Лавров пояснив, що мав на увазі Путін під введенням миротворців на Донбас

Лавров пояснив, що мав на увазі Путін під введенням миротворців на Донбас

У Кремлі вважають, що Україна не виконує домовленість про розведення сил і засобів сторін на лінії зіткнення та категорично саботує виконання доручень лідерів "Нормандської четвірки",відтак спостерігачі ОБСЄ піддаються ризику на українському боці. Саме для їхнього захисту слід створити "Місію ООН з охорони спостерігачів СММ ОБСЄ".

Таку заяву зробив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, передає прес-служба російського МЗС.

"Чи підтримує Росія пропозиція України ввести миротворців ООН на російсько-український кордон? Краще сформулювати питання інакше. Цю пропозицію вніс президент Російської Федерації Володимир Путін, і вона була обумовленою тим, що вже багато місяців СММ ОБСЄ в Україні має проблеми із забезпеченням безпеки своїх спостерігачів", – підкреслив дипломат.

За його словами, багато місяців не виконується домовленість про розведення сил і засобів сторін на лінії зіткнення.

"Навіть поки остаточно не оформлено як території зон безпеки три перших "пілотних" зони, в яких повинно було відбутися розведення. Останній з цих трьох "пілотних" районів – станиця Луганська – ніяк не може опинитися в статусі території, де розведено сили та засоби сторін, тому що наші українські колеги, представники уряду України та Верховного суду України, кожен раз вимагають, щоб розведенню сил і засобів передували сім днів повної тиші. Спостерігачі ОБСЄ вже, по-моєму, вісім разів офіційно фіксували і підтверджували наявність тижневої паузи в бойових діях. Вони пропонували негайно здійснити розведення в станиці Луганській. Щоразу київська влада заявляла, що статистика ОБСЄ розходиться з їхньою власною, і за їхніми даними, один раз хтось подеколи стріляв", – додає очільник МЗС РФ.

Водночас Лавров наголошує, що Україна категорично бойкотує та саботує виконання доручень лідерів "Нормандської четвірки", та чути постійні скарги на те, що спостерігачів ОБСЄ піддають ризику: їх не пускають в якісь райони для проведення патрулювання.

"При цьому статистика ОБСЄ говорить про те, що такі проблеми з доступом спостерігачів ОБСЄ (випадки перешкоджання їхнього доступу) накопичуються на стороні українського уряду. Подібні випадки відбуваються щонайменше удвічі частіше на боці, який контролюється ЗСУ ніж на боці самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". Якщо є проблема із забезпеченням безпеки спостерігачів, то ми, як сказав російський президент, готові підтримати не раз висловлювану ідею про те, щоб створити миротворчу місію ООН під назвою "Місія ООН з охорони спостерігачів СММ ОБСЄ". Всі домовленості Мінського процесу і наступних самітів "Нормандського формату" в Парижі і Берліні в 2015-2016 роках називали розведення сил і засобів на лінії зіткнення головним пріоритетом. Ми пропонуємо ухвалити в Раді Безпеки ООН рішення про те, що як тільки таке розведення відбувається, туди направляються спостерігачі ОБСЄ, а разом з ними (для їхньої охорони) там розгортаються сили та засоби ООН", – зауважив російський міністр.

Крім того, міжнародний голос Кремля зазначив, що конкретні параметри таких сил і засобів "Місії ООН з охорони спостерігачів СММ ОБСЄ", включно з узгодженням національних контингентів, з яких країн будуть представленими учасники цієї Місії, має бути узгоджено сторонами конфлікту, тобто це передбачає обов'язкову залученість до цього процесу "ДНР" і "ЛНР" .

Коли наші українські колеги говорять про те, що вони готові до того, щоб таку миротворчу місію розгорнули на Донбасі, але починати нібито треба не з лінії роз'єднання, а з кордону між Росією і Україною на всій її довжині, то це не тільки очевидне пересмикування, але і пряме перекручення Мінських домовленостей, в яких прямо сказано, що межа повністю переходить під контроль України, коли та виконає все, під чим підписався її очільник Порошенко, включно з вирішенням всіх політичних питань внутрішньоукраїнського кризи. Це передбачає закріплення в Конституції України, в тому числі на постійній основі, особливого статусу цих районів Донбасу, проведення амністії всіх учасників подій, які відбулися відразу після "державного перевороту" та антитерористичної операції, оголошеної Києвом, проведення виборів на територіях "ДНР" і "ЛНР". Наша пропозиція про розміщення сил Місії ООН стосується головного принципового пріоритету, який було визначено як такий ще в Мінських угодах і неодноразово підтверджувався лідерами "Нормандського формату" - розведення сил і засобів на лінії фактичного дотику з тим, щоб в зони безпеки, які утворюються після розведення сил і засобів сторін, увійшли спостерігачі ОБСЄ, а їх охороняли б миротворці ООН,
– резюмував Лавров.


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-04-16
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Качественная одежда от оптового поставщика стоковой одежды
Если необходимо приобрести стоковую одежду оптом, стоит обратить внимание на интернет-магазин Stockhouse. Это идеальная возможность наполнить витрины своего розничного магазина или интернет-ресурса качественной одеждой для мужчин, для женщин и для детей.
Сегодня, 08:5782
Обзор недорогих заборов для дома и дачи
Ныне, в период пандемии, когда многие прочувствовали на себе ее негативные последствия в контексте сокращения рабочих мест, материальной нестабильности, повышения цен на продукты и товары, многие ищут пути сокращения своих финансовых трат.
Вчера, 14:55164
Почему техника Apple стала самой популярной в мире?
В сети магазинов Apple в Киеве, как и во всем мире, всегда людно. Все хотят обновить, купить свой первый «яблочный» гаджет или просто посмотреть на него. И это не удивительно: Эппл завоевала репутацию лучшей техники в мире, а девайсы с логотипов в форме яблока – самые продаваемые
15-апр-2021, 18:16196
Ножи балисонги: разновидности и преимущества
Нож – очень важная и нужная вещь, которую люди активно используют в быту, и не только. Современные производители выпускают довольно широкое разнообразие данных изделий, среди которых особой популярностью пользуются так называемые ножи-балисонги (бабочки).
15-апр-2021, 17:36207
Косметика Avene: у чому її унікальність
Основним компонентом косметики Avene є термальна вода, котра має цілющі та лікувальні властивості.
15-апр-2021, 16:11182
Как происходит увеличение груди
Увеличение груди занимает почти 1 место среди наиболее часто выполняемых косметических операций у женщин. Процедура относится к сфере пластической реконструктивной хирургии и гинекологии. Доктора занимаются восстановлением женской груди с 1890-х годов.
15-апр-2021, 15:38196

События

Еще один летальный случай после вакцинации AstraZeneca зафиксирован в Украине
Смерть мужчины зарегистрирована как "неблагоприятное событие после иммунизации", так как летальный случай произошел в течение 30 дней после вакцинации.
Сегодня, 15:3031
Как будет работать новый закон о коллекторах и остановит ли он террор кредиторов
Украинцев обещают защитить от коллекторов, которые в последнее время буквально выкручивают людям руки - звонят по ночам, угрожают, терроризируют не только самих должников, но и их семьи и даже друзей и знакомых.
Сегодня, 14:1241
Храм на родине Михаила Круга украсили фресками с чертями, держащими в руках смартфоны и ноутбуки Apple
Храм Николаевского Малицкого монастыря в Тверской области, на родине музыканта Михаила Круга, украсили фресками, на которых изображены черти с ноутбуками и смартфонами.
Сегодня, 13:0664
Против рэпера Моргенштерна возбудили дело за пропаганду наркотиков в клипах
Управление по контролю за оборотом наркотиков (УНК) Главного управления МВД возбудило административное дело против рэпера Моргенштерна из-за пропаганды наркотиков в его клипах.
Сегодня, 13:0164
Умер писатель и нардеп шести созывов Владимир Яворивский
В субботу, 17 апреля, на 79 году жизни умер украинский писатель и народный депутат шести созывов Владимир Яворивский.
Сегодня, 12:32114
На поддержку вооруженных сил союзников в случае обострения с Россией ВСУ не рассчитывают
Командующий операцией объединенных сил генерал-лейтенант Сергей Наев  заявил, что в военном планировании в случае обострения с Россией украинская армия не рассчитывает на поддержку военных подразделений иностранных государств.
Сегодня, 10:13105