Позачергові вибори в Раду на межі зриву: деталі

Позачергові вибори в Раду на межі зриву: деталі
Зміни в статуті партії "Слуга народу" не хочуть реєструвати за скороченою процедурою. В результаті це ставить під загрозу проведення дострокових парламентських виборів. 
Причина в тому, що до цих пір номінальний глава партії і вже перший заступник голови СБУ Іван Баканов не може підписувати партійні документи. І у Мін'юсту виникло закономірне питання: на якій підставі проводився з'їзд "Слуги народу" і проводився він взагалі насправді. Якщо підлеглі Петренко пустять реєстрацію змін партійного статуту за загальною процедурою, то "Слуга народу" не встигне провести з'їзд 8 червня і висунути своїх кандидатів на позачергові вибори Ради - і партія президента виявиться поза стінами нового парламенту.
Таку інформацію повідомляють джерела, близькі до штабу партії "Слуга народу".
За словами одного з джерел, коли юристи партії "Слуга народу" принесли до Мін'юсту документи на перереєстрацію глави партії - з Івана Баканова на Дмитра Разумкова - чиновники міністерства стали в позу і захотіли побачити всі документи на проведення партійного з'їзду, підписані головою партії Баканова.
"Але таких документів немає, тому що Зеленський занадто поспішив з призначенням Баканова першим заступником голови СБУ - і Баканов за законом втратив право такого підпису", - стверджує джерело.
Відзначимо, що президент Володимир Зеленський своїм указом №316 / 2019 призначив Івана Баканова першим заступником голови СБУ 22 травня. А з'їзд "Слуги народу", на якому новим головою партії був обраний Дмитро Разумков, відбувся через п'ять днів - 27 травня. Тобто виникла колізія - перший заступник голови СБУ досі є офіційним лідером політичної сили, що вступає в протиріччя з чинним законодавством.
"Більш того, в Мін'юсті наполягають на повному реєстраційному циклі, який займе не менше місяця - з повною перевіркою документів і, можливо, запитами на територіальні об'єднання "Слуги народу", - сказало джерело.
Це означає, що мінімум 15 обласних організацій будуть повинні надати Мін'юсту протоколи своїх регіональних з'їздів про делегування людей на всепартійний з'їзд - з іменними списками учасників обласних з'їздів.
"Чи проходили такі з'їзди в областях - питання риторичне. Звідки у Мін'юсту може виникнути сумнів: а чи був насправді з'їзд "Слуги народу" 27 травня або це було чергове шоу? ", - відзначило джерело .
Друге джерело пояснює, що навіть якщо Мін'юст поміняє свою думку і запустить внесення змін до статуту "Слуги народу", то це займе не менше двох тижнів.
"До 8 червня, на який анонсований з'їзд партії з висунення кандидатів в депутати на мажоритарних округах та затвердження списку, Мін'юст все одно не встигне. Але, за моїми даними, підлеглі Петренко поспішати не збираються. Отже - мінімум місяць", - поділився співрозмовник.
Якщо Мін'юст реєструватиме зміни не менше місяця, то "Слуга народу" взагалі не встигне провести з'їзд - і партія президента Володимира Зеленського не зможе брати участь у позачергових виборах Ради, які указом глави держави призначені на 21 липня.
Тому зараз юристи "Слуги народу" і Зеленського шукають вихід з глухого кута, куди "їх загнали поспіх і юридичні проколи".
Перший джерело каже, що деякі фахівці в оточенні Зеленського вже боязко говорять, що, напевно, указ про розпуск Ради доведеться скасувати. "Але це важко уявити, тому що відкликати такий указ - на старті розписатися у власному безсиллі", - зазначив співрозмовник.


Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Что-то мотивация слабовата. Никакой дестабилизации не произошло да и не могло произойти. Так что надо придумать чего-нибудь другое....
Геннадий (2019-12-14 16:42:48)
Если нарушили будапештский меморандум,то почему нельзя изменить минские соглашения?...
Геннадий (2019-12-12 16:11:35)
Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)