"Армія! Друзі! Бабки" або як оточення Порошенка розкрадає оборонку

"Армія! Друзі! Бабки" або як оточення Порошенка розкрадає оборонку
Журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігус" опублікували другу частину свого розслідування по корупцію навколо "Укроборонпрому", в якій замішаний син Олега Гладковського - бізнес-партнера Петра Порошенка і на той момент заступника голови РНБО
Восени-взимку 2016-2017 року Україна закуповувала висотоміри - прилади, які позначають положення літака в повітрі. Вони були потрібні для виконання контракту з Казахстаном по ремонту військових транспортних літаків Ан.
Як з'ясували журналісти "Наших грошей", ці деталі завозила з Росії група бізнесмена Віталія Жукова, який вів переписку про це постачання з сином заступника голови РНБО Олега Гладковського - Ігорем.
За даними розслідувачів, партія з шести висотомірів завозилася в Україну в такий спосіб: спочатку їх поїздом везли до Москви, звідти вони вилітали в Саудівську Аравію, де через фірму-посередника оформлялися як деталі для цивільних вертольотів (це ховало кінці і полегшувало митне ввезення на територію України ).
Після чого висотоміри потрапляли в Україну - і вже в своєму натуральному вигляді монтувалися на казахські Ани.
Як вдалося з'ясувати журналістам, з Москви партія вилетіла за ціною 84 тисячі доларів, з Саудівської Аравії - 90 тисяч.
За договором же ТОВ "АН Сервіс" з "Укроборонпромом", висотоміри коштували 14 мільйонів гривень - це понад півмільйона доларів. Таким чином, вважають автори розслідування, держкомпанія переплатила за деталі в шість-сім разів.
При цьому "відкат" посередникам, яких контролює Віталій Жуков, - близько 450 тисяч доларів.
Далі видання наводить скріншоти листування фігурантів розслідування - Жукова, Гладковського-молодшого і глави "Укроборонпрому" Павла Букіна. У них відкрито обговорюється, скільки і хто отримує з цієї угоди.
Цікаво, що в ній фігурує якийсь ОВ. Журналісти вважають, що це Олег Гладковський - його батькові Володимирович.
Ось як учасники афери обговорюють розподіл авансу за контрактом. Видно, що Жуков і Гладковський-молодший запланували собі 46 тисяч доларів, таємничого ОВ - 30 тисяч, а "Паші" (мабуть - Павлу Букіну) - всього 10.
Таким чином вперше з'явилися цифри, які Гладковський-старший міг отримувати з операцій навколо оборонки.
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-12
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Если нарушили будапештский меморандум,то почему нельзя изменить минские соглашения?...
Геннадий (2019-12-12 16:11:35)
Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:08)