У Полянській ОТГ дбають не лише про економічний, а й про фізичний та духовний розвиток громади

У Полянській ОТГ дбають не лише про економічний, а й про фізичний та духовний розвиток громади
Фестиваль виник завдяки ініціативі голови Полянської ОТГ Івана Дрогобецького. Масштабний захід проводять вже вдруге. Цього разу його влаштували під патронатом Закарпатської обласної організації політичної партії «Опозиційна платформа – За життя»
В рамках фестивалю також вдруге відбувся Міжнародний науково-практичний круглий стіл «Економіка здоров’я – багатство і сила територіальної громади». Під час круглого столу науковці із Закарпаття, України та за кодону, зокрема, Словаччини, зазначили, що здоров’я вже давно стало найважливішим  чинником розвитку громади, тому й дбати про людей потрібно на адміністративному рівні, проте за новими принципами, що відповідають викликам часу.

 

Саме такий підхід почала розробляти Полянська ОТГ на чолі з головою громади Іваном Дрогобецьким, коли 16 лютого 2018 року започаткувала перший Міжнародний науково-практичний круглий стіл «Система електронного управління публічним здоров’ям територіальної громади». Ця лінія була продовжена на Першому фестивалі «Поляна сили» з Самітом здорового способу життя. На цьому саміті зі участю представників усіх областей України була створена Національно мережа громадського здоров’я. Відтак, в Полянській ОТГ був закладений наріжний камінь в проведенні щорічних науково-практичних міжнародних конференцій.

Під час другої міжнародної науково-практичної конференції продемонстровано практичні підходи й доступні для громади інноваційні технології та методи управління громадським здоров’ям. Їх узагальнена сукупність дозволить реалізувати на базі Полянської ОТГ першу пілотну модель такої системи.
Відзначимо, під час фестивалю» Поляна сили» було встановлено рекорд України «Наймасовіше одночасне підтягування на перекладині». Досягнення внесено до Національного реєстру рекордів України .
Втім, керівник Полянської ОТГ Іван Дрогобецький не забуває й про економічний розвиток громади та ділиться досвідом й результативними напрацюваннями з іншими громадами в тому числі і за кордоном.
Стратегію розвитку громади, яку успішно реалізовують у Полянській ОТГ, обговорювали із залученням широкого кола громадськості. Економічний план розвиту розрахований до 2025 року
Сама ж ефективність реалізації  Стратегії найбільше залежить як від обсягів і джерел спрямованих ресурсів, так і від збалансування витрат коштів на поступове досягнення всіх стратегічних і операційних цілей Стратегії.
Варто нагадати про 5 затверджених стратегічних цілей Стратегії:
  • Вирівнювання диспропорцій доступності і якості соціальних послуг для мешканців усіх сіл Полянської ОТГ (загалом 4 операційні цілі).
  • Розвиток дорожньої та інженерної інфраструктури на території Полянської ОТГ (загалом 5 операційних цілей).
  • Сприяння просторово-територіальному і економічному розвитку курорту Поляна із залученням суміжних територій і сіл Полянської ОТГ ( 5 операційних цілей).
  • Забезпечення охорони природи, безпеки довкілля і енергоощадності в громаді (4 операційні цілі).
  • Формування нової і ефективної системи муніципального управління та надання якісних адміністративних послуг (4 операційні цілі).
В Полянській ОТГ у 2017-2018 роках загалом дано хороший старт ефективній і планомірній реалізації чинної Стратегії розвитку на період до 2025 року підкріплюється і неповним переліком капітально відремонтованих об’єктів соціальної та дорожньої інфраструктури населених пунктів ОТГ:
– Вперше за останні 20 років капітально відремонтовані будинки культури та клуби у селах Родникова Гута, Родниківка і Оленьово.
– Лише у 2017 р. кошторисна вартість капітального ремонту вулиць у селах Родникова Гута, Яківське, Оленьово і Поляна склала 5598.93тис. грн., у тому числі збудовано підпірні стінки доріг.
– Капремонти вулиць у селах Плоске, Уклин, Поляна, Яківське, Родниківка, Родникова Гута і Оленьово тривають і у 2018 році (їхні обсяги уточнюються).
– Капітально відремонтовано під’їзди і двір Полянської ЗОШ.
– У Плосківській ЗОШ оснащено і відкрито новий комп’ютерний клас.
Багато важливих проектів реалізовують, низку – готують, використовуючи всі важелі та можливості в контексті державної підтримки розвитку об’єднаних територіальних громад.
 
Джерело
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-12-14
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Что-то мотивация слабовата. Никакой дестабилизации не произошло да и не могло произойти. Так что надо придумать чего-нибудь другое....
Геннадий (2019-12-14 16:42:48)
Если нарушили будапештский меморандум,то почему нельзя изменить минские соглашения?...
Геннадий (2019-12-12 16:11:35)
Різдво саме 7 січня є надто принциповим! Чому?Бо Рідво є основою Колядного циклу, даного людям Творцем тисячі і тисячі років тому! Коляда ж визначає енергетику Землі і одночасно здоров'я людей н ......
Івван (2019-12-09 09:24:28)
нет проблем, ДОГОВОР НА прокачку на 50 (ПЯТЬДЕСЯТ ЛЕТ) под ЛИЧНУЮ гарантию ПРАВИТЕЛЬСТВА кацапСТАНА...
проФФесор (2019-12-07 17:57:39)
пусть переведёт 10 млрд. ДОЛЛАРОВ в нацбанк и забирает нафиг, а гражданам РЕКОМЕНДУЮ ВАЛИТЬ с ПРИХВАТбанька, что я лично сделал ещё 10 лет тому назад, когда ОПЕРАЦИОНИСТКА сказало ......
проФФесор (2019-12-07 17:53:49)