Дострокові вибори в Раду: як виглядає бюлетень, та скільки у ньому партій?!

Дострокові вибори в Раду: як виглядає бюлетень, та скільки у ньому партій?!
Вже сьогодні, 21 липня, в Україні відбуваються дострокові парламентські вибори. Для виборів у багатомандатному та мажоритарних округах зарезервовано можливість виготовити понад 63 млн бюлетенів різних розмірів. Всього ЦВК зареєструвала 5 845 тис. кандидатів і 22 списки політичних партій
За кого голосувати – то справа особиста, а ми тим часом розповідаємо, як виглядатиме виборчий бюлетень.
Необхідна матчастина
В законі "Про вибори народних депутатів України" немає чіткого визначення виборчого бюлетеня, при цьому наголошується, що це – офіційний документ суворої звітності, який видається виборцю у день голосування членом дільничної комісії для реалізації його права голосу на виборах.
На парламентських виборах голосування проходить у загальнодержавному окрузі та в одномандатних виборчих округах, а отже, виборець отримає два виборчих бюлетені. Відразу обмовимося, що два бюлетені видадуть лише тим виборцям, які голосуватимуть за місцем прописки. Що стосується тих, хто змінив місце голосування або ж голосують за кордоном, то вони отримають лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.
Форму, колір і текст виборчих бюлетенів для голосування в загальнодержавному окрузі та в одномандатних виборчих округах затверджує Центральна виборча комісія не пізніш як за п'ятдесят три дні до дня голосування. Раніше повідомлялося, що для виборів у багатомандатному та мажоритарних округах ЦВК може надрукувати 63 млн 611 тис. 464 бюлетені різних розмірів.

Наголошується, що на спеціальних виборчих дільницях, які утворюються на суднах, які в день голосування перебувають у плаванні під прапором України, а також на ділянці на полярній станції України, виборчі бюлетені виготовляються з дозволу Центральної виборчої комісії безпосередньо дільничною виборчою комісією у кількості, що на 0,5 відсотки перевищує кількість виборців на виборчій дільниці.
До всього іншого, Центральна виборча комісія зобов'язала у деяких мажоритарних округах поставити штамп "вибув" на відомостях щодо кандидатів у народні депутати, реєстрацію яких було скасовано.
Бюлетені на виборах до Ради
Наголошується, що на парламентських виборах кожний виборчий бюлетень має містити назву та дату проведення виборів депутатів, позначення (загальнодержавний чи одномандатний) виборчого округу, номер одномандатного округу або позначення, якщо він є закордонним, номер виборчої дільниці, а також позначені місця для печатки дільничної виборчої комісії.
Текст виборчого бюлетеня викладається державною мовою і його має бути розміщено на одному аркуші та лише з одного боку.
"Для друку бюлетенів буде витрачено майже 14 млн аркушів захищеного паперу формату 62 на 81 сантиметр, що дорівнює вазі 540 тонн. Ми порахували, якщо скласти всі бюлетені, які буде надруковано, в одну стопку, то її висота дорівнює висоті найвищої вершини Африки – Кіліманджаро", – заявив директор ДП Поліграфічний комбінат "Україна" Юрій Онищенко.
Також зазначається, що бюлетені матимуть 8 рівнів захисту.
Бюлетень по загальнодержавному багатомандатному округу буде сіро-блакитного кольору розміром 20х60 сантиметрів. У ньому 22 політичні сили, хто і яке місце в ньому буде займати, визначали шляхом жеребкування.

Якщо говорити про бюлетені на одномандатних виборчих округах, то їх є п'ять форматів і вони пісочного кольору. Що стосується розміру, то найменший – 20 на 20 сантиметрів, а найбільший – 20 на 80. Розмір залежить від кількості кандидатів у депутати. Найменше – п'ять кандидатів, а найбільше в Одесі, де понад 40 кандидатів.
Як отримати бюлетень
Щоб проголосувати на виборах, кожен повнолітній дієздатний громадянин України має прийти у день голосування на виборчу дільницю, де його внесено до списку виборців, та отримати у члена дільничної комісії виборчий бюлетень. Підставою для цього є пред'явлення документа, що підтверджує особу та громадянство України.
На звичайній та спеціальній виборчій дільниці це:
- паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або ID-карти);
- тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України);
- військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).
На закордонній виборчій дільниці, а також на спеціальній виборчій дільниці, яку утворено на суднах, що перебувають у плаванні під державним прапором України, та на полярній станції України:
- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- дипломатичний паспорт;
- службовий паспорт.
На спеціальній виборчій дільниці, яку утворено в установі виконання покарань чи слідчому ізоляторі:
- картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що має містити: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах).

Після того, як виборець пред'явить документ, що підтверджує його особу та громадянство, член виборчої комісії запропонує йому поставити підпис

 


 

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-01-20
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Ювелирный магазин «Мальва» дарит 5 лайфхаков, которые помогут выбрать украшения
Сложно поспорить с тем, что ювелирные изделия – это особая «специя» лука
17-янв-2020, 10:21152
Оформление страховки для визы
С того момента, как на законодательном уровне был введен безвизовый режим, путешествия для граждан Украины стали намного проще
26-дек-2019, 19:19355
Как подобрать мебель для спальной комнаты
Правильно обустроенная спальня позволит владельцу комнаты отдыхать и чувствовать себя уютно дома
26-дек-2019, 15:17404
Как выбрать правильный сеанс в Планете Кино
Кинозрители нынче избалованы и требуют лучшего звука, идеальной картинки и эффекта присутствия
19-дек-2019, 14:18342
Казахстанцы активно приобретают недвижимость в Сочи
Квартиры и жилые дома в курортном городе России привлекают не только местных жителей, но и граждан иностранных государств.
19-дек-2019, 12:51414
Чекушка
Чекушка Эксклюзив
Цикл "Рождественские рассказы". В суете жизни мы часто не замечаем того, что должны были бы замечать, и не помним того, что
18-дек-2019, 07:262241

События

Пример заразителен. Юная украинка выставила на продажу девственность вдвое дешевле предыдущей
Вслед за Катей из Украины, выставившей на сайте эскорт-услуг свою девственность за 100 тысяч евро
Сегодня, 12:1597
Что происходит в лагерях националистов на Западной Украине, о которых пишут СМИ Европы и США
Лагерь юных "бандеровцев" в Западной Украине, в котором детей и подростков учат убивать из автомата Калашникова
Вчера, 21:25586
Погибли двое людей в результате взрыва гранаты под Запорожьем
Мужчины взорвали гранату во время распития спиртных напитков
Вчера, 20:0791
Во время проведения масштабной спецоперации в Херсоне было проведено
В ходе спецоперации изъято огнестрельное оружие и другие вещи
Вчера, 18:1396
Впервые за 20 лет Сербия и Косово получат прямое авиасообщение
Рейс между столицами стран запускает немецкая авиакомпания Lufthansa
Вчера, 18:0396
Суд обязал власти Ирана выплатить компенсации по делу авиакатастрофы
Глава Верховного суда Ирана сообщил, что представители судебных властей страны связались с семьями погибших в авиакатастрофе
Вчера, 17:58111