Ужгородці планують після кінця світу підготуватися до новорічних свят

Ужгородці планують після кінця світу підготуватися до новорічних свят

 

Вже завтра закінчується календар Майя. Іноземні та вітчизняні засоби масової інформації рясніють погрозливими заголовками про кінець світу, який, начебто, передрікало вище зазначене плем'я.

 На загальній істерії щодо можливого Апокаліпсиса світові бренди добряче заробили. Вадим Рубель – доктор історичних наук Київського національного університету імені Т. Шевченка стверджує, що ця «мулька» з'явилася у світі ще на рубежі тисячоліття з подачі американських науковців. На цьому сюжеті почали активно заробляти гроші.  Це доволі поширений спосіб масового маніпулювання людською свідомістю.

Спеціалісти відділу маркетингових досліджень компанії «ПОШУК» провели ряд кабінетних та польових досліджень.

В результаті кабінетних досліджень було отримано вторинну інформацію (данні зібрані із зовнішніх джерел) щодо предмету дослідження.

Наприклад, видання Forbes.ua зазначає, що деякі іноземні торгові марки / бренди стратегічно обіграли інформаційний привід щодо можливого кінця світу, у той час як українські бренди цією інформацією майже не скористалися. Видання виокремило список кращих рекламних кампаній, на їх думку, приурочених до кінця світу, де перше місце зайняла реклама Альфа-Банку, яка пропонує користувачеві оформити кредит, який, якщо станеться Апокаліпсис, можна не повертати. На другому місці –  американський автомобільний концерн General Motors, який зняв для пікапу Chevrolet Silverado рекламний ролик, сюжет якого крутиться довкола кінця світу. Точніше, у ролику показані події, що відбуваються відразу після нього. У ТОП-3 також потрапила кампанія французької торгівельної марки Lynx, яка в більшості країн відома як Axe, що випускає чоловічу парфумерію. Під кінець світу бренд запустив відеоролик на цю тематику.

 Цікавим фактом є те, що в грудні українці найчастіше намагалися знайти в пошуковій системі Google інформацію про кінець світу. Цю інформацію для ЗМІ повідомив директор українського представництва компанії Дмитро Шоломко. Слід відзначити, що цей запит також був популярний в Yandex.

За минулі два місяці в українські ЗМІ поширювали інформацію, нібито в деяких областях жителі масово скупляють свічки та ліхтарі, готують підземні бункери. А один з телеканалів у Донецьку 21 грудня буде транслювати спеціальний випуск «Кінець світу» в прямому ефірі.

В результаті польових досліджень, які провели спеціалісти для аналізу збільшення можливого попиту через ажіотаж навколо теми кінця світу в м. Ужгород. Ми здійснили опитування громадської думки з метою визначення ставлення ужгородців до цієї теми.  

 Збір первинної інформації проводився методом телефонного опитування. Об'єм вибіркової сукупності становив 400 респондентів.

Слід відзначити, що для повторного вивчення предмета дослідження нашими фахівцями  було апробовано новий методом дослідження – онлайн — опитування. 

За результатами телефонного опитування 94 % ужгородців не вірять в можливий кінець світу. Лише 4 % респондентів припускають цю можливість. Слід відзначити, що 2 % респондентам було важко відповісти  на питання.

Для більшості мешканців м. Ужгород 21 грудня буде буденним.  Для 31,5 % ужгородців ця п’ятниця стане звичайним днем, 36, 3 % опитаних ужгородців відповіли, що вони планують піти на роботу, 15 % проведуть вечір п’ятниці  в колі сім'ї та близьких, а 10, 5 % мешканців міста, не дивлячись на попередження із заголовків ЗМІ щодо кінця світу, планують відсвяткувати особисту подію (дні народження рідних, колег та корпоративи). 5,3 % опитаних в цей день планують відвідати тематичні вечірки.

Деякі опитані ужгородці планують в кінці тижня піти в церкву (1,5 %). Слід відзначити, що цей варіант обирали респонденти з вікової групи від 55 років. Більшість опитаних планують відвідати релігійні меси в суботу: це не пов’язано з темою кінця світу.

Респондентам було поставлено питання, чи можуть вони спрогнозувати свої витрати на цей день. Отже, 51, 7 % опитаних зазначило, що їхні витрати становитимуть від 1 до 50 грн., в 33, 2 % —  витрати будуть в проміжку від 51 до 100 грн., 10,2 % ужгородців в п’ятницю планують витратити від 101 до 300 грн., для 2,7 %  мешканців міста вже заплановані витрати від 301 до 500 грн., 2 % опитаних витратять від 501 грн. і більше.

Слід відзначити, що респонденти, які вірять в можливість кінця світу 21 грудня 2012 року не робили жодних дій, щоб підготуватися до Апокаліпсису та не витрачали на це гроші.

Таким чином, наше опитування виявило, що більшість мешканців Ужгорода не тільки не готуються до кінця світу, але й не вірять в нього. Можливий кінець світу ніяким чином не збільшив попит на продукти виробників, географічне розташування яких знаходиться в м. Ужгород. 

Але для індустрії розваг корисною є інформація про те, що 5,3 % опитаних планують відвідати тематичні вечірки в цей день.

Наші спеціалісти відзначають, що попри  кінець світу, який всі пророкують 21 грудня, бізнесменів більше цікавить фінансова криза. Для роздумів додатково повідомляємо, що за деякими джерелами саме 21 грудня 2012 року закінчується право Федерації резервної системи США друкувати долари. То можливо саме фінансова криза, яка може за цим слідувати, і є тією подією, від якої намагаються відвернути увагу громадськості календарем древніх Майя?

Команда компанії «ПОШУК» не вірить в можливість кінця світу. Для підтвердження нагадуємо, що саме сьогодні, за день до можливого Апокаліпсису, закінчується конкурс для підприємців. Переможець якого визначиться шляхом жеребкування та буде оголошений найближчим часом.

Повний сектор результатів дослідження щодо можливого кінця світу ви можете дізнатися, звернувшись до відділу маркетингових досліджень Центру підбору та навчання персоналу «ПОШУК».

Відділ маркетингових досліджень

 Центру підбору та навчання персоналу «ПОШУК»

 

 


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Керамогранитная плитка для пола
На рынок напольных покрытий керамогранит стремительно ворвался всего пару десятилетий назад. И за это непродолжительное время он успел завоевать недюжинную популярность.
Сегодня, 17:2963
Кроссфит требует орбитрек  Методичка: как на Zhelezzo.ua купить орбитрек в кредит
Покупка тренажера в кредит в интернет-магазине  - инновационная услуга от фирмы Zhellezzo.
10-июл-2020, 21:37156
Культура использования постельных принадлежностей
Ученные определи, что человек находится в спящем состоянии около трети жизни. В это время происходят рост, восстановление утраченных за день сил, даже выздоровление. Естественно, что правильно подобранное постельное белье должно быть безупречного качества
10-июл-2020, 12:16302
Рекламные кампании Google AdWords: что это и зачем нужно
Рекламная кампания Google AdWords: настраивайте объявления эффективно! Узнайте о ключевых особенностях рекламы в Google и типах целей, которые можно поставить.
9-июл-2020, 18:36616
Кредит в декрете – как получить помощь маме
С появлением детей в семье мамы неизбежно теряют часть дохода, а траты увеличиваются. Кредит для мам в декрете от Е-гроши – это своевременная финансовая помощь под низкий процент с выгодными условиями.
9-июл-2020, 18:35156
Быстрое кредитование от SOS CREDIT
Кредит онлайн круглосуточно без отказа
9-июл-2020, 14:56304

События

Усилить регион военными просит СНБО Херсонская ОГА
Осенью запланированы совместные с эстонцами учения в рамках усиления территориальной обороны
Сегодня, 15:0586
Рада может назначить главу Нацбанка до конца недели
Пока с кандидатурой не определились
Сегодня, 14:5082
Санкции против США введет Китай
Это ответ на ограничительные меры Вашингтона
Сегодня, 12:03117
Возможность досрочных выборов в Раду оценили у Зеленского
В "Слуге народа" также скептически оценивают вероятность досрочных выборов парламента
Сегодня, 11:5897
В Германии мужчина с луком отобрал оружие у четверых полицейских и скрылся в лесу
В воскресенье, 12 июля, на территории федеральной земли Баден-Вюртемберг в Германии 31-летний мужчина, вооруженный пистолетом, луком и стрелами, отобрал служебное оружие у четверых полицейских и скрылся в лесу. 
Сегодня, 10:04108