Ужгородці планують після кінця світу підготуватися до новорічних свят

Ужгородці планують після кінця світу підготуватися до новорічних свят

 

Вже завтра закінчується календар Майя. Іноземні та вітчизняні засоби масової інформації рясніють погрозливими заголовками про кінець світу, який, начебто, передрікало вище зазначене плем'я.

 На загальній істерії щодо можливого Апокаліпсиса світові бренди добряче заробили. Вадим Рубель – доктор історичних наук Київського національного університету імені Т. Шевченка стверджує, що ця «мулька» з'явилася у світі ще на рубежі тисячоліття з подачі американських науковців. На цьому сюжеті почали активно заробляти гроші.  Це доволі поширений спосіб масового маніпулювання людською свідомістю.

Спеціалісти відділу маркетингових досліджень компанії «ПОШУК» провели ряд кабінетних та польових досліджень.

В результаті кабінетних досліджень було отримано вторинну інформацію (данні зібрані із зовнішніх джерел) щодо предмету дослідження.

Наприклад, видання Forbes.ua зазначає, що деякі іноземні торгові марки / бренди стратегічно обіграли інформаційний привід щодо можливого кінця світу, у той час як українські бренди цією інформацією майже не скористалися. Видання виокремило список кращих рекламних кампаній, на їх думку, приурочених до кінця світу, де перше місце зайняла реклама Альфа-Банку, яка пропонує користувачеві оформити кредит, який, якщо станеться Апокаліпсис, можна не повертати. На другому місці –  американський автомобільний концерн General Motors, який зняв для пікапу Chevrolet Silverado рекламний ролик, сюжет якого крутиться довкола кінця світу. Точніше, у ролику показані події, що відбуваються відразу після нього. У ТОП-3 також потрапила кампанія французької торгівельної марки Lynx, яка в більшості країн відома як Axe, що випускає чоловічу парфумерію. Під кінець світу бренд запустив відеоролик на цю тематику.

 Цікавим фактом є те, що в грудні українці найчастіше намагалися знайти в пошуковій системі Google інформацію про кінець світу. Цю інформацію для ЗМІ повідомив директор українського представництва компанії Дмитро Шоломко. Слід відзначити, що цей запит також був популярний в Yandex.

За минулі два місяці в українські ЗМІ поширювали інформацію, нібито в деяких областях жителі масово скупляють свічки та ліхтарі, готують підземні бункери. А один з телеканалів у Донецьку 21 грудня буде транслювати спеціальний випуск «Кінець світу» в прямому ефірі.

В результаті польових досліджень, які провели спеціалісти для аналізу збільшення можливого попиту через ажіотаж навколо теми кінця світу в м. Ужгород. Ми здійснили опитування громадської думки з метою визначення ставлення ужгородців до цієї теми.  

 Збір первинної інформації проводився методом телефонного опитування. Об'єм вибіркової сукупності становив 400 респондентів.

Слід відзначити, що для повторного вивчення предмета дослідження нашими фахівцями  було апробовано новий методом дослідження – онлайн — опитування. 

За результатами телефонного опитування 94 % ужгородців не вірять в можливий кінець світу. Лише 4 % респондентів припускають цю можливість. Слід відзначити, що 2 % респондентам було важко відповісти  на питання.

Для більшості мешканців м. Ужгород 21 грудня буде буденним.  Для 31,5 % ужгородців ця п’ятниця стане звичайним днем, 36, 3 % опитаних ужгородців відповіли, що вони планують піти на роботу, 15 % проведуть вечір п’ятниці  в колі сім'ї та близьких, а 10, 5 % мешканців міста, не дивлячись на попередження із заголовків ЗМІ щодо кінця світу, планують відсвяткувати особисту подію (дні народження рідних, колег та корпоративи). 5,3 % опитаних в цей день планують відвідати тематичні вечірки.

Деякі опитані ужгородці планують в кінці тижня піти в церкву (1,5 %). Слід відзначити, що цей варіант обирали респонденти з вікової групи від 55 років. Більшість опитаних планують відвідати релігійні меси в суботу: це не пов’язано з темою кінця світу.

Респондентам було поставлено питання, чи можуть вони спрогнозувати свої витрати на цей день. Отже, 51, 7 % опитаних зазначило, що їхні витрати становитимуть від 1 до 50 грн., в 33, 2 % —  витрати будуть в проміжку від 51 до 100 грн., 10,2 % ужгородців в п’ятницю планують витратити від 101 до 300 грн., для 2,7 %  мешканців міста вже заплановані витрати від 301 до 500 грн., 2 % опитаних витратять від 501 грн. і більше.

Слід відзначити, що респонденти, які вірять в можливість кінця світу 21 грудня 2012 року не робили жодних дій, щоб підготуватися до Апокаліпсису та не витрачали на це гроші.

Таким чином, наше опитування виявило, що більшість мешканців Ужгорода не тільки не готуються до кінця світу, але й не вірять в нього. Можливий кінець світу ніяким чином не збільшив попит на продукти виробників, географічне розташування яких знаходиться в м. Ужгород. 

Але для індустрії розваг корисною є інформація про те, що 5,3 % опитаних планують відвідати тематичні вечірки в цей день.

Наші спеціалісти відзначають, що попри  кінець світу, який всі пророкують 21 грудня, бізнесменів більше цікавить фінансова криза. Для роздумів додатково повідомляємо, що за деякими джерелами саме 21 грудня 2012 року закінчується право Федерації резервної системи США друкувати долари. То можливо саме фінансова криза, яка може за цим слідувати, і є тією подією, від якої намагаються відвернути увагу громадськості календарем древніх Майя?

Команда компанії «ПОШУК» не вірить в можливість кінця світу. Для підтвердження нагадуємо, що саме сьогодні, за день до можливого Апокаліпсису, закінчується конкурс для підприємців. Переможець якого визначиться шляхом жеребкування та буде оголошений найближчим часом.

Повний сектор результатів дослідження щодо можливого кінця світу ви можете дізнатися, звернувшись до відділу маркетингових досліджень Центру підбору та навчання персоналу «ПОШУК».

Відділ маркетингових досліджень

 Центру підбору та навчання персоналу «ПОШУК»

 

 


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-05-28
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Чем авторские букеты отличаются от обычных?
Авторские букеты – композиции, составленные по индивидуальной схеме. Как правило, флористом с именем и персональным брендом. Авторские букеты можно назвать продуманными до мелочей – в них нет изъянов. Ведь обратить внимание на нетривиальную эстетику и роскошь дизайна можно только в том
Вчера, 22:5081
Самые популярные автомобили Lexus в Украине
Автомобили марки Lexus получили широкое распространение на территории Украины. С каждым годом они становятся все более востребованными и получают достойное развитие.
Вчера, 21:0495
Какой метод наращивания волос самый безопасный
Наращивание волос – инновационная технология, позволяющая кардинально преобразиться. Из многочисленных услуг индустрии красоты данная процедура является относительно безопасной, но учитывая разность методик, перед тем, как выбрать окончательно какую-то из них, стоит разобраться в нюансах
Вчера, 20:57120
Полочные стеллажи для складов и их влияние на эффективность развития бизнеса
Основное назначение любого вида складского помещения — хранение и бесперебойное снабжение заказами своих клиентов. Чтобы повысить эффективность и производительность логистической системы, применяются полочные стеллажи
Вчера, 18:0580
Как выбрать холодильник с учетом его ключевых характеристик
Не существует универсального совета, следуя которому можно выбрать идеальный холодильник. Если вы планируете его покупку, учитывайте свои финансовые возможности, количество членов семьи и вкусовые предпочтения, касающиеся внешнего оформления.
27-мая-2020, 16:2193
Утепление дома пенопластом: ключевые преимущества
Энергоэффективность дома в условиях активного повышения цен на энергоносители, а, следовательно, и на отопление, - вопрос актуален, и даже очень. И чтобы в зимний период счета, мягко говоря, не поражали Вас заоблачными суммами, самое время позаботится об утеплении собственного жилища.
27-мая-2020, 13:50131

События

Смягчить карантин разрешили еще в трех областях
Смягчить карантин разрешили в Луганской, Волынской и Закарпатской областях
Сегодня, 13:328
Массовый протест устроили в Киеве
Участники протеста требуют от властей ответа, почему остановлено строительство трех жилых комплексов
Сегодня, 13:1824
Нацгвардию вывели на улицы в Миннесоте
Губернатор Миннесоты заявил, что смерть Флойда должна привести к системным изменениям, а не к новым смертям и разрушениям
Сегодня, 10:2161
Как будет проходить тестирование ВНО-2020
Максимальная допустимая температура тела, с которой пускать на тестирование, - это 37,2 градуса
Сегодня, 10:1656
В Броварах провели массовые задержания
По данному факту полиция открыла уголовное производство
Сегодня, 10:0881
Обновлённые данные про заболевших и умерших от коронавируса в Украине 29.05 (состоянием на 09:00)
По данным Центра общественного здоровья, по состоянию на 09:00 29 мая в Украине 22 811 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19
Сегодня, 09:32613