виборів, щоб спробувати утриматися при владі.
Очевидно, що Москва зацікавлена, щоб в Україні прийшли до влади люди, які налаштовані на досягнення миру на Донбасі шляхом компромісу і взагалі на замирення з північним сусідом. І в цьому інтереси Росії збігаються з бажанням тієї частини українських виборців і політиків, яких можна віднести до умовної партії світу або ж до політичного південний схід.
Однак цей самий політичний південний схід після Майдану маргіналізований, роздроблений і майже не впливає на політичні процеси в Україні. А його прихильники дезорієнтовані і не ходять на вибори. Щоб перебити цю тенденцію і виникла ідея консолідації південно-східних сил, кандидат від яких може вийти до другого туру виборів, а об'єднана партія потім може пройти в парламент фракцією, брати участь у формуванні уряду і, таким чином, прийти до влади і змінити курс країни .
Це великий проект, якому, очевидно, намагається сприяти Росія. В тому числі, і через пред'явлення "чорної мітки" тим, хто цього процесу заважає. І "ахметівці" з Мураєва в списку не єдині.
Там є ще, наприклад, мер Одеси Геннадій Труханов. І дуже впливовий в місті підприємець Володимир Галантернік. Обидва, як вважається, знаходяться в союзі з Порошенком і можуть спробувати забезпечити йому підтримку одного з ключових міст південного сходу.
Внесенням їх до списку Москва дає зрозуміти, що такий шлях є неправильним і щодо позиції на виборах одеської еліті варто гарненько подумати.
Наслідки розширення санкцій
Після потрапляння в список окремих політиків, пов'язаних з південним сходом України, нарешті стало більш-менш зрозуміло, як ці санкції будуть працювати. Адже включення туди Олега Ляшко або Володимира Парасюка було швидше символічним.
А ось у південно-східній еліти є в Росії конкретні бізнес-інтереси. Так, найбільш болючими санкції можуть виявитися для Бориса Колесникова, який володіє кондитерськими фабриками в Курську. А санкції, як "Країна" вже розповідала, можуть мати на увазі заморожування активів і заборону на висновок дивідендів з РФ.
Є багато і неофіційних важелів впливу РФ на бізнес Ахметова. Від поставок антрациту на його електростанції до повної блокади Маріупольського торгового порту, через який бізнесмен продає свою сталь на експорт.
Але навряд чи Росія ставить остаточний хрест на які потрапили в список функціонерів "Оппоблока". Швидше за все це чергове (можливо, останнім) попередження. Тим більше, що Ахметов, який поки "в списках не значиться", відомий своєю здатності домовлятися з будь-яким главою держави. І якщо Порошенко почне явно програвати вибори, донецький олігарх може змінити політичну орієнтацію.
Якщо ж цього не станеться, то рішення Москви матиме ще один наслідок. Воно ускладнить Мураєву і Вілкулу ведення передвиборної кампанії, яку вони ведуть як кандидати від "партії миру". Виникає питання: як вони збираються домовлятися з Москвою, якщо самі ходять під її санкціями?
Таким чином у Бойка з'являється шанс вирвати собі додаткові очки - та частина виборців, для яких важливо примирення з Росією може перейти до кандидата від "Опозиційною платформи".

 

"Що спільного між В'ятровичем і Мураєвим?". Реакція Мережі
У соцмережах вже задалися питанням - як тепер виборець Південного Сходу відреагує на нове ставлення Росії до Ахметова і його команді?

"Так, грунт для домислів і дискусій список під робочою назвою" Що спільного між В'ятровичем, Корбаном і Мураєва "створив більше, ніж благодатний. Політологи без діла не залишаться", - пише експерт-міжнародник Олег Волошин.
"До виборів залишається все менше часу, а значить Кремль теж буде робити свої ставки, - пише журналіст Олеся Медведєва. - У Росії, очевидно, хотіли б, що до влади прийшли люди, які налаштовані на завершення війни на Донбасі шляхом компромісу. Тобто , щоб вибори (якщо не президентські, так парламентські) виграли об'єднані воєдино партії Південного Сходу, з єдиним кандидатом на чолі, що б не розпорошувати опозиційний влади електорат і в підсумку отримати або перемогу, або друге місце і грунтовний заділ під вибори в Раду.
Опозиційний блок розколовся і, за прізвищами, внесеним до оновленого списку, ми можемо бачити кого Кремль вважає розкольниками.
Вілкул, Колесников, Новинський - тобто ахметівська частина Оппоблока потрапила до списку санкцій. Ну і Мураєв, як перший "блудний син", який пішов і поки не повернувся.
Ахметова в списку немає, а це означає, що йому дають шанс передумати ".
Вже з'явилися коментарі та від фігурантів списку. Михайло Добкін прокоментував пост Медведєва нецензурно. Але при цьому підтвердив, що санкції вдарили по тим, хто голосував за виключення Бойка і Льовочкіна з "Оппоблока.

 

 

 

Політолог Дмитро Джангіров виявив, що члени фракції Опозиційного блоку, які не голосували за виключення Льовочкіна і Бойка, в "кремлівський список" не потрапили.
"Будь-який документ олігархічної епохи на пострадянському просторі є дуже точним відображенням свого замовника. Не став винятком і новий список санкцій РФ.
Ось потрапила туди в якості фізичних осіб майже вся фракція Опозиційного блоку, і, щоб два рази не вставати - Євген Мураєв. А представники "Опозиційною платформи" не потрапили ... Збіг? - як спитав би класик, і сам би відповів - "не думаю!"
До речі, сам російський список - якщо хто, раптом, забув - є (по російській же версії!) - відповіддю на якісь ворожі дії ... При цьому - з временнОй точки зору - дії за останні 2 місяці, бо в попередньому списку цих осіб не було ...
І тут молодий і квапливий розум може припуститися помилки, визнавши що "ворожими по відношенню до РФ" діями є перебування в Опозиційному блоці або партії "Наші", замість переходу в "Опозиційну платформу - За Життя!"
Насправді ж, члени ПРО Юхим Звягільський і Сергій Ківалов до списку санкцій списку не потрапили ...
Питання знавцям - чому? Тиша в студії! А тепер - правильна відповідь: обидва НЕ голосували за виключення з фракції Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна!
І тут вже елементарна логіка підказує: "ворожим по відношенню до РФ дією" є саме те внутрішньофракційна голосування ".
Політолог Дмитро Корнійчук показав, як російські санкції вибивають козирі з рук Вілкула та Мураєва:
Отже, як конкретно б'ють путінські санкції по Оппоблоку з точки зору політтехнологій.
1) Якщо Оппоблок не «агент Кремля", то в очах виборців стає "агентом Порошенко". А що гірше -вопрос
2) Оппоблок позбавляють більшості тем для передвиборного піару.
Про яке припинення війни на Донбасі може говорити кандидат в президенти від партії, який знаходиться під російськими санкціями?
Про який захист канонічного православ'я може говорити людина, яка під санкціями від центру цього самого православ'я?
Про яке відновлення економічних зв'язків з Росією може говорити Оппоблок, якщо всі його лідери під російськими санкціями?
Таким чином, якщо Ахметов не погодиться на єдиного кандидата, як хоче Росія, то Оппоблок у нього буде "мертвий".
Ні, можна, звичайно, різко почати змінювати риторику на прозахідну та економічну, але ця ніша на Південному Сході вже зайнята Тимошенко ".
Вот такой вот тупик для Ахметова і Оппоблока влаштував Путін. Але завжди є вибір злитися в любові з Бойком. Власне, саме так влітку 2014 го і "народився" Оппоблок ...

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как купить авто в Киеве и не ошибиться
Покупка первого автомобиля всегда связана с яркими эмоциями и переживаниями. Водитель еще не знает, какая именно машина ему подойдет, на что обращать внимание при совершении сделки, какие документы нужны и пр. В данной статье мы расскажем, как правильно выбрать первое транспортное средство и как
Сегодня, 19:0148
Что такое внедрение 1С на примере УТП 1С
Один из самых часто встречаемых видов деятельности в Украине связан, конечно, с торговлей.Соответственно, ниша наиболее конкурентная и требует качественного подхода. Одним из наиболее важных пунктов является автоматизация основных бизнес-процессов нового или существующего предприятия.
Сегодня, 18:0055
Купить опалубку в магазине «ТехПром»
Прежде чем купить опалубку в магазине «ТехПром», стоит ознакомиться с видами конструкций. Каждый вариант имеет свои особенности, преимущества и недостатки.
Сегодня, 15:1564
Выбор корейской косметики в соответствие с определенным типом кожи
Современный рынок косметики постоянно пополняется все новыми и востребованными средствами для женщин. Для каждой торговой марки важно позаботиться о состоянии дермальных покровов представительниц прекрасного пола, поэтому они и стараются выпускать только качественные и инновационные средства.
Вчера, 13:48123
По каким критериям выбирают стеллажи для склада
Хранение продукции является критическим вопросом многих компаний. Независимо от вида деятельности, товар должен размещаться в обустроенном помещении. Обычно им выступает склад, оснащение которого не обходится без металлических стеллажей. 
Вчера, 13:45105
Как выбрать очиститель воздуха для дома?
В наше время именно загрязненный воздух является причиной большинства проблем со здоровьем, а 9 из 10 случаев заражения инфекционной болезнью случаются в закрытых, плохо проветриваемых помещениях. Но хорошо, если есть возможность открыть окно и заполнить комнату кислородом с улицы. А что делать,
Вчера, 13:4395

События

Новый состав Тернопольского облизбиркома сформировал ЦИК
Центризбирком утвердил новый состав Ивано-Франковской областной избирательной комиссии.
Сегодня, 20:029
Строить вышки 5G китайским компаниям запретила Швеция
Швеция запрещает китайским технологическим компаниям Huawei и ZTE строить новые высокоскоростные беспроводные сети после того, как высокопоставленный чиновник службы безопасности назвал Китай одной из самых больших угроз для страны.
Сегодня, 20:019
Образец возможной украинской вакцины от коронавируса представили Зеленскому
Президенту представили образец возможной украинской вакцины от коронавируса.
Сегодня, 17:5854
Причины ухудшения ситуации с коронавирусом в Украине назвали в Минздраве
Рост количества новых случаев заражения коронавирусом связано с циркуляцией вируса и его цикличностью.
Сегодня, 17:5650
Переговоры по катастрофе МАУ завершились в Иране
В Тегеране завершился второй раунд переговоров между Украиной и Ираном по катастрофе самолета "Международных авиалиний Украины".
Сегодня, 17:5450