2019 - рік виборів: Огляд найцікавіших виборчих перегонів у світі

2019 - рік виборів: Огляд найцікавіших виборчих перегонів у світі
2019-й рік обіцяє бути цікавим у контексті виборів. Поки список є очевидно соліднішим, ніж у 2018-му, але нерідко призначають позачергові вибори (Велика Британія тут один з ймовірних випадків). Тож можна не виключати, що це буде один з найбільш насичених цікавими виборами рік з усіх останніх
Головні - це Україна, де відбудуться як президентські вибори в березні, так і парламентські восени, якщо не станеться нічого надзвичайного. До виборів менше трьох місяців, але щодо переможця не просто точно не відомо, хай навіть незначні шанси мають одразу кілька кандидатів! І в будь-якому разі й без того дуже цікаві вибори зробить ще більш цікавими комік Володимир Зеленський, який оголосив про свою участь у виборах просто перед Новим роком. Як би ми до нього не ставилися і як би ми не розцінювали його шанси, напевно, ми всі можемо погодитися з одним: його участь у виборах робить їх цікавішими.
Найімовірніше, другий тур буде між двома тією чи іншою мірою "помаранчевими" кандидатами, вперше в історії українських виборів буде другий тур, коли один кандидат фактично не представляє Південний Схід "ідеологічно". Хоча напевно один з кандидатів у другому турі на Південному Сході набере вищий відсоток голосів у центрі та на Заході. На електоральну географію України ми напевно зможемо поглянути по-новому. Восени мають відбутися парламентські вибори. Пам'ятаючи абсолютно сенсаційну перемогу "Народного фронту" на минулих, від них можна чекати всього, але до президентських виборів немає сенсу загадувати.
Ну і друга найважливіша подія - вибори до Європарламенту в кінці травня. Одразу в цілій купі країн відбудуться вибори за партійними списками. Такі події я називаю "святом електоральної географії": тут очікують цілу купу цікавих електоральних карт (напевно рейтинг кращих електоральних карт року теж буде дуже вагомим за набором карт).
24 лютого відбудуться парламентські вибори в Молдові, які, ймовірно, стануть важливою подією. Партія соціалістів може отримати абсолютну більшість у парламенті, і тоді вона матиме всі важелі влади в країні, і геополітичний курс Молдови однозначно буде змінено на користь Росії. Але все ж ситуація для правоцентристських партій не є безнадійною, у сумі вони в принципі можуть здобути більшість, але це менш імовірно. Ще цікавим є рух угору в опитуваннях партії мільярдера і чоловіка співачки Жасмін Ілана Шора "Рівноправність". Можливо, навіть від неї буде залежати доля більшості в парламенті.
Дещо інтригує референдум на Кубі 24 лютого щодо одразу кількох важливих питань: легалізація приватної власності, ліміт на два строки по п'ять років для президента, повернення поста прем'єр-міністра і навіть визначення шлюбу як союзу між двома людьми, що очевидно має призвести до визнання одностатевих шлюбів. Останній референдум на Кубі був у 1976 році. У країні однопартійна система, тож конкуренції на парламентських виборах немає. Але, можливо, буде щось цікаве крім 99%? Як знати.
У жовтні мають відбутися президентські вибори в Болівії. У Латинській Америці останнім часом праві сили здобувають одну перемогу за іншою, можливо, і Ево Моралес нарешті програє вибори? В опитуваннях йому сильну конкуренцію складає колишній віце-президент і президент Карлос Меса.
Крім України, у Польщі теж будуть вибори. У листопаді відбудуться парламентські вибори. Рейтинг керівної "Право і справедливість" є стабільним, так само стабільною є на другому місці "Громадянська платформа". Але до виборів ще кілька місяців, подивимося, які нові сили ще заявлять про себе, адже таке на польських виборах було не раз.
У 2019 році мають відбутися парламентські вибори в Ізраїлі, що завжди цікаво. "Лікуд" стабільно посідає перше місце в рейтингах, але порівняно з минулими виборами посилилася ліберальна "Еш Атід".
У Румунії наприкінці 2019 року відбудуться президентські вибори. Клаус Йоганніс, ймовірно, буде йти на другий строк, але він точно матиме сильну конкуренцію, правда, ймовірних кандидатів двоє, у тому числі мер Бухареста Габріела Фіря. Географічно Румунія теж найчастіше є дуже цікавою завдяки історичним кордонам.
У листопаді ще мають відбутися цікаві вибори в Греції. Після тріумфу на минулих виборах "Сіріза" поступилася лідерством у рейтингах правій "Новій демократії". Але все ж ситуація для неї не є безнадійною.
Восени буде ще одна серія регіональних виборів у Росії. Регіональні вибори, які відбулися в 2018 році, були не найуспішнішими для влади: декілька поразок і скандал у Примор'ї. І це незважаючи на те, що в низці регіонів повністю "зачистили" електоральне поле: домовилися з комуністами не висувати кандидата або просто не допустили комуніста (Володимирська область). У голосуванні про найцікавіші вибори 2018 року регіональні вибори в Росії поділили перше місце з президентськими виборами в Бразилії, тож, ймовірно, і новий цикл теж буде цікавим.
2019-й рік за ідеєю і рік не виборів, але передвиборчої кампанії у США. Протягом усього року, по суті, буде тривати кампанія перед демократичними праймеріз. Кейсик обмірковує скласти конкуренцію Трампу на республіканських праймеріз, але там ситуація є просто безнадійною, якщо не буде чогось надзвичайного. Але демократичні праймеріз обіцяють бути просто захопливими, ймовірно, на рівні республіканських у 2015-2016 роках. Список потенційних кандидатів є настільки величезним, що там, схоже, добра половина фракції демократів у Сенаті обмірковує балотуватися в президенти.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-07
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

В чем преимущества кроссовок Puma
Краткий обзор главных преимуществ и серии Legacy от бренда Puma.
6-июл-2020, 20:55106
Упрощенные закупки. Ответы на важные вопросы
Процедура упрощенных закупок как один из видов допорогов появилась вместе с новой редакцией Закона Украины «О публичных закупках» (далее по тексту — Закон) 19 апреля 2020 года. Отныне она обязательна для тендеров с бюджетом более 50 тысяч гривен и менее 200 тысяч гривен или суммы,
6-июл-2020, 20:53122
Медальон: особенности украшения и его выбора
Выбираем и правильно носим медальон: советы от ювелирного магазина
6-июл-2020, 20:4496
Как выбрать детскую обувь - производитель DDStep рекомендует
На что обращать внимание при выборе детской обуви? Как правильно определить размер обуви для ребенка? 8 основных моментов, которые обязательно необходимо проверить перед покупкой.
5-июл-2020, 10:24173
Оригинальные органайзеры на подарок
Корпоративный органайзер – отличный подарок сотрудникам компании и любым офисным работникам. Бизнес органайзеры помогают держать в порядке рабочий стол и хранить в одном месте канцелярские принадлежности.
3-июл-2020, 19:03181
Почему купить бумажные кухонные полотенца хотят все?
Полотенца из бумаги для кухни – это относительно новое бытовое изобретение применяется практически повсюду, причем одной кухней дело не ограничивается. Особенно зарекомендовали себя данные полотенца в кухонных зонах ресторанов, столовых и остальных заведений общепита. Представьте сами:
2-июл-2020, 18:15155

События

Число жертв вследствие масштабных лесных пожаров в Луганской области возросло
Под Северодонецком местных жителей эвакуировали, на место едет глава ГСЧС
Вчера, 21:2374
Опубликована ориентировка и фото нападавших на авто "Укрпочты"
Полиция просит очевидцев сообщать полезную информацию о событии
Вчера, 19:27101
Непогода с грозами и сильным ветром идет в Украину
В отдельных районах Украины ожидается град
Вчера, 16:46161
Появились детали подрыва автомобиля "Укрпочты"
В Полтавской области введен план перехват
Вчера, 15:30120
Из-за утечки газа в жилом доме произошел пожар в Киеве
Владелец квартиры получил незначительные ожоги
Вчера, 15:2570
В Крыму ФСБ задержало татар и обвиняют их в терроризме
Правоохранители открыли дело из-за массовых задержаний ФСБ
Вчера, 14:0986