Закріплення Порошенком курсу на ЄС у Конституції - важливий для розвитку економіки крок, експерт

Закріплення Порошенком курсу на ЄС у Конституції - важливий для розвитку економіки крок, експерт
Закріплення президентом України Петром Порошенком курсу на Європейський союз в Конституції є не тільки політичним, а й сильним економічним ходом. Таку думку в своєму Facebook висловив блогер і політичний експерт Олексій Голобуцький
"У вівторок, 12 лютого, президент України Петро Порошенко в ході інвестиційної конференції заявив, що вступ України до Європейського союзу і НАТО позитивно позначиться на інвестиційному кліматі страни.С цим твердженням важко сперечатися. Втім, ми туди поки що не вступили - всього лише закріпили своє прагнення в Конституції. Проте найцікавіше в тому, що навіть факт закріплення цих норм в Основному Законі - це дуже важливий крок. тому що це саме той випадок, коли процес підготовки до вступу в ЄС і НАТО не менш важливий, ніж факт вст ння ", - написав Голобуцький.
Він також нагадав, що Україна вже почала процес переходу на європейські принципи в економіці договорами про Асоціацію та про ЗВТ з ЄС, що вже принесло "колосальні результати".
"Згадайте: за період "стабільності Януковича" українська економіка практично повністю потрапила в залежність від Росії. Цей фактор був ще одним з інструментів впливу президента РФ Володимира Путіна на Україну, який він активно іспользовал.Так, наприклад, з 2011 по 2013 рік експорт української продукції в Росію впав на 20%: з 19 до 15 млрд доларів. і це тільки тому, що в 2012-2013 роках уряд України вело діалог з ЄС про Асоціацію, і це дуже не подобалося Путіну, який хотів нас "запросити" в митний союз. Щоб вплинути на Україну , Путінські чиновники раптом вирішили, що у нас поганий сир, що наші цукерки неякісні - і просто заборонили ввезення цієї продукції. Причому цей список постійно розширювався. Цілі галузі української економіки залежали від Путіна і рішень його чиновників!" - зазначив експерт.
За його словами, за минулі 5 років, незважаючи на всі труднощі і перепони, ми позбулися впливу Путіна на нашу економіку.

 

"І тепер частка ЄС в структурі українського експорту становить понад 40%, а за результатами 2018 року побитий рекорд експорту в ЄС - за прогнозами, цей показник перевищить 20 млрд доларів. У той час як експорт в Росію складе всього близько 5 млрд доларів" , - розповів блогер.
Також він підкреслив, що зміни в країні сприяли залученню інвестицій і створенню 200 великих виробничих підприємств.
"Робота над інтеграцією України в ЄС, яка полягає в реформуванні принципів функціонування держави, механізмів взаємодії держави і бізнесу, буде в ще більшому ступені сприяти розвитку українського бізнесу і української економіки. Саме тому для України важливий не тільки сам факт вступу в ЄС, але також і процес підготовки до нього - бо це процес модернізації нашої економіки і нашої країни в цілому. і в цьому контексті пролобійоване президентом закріплення в Конституції курсу на Євросоюз сліду ет розглядати не тільки як потужний політичний посил, але і як сильне економічне хід. Результати якого ми на власні очі побачимо вже в найближчі п'ять років", - констатував Олексій Голобуцький.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-05-10
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Где знакомятся люди после 40 - лучшие места и сценарии
Найти свое счастье после 40 лет возможно, нужно только знать, где искать пару. Люди в зрелом возрасте относятся к выбору таких мест более придирчиво. Да и действуют немного иначе. Разбираемся, где и как.
Вчера, 21:4092
Как вывести сайт в ТОП: три SEO-тренда 2021 года
На сегодняшний день конкуренция сайтов во Всемирной паутине достаточно высока, каждый веб-ресурс, как говорят, хочет занять самое выгодное место под солнцем. Но это не случается само собой: продвижение сайта – дело весьма серозное и ответственное, требующее исключительно профессионального
9-мая-2021, 13:02241
Назначение и особенности поролона для мебели
Поролон, часто называющийся пенополиуретаном, является распространенным материалом универсального применения. Помимо строительной и промышленной сферы, медицины он пользуется большим спросом при изготовлении мягкой мебели в ассортименте.
9-мая-2021, 13:00191
Как выбрать цветочную композицию в подарок
Казалось бы, что сложного в том, чтобы купить цветы в подарок? Каждый из нас, хотя бы единожды в жизни, сталкивался с таким вопросом.
7-мая-2021, 16:30271
Продвижение сайтов силами профессионалов
У каждой интернет-компании, которая намеревается через интернет добиться определенной выгоды или популярности, должно быть собственное представительство в сети.
7-мая-2021, 14:33269
Навіщо потрібні корпоративні подарунки
Від чого залежить успіх компанії? Ви маєте рацію, якщо скажете: «У правильної стратегії, бізнес-моделі, грамотного розвитку і т.д.». А що щодо гармонійних відносин в колективі, репутації і візуалізації бренду?
6-мая-2021, 14:48341

События

В Ужгороде власти решили снимать по вечерам Колокол Перемоги, чтобы его не украли
В Ужгороде, спустя два дня после торжественного открытия, исчез Колокол Перемоги, который президент Украины Владимир Зеленский предложил установить еще в прошлом году в своем видеообращении.
Вчера, 21:3876
На Новом мосту города Днепра произошло ДТП, в котором пострадали шесть человек
Вечером в понедельник, 10 мая на Новом мосту в городе Днепре произошло ДТП.
Вчера, 21:3381
В Киеве на Виноградаре избили и подожгли бездомного, который умер в больнице
В Киеве злоумышленник с напарником избил и поджог бездомного за то, что тот якобы сделал замечание его пасынку.
Вчера, 21:2670
Ждет ли Ближний Восток большая война из-за эскалации в Иерусалиме
На Ближнем Востоке обострился давний арабо-израильский конфликт, на фоне которого могут серьезно испортиться отношения Вашингтона и Израиля и повысить риск большой войны в регионе. 
Вчера, 19:4298
В Шотландии после пандемии пообещали провести новый референдум о независимости
Победившая на недавних парламентских (региональных) выборах первый министр (премьер) Шотландии Никола Стерджен пообещала добиться от Лондона организации ещё одного референдума о независимости Шотландии, чему уже воспротивились в Англии.
Вчера, 19:4081
Воевавшего на Донбассе бразильца Лусварги арестовали на родине за хранение наркотиков и оружия
В Бразилии арестовали за хранение наркотиков и боеприпасов Рафаэля Лусварги, который воевал на Донбассе в составе "ДНР".
Вчера, 19:1392