Порошенко для Закарпаття – це Балога

Порошенко для Закарпаття – це Балога

46 українців вирішили спробувати стати Президентом України. Вибори особливі – позачергові і практично у форматі бліц: менш ніж за 2 місяці, 25 травня, виборці уже скажуть своє слово. Обійдеться «свято демократії» (дуже хочеться, щоб так воно і було, без іронії) у мільярд 174 мільйони 987,4 тисяч гривень бюджетних коштів. Але головне, на що всі сподіваються, – новий президент забезпечить спокій, упевненість у майбутньому, стабільність і вирішення багатьох болючих проблем. Тому вибір важливий, як, мабуть, ніколи.

 

 Що чекати від президентської кампанії і потенційних переможців —  «Унґвар» запитав думку громадського діяча Віктора Бирковича.

 

– Кандидатів багато, і чимало виборців просто дезорієнтовані. Останнім часом побутувала думка, що на вибори піде Віталій Кличко. Тепер, коли він вирішив усунутися на користь Петра Порошенка, його виборці швидше за все розпорошать свої голоси і, зокрема, віддадуть їх опонентам.

Якщо говорити про Закарпаття, то, зрозуміло, що тут в «УДАРу» своєї розгалуженої структури не було, лише кілька людей, керованих мукачівцем Балогою. І саме люди Балоги будуть вести боротьбу за Порошенка у нашому краї. Наприклад, виборчий штаб в Ужгороді вже очолив «смотрящий Балоги» і його кум Володимир Чубірко.

Порошенко – представник великого бізнесу, і його обрання суперечитиме принципу роз’єднання капіталів і державної влади. А саме це було лозунгом революцій – і 2004-го, і 2014 років.

Президент-бізнесмен завжди буде думати насамперед про свої корпорації та їхні надприбутки. Президентська зарплата у 14-15 тисяч гривень для людини, яка звикла до зовсім інших «цифр» і роками живе «на широку ногу» – це мізер, і він не відмовиться від бізнесових надходжень. Відтак буде лояльним до колег – бізнесменів-державних чиновників.

Порошенко позиціонує себе як представник Майдану, демократичного табору, але всі пам’ятаємо, що він був міністром в уряді Азарова. А присутність у владі в 2010-14 роках – один із ключових факторів люстрації, якої вимагають демократичні сили.

Також пам’ятаємо дружбу і прихильність Порошенка до Медведчука, він був у президії СДПУ(о), мав гарні стосунки з Кучмою. Порошенко також один із «любих друзів» і навіть кум Вік­тора Ющенка.

Зараз у багатьох «дежавю» – протиріччя між Порошенком і Тимошенко, наслідки якого уся країна відчула у 2005-му. Порошенка будуть підтримувати олігархи. На Закарпатті – Балога, тому що вони старі «любі друзі», по Україні – Сергій Льовочкін, Дмитро Фірташ та інші. Про те, що альянс Порошенка з Кличком було укладено під патронатом Фірташа у Відні, днями повідомила авторитетна «Українська правда».

З поверненням Конституції 2004 року відбулася зміна державного устрою – із президентського на парламентсько-президентський. Уряд і Верховна Рада зараз контролюються
БЮТом, тому в разі перемоги Порошенка буде дуже жорстка боротьба – «перетягнуть ковд­ру» він чи парламент з урядом. Це дуже негативно впливатиме на ситуацію в країні – і політичну, й економічну.

У ЗМІ була інформація, що у Відні Порошенко зустрічався з Фірташем і Балогою. Очевидно, домовилися, хто що робитиме і, відповідно, що отримає у разі перемоги. Такі домовленості в олігархів – як комерційний контракт.

Свого часу Тимошенко розірвала газові угоди, зав’язані на вигоду Фірташа. Уряд Ти­мошенко скасував рішення уряду Януковича про виділення 350 га землі для дачі Балоги біля Синяка. У 2011 році, уже за Януковича-президента, цю землю знову повернули Балозі-міністру. Також загальновідомо, що балогівський ЄЦ під різними сценаріями працював на перемогу Януковича – як президента, так і в парламенті.

На Закарпатті всі штаби Порошенка діятимуть на базі балогівських структур і людей Єдиного Центру. І сценарії будуть такі ж, як раніше: корупція, прямий підкуп виборців, фальсифікації. Тому зараз бачимо таку жорстку боротьбу Балог за посади, особливо у правоохоронних органах, усі ці люстраційні «карнавали», «кукловодство». Хто буде контролювати силовиків, той зможе не боятися покарання за фальсифікації на виборах.

Щодо рейтингів. Це дуже відносна річ. За кілька днів будь-який рейтинг може як кардинально вирости, так і обвалитися. Було б чесно і демократично, якби Порошенко зараз знявся з виборів на користь Ольги Богомолець. Це жінка, яка справді з першого дня працювала на Майдані, не має за собою ніякого шлейфу старих гріхів чи корупції, відповідає всім вимогам і сподіванням, які покладають на главу держави жителі і Західної, і Центральної, і Східної України.

А якщо пройде Порошенко, Закарпаття знову буде віддане на абсолютний відкуп Балогам. Які будуть наслідки – усі ми вже проходили. Знову все буде робитися тільки в інтересах збагачення «сім’ї» та оточення.

Цього тижня своїми думками з приводу кампанії ділилися і закарпатські політологи, громадські діячі. Зокрема, на зустрічі у прес-центрі «Закарпатської правди» професор УжНУ, соціолог Олександр Пелін зауважив: «Ілюзії щодо змін у електоральному полі марні – досі є чітко виражені різні вподобання Сходу й Заходу, між ними – Закарпаття й Центральна Україна, які займають проміжний варіант. Рейтинг Порошенка, який виглядає вагомим, вичерпав усі свої ресурси. В західних регіонах  він може набрати до 40 – 45 %, але східні це нівелюють». Серед ризиків виборів Олександр Пелін називає такий: якщо в ІІ тур виходять Порошенко й Тимошенко, південно-східний електорат може просто не прийти на виборчі дільниці. І це буде підставою для наших сусідів  (малася на увазі Росія) вважати вибори нелегітимними.

Професор УжНУ, історик Сергій Федака додав: «Високий рейтинг Порошенка в останні тижні – це не так його особиста заслуга, як програш опозиційної «трійці», в якій електорат розчарувався, а відтак відвернувся».

Політолог Михайло Шелемба, у свою чергу, зауважив: те, що Порошенко й Кличко об’єднають зусилля, було очікуваним, бо останній не має своїх команд по всіх регіонах. За прихильників Партії регіонів, на його думку, розгорнеться боротьба між п’ятьма претендентами.

Координатор Громадянської мережі «Опора» на Закарпатті Святослав Бабіля наголосив на тому, що наразі громадськість активно зайнялася вдосконаленням виборчого законодавства: «Ряд організацій звернувся до Верховної Ради з численними пропозиціями. В березні у виборче законодавство були внесені зміни, які мали б забезпечити чесні й прозорі вибори. Наприклад, виборцям заборонили демонструвати свій вибір (щоб не було спокуси «правильно» голосувати за якусь винагороду); округи сформували за територіальним принципом, що полегшить організаційну роботу; є чіткі роз’яснення щодо передвиборчої агітації й політичної реклами – її заборонено фінансувати  не з виборчих фондів. Утім, ще треба вирішити питання повноважень членів ЦВК – 1 червня вони закінчуються».

 

Назар Цифра, газета «Унґвар» 


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-10-16
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Горящие путевки осенью: топ-3 экзотических направления для выгодных каникул
Горящие путевки в теплые края — лучший способ сменить осеннюю дождливую прохладу на яркое солнце и лазурь морской глади.
Вчера, 15:3698
Как правильно выбирать колеса для тележки
В разнообразии современных колес для тележек очень просто растеряться. А ведь правильный выбор весьма важен. Если установить первые попавшиеся колесные опоры, можно не только вывести оборудование из строя, но и причинить вред тому.
15-окт-2021, 20:22176
Кому нужна система учета рабочего времени и как ее использовать
Может ли современная компания обойтись без тайм-трекера? Это в достаточной степени риторический вопрос, поскольку обойтись можно без всего, только чего это будет стоить?
13-окт-2021, 13:40423
Посудомоечная машина – техника, которая сделает быт комфортнее
Кухня, оборудованная самыми необходимыми бытовыми приборами, является мечтой каждой домохозяйки. Именно они позволяют легко и быстро творить кулинарные шедевры и поддерживать помещение в чистоте.
13-окт-2021, 13:29230
Платный надежный хостинг для продвижения в сети
Чтобы обеспечить бесперебойную работу сайта, необходимо заказать надежный хостинг.
12-окт-2021, 16:17273
АКБ на айфон 8
У каждого владельца гаджета рано или поздно возникал вопрос “А не пора ли менять батарею?” И если вы еще на распутьи, то статья ниже специально для вас.
12-окт-2021, 13:23269

События

Голодающий Саакашвили согласился допустить группу врачей и принимать лекарства
Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили, который уже 15 дней голодает в тюрьме, согласился на допуск группы врачей по инициативе министерства юстиции, также он согласен принимать лекарства.  
Вчера, 23:3686
Зачем Приват ввел ограничения на переводы по картам, по ком они ударят и как их обойти
13 октября государственный Приватбанк официально заявил о введении ограничений/лимитов по карточным переводам.
Вчера, 23:34129
Почти $110 миллиардов на новый подводный флот потратят США
В США разрабатывают новую стратегическую атомную подводную лодку класса Columbia, оснащенную межконтинентальными баллистическими ракетами с раздельными ядерными боеголовками.
Вчера, 23:3299
Ясько заявила что Саакашвили будет продолжать голодовку, чтобы доказать свою невиновность
Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили голодовкой в тюрьме хочет подтвердить и доказать свою невиновность, несмотря на плохое физическое состояние.
Вчера, 23:3092
Дети в Таллинне отвинтили унитазы и двери в школе ради челленджа в "ТикТоке"
В приложении "ТикТок" появился новый челлендж с призывом к молодежи портить школьное имущество и бить учителей.
Вчера, 23:29133
В результате аварии на западе Польши погибла 19-летняя украинка
В субботу утром, 16 октября, в Любушском воеводстве на западе Польши произошло дорожно-транспортное происшествие.
Вчера, 23:27111