Закарпаття взяло участь в проекті, який є першим в Україні об’єднанням, створеним між країною-членом ЄС та третьою країною

Закарпаття взяло участь в проекті, який є першим в Україні об’єднанням, створеним між країною-членом ЄС та третьою країною
У рамках офіційного візиту до м.Ніредьгаза (Угорщина) делегація від Закарпаття взяла участь у загальних зборах Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА. 
Голова Закарпатської облради Михайло Рівіс розповів про розвиток міжнародних зв’язків, транскордонної та прикордонної співпраці. У цьому контексті вже досягнуто домовленості з керівництвом Саболч-Сатмар-Березької області за результатами переговорів у першій половині дня. Він також подякував за допомогу, яку активно надають угорські партнери Закарпаттю, можливість працювати і вирішувати спільні проблеми завдяки ЕGTC – юридичного інструменту ЄС, покликаного розвивати співпрацю регіонів.
- Європейське об’єднання територіального співробітництва ТИСА є першим проектом в Україні, об’єднанням, створеним між країною-членом ЄС та третьою країною, - зазначив Михайло Рівіс. - Це не тільки яскраве свідчення тісної співпраці прикордонних областей обох країн, але й закріплення щирих намірів співпрацювати у новому форматі заради реалізації спільних інвестиційних та культурно-освітніх проектів.
Він також підкреслив, що саме Закарпатська область, яка межує одразу з чотирма європейськими державами – Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Польщею, може стати майданчиком для відпрацювання нових механізмів та форм співробітництва України з ЄС за рахунок фінансування спільних транскордонних проектів і бути прецедентом для інших областей, які межують з країнами-членами Євросоюзу.
- На Закарпатті ми акумулюємо всі можливості для того, аби показати що може ЄС зробити з окремо взятим регіоном. Для того, щоб співвітчизники могли побачити, які цінності несе асоціація з ЄС, ми закладаємо програми розвитку як через підтримку з боку держави, так і використовуючи можливості обласного бюджету. Водночас, надзвичайно велику надію покладаємо і на кошти Європейського Союзу, - резюмував голова облради.
Відтак у ході загальних зборів обрано директора ЄОТС ТИСА Андрею Цап (Угорщина), її заступником - Юдіту Євчак, радника голови облради, яка відтепер представлятиме українські інтереси. Остання зазначила, що докладатиме максимум зусиль для активізації діяльності міжрегіонального об’єднання «Тиса». 
- Це об’єднання допоможе Закарпаттю відіграти значну роль у євроінтеграційних прагненнях України та можливість залучити європейські багатомільйонні ґранти у розвиток області. А також допоможе продемонструвати всій Україні переваги співпраці з Європейським Союзом, - переконана Юдіта Берталонівна.
Прес-служба Закарпатської облради
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать сковородки?
Сложно представить функциональную кухню, на которой не используется сковорода. Данный инструмент в некоторых случаях может служить вместо сотейника или кастрюли.
Сегодня, 14:3965
Стоит ли шить юбку из сетки: плюсы и особенности материала
Уже не так много времени осталось до выпускных. Каждой девушке хотелось бы выглядеть на таком мероприятии элегантно и произвести хорошее впечатление.
Сегодня, 12:0087
Основные технические параметры фрезерных станков
Профессиональное оборудование является важнейшей составляющей любого производственного процесса. Особенно это касается фрезерных станков, использующихся для изготовления целого ряда деталей и прочих изделий.
Вчера, 14:19160
Таможенный брокер  – гарантия быстрого таможенного оформления грузов
Для ввоза приобретенного или вывоза произведенного товара предприниматель должен «задекларировать» его на таможне. Если нет желания или времени заниматься оформлением, то можно воспользоваться услугами посредника – таможенный брокер в Киеве все сделает сам.
15-янв-2022, 14:35158
Огляд новинок посадкової картоплі
Картопля – найпоширеніший овоч, широко відомий своєю універсальністю. Він незамінний у складі різноманітних страв – супів, гарнірів, салатів та снеків. І цілком справедливо картопля вважається другим хлібом.
15-янв-2022, 14:32152
Как выбрать телевизор для просмотра футбола
Каждый год наполнен множеством интересных мировых футбольных событий. Для любителей данной игры очень важно наблюдать за матчем с эффектом присутствия.
14-янв-2022, 16:25341

События

Хакеры вновь атаковали сайты государственных структур Украины
На этот раз под ударом оказался сервис системы электронных закупок Prozorro.
Сегодня, 17:2446
Принцип коллективной обороны в НАТО распространили и на космос
В понедельник, 17 января, Альянс обнародовал "Всеобъемлющую политику НАТО в космосе", согласно которой на космическое пространство распространяется принцип коллективной обороны.
Сегодня, 16:4953
После трехчасового перерыва заседание суда по Порошенко возобновилось
Печерский суд города Киева спустя три часа возобновил заседание по избранию меры пресечения для обвиняемого в государственной измене бывшего президента Украины Петра Порошенко.
Сегодня, 14:5276
Спустя 5 месяцев расследования ГБР допросило нардепа Трухина по делу о ДТП
Спустя пять месяцев после начала расследования дела о ДТП с участием "слуги народа" Александра Трухина ГБР так и не установило, кто был за рулем авто в момент аварии. Впрочем, уже состоялся допрос нардепа. 
Сегодня, 13:0684
10 богатейших людей мира удвоили свое состояние за период пандемии
10 самых богатых людей мира удвоили свое состояние за первые два года пандемии коронавируса из-за резкого роста бедности и неравенства.
Сегодня, 10:30122
Мужчина с криками "Лжецы" выбил дверь горсовета в Черновцах
В Черновцах полиция задержала мужчину, который вечером в воскресенье, 16 января, выбил входную дверь местного городского совета.
Сегодня, 10:15119