ЗМІ довідались про "секретний план" між лідером опозиціонерів в Венесуелі і Вашингтоном

ЗМІ довідались про "секретний план" між лідером опозиціонерів в Венесуелі і Вашингтоном
Лідер венесуельської опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе виконуючим обов’язки глави держави після дзвінка віце-президента США Майкла Пенса, який запевнив його в підтримці Вашингтона. Про це повідомила газета The Wall Street Journal, передає УНН
За відомостями її джерел, "вночі, перед тим, як лідер опозиції оголосив себе виконуючим обов’язки президента, йому зателефонував віце-президент Майкл Пенс”. Як зазначає газета, "Пенс обіцяв, що США підтримають його (Гуайдо), якщо він перехопить кермо влади в державі у Ніколаса Мадуро, звернувшись до одного з положень конституції цієї південноамериканської країни”.
У публікації йдеться, що "цей пізній дзвінок привів в рух план, який розроблявся в таємниці протягом попередніх кількох тижнів”. Він передбачає визнання Вашингтоном і його союзниками Гуайдо тимчасовим президентом республіки. Як зазначає видання, раніше мали місце "переговори між офіційними особами США, союзниками, законодавцями і ключовими представниками венесуельської опозиції, в тому числі з самим Гуайдо”.
При цьому, як констатується в матеріалі, у деяких американських чиновників були побоювання, що даний план може привести до нестабільності і поставити під загрозу дипломатів США в Каракасі.
За словами джерел газети, Трамп з початку свого правління заявляв, що вважає Венесуелу одним з пріоритетів у зовнішній політиці, поряд з Іраном і КНДР. США почали розробку плану щодо Венесуели після перемоги Мадуро на виборах. "В кінці грудня — початку січня вони (американська сторона) почали говорити з опозицією, — сказало джерело видання з числа співробітників адміністрації США. — Опозиція на той момент дотримувалася думки, що вона потребує підтримки міжнародного співтовариства, щоб вплинути на розвиток політичної ситуації в Венесуелі, вони сказали про це офіційним особам США”.
За відомостями видання, американські законодавці від обох партій в грудні підтримали план адміністрації США. У період зимових свят держсекретар США Майкл Помпео зустрівся з представниками держав — союзників Вашингтона і обговорив з ними ситуацію в Венесуелі. 2 січня він зустрівся з бразильським і колумбійським колегами. Крім того, на зустрічі з президентом Колумбії Іваном Дуке Помпео нібито натякнув на те, які наміри щодо Венесуели є у Вашингтона.
Помпео 10 січня поговорив з Гуайдо і обіцяв "тісну співпрацю на шляху до демократичного майбутнього Венесуели”. При цьому 15 січня співробітники адміністрації США вжили заходів, щоб скоординувати план з союзниками, а також з Гуайдо. Помпео, зокрема, провів бесіду з главою канадського МЗС Христею Фріланд, а пізніше знову подзвонив Гуайдо і запевнив у підтримці США.
Як зазначає видання, США в даний час уважно стежать за розвитком подій в Венесуелі. Американські чиновники, зокрема, вважають, що частина військових в республіці підтримують опозицію. Адміністрація США також намагається встановити зв’язок з представниками венесуельського бізнесу. Крім того, Вашингтон вживає заходів з тим, щоб саме Гуайдо мав право на отримання коштів, які належать Венесуелі та зберігаються в американських банках.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-05-10
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Где знакомятся люди после 40 - лучшие места и сценарии
Найти свое счастье после 40 лет возможно, нужно только знать, где искать пару. Люди в зрелом возрасте относятся к выбору таких мест более придирчиво. Да и действуют немного иначе. Разбираемся, где и как.
Вчера, 21:40128
Как вывести сайт в ТОП: три SEO-тренда 2021 года
На сегодняшний день конкуренция сайтов во Всемирной паутине достаточно высока, каждый веб-ресурс, как говорят, хочет занять самое выгодное место под солнцем. Но это не случается само собой: продвижение сайта – дело весьма серозное и ответственное, требующее исключительно профессионального
9-мая-2021, 13:02258
Назначение и особенности поролона для мебели
Поролон, часто называющийся пенополиуретаном, является распространенным материалом универсального применения. Помимо строительной и промышленной сферы, медицины он пользуется большим спросом при изготовлении мягкой мебели в ассортименте.
9-мая-2021, 13:00211
Как выбрать цветочную композицию в подарок
Казалось бы, что сложного в том, чтобы купить цветы в подарок? Каждый из нас, хотя бы единожды в жизни, сталкивался с таким вопросом.
7-мая-2021, 16:30288
Продвижение сайтов силами профессионалов
У каждой интернет-компании, которая намеревается через интернет добиться определенной выгоды или популярности, должно быть собственное представительство в сети.
7-мая-2021, 14:33284
Навіщо потрібні корпоративні подарунки
Від чого залежить успіх компанії? Ви маєте рацію, якщо скажете: «У правильної стратегії, бізнес-моделі, грамотного розвитку і т.д.». А що щодо гармонійних відносин в колективі, репутації і візуалізації бренду?
6-мая-2021, 14:48354

События

"Убью огромное количество биомусора". Бойня в казанской школе. Что известно на данный момент
11 мая, в первый день после 10-дневных выходных в России, в школе Казани (столице республики Татарстан) было совершенно массовое убийство. 
Сегодня, 12:2927
Степанов не исключает приход четвертой волны коронавируса
В Минздраве не исключают, что Украина может столкнуться с четвертой волной Covid-19.
Сегодня, 12:2327
Отказ от AstraZeneca из-за случаев атипичных тромбов у молодых людей обсуждают в Литве
В Литве задумались о пересмотре стратегии вакцинации от коронавируса препаратом AstraZeneca из-за зафиксированных в стране случаев тяжелой тромбоцитопении у молодых привитых этой вакциной людей. 
Сегодня, 12:2126
В Запорожье подросток надел форму полицейского и отправился на улицы защищать закон
В Запорожье произошел необычный случай. Здесь 17-летний юноша раздобыл где-то полицейскую форму и вышел на улицы города обеспечивать порядок.
Сегодня, 08:58183
По Израилю из сектора Газа выпустили 150 ракет. Атака длилась 10 часов
На Ближнем Востоке резкая эскалация палестино-израильского противостояния.
Сегодня, 08:5782
Воды священной реки от тел умерших после COVID-19 людей начали чистить в Индии
В священной индийской реке Ганг, где недавно проходили массовые купания, обнаружили по меньшей мере три десятка тел людей, умерших, предположительно, от COVID-19.
Сегодня, 08:5589