Польські ЗМІ: Чому Росія прикидається "антизахідною імперією"?

Польські ЗМІ: Чому Росія прикидається "антизахідною імперією"?

Сучасна Росія прагне здаватися консервативною імперією, яка відроджується. У польських правих колах розгортається суперечка, чому слід приділяти особливу увагу: російському імперіалізму або, скоріше, консерватизму, пише Rzeczpospolita.

 

Одні бачать в Росії антихриста-нігіліста, який цинічним чином користується релігією, щоб повернути собі імперські позиції. Другі пов'язують з нею шанси на те, щоб зупинити марш атеїстичного глобалізму. У польських правих колах переважає перший, традиційно антиросійський підхід. Однак останнім часом став набирати популярність протилежний йому консервативний проросійський підхід.

 

Обидві сторони спору помиляються: у сучасної Росії немає ні імперських, ні тим більше консервативних рис. Мало хто помічає, що сучасній Росії властиві постімперські, а не неоімперські риси. Демонтаж імперії виявився позитивним явищем для всіх народів СРСР, в тому числі для самих росіян, яким набридло нести витрати на утримання провінцій і контроль над ними.

 

Позбувшись від імперії, росіяни сконцентрувалися на індивідуалістичних проектах: у новій реальності вони зайнялися будівництвом кар'єр або частіше – боротьбою за виживання. Вони продовжують апелювати до імперській риториці, проте вже не хочуть йти на реальні жертви заради якихось ідей.

 

Проект відновлення імперії не може обернутися успіхом не тільки тому, що росіяни вважають за краще не підключатися до нього, а тільки слухати розповіді про нього, а й тому, що економічна структура Росії не дозволяє повернутися до колишньої ролі в світовій економіці. Російська владна еліта вміло використовує особливості російської економіки і постімперську травму народних мас. Як зазначає у книзі «Система РФ у війні 2014 року» Гліб Павловський, Росією продовжує керувати вузьке коло людей, збагачуються на торгівлі сировиною. Прагматичні російські еліти керуються однією метою‒утримати в своїх руках владу і ресурси. Вони не прагнуть до реальної модернізації або розвитку демократичних інститутів, адже і те, і інше може похитнути їхнє становище.

 

Їм залишається або ділитися з масами доходами від продажу нафти, що можливо в періоди позитивної кон'юнктури, або, коли ціни на енергоресурси знижуються, апелювати до постімперської травми. Це створює парадоксальну ситуацію: з одного боку, для збереження своєї позиції елітам потрібна громадська мобілізація, яка дозволяє підтримувати антизахідний і націоналістичний курс, а з іншого, вони не можуть обійтися без торгівлі з Заходом, що змушує утримувати таку політику в певних рамках.

 

Таким чином, Росії доводиться прикидатися перед власними громадянами антизахідної імперією, проте, робити це не дуже переконливо, щоб не втратити можливість вести бізнес з ненависним Заходом. Вона коливається між внутрішньою консолідацією і зовнішньої відкритістю


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
Теги: Польща, Росія  

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-04
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать детскую обувь - производитель DDStep рекомендует
На что обращать внимание при выборе детской обуви? Как правильно определить размер обуви для ребенка? 8 основных моментов, которые обязательно необходимо проверить перед покупкой.
Сегодня, 10:2463
Оригинальные органайзеры на подарок
Корпоративный органайзер – отличный подарок сотрудникам компании и любым офисным работникам. Бизнес органайзеры помогают держать в порядке рабочий стол и хранить в одном месте канцелярские принадлежности.
3-июл-2020, 19:03155
Почему купить бумажные кухонные полотенца хотят все?
Полотенца из бумаги для кухни – это относительно новое бытовое изобретение применяется практически повсюду, причем одной кухней дело не ограничивается. Особенно зарекомендовали себя данные полотенца в кухонных зонах ресторанов, столовых и остальных заведений общепита. Представьте сами:
2-июл-2020, 18:15130
Межкомнатные двери в скандинавском стиле
Советы по выбору межкомнатных дверей в скандинавском стиле.
2-июл-2020, 18:1395
Как правильно ухаживать за водой в бассейне
Советы о том, как правильно ухаживать за водой в бассейне.
2-июл-2020, 18:12172
Как выбрать набор смесителей Hansgrohe
Наверняка каждый хочет, чтобы его ванная была оборудована комфортной и долговечной сантехникой. Однако немаловажным фактором выбора зачастую бывает эстетичная сторона. Наборы смесителей Hansgrohe — идеальный вариант, который соответствует всем трем критериям.
2-июл-2020, 17:16141

События

Более 70 квартир получат украинские моряки
Они получат квартиры ко Дню Военно-Морских сил Вооруженных сил Украины
Сегодня, 13:2814
Жительница Ужгорода рассказала, как переболела Covid-19
Жительница Ужгорода Оксана Ажнюк, которая недавно переболела Covid-19, рассказала, что болезнь у нее протекала легко и она могла "перенести ее на ногах".
Сегодня, 13:2314
Блогера который критиковал Кадырова застрелили  в Австрии
Неподалеку от Вены уроженец Чечни застрелил блогера Мамихана Умарова
Сегодня, 13:2227
Испытание трех препаратов от коронавируса остановила ВОЗ
Всемирная организация здравоохранения решила остановить испытание трех препаратов от коронавируса — гидроксихлорохина, лопинавира и ритонавира.
Сегодня, 11:4345
Свыше 200 тысяч человек эвакуируют в Японии из-за наводнений и оползней
Непогода уже забрала жизни как минимум 15 человек
Сегодня, 11:3838
Обозначение пола из удостоверения личности уберут Нидерланды
Министр образования, культуры и науки Нидерландов Ингрид ван Энгелсховен заявила, что из удостоверений личности уберут обозначение пола.
Сегодня, 10:1680