Експерт: ПР гратиме на апетитах комуністів і самовисуванців

Партії регіонів буде важко сформувати стійку парламентську більшість у новій Верховній Раді без комуністів. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.

«Партія регіонів має чистих 185 голосів плюс голоси можливо «Народної партії» і партії «Союз» і «Єдиного центру». Це – 191 голос. Щоб мати стійку більшість треба набрати ще близько 30 голосів. А самовисуванців – 43. За результатами нашого аналізу, половина з них – це ті люди, що висувалися або підтримувалися владою. З ними проблем не буде. Але цього також недостатньо. Для стійкої більшості найкраще мати 240 голосів. А без комуністів не виходить. Натомість мінімально необхідну більшість 226 голосів вони ще могли би натягнути, хоча знову ж таки не на весь період діяльності», – заявив він.

За словами Якименка, під час переговорів комуністи, можливо, ставитимуть умову «неформалізації відносин».

«Тобто вони не будуть входити у формальну коаліцію і підписуватись під коаліційними документами, що передбачають ті програмні засади, за які мають голосувати, і відповідно спільну відповідальність за результати діяльності і більшості, і уряду. Перед кризою і одразу після виборів, коли ще не забуті обіцянки «повернути країну народу», я не думаю, що вони (комуністи – Ред.) на це підуть. Попри це вони претендуватимуть на певні посади у виконавчій владі. Це не обов’язково мають бути міністри, але достатньо впливові позиції, які дозволять забезпечувати інтереси партії. Це будуть пакетні домовленості: і парламентський комітет, посада першого віце-спікера для Мартинюка, посади у місцевій владі, плюс неполітично мотивоване голосування. Думаю, що періодична корупція звідти нікуди не дінеться», – зазначив експерт.

У свою чергу, політолог Вадим Карасьов вважає, що проблем у формування більшості в новому парламенті у ПР не буде.

«Я не думаю, що будуть проблеми у Партії регіонів з формуванням нової більшості. Це проблема одноразової комбінації. Оскільки вона (більшість – Ред.) потрібна, щоб сформувати керівні органи Верховної Ради, розподілити комітети. А вже за допомогою ситуативної більшості приймати ті чи інші закони, до чого можна долучати й комуністів. Якщо не вистачатиме голосів, то визначатимуться: або будь-якою ціною залучати (депутатів – Ред.) за рахунок стимулювання, або відкладати цей закон», – зазначив Карасьов.

Експерт прогнозує, що Партія регіонів гратиме на протиріччях між комуністами і мажоритарниками.

«Або ж робити вигляд, що вона заграє з мажоритарниками. Тоді комуністи будуть більш поступливими. І навпаки. Тобто гра буде йти в трикутнику – лояльні мажоритарними, комуністи і Партія регіонів. Поле для маневру ПР є, тим більше, що вона вміє переписувати правила, тобто регламент. Я думаю, що мажоритарники можуть обійтися (ПР – Ред.) дешевше, тому що їх можна залучати і за допомогою політичних призів, тобто грати на підвищенні їх політичного статусу. І це вдається вже. З комуністами проблема дещо інша, тому що в них є партійний статус, але тим не менше, згідно зі змінами в регламенті, комуністи вже не можуть мати повноцінну фракцію, тому що не мають мажоритарників», – пояснив він.

«Якщо хтось буде непоступливий, віддадуть тому, хто буде більш поступливий. А оскільки ніхто не знатиме, хто в цій грі більш поступливий, то ПР може грати на пониження апетитів як тих, так і інших», – додав Карасьов.

Нагадаємо, ZN.UA з посиланням на джерело в Партії регіонів повідомило, що ПР, заручившись підтримкою мажоритарників-самовисуванців, може розраховувати на 223 голоси у Верховній Раді нового скликання, тоді як для формування більшості необхідно 226 депутатів.

Раніше Тиждень.ua стало відомо, що не менше 20 кандидатів, що перемогли на мажоритарних округах як самовисуванці або представники непровладних сил, готові вступити в наступному парламенті до фракції Партії регіонів.

Тиждень 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-07
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

В чем преимущества кроссовок Puma
Краткий обзор главных преимуществ и серии Legacy от бренда Puma.
6-июл-2020, 20:55106
Упрощенные закупки. Ответы на важные вопросы
Процедура упрощенных закупок как один из видов допорогов появилась вместе с новой редакцией Закона Украины «О публичных закупках» (далее по тексту — Закон) 19 апреля 2020 года. Отныне она обязательна для тендеров с бюджетом более 50 тысяч гривен и менее 200 тысяч гривен или суммы,
6-июл-2020, 20:53121
Медальон: особенности украшения и его выбора
Выбираем и правильно носим медальон: советы от ювелирного магазина
6-июл-2020, 20:4494
Как выбрать детскую обувь - производитель DDStep рекомендует
На что обращать внимание при выборе детской обуви? Как правильно определить размер обуви для ребенка? 8 основных моментов, которые обязательно необходимо проверить перед покупкой.
5-июл-2020, 10:24172
Оригинальные органайзеры на подарок
Корпоративный органайзер – отличный подарок сотрудникам компании и любым офисным работникам. Бизнес органайзеры помогают держать в порядке рабочий стол и хранить в одном месте канцелярские принадлежности.
3-июл-2020, 19:03181
Почему купить бумажные кухонные полотенца хотят все?
Полотенца из бумаги для кухни – это относительно новое бытовое изобретение применяется практически повсюду, причем одной кухней дело не ограничивается. Особенно зарекомендовали себя данные полотенца в кухонных зонах ресторанов, столовых и остальных заведений общепита. Представьте сами:
2-июл-2020, 18:15155

События

Число жертв вследствие масштабных лесных пожаров в Луганской области возросло
Под Северодонецком местных жителей эвакуировали, на место едет глава ГСЧС
Вчера, 21:2367
Опубликована ориентировка и фото нападавших на авто "Укрпочты"
Полиция просит очевидцев сообщать полезную информацию о событии
Вчера, 19:2791
Непогода с грозами и сильным ветром идет в Украину
В отдельных районах Украины ожидается град
Вчера, 16:46156
Появились детали подрыва автомобиля "Укрпочты"
В Полтавской области введен план перехват
Вчера, 15:30114
Из-за утечки газа в жилом доме произошел пожар в Киеве
Владелец квартиры получил незначительные ожоги
Вчера, 15:2570
В Крыму ФСБ задержало татар и обвиняют их в терроризме
Правоохранители открыли дело из-за массовых задержаний ФСБ
Вчера, 14:0982