Усе що відомо про відсторонення Супрун, та що буде з медициною?!

Усе що відомо про відсторонення Супрун, та що буде з медициною?!
Другий день в Україні тема номер один для обговорень – раптове відсторонення від виконання обов'язків міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, більш відомої в народі під прізвиськами "руйнівниця міфів" і "доктор Смерть"
Спробуємо розібратися, чому і чого слід очікувати в подальшому.
Радикальна партія проти: З чого все почалося?
Окружний адміністративний суд міста Києва напередодні в рамках розгляду позову народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука ухвалив рішення тимчасово заборонити в. о. міністра охорони здоров'я Уляні Супрун працювати на посаді.
Як виявилося, радикал звертався в судову інстанцію з позовними заявами кілька разів: двічі у січні і ще раз у лютому.
Справа в тому, що його позови не приймали то через неправильне оформлення, то у зв'язку з відсутністю конкретного обґрунтування вимоги. А сама вимога була, власне, одна: встановити відсутність в Уляни Супрун компетенції (повноважень) на виконання обов'язків міністра охорони здоров'я.
Зрештою суд прийняв позовну заяву Мосійчука і до розгляду справи по суті ухвалив проміжне рішення. "Заборонити першому заступнику міністра охорони здоров'я України Уляні Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра охорони здоров'я України..." - йдеться в постанові суду від 5 лютого, яку оприлюднили у соцмережі члени РПЛ.

 

Окружний адмінсуд Києва заборонив Супрун реалізовувати повноваження міністра охорони здоров'я
При цьому наголошується, що згідно із законом відповідне рішення набуває чинності з дня підписання і діятиме до 5 лютого 2022 року. За Супрун залишається право його оскаржити в апеляційному суді протягом 15 днів.
"Уляна Супрун немає компетенції обіймати посаду міністра охорони здоров'я: у неї немає ні українського громадянства, ні належної освіти, ні належних навичок. Окрім того, я готую ще один позов, і вже завтра (6 лютого, - ред.) планую подати його до суду про захист своєї честі і гідності від Уляни Супрун", - прокоментував постанову суду Мосійчук, уточнивши, що чиновниця публічно звинувачує його у хабарництві, а це, за його словами, неправда.
Подвійне громадянство: Чим обґрунтував своє рішення суд?
Пізніше Окружний адміністративний суд міста Києва пояснив, чому ухвалив рішення тимчасово заборонити в. о. міністра охорони здоров'я Уляні Супрун працювати на посаді. "Суд мотивував своє рішення наявністю ознак очевидної протиправності в тимчасовому виконанні першим заступником міністра охорони здоров'я України повноважень такого міністра в строк, що перевищує один місяць з моменту наділення його відповідними повноваженнями", - йдеться в повідомленні на сайті судової інстанції.
При цьому додається, що також було враховано доводи нардепа Мосійчука про те, що в 2015 році Супрун отримала громадянство України, але досі не відмовилася від громадянства США.
Як відомо, згідно з чинним законодавством, в Україні єдине громадянство – українське, і люди з подвійним громадянством не можуть обіймати державні посади.
Проте, незважаючи на таке обґрунтування, в повідомленні суду також підкреслюється, що Супрун не заборонено виконувати повноваження, що були делеговані їй як заступнику міністра охорони здоров'я.
Від пересічних громадян до президента: Як відреагувала країна
Новина про тимчасову заборону в. о. міністра охорони здоров'я Уляні Супрун працювати на посаді тут же розлетілася по країні та далеко за її межами. Суспільство розділилося, як завжди в таких випадках, на два табори.
Прихильники рішення дякували суду за справедливість, мовляв, подумали про дотримання закону, забезпечили національну безпеку, тепер ніякі американці не зможуть вивідати наші державні таємниці у сфері охорони здоров'я, але головне - не дозволили іноземці і далі нищити своїми реформами український народ.
Противники ж висловлювали слова занепокоєння, згадували, якою була галузь охорони здоров'я до приходу Супрун і перераховували її досягнення в ролі виконувачки обов'язків міністра, мовляв, не громадянство головне в людині, а її конкретні дії.
Причому і перших, і других чимало. У соцмережах навіть спеціальне лого на аватарки з'явилося на підтримку Супрун.
Але цікаво все ж не це – Супрун, напевно, перша чиновниця, на справу якої блискавично відреагували перші особи країни та її міжнародні партнери.
"Ми разом з громадянами України та колегами з інших дипломатичних представництв уважно стежимо за цією ситуацією", - зазначили в Посольстві США в Україні.
"Чекаю подальших подробиць у цій справі, але стурбована потенційним впливом на життєво важливі реформи охорони здоров'я в Україні", - додала посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф.
"Уляна Супрун має повну підтримку президента України. Ціную все те, що ми разом зробили в напрямку медичної реформи. Переконаний, що реформований Верховний суд встановить істину у цій справі. Хочу нагадати, що питання громадянства належить до виключної компетенції президента. Уляна Супрун - громадянка України відповідно до указу про надання їй такого", - підкреслив глава української держави Петро Порошенко.
"Я як голова Верховної Ради України доклав величезні зусилля, щоб парламент ухвалив реформу охорони здоров'я. І вважаю це одним з найбільших успіхів Верховної Ради цього скликання. Уляна Супрун повинна продовжити впровадження медичної реформи! І я її підтримую", - відзначив спікер ВР Андрій Парубій.
"Багато десятиліть ніхто не брався за зміни в системі охорони здоров'я, тому всі українці сьогодні мають величезні проблеми з якістю медицини, а лікарі – з оплатою своєї праці. Що ми зробили, коли прийшли в уряд? Ми почали міняти цю систему, ми сформували команду МОЗ на чолі з Уляною Супрун, яка абсолютно готова безкомпромісно боротися з тіньовими схемами і вичищати систему охорони здоров'я, змінюючи її на якісну нормальну систему. З першого дня роботи їх атакують, намагаючись повісити на них все те, що не було зроблено 20 років тому. Це абсолютно неприйнятно", - додав глава українського уряду Володимир Гройсман і перерахував всі реформи в зазначеній сфері від програми "Доступних ліків" до безкоштовних досліджень, які будуть доступні в лікарнях з другого півріччя.
Відсторонення Супрун: Що тепер буде з медициною?
Перше, що зробила сьогодні Уляна Супрун, яку київський суд відсторонив від виконання обов'язків керівника МОЗ, - подякувала громадянам, які стали на її захист і захист реформ у сфері медицини.
Але на цьому добре закінчилося: чиновниця зазначила, що через заборону суду їй виконувати обов'язки міністра система охорони здоров'я країни загалом і своєчасна закупівля ліків зокрема опинилися під загрозою.
Як повідомили "BBC Україна" експерти, Окружний адміністративний суд Києва дійсно має право забезпечити позов Ігоря Мосійчука і зупинити повноваження в. о. міністра охорони здоров'я за вказаними ним причинами. "Постанова буде діяти до моменту її скасування, а таке може статися у двох випадках: якщо сам окружний суд визначить, що в ній більше немає потреби, або у разі апеляційної скарги, яку може подати Уляна Супрун", - зазначив юрист Роман Марченко.
Невиконання рішення суду тягне за собою кримінальну відповідальність. Зокрема, якщо Супрун підпише розпорядчий акт на посаді керівника міністерства, проти неї можуть порушити кримінальне провадження за статтею про невиконання судового рішення.
Однак нині, окрім неї, нікому підписувати важливі для галузі документи, і це питання не можна вирішити в найкоротші терміни.
"На складах державних підприємств "Укрвакцина" та "Укрмедпостач" готуються до розвезення в регіони життєво необхідні препарати з 33 програм держзакупівель. Це вакцини проти кору, ліки для онкохворих дітей та дорослих, людей з діабетом, хворобами серця, гепатит, препарати для тих, хто потребує діалізу або антиретровірусної терапії. Хто підпише договір з організаціями, які будуть закуповувати ліки, вакцини і медичні вироби за рахунок держбюджету 2019 року?" - запитала Супрун і додала, що після повернення з відрядження готова підписати все, що потрібно для своєчасного надання допомоги людям, які її потребують.
Тим часом Міністерство юстиції заявило, що вже готове оскаржувати рішення київського суду про заборону Супрун виконувати обов'язки міністра. Це означає, що поки що в МОЗ все залишається на своїх місцях. Які це матиме наслідки - вже інше питання.
Також важливо
Судове засідання Окружного адміністративного суду міста Києва з розгляду справи Мосійчука щодо некомпетентності Супрун як виконувачки обов'язків міністра охорони здоров'я призначено на 15 лютого.
Коли буде оскаржуватися проміжне рішення цього ж суду, поки не відомо.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-11-25
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Ремонт электропроводки автомобиля
Если вы являетесь счастливым обладателем автомобиля, то это означает, что ежедневно вы используете не просто средство для передвижения, а сложный механизм, в котором есть множество различных приборов, требующих электричество.
Вчера, 23:0441
Zdravo-kids.info: энциклопедия заботливых родителей
Семьи, имеющие маленьких детей, всегда должны быть на чеку, ведь простуда, ГРВИ и другие недуги – довольно частое явление, особенно в осенне-зимний период. «Предупрежден – значит вооружен», - именно так гласит народная мудрость, с которой трудно поспорить.
Вчера, 23:0147
6 советов и рекомендаций, которые помогут вашему бизнесу сэкономить на канцелярских принадлежностях
Если вы владеете или управляете бизнесом, то знаете, насколько дорогими могут быть канцелярские товары. Даже в наше digital-изированное время всем компаниям нужны ручки, скрепки, бумага, папки и многое другое, чтобы каждый сотрудник мог работать продуктивно. 
Вчера, 20:2854
Нужны пластиковые окна? «Винмарко» - лучший производитель
На смену традиционным деревянным окнам постепенно пришли пластиковые, имеющие целый ряд важных преимуществ, среди которых, наверное, самым главным можно назвать высокий уровень энергоэффективности. В условиях постоянных скачков цен на газ и электричество.
Вчера, 15:3376
Стеклянные фасады - преимущества светопропускания
Современная архитектура: стеклянные фасады. Преимущества конструкций из стекла для производительности и самочувствия.
Вчера, 07:5187
Преимущества печати на холсте
Предлагая бесконечный выбор настенного оформления, техника печати на холсте – уникальный способ сделать ваши любимые фотографии эффектнее. По сравнению с традиционным глянцевым использованием фотоснимков, напечатанные на холсте, имеют преимущество, особенно когда речь идет о цене, качестве и
24-ноя-2020, 21:16108

События

Дело против Зеленского проиграл окончательно мэр Черкасс
Апелляционный суд Киева отклонил жалобу мэра Черкасс Анатолия Бондаренко на решение Печерского райсуда столицы по иску против президента Владимира Зеленского.
Вчера, 22:5942
Прогноз на декабрь дал Укргидрометцентр
В первый зимний месяц на почти всей территории Украины образуется снежный покров.
Вчера, 21:2653
Жесткий карантин без предупреждения Кабмин обещает не вводить
Кабинет министров Украины не будет вводить жесткий карантин на новогодние праздники без предупреждения.
Вчера, 21:1363
Почти 40 человек погибли в ДТП автобуса и грузовика в Бразилии
В бразильском штате Сан-Паулу произошла масштабная авария на дороге, жертвами которое стали не менее 37 человек.
Вчера, 21:0053
В госизмене СБУ разоблачила командира подразделения Нацгвардии
Контрразведка Службы безопасности Украины разоблачила командира одного из подразделений Национальной гвардии в государственной измене.
Вчера, 20:2465
Кто может не пристегиваться в автомобиле объяснили в Нацполиции
Национальная полиция Украины объяснила новые правила дорожного движения.
Вчера, 18:1170