Чому друга поїздка Бойка та Медведчука до РФ така важлива для України?!

Чому друга поїздка Бойка та Медведчука до РФ така важлива для України?!
Сьогодні в Петербурзі побували два українських політика Юрій Бойко і Віктор Медведчук. Це вже друга поїздка лідерів "Опозиційної платформи - За життя" в Росію. Попередня відбулася в березні і викликала нервову реакцію СБУ
Неважко помітити, що Медведчук і Бойко відвідували Росію обидва рази напередодні виборів. Як і тоді, сьогодні вони зустрілися з представниками уряду РФ і обговорили ціну на газ для України і поставки газу в нашу країну.
Це і справді одне з ключових питань. До нього прив'язаний цілий комплекс проблем: і тарифи ЖКГ, і можлива зупинка транзиту газу через Україну з 2020 року.
І, приймаючи у себе лідерів "Платформи", Москва дає зрозуміти, що саме з цією партією готова вирішувати зазначені питання, на які нова обрана влада поки відповідей не дає.
"Страна" з'ясовувала деталі поїздки Бойко і Медведчука в Росію.
Що відбувалося в Пітері сьогодні
Бойко і Медведчук з'явилися в північній столиці Росії в розпал Петербурзького економічного форуму, де зібралися перші особи держави, включаючи Володимира Путіна.
На цей раз зустріч пройшла в урізаному складі - без прем'єр-міністра Дмитра Медведєва. Українські гості зустрілися з главою "Газпрому" Олексієм Міллером.
Він підтвердив готовність надати знижку в 25% на поставки газу для України. І заявив, що і надалі готовий вести переговори про це з представниками "Опозиційною платформи".
Сторони обговорили і транзит через Україну, який з нового року буде перекритий - закінчується контракт. В "Газпромі" дали зрозуміти, що в першу чергу потрібно укласти прямий контракт про постачання газу самій Україні, а транзитний договір обговорювати потім.
"Питанню продовження контракту на транзит російського газу через українську територію в останнім часом приділяється невиправдано багато уваги, в той час як насправді найголовнішим і важливим питанням є укладення прямого контракту на поставку газу на Україну", - зазначив Міллер.
Бойко заявив, що зараз Україна переплачує ті ж 25%, купуючи той же російський газ по реверсу. А Медведчук зазначив, що обґрунтована ціна на газ для українців повинна складати 3800-4000 гривень за тисячу кубометрів (зараз для населення він продається в середньому по 8550 гривень).

 

Після зустрічі Бойко заявив, що часу на підготовку контракту з Росією залишилося критично мало.
"Після парламентських виборів, коли ми займемо лідируючі позиції в Раді, а уряд зміниться, ми повернемося до цього питання, щоб всі домовленості оформити на папері. Що стосується президента Зеленського, то ми знайдемо можливість донести до нього необхідність тих дій, які робимо зараз" , - сказав політик.
Минула поїздка Медведчука і Бойко
Бойко і Медведчук прибули до Москви 22 березня несподівано для всіх і за тиждень до президентських виборів, на яких Бойко виступав кандидатом.
Обох опозиціонерів прийняв в Горках прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв. 
На відкритій частині зустрічі говорили в основному про газ. Тим самим Росія показала, що саме з Бойком і Медведчуком готова це питання (важливий не тільки для України, але і ЄС) обговорювати, причому на досить вигідних для нашої країни умовах.
"Відносини між Росією і Україною знаходяться в стані глибокої кризи, я порахував правильним такого роду зустріч провести", - сказав глава російського уряду.
"Поки ми якихось серйозних сигналів від чинної влади на Україні не маємо", - повідомив він, як би пояснюючи, чому обговорює це питання не з українською владою, а з опозиціонерами.
Бойко ж заявив, що приїхав до Москви вирішувати питання не тільки газу, але і повернення українських товарів на російський ринок.
"На нашу думку, у нас дійсно була вагома причина просити про зустріч з Москвою, бо економічні відносини між Росією і Україною є вкрай важливими для нашої економіки. І для нас важливе повернення українських товарів і продукції на російський ринок, який ми значно втратили в останні п'ять років. Особливо це стосується машинобудування, харчової промисловості та ще ряду товарів, які раніше традиційно поставлялися в РФ", - зазначив він.
Медведчук озвучив цифри зростання тарифів в Україні після відмови від прямих поставок газу з РФ.
"Заборгованості по тарифам, пов'язані безпосередньо з газом, виросли з 2014 року приблизно в 5,2 рази. Якщо говорити про цифри, які сьогодні і змушують нас шукати співпраці з російським" Газпромом ", то я можу сказати, що тарифи в Україні з січня 2014 року зросли в середньому на 745%, ціни на газ - на 1080%, на опалення - на 1200%. Це дійсно дуже важливий крок (прямі поставки газу в Україну - прим.ред.). Тому предметом нашої зустрічі є укладення контракту на прямі поставки газу", - сказав Медведчук.
І вже на тій, березневій зустрічі, прозвучала цифра в 25% знижки для України, яку готовий надати "Газпром", якщо Київ відновить відносини з Москвою.
"За словами керівника "Газпрому", зараз є можливість зниження ціни на поставки російського газу в Україну на 25% і це вже є предметом переговорів. Це прямо відіб'ється на зниженні тарифів на газ, опалення та водопостачання", - сказав Медведчук і додав, що Москві також цікава тема газотранспортної консорціуму.
В Україні після цієї поїздки почався скандал - до сих пір жоден народних депутат або чиновник (за винятком Порошенко) не спілкувався з представниками російської влади, тим більше в Росії.
Візит Бойко і Медведчука в Москву викликав реакцію Порошенко і Луценко, який пообіцяв відкрити кримінальну справу про незаконне перетинання кордону. Однак з тих пір Порошенко владу втратив, а Луценку стало не до лідерів "Платформи".
Що означають поїздки в Росію?
У березні московський візит Бойка проходив напередодні президентських виборів. Його завданням було показати виборцю, кого з кандидатів умовного Південного Сходу насправді підтримує Москва і хто дійсно буде виконувати політичну частину Мінських угод (без чого досягнення миру на Донбасі неможливо).
Одночасно на конкурентів Бойка за південно-східний електорат - Олександра Вілкула та Євгена Мураєва - в Росії наклали санкції (їх не зняли досі).
У самій "Опозиційною платформі" заявляли, що саме висунення Вілкула, чий рейтинг незрівнянно нижчий, ніж у Бойка, зіграло фатальну роль і пропустило Порошенка до другого туру виборів. Вілкул відтягнув у Бойка голоси, а частина проросійських виборців взагалі пішла до Зеленського, не оцінивши розбрату в "біло-блакитному" таборі.
Напередодні парламентських виборів ситуація виглядає схожим чином. "Платформа" йде на другому місці після "Слуги народу". І планує завести в Раду якомога більше "багнетів" як за списками, так і мажоритарці. 
На противагу цьому зараз об'єднується частина "Опозиційного блоку", пов'язана з Ринатом Ахметовим (вона рухала на вибори президента Вілкула) і партія "Довіряй справами". Останню очолюють мери Харкова і Одеси Кернес і Труханов. Її також пов'язують з олігархом Ігорем Коломойським (якому приписують значний вплив на президента Зеленського).
Щоправда, сукупний рейтинг цих партій зараз не перевищує 2% і у них мало шансів за списками пройти в Раду.
Однак риторика у них схожа з "Опозиційною платформою", що дозволить перетягнути у неї частину голосів, зменшивши її результат в Раді і, тим самим, посиливши позиції "Слуги народу".
Мабуть, щоб допомогти виборцям визначитися, хто ж насправді готовий забезпечити мир на Донбасі і зміну курсу країни, і була організована нова зустріч лідерів "Опозиційною платформи" і російського керівництва (до слова, практично всі лідери об'єднання ахметівською частини "Опозиційного блоку" і "партії мерів" до сих пір знаходяться під російськими санкціями).
Це тактичне завдання, а стратегічне - дати зрозуміти Зеленському, що якщо його партія створить коаліцію в новій Раді з "Опозиційною платформою", то це відкриє дорогу і до миру на Донбасі, і до вирішення газових проблем, які з 1 січня 2020 року можуть набути масштабного характеру через закінчення дії колишнього договору про постачання і транзит.
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-11-30
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Где лучше покупать семена овощей в Украине?
Садоводы за несколько месяцев готовятся к посадочному сезону. Однако на первый план выходит не обработка земли на участке, а покупка посадочного материала. Узнайте, где пробрести семена овощей проще и выгоднее и воспользуйтесь оптимальным вариантом.
Вчера, 18:1288
Полиграфкомбинат «Украина»: какие трудности приходилось преодолевать предприятию работая над печатью бланков для государства
Когда вы ищете, где делается печать бланков, Киев предлагает огромный выбор мест, где можно выполнить заказ на изготовление разнообразной полиграфической продукции. 
Вчера, 18:10107
В каких интернет-магазинах Украины покупать технику: рейтинг
Покупки в интернет-магазинах давно стали очень популярными. Многие отдают предпочтение именно такому шопингу. Это быстро и максимально комфортно. Да и позволяет сэкономить не только время, но и деньги.
Вчера, 13:11109
Министр Алексей Чернышов: Внедрение энергоэффективности позволит сберечь ресурсы на развитие регионов
Энергоеффективность является одним из ключевых направлений Минрегиона, в том числе в рамках региональной политики.
Вчера, 10:21116
Уместность контекстной рекламы: скупой теряет дважды
В современном бизнесе реклама играет если не решающую, то однозначно ключевую роль. Но определённая категория владельцев сайтов пренебрегает возможностями таких инструментов, как контекстная реклама.
28-ноя-2020, 22:35347
Монтаж мансардных окон: с чего начать?
Мансардные окна и их монтаж: На что обратить внимание при установке окон в крыше? 
28-ноя-2020, 22:23166

События

Карантин выходного дня продлевать Минздрав не планирует
Министр здравоохранения Украины Максим Степанов заявил, что ведомство не намерено продлевать карантин выходного дня.
Вчера, 20:1075
Мендель заявила что возможность локдауна сохраняется, но точной даты нет
В Украине сохраняется возможность введения полного локдауна для борьбы с распространением коронавируса.
Вчера, 20:0878
Санкции против России за распространение фейков готовит ЕС
Европейская комиссия готовится предложить, чтобы Евросоюз впервые ввел санкции против России или Китая за распространение фейков.
Вчера, 20:0664
Экс-главу ФРС на пост министра финансов США выдвинет Байден
Избранный президент США Джо Байден определился с кандидатом на пост министра финансов.
Вчера, 20:0471
В пик второй волны коронавируса вошла Грузия
Грузия вошла в пик второй волны распространения коронавируса.
Вчера, 17:20108
Электронный аудит налогоплательщиков могут ввести в Украине
В Украине подготовили концепцию внедрения электронного аудита налогоплательщиков.
Вчера, 17:17106