У Росії заарештували все керівництво

У Росії заарештували все керівництво

Слідчий комітет Росії повідомив про порушення кримінальної справи відносно глави Республіки Комі В'ячеслава Гайзера за підозрою в шахрайстві та організації злочинного співтовариства. Як випливає з офіційного повідомлення, майже всі ключові люди в керівництві Комі виявилися членами злочинного угруповання. Арешт Гайзера і членів його команди можна розцінювати як удар по керівнику групи компаній «Ренова» Віктору Вексельбергу, вважають експерти.

Злочинна група, повідомляють, діяла з 2006 по 2015 рік і скоїла злочини, передбачені статтями 210 (злочинне співтовариство) і 159 (шахрайство) Кримінального кодексу РФ.

Діяльність цього злочинного співтовариства носила міжрегіональний характер, угруповання було законспіроване і малр систему захисту від органів правосуддя.

Главу Комі В'ячеслава Гайзера затримали в Москві, звідки він збирався вилетіти у відпустку за кордон, повідомило джерело «Інтерфаксу», а спікера республіканського парламенту Ігоря Ковзеля - у Санкт-Петербурзі. Також затримані заступник глави Комі Костянтин Ромаданов, член Ради Федерації і колишній депутат Держдуми РФ від Комі Євген Самойлов і Павло Морущак, який відповідав в уряді Комі за роботу інформаційного відділу.

Загалом у рамках кримінальної справи щодо Гайзера затримано 19 осіб.

Ще пара сотень людей в республіці з жахом гадають, чи не вони наступні, — говорить інформований співрозмовник у Сиктивкарі.
На вихідні наші боси часто відлітають у столиці та на моря, не дивно, що практично всіх їх брали в інших регіонах, а не вдома. А тут і привід у них був погуляти — вибори успішно провели, так чого ж вдома залишатися?
 

13 вересня в Комі пройшли вибори в регіональні законодавчі збори. Гайзер очолював список «Єдиної Росії», яка отримала за підсумками кампанії 58% голосів.

48-річний В'ячеслав Гайзер - член вищої ради партії «Єдина Росія». З 2003 року був міністром фінансів регіону, в 2010-му став главою республіки. Буквально торік Гайзер успішно переобрався на губернаторський пост, набравши 78,97% голосів.

У червні близький до Кремля Фонд розвитку громадянського суспільства (Форг) представив новий випуск ефективності губернаторів. У ньому Гайзер увійшов до п'ятірки найефективніших глав регіонів, піднявшись у рейтингу відразу на дві позиції.

Джерело, близьке до Кремля, навпаки, характеризує Гайзера як «тихого середнячка, не поміченого ні в провалах, які б обговорювалися публічно, ні в особливих успіхах»:

Він намагався не висовуватися. За ступенем ефективності я б поставив його на тридцятімісця в рейтингу губернаторів.

Джерело зазначає, що, судячи по тому, який депресивний вигляд має столиця регіону, місто Сиктивкар,

складно сказати, що Гайзер ефективно використовував фінансові ресурси, наявні в бюджеті республіки»: «А ресурси там були непогані.

Секретар генради «Єдиної Росії» Сергій Нєверов вже публічно повідомив, що згідно зі статутом партії членство в партії автоматично призупиняється у разі порушення кримінальної справи, а глава Форг Костянтин Костін виступив із заявою про те, що ніякі рейтинги не зупинять владу в справі боротьби з корупцією.

Насправді боротьба з корупцією у нас серйозна йде: засуджений мер Воркути, мер Печори сидить, мер Ухти, мер Сиктивкара чекає вироку, а скільки мерів районів посадили — так що це все не з бухти-барахти, — каже інформований співрозмовник у правоохоронних органах Республіки Комі. — Хороша банда тим і відрізняється, що в ній все чітко організовано і приймаються відповідні запобіжні заходи. У нас знаменита Воркутинська банда була, про неї всі 20 років знали, але підібратися до них не могли, не було за що вхопити. Як тільки з'явилися докази, тут же пішли арешти. Ось і тут з губернатором те ж саме — так, знали, так, говорили і писали, але «доказухи» не було. А тепер вона є, тому й вживаємо заходів

У внутрішньополітичного блоку Кремля не було інформації про корупційні витівки Гайзера, у свою чергу, стверджує джерело, знайоме з ситуацією:

На нього надходили скарги від чиновників, відсторонених від посад, які говорили, що Гайзер — неефективний керівник, випадкова людина на губернаторській посаді. Але в цих скаргах не приводилися ніякі факти. А вже про те, в чому його звинувачують зараз, взагалі не було ні слова. Інакше ці матеріали негайно були б передані правоохоронним органам
, — запевняє співрозмовник« Газети.Ru».

За словами політолога Миколи Миронова, в Комі весь цей час існували дві основні групи еліт. Перша була консолідована навколо Гайзера. Серед впливових осіб, які входили в цю групу, можна відзначити замгубернатора Чернова і бізнесмена Зарубіна, які зараз арештовані. Ця група консолідувала всі місцеві еліти, а в фінансовому полі її інтереси були розташовані у сфері енергетичної та добувної промисловості.

На федеральному рівні група щільно контактувала з головою групи компаній «Ренова» Віктором Вексельбергом, оскільки Олександр Зарубін є заступником голови правління компанії.

На регіональному рівні групі були підконтрольні відділення партії «Єдина Росія», регіональна влада і влада міста Сиктивкара, також групу пов'язували добрі стосунки з регіональними силовиками.

Друга група, говорить Миронов, об'єднує численні розрізнені республіканські еліти. Загальним для неї є те, що вона відображає інтереси великого бізнесу, зацікавленого в просуванні власних політичних позицій.

Миронов говорить, що добро на подібні масштабні акції силовиків дає президент як арбітр в елітних конфліктах.

Тепер баланс елітних розкладів у регіоні зміниться, відбудеться перерозподіл впливу і ресурсів. Однак є підстави вважати, що історія ця не регіональна, а, скоріше, федеральна.Вона відображає боротьбу федеральних кланів і може бути продовженням інших історій, що відбувалися навколо фігури Вексельберга, наприклад сколковскої справи. Звідси і термінове затримання в Москві, щоб допити велися місцевими, а московськими правоохоронцями. Це і раптовість арешту і обшуків, що дозволить зібрати більше потрібної інформації — і не тільки на Гайзера і його людей
, — розмірковує Миронов.

За його словами, в той же час це справа, звичайно, використають для створення пропагандистського ефекту — показати, що влада бореться з корупцією.

Подібні «спільноти» є і в інших регіонах, але якщо кланова ситуація стабільна і є підтримка, то на поверхню це не виходить,
—стверджує політолог.

Обойма обоймою, а адекватність адекватністю. Забронзовів. Утратив чуття і почуття міри, — характеризує Гайзера політолог Костянтин Калачов. — Не рятують від уваги Слідчого комітету високі місця в губернаторських рейтингах. Недоторканних немає.

За словами Калачова, ще після арешту губернатора Сахаліну Олександра Хорошавіна було ясно, що боротьба з корупцією торкнеться й інших.

Паралелі зі справою Хорошавіна дійсно напрошуються. Як і після арешту голови Сахаліну, у випадку з Гайзером слідчі швидко опублікували відео вилучення сейфа з грошима і колекцією дорогих годинників в робочому кабінеті глави республіки. При цьому повідомивши, що «вартість тільки однієї пари годинників становить близько мільйона доларів». Крім того, в кабінеті губернатора були виявлені документи на офшорні компанії на Кіпрі і Сейшелах і проект з придбання літаків Bombardier і Hawke.

Цікава й інша деталь. Затриманий у справі Гайзера колишній сенатор від Комі Євген Самойлов займав різні керівні посади в оборонному холдингу «Ленінець», що належить родині губернатора Псковської області Андрія Турчака. Керуючого пітерським заводом «Ленінець» Олександра Горбунова пов'язують зі справою про напад на журналіста Олега Кашина.

Журналіст з Комі Сергій Сорокін багато писав про діяльність команди Гайзера і Зарубіна в місцевих ЗМІ.

За його словами, про існування злочинного угрупування в Комі, тісно пов'язаного з регіональними елітами, було відомо протягом останніх 15 років, проте атака на нього з боку федералів стала для всіх несподіванкою.

У республіці діяло грандіозна злочинне угруповання «Іфи-Козлова» на зразок «кущевських» на Кубані. Вони повністю контролювали торгівлю і великі підприємства Воркути, займалися замовними вбивствами по всій країні, здійснювали вбивства. Раніше було заарештовано кілька десятків людей у ​​цій справі, — стверджує Сорокін у бесіді з «Газетой.Ru». —- За моїми даними, про існування банди було відомо керівництву республіки
.

Сорокін каже, що прямих доказів про зв'язок бандитів з керівництвом республіки немає, але вони нібито могли бути пов'язані з регіональною верхівкою по «виборних справах».

За твердженням Сорокіна, проблем розслідуванню на регіональному рівні додавало те, що керівники місцевих силових структур були тісно пов'язані з республіканською владою.

Зарубін був якийсь час у Комі головним радником колишнього губернатора Торлопова. Він багато зробив для його приходу до влади, так, як і для приходу до влади Гайзера. Гайзер і його зам Чернов, - це люди Зарубіна, він їх привів, і це точно можна сказати
, - говорить Сорокін.

Гайзер поки не відсторонений від посади губернатора, але навряд чи варто сумніватися, що відповідне рішення - питання найближчого часу.

З величезною часткою ймовірності можна прогнозувати, що президент Путін відправить його у відставку з формулюванням «у зв'язку з втратою довіри». За останні півтора року з настільки жорстким формулюванням були звільнені три губернатори.

17 березня 2014 «у зв'язку з втратою довіри» був відсторонений від посади глава Новосибірської області Василь Юрченко. Він став першим за кілька років губернатором, якого позбавили посту не «по-тихому», а публічно відшмагали.

У вересні цього ж року слідчі СК пред'явили Юрченко звинувачення в перевищенні повноважень і взяли з нього підписку про невиїзд.

Через лише півроку, 9 вересня 2014 року, по втраті довіри президент відставив ще одного главу регіону: губернатора Брянської області Миколу Деніна.

Пізніше СК пред'явив йому звинувачення у зловживанні повноваженнями. За версією слідства, в грудні 2011 року та січні 2012-го Денін, «діючи з корисливих мотивів», підписав розпорядження про виділення з резервного фонду області більше 21,8 мільйонів руб. для потреб підконтрольної його родині комерційної організації ВАТ «Снєжка».

А найбільш гучною до історії з Гайзером справою став арешт глави Сахалінської області Олександра Хорошавіна. 4 березня він був затриманий під час підписання контракту. Йому інкримінували отримання хабара в розмірі $ 5,6 млн. від керівника «Енергострою», глави Тихоокеанського Внешторгбанка Миколи Крана, при укладенні держконтракту на будівництво одного з блоків Південно-Сахалінської ТЕЦ.

У цей же день Хорошавіна доставили в Москву, після чого рішенням Басманного суду він і його помічник Андрій Ікрамов були поміщені під арешт. В ході обшуку за місцем проживання у Хорошавіна вилучили 1 млрд руб. готівкою. У його московській квартирі, де також пройшов обшук, слідчі в числі іншого виявили ручку вартістю 36 млн руб.

25 березня Володимир Путін зняв Хорошавіна з посади з формулюванням «у зв'язку з втратою довіри».

За матеріалами gazeta.ru 

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-03-04
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Виды солнечных электростанций и их отличия
Установка солнечной электростанции у себя дома или на предприятии позволяет не только экономить на счетах за электричество, но и зарабатывать на продаже излишков выработанной энергии.
Вчера, 17:20119
Раздвижные системы от «ВиЯр»
Шкафы-купе — один из наиболее популярных форматов мебели для хранения. Они удобны, надежны, занимают мало места, при этом вместительны и универсальны в плане дизайна, их можно вписать в любой интерьерный стиль.
1-мар-2021, 19:23330
Предназначение пластификатора для бетона
Пластификатор для бетона является химической добавкой, которую вводят в смесь, чтобы улучшить ее физико-механические характеристики.
1-мар-2021, 17:44241
Самый нужный вспомогательный материал при ремонте
Перед тем как приступить к декоративной отделке стен или потолков, следует хорошенько подготовить поверхность. Тщательно зашпаклевать, выровнять, отшлифовать, прогрунтовать и так далее и так далее.
28-фев-2021, 08:21366
Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
27-фев-2021, 14:20411
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
27-фев-2021, 08:54450

События

Статистика COVID-19  в Украине по состоянию на утро 5 марта 2021
5 марта (по состоянию на 9:00) в Украине 1 384 917  лабораторно подтвержденных случаев COVID-19, из них 26 591 летальных, 1 186 873 пациентов выздоровело.
Сегодня, 08:1948
Итальянская мафия захотела нажиться на коронавирусе
Итальянская мафия захотела нажиться на проблемах страны в связи с пандемией коронавируса и присвоить часть выплат из масштабного фонда спасения европейской экономики, пишет Bloomberg.
Вчера, 22:4881
Найдены новые блокирующие коронавирус препараты
Ученые Боннского университета в Германии нашли два семейства активных веществ, которые могут блокировать размножение коронавируса SARS-CoV-2. =
Вчера, 22:4689
Создание конгресса местных властей утвердил Зеленский
Президент Украины Владимир Зеленский подписал указ о создании конгресса местных и региональных властей.
Вчера, 22:3584
Строительство газопровода "Северный поток-2" в водах Дании может затянуться до осени
Ранее сообщалось о других сроках - до конца апреля.
Вчера, 21:4596
В силу вступил закон о сроках ликвидации налоговой милиции
В четверг, 4 марта, закон о сроках ликвидации налоговой милиции вступил в силу.
Вчера, 18:52117