Сіярто про Зеленського: "нова надія" Угорщини

Политика 6-июл-2019, 17:17415
Сіярто про Зеленського: "нова надія" Угорщини
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто в інтерв'ю "Радіо Свобода" назвав президента України Володимира Зеленського "новою надією"
"Ми бачимо нового президента України як нову надію. Маю бути із вами чесним: ми відчували, що колишній президент України Петро Порошенко проводить антиугорську політику. Я не знаю, чи було це спеціально, чи з якихось інших причин сталося... Але без сумнівів – підсумком усіх його рішень стала чітка політика проти Угорщини. І я тут не тільки про освітній закон кажу, але і про мовний закон, який був ухвалений Верховною Радою", – зазначив Сіярто.
Він також вважає, що українські спецслужби "постійно переслідують" угорців на Закарпатті, і нагадав про підпали офісів угорських організацій.
"Зараз із новим українським президентом ми пов'язуємо нові сподівання. Оскільки він зробив досить обнадійливі заяви із цього приводу... Сподіваємося, що його дії (можливо, після парламентських виборів) дозволять повернути наші двосторонні відносини на шлях, заснований на взаємній повазі, взаємній довірі та взаємній користі", – підкреслив угорський міністр.
Він сказав, що угорська влада проводила проукраїнську політику – запропонувала кредитну лінію на €50 млн для розвитку інфраструктури в Україні, за останні три роки витратили $140 млн на програми розвитку і допомоги Україні.
"Щороку ми пропонуємо 100 стипендій українським студентам в Угорщині. Ми надали медичну допомогу чотирьом десяткам поранених українських військових, ми подарували тижневий відпочинок для 2100 українських юнаків і дівчат, батьки яких беруть участь у боях на сході вашої держави... Ми доставляли хлор на захід України, аби допомогти у забезпеченні питною водою, ми постачали газ, забезпечуючи реверс... Ми вже зробили настільки багато позитивних кроків, що кожен може переконатися – ми за те, щоб домовлятися, ми за покращення стосунків", – заявив Сіярто.
Він додав, що Угорщина відстоює права своїх громадян в Україні.
"І освітній закон, так само як і мовний закон, забирають в угорців права, які вони вже мали. Якщо ці права їм повернуть, ми будемо раді скасувати вето на проведення засідань Україна – НАТО", – резюмував глава угорського МЗС.
На конференції в Торонто Сіярто заявив, що попередня влада України проводила "антиугорську політику". Після цього тимчасовий виконувач обов'язків міністра закордонних справ України Єгор Божок на зустрічі з послом Угорщини в Україні Іштваном Ійдярто сказав, що висловлювання Сіярто викликають "подив" української сторони.
Відносини України та Угорщини погіршилися після голосування Верховною Радою за закон "Про освіту". Закон у другому читанні та в цілому ухвалили 5 вересня 2017 року, він набув чинності 28 вересня. Згідно з нормами цього документа, розшено використання державної мови в шкільному навчанні. Угорщина висловила занепокоєння майбутнім угорської меншини в Україні. У Будапешті блокують засідання комісії Україна – НАТО на вищому рівні і заявляють, що готові протистояти євроатлантичній інтеграції України, поки до закону не буде внесено змін.
Водночас угорський прем'єр Віктор Орбан підкреслював у листопаді 2018 року, що підтримує Україну в протистоянні з Росією.
25 квітня 2019 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому законопроєкт №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. За проголосувало 278 депутатів Верховної Ради. Закон визначає коло осіб, зобов'язаних вільно розмовляти державною мовою. 16 травня його опублікували у парламентській газеті "Голос України", він набуде чинності 16 липня.
Сіярто розкритикував документ, міністр стверджував, що закон про мову порушує права угорської меншини в Україні та "відображає погляди Порошенка, який проводив антиугорську політику". 

 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-03-27
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Системы оптимизации производства: почему сегодня без них – никуда
Для многих руководителей проектов получение эффективного производственного потока считается сложной задачей
Вчера, 15:08136
Устройство домашней електропроводки
Внимание! Этот материал предоставлен исключительно для ознакомления — помните, что электричество может быть смертельно опасно
Вчера, 14:45179
Лучшая база предложений по аренде офисов в разных районах Киева
Сервис A-office создан для облегчения поиска офисных помещений для бизнеса и личной деятельности
Вчера, 14:39102
Качественное оборудование для баров от мировых производителей
Для запуска собственного бизнеса в сфере обслуживания потребуется немало сил, знаний и капиталовложений
Вчера, 12:3286
Что нужно знать украинцу, чтобы защитить диссертацию за границей?
То, что многие украинские студенты решают уехать за границу и продолжить свое обучение там — известный факт
Вчера, 12:20104
Нужен ли адвокат при расторжении брака?
С таким явлением как развод, ежегодно сталкивается множество семейных пар
Вчера, 09:26137

События

Коронавирусом заразился еще один нардеп
Вирус диагностировали у Анны Скороход
Сегодня, 15:2366
Больше 600 тыс. человек в мире заразились коронавирусом
От вируса скончались почти 28 тысяч человек
Сегодня, 13:07114
Где и когда мог заразиться начальник полиции Киева, рассказал Аваков
Андрей Крищенко мог заразиться коронавирусом от одного из пассажиров поезда "четыре столицы"
Сегодня, 13:00149
До 22 миллионов украинцев может переболеть коронавирусом
Сейчас в Украине средний уровень смертности от коронавируса на уровне 1%
Сегодня, 11:09103
Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 28.03. (состоянием на 10:00)
По данным Центра общественного здоровья Минздрава, по состоянию на 10:00 28 марта в Украине подтверждено 311 случаев COVID-19.
Сегодня, 10:56258
Мир оказался на грани дефицита резиновых перчаток
Мир оказался на грани дефицита резиновых перчаток после того, как власти Малайзии, в которой производится большая часть этих изделий, начали вводить жесткие меры против распространения коронавируса, пишет Bloomberg
Сегодня, 08:5791