"Проти всіх" або яка існує альтернатива, якщо не подобається жоден кандидат у президенти

"Проти всіх" або яка існує альтернатива, якщо не подобається жоден кандидат у президенти
На вибори президента України бюлетень обіцяє бути довгим – зареєстрованих у ЦВК кандидатів стає все більше. Але однієї графи там точно не буде – графи "проти всіх"
Якщо з довгого списку кандидатів немає жодного, хто припав би до душі, доведеться викручуватися інакше. Чому так і кому заважала "протестна" графа? Давайте розбиратися.
Графа "Проти всіх"
Графа "Проти всіх" із виборчих бюлетенів зникла 18 листопада 2011 року: Верховна Рада схвалила поправки до виборчого законодавства і попрощалася з нею через непотрібність.
Варто зазначити, що на виборах у 2004 році за кількістю "галочок" ця графа обігнала кандидата, який посів перше місце зі своїми 1,53% голосів, Наталію Вітренко. "Проти всіх" тоді проголосували 1,98% виборців – 556 963 людини. Тож популярності цьому пункту точно не позичати.
Чому в Україні перестали використовувати пункт "Проти всіх"
Голосуючи за цей пункт, виборець фактично знімав із себе відповідальність за рішення, яке ухвалять інші. Тобто використовувати його бюлетень з метою фальсифікації було б неможливо, але жодного смислового навантаження це не мало.
Справа в тому, що скільки б людей не проголосували проти, це нічого не змінює, і рішення ухвалюють завдяки тим, хто проголосував "за". Голоси "проти всіх" не мають жодних юридичних наслідків. У такому разі президент обирається більшістю від меншості.
Тобто незалежно від того, скільки виборців проголосували б проти всіх кандидатів, президентом стане той, хто набрав більше, ніж його опонент або опоненти.
У виборчому законодавстві майже всіх Європейських країн пункту "проти всіх" немає. Виключення — Греція, Іспанія і Франція.
Що робити, якщо не подобається жоден кандидат?
Незважаючи на те, що виборчий список цьогоріч обіцяє бути доволі довгим, безумовно, будуть і ті люди, яким не до душі жоден із представлених кандидатів. У такому разі є як мінімум три шляхи, якими може піти виборець.
Шлях перший: неправильний докорінно
Зрозуміло, можна просто не ходити на вибори, в Україні це ніяк не відстежується і не карається. Однак нічого доброго країні це не принесе. Ваш голос або пропаде і теоретично може позбавити перемоги більш гідного кандидата. Або ним скористається хитріший: поставить галочку "за себе". Скільки б не намагалася ЦВК, спроби фальсифікацій усе одно будуть, а українці, які не голосують, тільки їх збільшують і спрощують.
Шлях другий: байдужий
Так, у виборчому бюлетені не буде графи "проти всіх". Так, ігнорувати сам факт виборів — погана ідея. Але якщо ніхто з представлених кандидатів не подобається, можна поставити позначки "за" одразу в декількох віконцях. Бюлетень визнають недійсним, якщо в ньому проголосували за кількох претендентів, проте скористатися ним, маючи на меті свою користь, уже ніхто не зможе. Тут працює принцип "не зашкодь, якщо не можеш допомогти".
Шлях третій: протестний
Навіть за умови, що повністю вашим міркуванням про ідеального кандидата не відповідає ніхто, завжди є ті, хто не підходить більше, і ті, хто не відповідає трохи менше. Можна, звичайно, сказати, що доведеться обирати з двох зол, але це буде не зовсім правильно. Адже буде кандидат, якого ви точно не хочете бачити президентом. Тож голосуйте хоча б за його прямого противника.
Але між "голосувати" та "ігнорувати" варто вибрати перший варіант.

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Обустройство маленькой прихожей: советы и обзор типичных ошибок
Прихожая — предисловие ко всему дому. Она формирует впечатление о квартире, встречает хозяев и гостей. Мало кто может похвастаться просторной прихожей, где легко уместить любые элементы меблировки, аксессуары и предметы декора
Сегодня, 10:1761
Грузовые перевозки по Киеву
Предложение многих транспортных компаний адресовано предприятиям и частным лицам, имеющим потребность в организации в сфере транспорта. Компания гарантирует комплексное обслуживание штучных, крупногабаритных и специальных грузов во внутренних и международных перевозках.
Вчера, 18:0095
Де придбати оснащення для НУШ
Реформа системи освіти не обмежується зміною методик викладання. Концепція Нової української школи працює комплексно. Головна мета полягає в створенні комфортного простору для навчання і розвитку дітей.
Вчера, 13:4898
Выбираем наушники AirPods для iPhone SE
Чтобы слушать музыку в хорошем качестве, к выбору аксессуаров стоит подойти серьёзно. Обратить внимание на их технические особенности, совместимость с моделью iPhone. Кого-то волнует цена, а кого-то внешний вид вкладышей.
Вчера, 13:3292
Шуруповерт сетевой и аккумуляторный? Что лучше выбрать для дома
Для вкручивания, выкручивания шурупов, саморезов, гаек используется не только обычная отвертка, но и более современные виды инструментов – шуруповерты
3-июн-2020, 17:32143
Внедорожник напрокат — удобно, выгодно, престижно
В компании NarsCars имеется широкий выбор внедорожников средней тоннажности. Все машины поддерживаются в исправном состоянии и проходят постоянную проверку, поэтому не подведут в любой ситуации.
2-июн-2020, 15:50156

События

Границы для украинцев в июле откроет Греция
Украинцы смогут полететь в Грецию уже с 1 июля
Сегодня, 17:4840
Еще один митинг против Авакова проходит в Киеве
Участники акции протеста требуют отставки министра внутренних дел
Сегодня, 17:3048
Украина разваливается, так считает около 50% населения - соцопрос
О том, что Украина разваливается, заявили 46,1 процента респондентов
Сегодня, 17:1849
Замедление выхода из карантина не исключают в Кабмине
В Украине третий день подряд растет число инфицированных COVID-19
Сегодня, 17:1651
Возможное сокрытие COVID-19 в одном из общежитий проверяют в Киеве
Речь идет об общежитии при Нацакадемии госуправления при президенте
Сегодня, 15:5462
Венгрия открыла свои границы. Пока не для всех
Венгрия в пятницу открыла границы для граждан Чехии, Словакии и Австрии, которые могут въезжать в страну без ограничений
Сегодня, 15:1682