Закарпатська "Свобода" в Береговому провела акцію протесту проти антиукраїнської політики угорського "Йоббіка"

Закарпатська "Свобода" в Береговому провела акцію протесту проти антиукраїнської політики угорського "Йоббіка"

 

5 квітня 2013 року Закарпатська «Свобода» в Береговому провела акцію протесту проти антиукраїнської політики угорської партії «Йоббік». Як відомо, проти свободівців в Ужгороді 15 березня під час святкування 74-ї річниці Карпатської України організували провокації, а депутат Європарламенту Бейла Ковач оприлюднив брутальну й наклепницьку заяву на ім'я Голови Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олега Тягнибока

Закарпатська «Свобода» пікетувала приймальню депутата Європейського парламенту від угорського Jobbik-а Бейли Ковача, де здійснював прийом парламентар з Угорщини та один з лідерів партії «Йоббік» Іштван Саваї.

Націоналісти висловили своє обурення під гаслами «Бейло Ковач – провокатор!», «Ні угорському імперіалізму!», «Геть угорський шовінізм!», «Ні подвійному громадянству!» Опісля лідер Закарпатської «Свободи» Олег Куцин передав Іштвану Саваї письмову заяву з приводу інциденту, до якого причетні угорські йоббіківці.

Процедуру вручення письмової заяви свободівці здійснили в приміщенні приймальної депутата Бейли Ковача у присутності телебачення та журналістів. Як повідомив Олег Куцин, розмова відбулася з повного нерозуміння позиції Закарпатської обласної організації ВО «Свобода». Однак до завершення спілкування між політиками було досягнуто розуміння в необхідності продовжити діалог. Угорський парламентарій Іштван Саваї після проведених перемовин зазначив: «Я не вправі ухвалювати одноосібно рішення. Про розмову доповім керівництву партії, озвучу заяву і повідомлю про ухвалені рішення».

Наводимо текст звернення Закарпатської «Свободи» повністю:

«Закарпатська обласна організація Всеукраїнського об'єднання „Свобода“ здивована та глибоко обурена безпідставними звинуваченнями та брутальними випадами, що містяться у відкритому листі депутата Європарламенту від партії „Йоббік“ Бейли Ковача до лідера ВО „Свобода“ Олега Тягнибока.

Хочемо зазначити, що факти, наведені паном Ковачем в листі, не відповідають дійсності. Описане ним є провокацією та брутальною вигадкою, спрямованою на підрив доброго імені Всеукраїнського об'єднання „Свобода“. Про це Закарпатська обласна організація ВО „Свобода“ офіційно заявила відразу після заяв Генерального консула Угорщини в Україні Йожефа Бачкаї.

Вважаємо неприпустимими дії політика такого рівня, який, не маючи жодного доказу, спираючись виключно на чутки, поширені жовтою пресою, звинувачує членів нашої партії в кримінальних злочинах. Угорський політик спотворив або навмисно перекрутив інформацію про вшанування Закарпатською „Свободою“ 74-ї річниці Карпатської України у містах Берегове та Ужгород.

Вважаємо неприпустимим перекручувати націоналістичні гасла ВО „Свобода“, які в жодному разі не націлені на приниження національних меншин у Закарпатті, зокрема угорців, як це зазначає пан Ковач. „Свобода“ – парламентська партія, яка провадить чесну і відкриту публічну діяльність, а не здійснює її „лукавим чином“, як зазначається в листі. Всі заходи націоналістична організація анонсує заздалегідь, вони є складовою програми відродження національної пам'яті українців. Місто Берегове має давні українські традиції, тут проживають тисячі українців, для яких проголошення Карпатської України 1939-го року є визначною подією. Відновлюючи історичну справедливість, відроджуючи українську історію Закарпаття, вшановуючи імена карпатських січовиків, яких спіткала трагічна доля під час окупації нашого краю угорськими військами, ВО „Свобода“ жодним чином не зачіпає інтересів сучасної угорської національної меншини.

Для нас є вкрай обурливою риторика Бейли Ковача на кшталт „… Поведінка вашої парламентської фракції зводиться до насильства, грубих сварок, бійок між депутатськими групами…“ та вживання щодо партії, яку підтримали на останніх виборах мільйони українців, терміну „угрупування“.

З іншого боку, чи не є провокацією, зокрема, дії ваших прихильників, що мали місце на Верецькому перевалі у серпні 2011 року, коли під час перепоховання українців, які захищали Карпатську Україну і яких по-звірячому замордували угорські окупанти, прихильники „Йоббіка“ явно з провокативною метою привели туди угорських дітей під виглядом „екскурсії“? Організатори цього демаршу повели колону підлітків прямо під траурний гімн і почесні салюти. Ні в кого з ваших прихильників не вистачило здорового глузду і бажання зупинити колону, проявити повагу до траурної церемонії. Старі ветерани, які годяться в діди і прадіди цим підліткам, ледве стримували обурення діями цих „європейців“. Зрештою довелося призупинити церемонію перепоховання, поки учасники цієї провокації спокійно пройшлися через похоронну процесію. І ніхто тоді не заподіяв їм жодної шкоди.

А чи не є провокацією цілеспрямована діяльність членів вашої партії, коли всупереч Конституції України, вони надають консультації громадянам України щодо отримання другого, угорського громадянства?

Чи не є провокацією розповсюдження вашими прихильниками на території України провокативних агітматеріалів із зображенням „Великої Угорщини“, куди включена і суверенна територія України – Закарпаття?

Чи не є провокацією свідоме намагання розколоти єдину українську націю, коли ваші однопартійці розділяють корінне населення Закарпаття на „русинів“ та „українців“?

І подібних прикладів можна навести багато.

Такі провокативні дії з боку партії „Йоббік“ щодо України загалом та українських націоналістів зокрема не відповідають європейським цивілізаційним нормам та жодним принципам співіснування правих рухів у сучасних умовах.

У зв'язку з вищенаведеним вимагаємо від члена вашої партії Бейли Ковача негайно принести вибачення Всеукраїнському об'єднанню „Свобода“ та в майбутньому утриматися від подібних непродуманих заяв, а від членів вашої партії – від підривної діяльності на території України».

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО «Свобода»

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

Почему СМИ и Журналисты и некоторые политики своими фейками дезинформацией и брехней в прямом смысле слова так травят партию Слуги Народа. Ведь партия Слуги Народа все правильно делает во благ Украины ......
Артур (2019-12-05 12:08:39)
I think that is absolutely crazy for Selensky to mention Crimea does he want to loose the whole country the USA will not go to World War III for Crimea orUkraine!!!!!...
Herman (2019-12-03 02:22:48)
Володин ,ты хотябы иногда с мозгами дружи.Мания империи - это шизефрония.Лечись....
СБУ (2019-12-02 16:03:35)
«Доклад Мюллера» (видеоверсия): http://poiskpravdy.com/doklad-myullera-videoversiya/...
Muller (2019-12-02 14:03:54)
Разгул преступности всем надоел.Поддержим петицию:https://petition.president.gov.ua/petition/73066...
petition (2019-12-02 13:53:56)