Польські ЗМІ: Чому Росія прикидається "антизахідною імперією"?

Польські ЗМІ: Чому Росія прикидається "антизахідною імперією"?

Сучасна Росія прагне здаватися консервативною імперією, яка відроджується. У польських правих колах розгортається суперечка, чому слід приділяти особливу увагу: російському імперіалізму або, скоріше, консерватизму, пише Rzeczpospolita.

 

Одні бачать в Росії антихриста-нігіліста, який цинічним чином користується релігією, щоб повернути собі імперські позиції. Другі пов'язують з нею шанси на те, щоб зупинити марш атеїстичного глобалізму. У польських правих колах переважає перший, традиційно антиросійський підхід. Однак останнім часом став набирати популярність протилежний йому консервативний проросійський підхід.

 

Обидві сторони спору помиляються: у сучасної Росії немає ні імперських, ні тим більше консервативних рис. Мало хто помічає, що сучасній Росії властиві постімперські, а не неоімперські риси. Демонтаж імперії виявився позитивним явищем для всіх народів СРСР, в тому числі для самих росіян, яким набридло нести витрати на утримання провінцій і контроль над ними.

 

Позбувшись від імперії, росіяни сконцентрувалися на індивідуалістичних проектах: у новій реальності вони зайнялися будівництвом кар'єр або частіше – боротьбою за виживання. Вони продовжують апелювати до імперській риториці, проте вже не хочуть йти на реальні жертви заради якихось ідей.

 

Проект відновлення імперії не може обернутися успіхом не тільки тому, що росіяни вважають за краще не підключатися до нього, а тільки слухати розповіді про нього, а й тому, що економічна структура Росії не дозволяє повернутися до колишньої ролі в світовій економіці. Російська владна еліта вміло використовує особливості російської економіки і постімперську травму народних мас. Як зазначає у книзі «Система РФ у війні 2014 року» Гліб Павловський, Росією продовжує керувати вузьке коло людей, збагачуються на торгівлі сировиною. Прагматичні російські еліти керуються однією метою‒утримати в своїх руках владу і ресурси. Вони не прагнуть до реальної модернізації або розвитку демократичних інститутів, адже і те, і інше може похитнути їхнє становище.

 

Їм залишається або ділитися з масами доходами від продажу нафти, що можливо в періоди позитивної кон'юнктури, або, коли ціни на енергоресурси знижуються, апелювати до постімперської травми. Це створює парадоксальну ситуацію: з одного боку, для збереження своєї позиції елітам потрібна громадська мобілізація, яка дозволяє підтримувати антизахідний і націоналістичний курс, а з іншого, вони не можуть обійтися без торгівлі з Заходом, що змушує утримувати таку політику в певних рамках.

 

Таким чином, Росії доводиться прикидатися перед власними громадянами антизахідної імперією, проте, робити це не дуже переконливо, щоб не втратити можливість вести бізнес з ненависним Заходом. Вона коливається між внутрішньою консолідацією і зовнішньої відкритістю


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
Теги: Польща, Росія  

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-08-06
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Чем можно утеплить гараж
Большой, многофункциональный и комфортный гараж — мечта каждого автолюбителя. Но, с наступлением зимы возникает проблема промерзания помещения.
Вчера, 18:07111
Ремонт окон в Одессе
Ремонт окон в Одессе подразумевает консультацию мастера, во время которой он рассказывает, как правильно ухаживать за фурнитурой и стеклопакетом.
5-авг-2020, 12:34107
Электрическая или индукционная варочная поверхность - что выбрать
Традиционные газовые плиты постепенно уходят в прошлое. В течение нескольких лет их место все смелее занимают современные электрические или индукционные плиты. Чем отличаются эти два решения? В каком случае электрическая поверхность лучше, а в каких индукционная?
4-авг-2020, 21:36202
Для чего нужны бактерицидные облучатели?
Бактерицидные облучатели всех типов эффективно очищают воздух от вредных микроорганизмов и являются отличной профилактикой человеческого здоровья.
4-авг-2020, 18:55222
Уменьшаем вложения в квартирный ремонт
Запланировав капитальный ремонт, многие решают, куда вывести мебель и выехать на это время самим. Такой подход ускоряет процесс, ведь уже не понадобится перетаскивать имущество из комнаты в комнату.Чтобы выполнить задачу недорого и в желаемые сроки, выбирайте грузоперевозки, выполняемые
4-авг-2020, 14:38142
Встраиваемые LED-светильники: основные характеристики и преимущества
Технический прогресс семимильными шагами шагает по планете. В условиях современной реальности во всех отраслях широко внедряются передовые инновации и прогрессивные технологии. Не являются исключением и новые модели осветительных приборов.
4-авг-2020, 13:53161

События

Несмотря на попадание в "красную" зону закрывать метро Харьков не будет
Харьковская власть не хочет нарушать комфорт жизни в городе
Сегодня, 15:2326
Решить вопрос с боевиками "в духе взаимопонимания" Путин предложил Беларуси
Путин позвонил Лукашенко после его публичных заявлений
Сегодня, 15:2119
В поездах УЗ хотят усилить безопасность
Также в вагонах могут установить видеонаблюдение
Сегодня, 13:3457
Пекарню в Киеве закрыли на карантин из-за вспышки коронавируса
Сначала трое работников пекарни обратились к врачам с симптомами COVID-19
Сегодня, 13:3155
На обвинения Минюста США отреагировал Коломойский
Коломойский заявил, что недвижимость в США купил за свои деньги
Сегодня, 13:3056
Экс-начальник милиции Киева получил гражданство РФ
Россия отказала Украине в его аресте
Сегодня, 13:2866