Сирію також зачіпають санкції, які вводяться Євросоюзом по "справі Скрипалів"

Сирію також зачіпають санкції, які вводяться Євросоюзом по "справі Скрипалів"
Міністри закордонних справ 28 країн - членів Євросоюзу на першому в цьому році плановому засіданні Ради ЄС вперше складуть чорний список в рамках нового режиму спільноти щодо введення санкцій проти відповідальних, на думку ЄС, за виробництво і застосування хімічної зброї
Як очікується, обмежувальні заходи торкнуться, зокрема, чотирьох росіян, яких ЄС називає "офіцерами ГРУ" (Головного управління (ГУ, колишнього ГРУ) Генштабу ЗС РФ) і вважає винними в замаху на Сергія Скрипаля та його доньку Юлію.
Крім того, глави МЗС мають намір розширити санкції щодо влади Сирії, додавши в чорний список більше 15 осіб і компаній.
Нарешті, Рада ЄС планує обговорити план протидії дезінформації в ЄС і за його межами, головним джерелом якої Брюссель називає Росію.
Санкції за застосування хімічної зброї
Як повідомив журналістам в Брюсселі представник Ради ЄС, глави МЗС включать дев'ять чоловік і одну компанію в перший чорний список в рамках нового режиму щодо введення санкцій щодо відповідальних, на думку співтовариства, за виробництво і застосування хімічної зброї. "У рамках нового режиму по хімзброї буде вперше складено чорний список, в нього увійдуть дев'ять осіб і одна компанія", - сказав він.
Тобто Рада ЄС офіційно підтвердить рішення послів 28 країн Євросоюзу, прийняте минулого тижня. Як повідомив кореспонденту ТАСС джерело в ЄС, посли погодили введення санкцій проти чотирьох осіб, яких спільнота називає "офіцерами ГРУ". Серед них - підозрювані у замаху на Скрипалів Олександр Петров і Руслан Бошіров. Крім того, в список включені п'ятеро сирійців.
Новий режим введення санкцій за виробництво і застосування хімічної зброї Рада ЄС схвалила 15 жовтня 2018 року. З його допомогою ЄС зможе вводити санкції проти осіб і компаній, які залучені в розвиток і застосування хімічної зброї, по всьому світу, незалежно від національності та місцезнаходження. Обмежувальні заходи будуть застосовуватися до тих осіб і компаній, які безпосередньо, на думку Брюсселя, відповідальні за розвиток і застосування хімічної зброї, забезпечують фінансову, технічну або матеріальну підтримку особам, які застосували хімзброю, а також допомагають, сприяють або асоціюються з ними.
Розробка нового механізму введення санкцій була запущена в рамках реалізації рішення саміту ЄС, що відбувся в кінці червня 2018 року. У тому рішенні йдеться про необхідність створення нового режиму обмежувальних заходів Євросоюзу, спрямованих на боротьбу проти поширення хімічної зброї. Це рішення було прийнято через день після завершення в Гаазі екстреної сесії ОЗХЗ, скликаній з ініціативи Великобританії і США в зв'язку зі "справою Скрипаль", а також звинуваченнями з приводу застосування хімічної зброї урядовими силами в Сирії.
Рада Євросоюзу окремо розширить санкції проти Сирії, додавши в чорний список 11 осіб і п'ять компаній, повідомив журналістам представник ЄС напередодні засідання глав МЗС. "Як очікується, будуть оновлені санкції проти Сирії. До чорного списку будуть включені ще 11 осіб і п'ять компаній", - сказав він.
На питання про те, хто саме доданий в чорний список, дипломат відповів: "Імена будуть опубліковані в Офіційному журналі ЄС після офіційного рішення в понеділок".
Крім того, за словами дипломата, міністри в цілому обговорять ситуацію в Сирії, включаючи розвиток подій в країні, а також підготовку до третьої донорської конференції, яка пройде в Брюсселі навесні під егідою ООН.
Пакет санкцій ЄС проти Сирії, які послідовно посилювали з 2011 по 2014 рік, є одним з найбільш значних в історії спільноти. Він забороняє практично всі види контактів європейського бізнесу з Сирією, особливо в сфері торгівлі нафтою і нафтопродуктами. Крім того, санкції накладені на керівництво Сирії (в обширний чорний список включені, зокрема, президент Башар Асад, члени його сім'ї), а також виражаються в повному блокуванні фінансових операцій.
Рада ЄС обговорить розвиток і реалізацію плану дій проти дезінформації, який був представлений Єврокомісією в грудні 2018 року в якості пріоритету напередодні виборів до Європарламенту в травні 2019 року. Як повідомила журналістам представник ЄС, на нинішньому засіданні глав МЗС фокус буде зроблений "на зовнішніх аспектах плану дій проти дезінформації". "Міністри обговорять, зокрема, поліпшення ідентифікації джерел дезінформації, посилення відповідних ресурсів ЄС, обмін досвідом між країнами - членами ЄС та його інституціями, можливості спільно протистояти кампаніям з дезінформації", - пояснив він.
Відповідно до нового плану Єврокомісія збільшує бюджет групи зовнішньополітичної служби ЄС щодо стратегічної комунікації, яка була створена з метою боротьби з дезінформацією, що виходить, на думку співтовариства, головним чином з Росії. На роботу цієї групи в 2019 році виділяється € 5 млн, у той час як в 2018 році її бюджет склав € 1,9 млн.
Крім того, план дій передбачає "створення в інститутах ЄС і країнах - членах спільноти спеціальної системи швидкого оповіщення для спрощення обміну даними та оцінками кампаній дезінформації і повідомлення про погрози дезінформації в режимі реального часу". Онлайн-платформи повинні "забезпечити прозорість політичної реклами, активізацію зусиль щодо закриття активних підроблених аккаунтів, маркування повідомлень, автоматично розповсюджуються ботами, і співпраця з перевіряючими факти і академічними дослідниками для виявлення дезинформаційних кампаній". З січня по травень онлайн- платформи повинні будуть звітувати перед Єврокомісією щомісяця.

 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Наушники FiiO. Испытательный срок
Относительно молодая китайская компания FiiO добиралась к производству высоклассных наушников
Вчера, 19:2895
Виды контактных линз. Как выбрать
Для тех, кто решил применить контактную коррекцию зрения
Вчера, 18:58191
Пицца-тайм: как организовать перерыв на обед на тренинге
Психологи утверждают, что до 40% полезной информации и контактов слушатели получают не на занятиях, а во время кофе-брейков и
22-янв-2020, 13:5384
Ювелирный магазин «Мальва» дарит 5 лайфхаков, которые помогут выбрать украшения
Сложно поспорить с тем, что ювелирные изделия – это особая «специя» лука
17-янв-2020, 10:21214
Оформление страховки для визы
С того момента, как на законодательном уровне был введен безвизовый режим, путешествия для граждан Украины стали намного проще
26-дек-2019, 19:19397
Как подобрать мебель для спальной комнаты
Правильно обустроенная спальня позволит владельцу комнаты отдыхать и чувствовать себя уютно дома
26-дек-2019, 15:17443

События

Соглашение о Brexit подписали Британия и ЕС
Ратификация документа в Европейском парламенте запланирована на 29 января
Сегодня, 15:1151
Зеленский обратился ко всем евреям на встрече с Нетаньяху
Зеленский рассказал три истории об украинцах
Сегодня, 14:5561
На 12 февраля перенесли суд по Антоненко
За это время затребуют у следствия документы, которые касаются роста человека на видео
Сегодня, 14:5153
О задержании в Сирии российского генерала рассказали в Госдепе
Российского генерал-майора в Сирии задержали более года назад
Сегодня, 12:1592
В Китае число заболевших вирусом приближается к 900
Кроме, из-за вируса уже умерли 26 человек.
Сегодня, 12:0565
Риск попадания коронавируса в Украину оценили в Минздраве
Сейчас нет необходимости вводить определенные ограничения для путешествующих
Вчера, 21:2696