Передвиборча інтрига: усе, що слід знати про дебати кандидатів у Президенти

Передвиборча інтрига: усе, що слід знати про дебати кандидатів у Президенти
 

 

Вся Україна перед другим туром виборів застигла в очікуванні очної зустрічі кандидатів у президенти – шоумена Володимира Зеленського та чинного глави держави Петра Порошенка
Проте чи бути дебатам між ними і якщо бути, то де, – питання досі не з простих.
Спробуємо підсумувати, що відомо про це наразі.
Що таке дебати та де вони мають відбуватися за законом?
У законі "Про вибори президента України" чітко не прописане визначення поняття "дебати", однак із нього випливає, що це один із різновидів передвиборчої агітації, який відбувається у формі структурованої та спеціально організованої публічної дискусії між двома кандидатами на пост глави держави.
При цьому зауважується, що обов’язкові теледебати (ст.62) за рахунок коштів держбюджету проходять в останню п’ятницю перед днем повторного голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі. Тобто у нашому випадку 19 квітня.
Порядок їхнього проведення регламентується окремою постановою ЦВК, в якій зазначено, що обов'язкові теледебати мають бути проведені у студії НСТУ за адресою: м. Київ, вул. Мельникова (після декомунізації – Іллєнка), 42.
Однак це не означає, що законом заборонено проводити дебати між кандидатами у президенти в інших місцях. Вони можуть відбутися хоч на Марсі, однак у такому випадку не вважатимуться офіційними та мають фінансуватися порівну з виборчих фондів претендентів на пост глави держави.
Також важливо: законом не передбачено жодних покарань у випадку ігнорування дебатів. Якщо один із кандидатів у президенти відмовляється від дискусії, то виділений на неї час надається його опоненту для проведення передвиборної агітації, а дебати вважаються такими, що не відбулися.
Як свідчить досвід, дебати фактично є останньою можливістю для виборця зважити усі за та проти шляхом порівняння відповідей кандидатів у президенти щодо майбутнього країни, а для самих кандидатів – схилити на свій бік електорат опонента.
Чому цього разу питання щодо проведення дебатів таке складне?
Кандидат у президенти шоумен Володимир Зеленський 3 березня заявив, що приймає запрошення чинного глави держави Петра Порошенка та візьме перед другим туром виборів участь у публічній дискусії з ним, але на своїх умовах:
дебати мають відбутися на НСК "Олімпійський", а не у телестудії;
кандидати у президенти повинні пройти медичну експертизу на алко- і наркозалежність;
Порошенко має вибачитися перед Зеленським і його виборцями за слова про "маріонетку Коломойського".
Щодо вибачень у штабі Порошенка подумали, що нема за що вибачатися, а ось перші дві вимоги підтримали. Однак, на жаль, підтримати – не означає прийти до згоди.
Станом на сьогодні можливих дат проведення дебатів на НСК "Олімпійський" дві – 14 та 19 квітня. Саме на ці дні подали запити до керівництва стадіону уповноважені представники Порошенка та Зеленського.
При цьому у штабі чинного президента наполягають на проведенні очної зустрічі із Зеленським на НСК 14 квітня о 14:14, а 19-го – у телестудії на "Суспільному", як це передбачено законом.
Команда шоумена своєю чергою продовжує наполягати на даті 19 квітня та на місці проведення – НСК "Олімпійський", мовляв, проведення дебатів у студії – радянський пережиток і Зеленський на це не піде.
Нею було також запропоновано провести дебати через телеміст, якщо 19 квітня Порошенко прийде на "Суспільне", а Зеленський на "Олімпійський", однак глава НСТУ Зураб Аласанія заявив, що під час офіційних теледебатів це неможливо.
До чого готуватися виборцям?
Зважаючи на відсутність компромісу між кандидатами у президенти, досить висока ймовірність того, що жодні із запланованих дебатів так і не відбудуться:
14 квітня о 14:14 на НСК "Олімпійський" прибуде чинний глава держави Петро Порошенко і за відсутності на стадіоні опонента проведе щось типу зустрічі із виборцями;
19 квітня о 19:00 на НСК "Олімпійський" прибуде шоумен Володимир Зеленський і за відсутності опонента вчинить аналогічно;
Цього ж дня о 20:00 чинний глава держави Петро Порошенко прибуде у студію "Суспільного" і знову ж за відсутності опонента використає ефірний час для агітації виборців.
При цьому кожен із кандидатів у президенти буде звинувачувати іншого у боягузтві та наполягати на своїй правоті щодо проведення очної зустрічі.
Втім, до анонсованих дат дебатів ще є трішки, а значить – є надія на те, що хтось із них змінить свою позицію, або ж буде знайдено компроміс.
Серед іншого зауважимо, що окрім дати та місця проведення дебатів, не визначеними лишається і низка важливих технічних питань. Наприклад:
Як формуватиметься пул глядачів? У штабі Порошенка виступають за те, що квитки на подію в касах НСК "Олімпійський" не продаватимуть, тобто на подію зможе прийти кожен, проте як відбуватиметься розподіл глядачів по секторах, не зрозуміло.
Хто буде модератором? У телестудії "Суспільного", це відомо давно, представляти учасників, надавати їм слово, стежити за дотриманням регламенту та часових рамок будуть журналісти Павло Казарін та Мирослава Барчук, однак хто модеруватиме дебати на НСК "Олімпійський" ні 14 квітня, ні 19-го не відомо.
Хто транслюватиме дебати? У "Суспільному" запевняють, що готові транслювати історичні дебати, якщо їхньою організацією на НСК займатиметься хтось інший. Інші мовники поки мовчать.

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-08
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Varus - идеальный сервис по доставке продукции первой необходимости
Стремительно развивающийся, порой сумасшедший темп жизни современного человека проживающего в мегаполисе, практически не дает времени задуматься об обычных бытовых в домашних делах.
Сегодня, 09:3757
Айпад про 9.7 - главные функциональные возможности и преимущества
Новый айпад про 9.7 считается достаточно интересным устройством. Практически сразу после выпуска он занял нишу между 12.9” iPad Pro и 9.7” iPad Air 2. На основании размеров и встроенных функциональных возможностей сложно определить, к какой категории может быть отнесен этот новый гаджет.
6-мар-2021, 08:51277
Виды солнечных электростанций и их отличия
Установка солнечной электростанции у себя дома или на предприятии позволяет не только экономить на счетах за электричество, но и зарабатывать на продаже излишков выработанной энергии.
4-мар-2021, 17:20425
Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
1-мар-2021, 19:23622
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
1-мар-2021, 17:44438
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21567

События

На месяц локдаун из-за "британского" штамма COVID-19 вводит Эстония
С 11 марта в Эстонии будут действовать жесткие карантинные меры из-за распространения коронавируса.
Сегодня, 10:5537
Мессенджер WhatsApp больше не будет работать на смартфонах iPhone с операционной системой iOS 9 и ниже
Последнее сокращение поддержки мобильных устройств со стороны мессенджера состоялось в феврале 2020 года.
Сегодня, 10:0748
Статистика COVID-19  в Украине по состоянию на утро 9 марта 2021
9 марта (по состоянию на 9:00) в Украине 1 410 061  лабораторно подтвержденных случаев COVID-19, из них 27 204 летальных, 1 199 229 пациентов выздоровело.
Сегодня, 08:30117
Привитым от коронавируса в США разрешили общаться без дистанции и масок
В США лицам, которые полностью привились от коронавируса, могут общаться с другими привитыми гражданами без масок и соблюдения социальной дистанции.
Вчера, 22:59134
Reuters заявило что вакцины Sinovac и AstraZeneca эффективны против бразильского штамма COVID
Вакцины от коронавируса разработки Sinovac и AstraZeneca эффективны против бразильского штамма коронавируса.
Вчера, 22:57113