
Міжнародний резонанс, викликаний «мовною статтею» Закону «Про освіту», яка, порушуючи Конституцію України та ряду інших правових актів (Закону України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин»; Закону «Про національні меншини України»; Рамкової конвенції про захист національних меншин), ознаменувала безпрецедентний наступ на права національних меншин, відволік увагу громадськості від інших педагогічних експериментів Міністерства освіти і науки. Про це пише у своєу блозі український політик Віктор Медведчук.
"А вони заслуговують на особливу увагу. Пам'ятайте новаторську, «архігеніальную» ідею міністра освіти Гриневич - об'єднати в один курс кілька дисциплін? За задумом міністерства, «загальні знання з біології, географії, астрономії, екології, фізики та хімії» дитина повинна отримувати в рамках інтегрованого предмету «Людина і природа». Здавалося б, ідея настільки абсурдна і маразматично, що її нежиттєздатність, шкідливість і небезпека для системи освіти повинні розуміти навіть далекі від педагогіки люди. Парадокс в тому, що цього не розуміють в міністерстві", - каже політик.
"На початку 2017 року перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти Олександр Співаковський звернувся до президента Національної академії наук України Борису Патону з проханням оцінити можливі наслідки запропонованого міністерством експерименту - змінити типовий навчальний план для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідь Національної академії наук України поки не став надбанням гласності. Однак, судячи із заяв Гриневич, відмовлятися від цієї ідеї в міністерстві не мають наміру. «Існує міжнародний прогресивний досвід, де природні науки інтегровані в цілісну картину світу, коли людина розуміє природне явище з усіх точок зору», - заявила глава відомства.
Ось, виявляється, яких висот досяг геній еврореформаторской думки! Хімія, біологія, фізика, астрономія, географія та інші дисципліни - все це в поданні євроінтеграторів є пережитком радянського минулого, тієї системи освіти, яка ще кілька років тому цінувалася в усьому світі. Навіщо виховувати високоінтелектуальних, грамотних громадян країни, якщо можна оптимізувати навчальні плани і програми, заощадивши на освіті такі потрібні для єврореформ гроші? Ось тільки кого ми отримаємо в результаті - недоростків, Митрофанушок? Втім, про Фонвізіна і його знаменитої комедії «Недоросль» українські школярі теж, ймовірно, не знатимуть. Забороняти всі, що пов'язано з російською мовою, культурою, - це тренд «народної» влади, яка ще не так давно кричала про «Єдину країну - Єдину країну».
Яку ж систему освіти хочуть створити в Україні еврореформатори? Пам'ятається, на зорі євроінтеграційних «реформ» відомий український журналіст Володимир Скачко писав про ризики, які несе Україні зміна геополітичного курсу. Він називав п'ять ризиків для України: десуверенізація, деіндустріалізація, депопуляція, деінтелектуалізація і дедемократізація.
Десуверенізація, деіндустріалізація, дедемократізація вже в наявності. Україна залежить від лихварів, живе за вказівками Вашингтона і Брюсселя. Українська економіка стала жертвою економічних реформ. Демократія і верховенство права у нас тільки на словах. Депопуляція населення - це вже реальність: українці масово мігрують за кордон. А після проведених в системі освіти «реформ» Україну чекає тотальна деінтелектуалізація. А якщо говорити простіше - то проводиться на найвищому рівні і при повному схвалення заокеанських кураторів політика дебілізації населення.
«Реформи», що проводяться сьогодні в Україні (як в економіці, так і в соціально-гуманітарній сфері), мають конкретну мету: перетворити Україну в колонію Заходу, а її громадян - в обслугу, здатну виконувати тільки низкоквалифицированную роботу кухарок, покоївок, доглядальниць в високорозвинених і благополучних європейських країнах. І зусиллями еврореформаторів ця мета успішно втілюється в життя", - переконаний Медведчук.