Журналістика чи музика?

Журналістика чи музика?

А без чого, практично, неможливе існування засобів масової інформації? Так, саме так, без журналістики! Тому це інтерв’ю було проведене з акторкою в душі, співачкою в серці та майбутньою журналісткою або телеведучою Мирославою Вербищук.

– Привіт, Мирослава. Розкажи про найцікавішу історію із свого життя, яка тобі найбільше запам’яталася.

– Найцікавіший момент мого життя – це, напевно, участь у всеукраїнському фестивалі естрадної пісні і популярної музики “Червона Рута”. Я на Закарпатті зайняла перше місце, поїхала до Києва представляти наш край. Мабуть, це для мене був найбільший досвід, який мені запам’ятався на все життя, найбезцінніший, тому що я багато чого навчилася на цьому конкурсі, подивилась на багатьох людей.

– В якому році відбувався цей конкурс?

– Минулого року.

– Виходячи з твоєї відповіді, я зрозумів, що ти займаєшся вокальним співом. Це для тебе хобі і чи ти виступаєш на професійній сцені?

– Я займалась співом, але зараз навчаюсь в Ужгородському національному університеті на філологічному факультеті, відділення журналістики, тому в мене не вистачає тепер часу, щоб і надалі брати уроки з вокалу. Але періодично виступаю на деяких заходах.

– Одним словом, ти поставила свою майбутню професію на перше місце, а спів залишився тільки твоїм захопленням. Зрозуміло. Ну, якщо ми вже зачепили таку цікаву тему із твого життя як спів, то розкажи, будь ласка, про всі конкурси, в яких ти приймала участь.

– Першим моїм конкурсом була саме участь на фестивалі “Червона Рута”. Перемога мені дала ніби друге дихання і я зрозуміла, що дійсно на щось здатна, почала приймати участь в інших конкурсах: “Вечори над Латорицею”, “Різдв’яна зіронька”. Більше я не приймала ніде участь, тому що вступила в університет і думки вже були про навчання, а не про виступи.

– Ти, напевно, знайома з такими мукачівськими виконавицями як Мартіна Кельман, Вероніка Мешко? Тобі доводилось з ними виступати на одній сцені?

– Так, звичайно.

– Наступне питання стосується успіху кожної людини і хочеться дізнатися чи вважаєш ти себе фартовою, або, можливо, ти думаєш, що запорука успіху кожного з нас це 60-70 відсотків власних зусиль?

– Напевно, я погоджусь з тобою, що успіх приходить тільки після того, як прикладеш до нього певних зусиль. Мені, наприклад, ніколи так просто не таланило, бо я завжди працювала над собою, докладала якісь зусилля і в результаті отримувала те, чого бажала.

– Тобто ти сміло можеш назвати себе наполегливою людиною?

– Мабуть, це можуть сказати люди, які мене бачать збоку, тому що про себе я не можу такого сказати (посміхається).

– Стати в майбутньому журналістом або кимось іншим в цій сфері тебе скерували батьки чи це був твій власний вибір?

– Мої батьки підтримували будь-яке моє рішення, тому що спочатку я не планувала навчатися в цій сфері професійної діяльності. В десятому класі мріяла стати лікарем. Потім мене щось надихнуло стати журналістом, але паралельно я пробувала вступати і на акторський фах.

– Не жалкуєщ, що саме ця професія зайняла місце акторського мистецтва в твоєму житті?

– Ні, не шкодую, бо, думаю, що моє життя, все ж таки буде переплітатися з театром. До того ж, професія журналіста є досить творчою, різносторонньою, що дає можливість працювати в інших сферах, наприклад, в рекламі. В принципі, я повністю задоволена.

– А якби ти обрала для себе створювати кар`єру актриси, то як би оцінювала на даний час свої шанси потім працювати в театрі або зніматися в кіно?

– Досить важке питання.

– Так, але воно є актуальним для кожного молодого артиста, який в майбутньому хоче реалізувати себе в цьому плані.

– В принципі, професія актора є дуже важкою, досить складно знайти потім роботу в даній галузі. Але, якщо людина любить театр, їй подобається займатися цією справою, то вона буде займатися цим все своє життя.

– А як ти вважаєш, чи буде в тебе можливість після закінчення ВУЗу влаштуватися на роботу по спеціальності?

– Я вважаю, що кожний студент, який здобуває професію журналіста, ставить собі певну мету: працювати в якомусь газетному виданні, ведучим на телебаченні або на радіо. Якщо є якісь певні пріоритети в житті, то вони з часом реалізуються. Особисто для себе я поставила мету працювати на телебаченні. Якщо прикладу багато зусиль, то, думаю, в мене все вийде. На Закарпатті це навіть дуже реально, тому що в нас багато телеканалів і періодичних видань.

– Тобто працювати в газеті журналістом або редактором, писати статті ти відкладаєш поки що на друге місце?

– Ну, на даний момент мрію працювати на телебаченні, але я тільки на першому курсі, тому, думаю, протягом 4-ох років навчання, можливо, щось зміниться.

– Як ти вважаєш на даному етапі, якщо після закінчення навчання влаштуєшся на роботу по своїй спеціальності, то тобі вона приноситиме естетичне задоволення, чи для тебе це буде просто як засіб матеріального збагачення?

– Звичайно, що професія журналіста не є високооплачуваною. Вибираючи дану спеціальність, кожен має це розуміти, і знати, що ти дізнаєшся завжди щось нове, спілкуєшся з багатьма цікавими людьми, і це має приносити тільки задоволення. Але, звичайно, як і будь-якій нормальній людині, мені також треба буде на щось жити.

– Яким, на твою думку, має бути журналіст в плані особистих і професійних якостей?

– Він має бути впевнений в собі, але не самовпевнений, впертим в роботі над собою і з людьми – освіченим. Журналіст повинен багато читати і знати, адже ця професія є різносторонньою, як я вже казала. Завжди потрібно мати свою власну точку зору, не піддаватися впливу інших.

– А зараз ми перенесемося трішечки назад в минуле, в твої шкільні роки. Який у тебе був найулюбленіший предмет у школі?

– Мені подобалось вивчати біологію. Хоча в школі я досить добре вчилася і мені цікавими були всі предмети, і любила я всіх вчителів. Я хотіла на медичний факультет вступати, тому і любила вчити біологію.

– А чому не пішла вчитися?

– Так обставини склалися.

– Крім того, що ти займаєшся співом, в тебе є ще якесь інше захоплення, хобі?

– Протягом 4-ох років я виступала в КВН. В школі також цим займалася. Грала за таку мукачівську команду як “Хватило не фантазии”. А вже тут, в університеті, мене запросили грати в команді, яка називається “Темна конячка”.


Фото взято з сайту kvn.uzhgorod.ua/

– Приймаєш участь в КВН і тепер?

– Я виступаю, але знаю, чим далі буде моє навчання, тим менше в мене часу буде на це.

– Так як ти співачка, то хочеться дізнатися, хто є твоїм улюбленим виконавцем в українському шоу-бізнесі?

– Я “виростала” на світовій музиці, слухала більше закордонну естраду, ніж нашу. А серед українських виконавців я дуже поважаю гурт “Океан Ельзи”. З іншого боку, український шоу-бізнес – “штука” досить складна і не завжди якісна, тому мені важко зробити вибір.

– Беручи до уваги твої останні слова з відповіді, це, напевно, і стало причиною того, що ти не продовжуєш серйозно займатися музикою, так?

– Можливо, так, але, з іншого боку, професія співака, напевно, ще важча, ніж професія журналіста, тому що і роботу складно знайти, та й не є вона такою затребуваною на даний час.

– Ти сама пишеш слова і музику до своїх пісень?

– Так, саме на цьому я і спеціалізуюсь в плані того, що я авторка і виконавиця власних пісень, в тому числі і музики.

– Що тебе найбільше приваблює в людині?

– Мені подобається спілкуватися і працювати з людьми, які мають почуття гумору – в першу чергу, ну і працелюбство та завзятість.

– Якби в твоєму житті трапилася нагода поїхати здобувати вищу освіту за кордон, ти б погодилася?

– Якби я сказала, що не поїхала б, то це було б точно брехнею. Але після закінчення навчання я би знову повернулася в Україну, бо люблю свою країну, рідне Закарпаття.

– Зрозуміло. Наступне питання стосується твого вільного часу від навчання. Як ти проводиш свій відпочинок?

– Майже весь свій час проводжу з сім’єю та своєю коханою половинкою.

– А як проводиш різдвяні та пасхальні свята?

– Особливістю моєї родини є те, що в нас є така традиція на Різдво кожного разу ми їдемо у Львів до бабусі, моїх родичів. А на Великдень вони всі їдуть до нас.

– А з чим у тебе асоціюється Різдво?

– Це велика родина за великим столом.

– Кожен студент з нетерпінням чекає на літні канікули. В тебе є вже певні плани щодо їх яскравого проведення?

– В мене в червні починається літня практика, тому я хочу успішно її провести в якомусь газетному або інтернет-виданні. А потім хочу трішки відпочити, але водночас займатися самовдосконаленням: прочитати декілька книг або почати вивчати якусь іншу мову.

– Полюбляєш читати книги?

– Майбутня професія змушує їх читати. Всі викладачі кажуть: якщо хочете мати “підвішений” язик, то якомога більше читайте художньої літератури.

Розмову записав Михайло Микита

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2022-01-18
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Гидравлические домкраты для промышленных нужд
Гидравлические домкраты - это специальные устройства, которые способны поднимать грузы при помощи потока жидкости. В конструкции домкрата можно выделить три основных элемента: цилиндр, шток, рабочая жидкость. При работе домкрат не требует никаких дополнительных механизмов.
Сегодня, 15:2652
Стили светильников: от классики к хай-теку
Любой стиль – это эстетика. В этом контексте принадлежащий к какому-либо стилю светильник должен гармонично вписаться в интерьер схожего направления.
Вчера, 21:59131
В чем разница дешевых и дорогих водонагревателей
Стандартный водонагреватель имеет простую конструкцию и работает по тривиальному принципу. Однако современные производители все чаще внедряют инновационные технологии, создавая комфортные условия эксплуатации.
Вчера, 14:57180
Стенди, плакати з охорони праці
Найважливішим завданням для кожного підприємства є безпека його працівників та відвідувачів. Плакати та стенди з охорони праці стали однією з найбільших вимог для кожного підприємства, підвищують рівень безпеки.
Вчера, 12:11122
Бюро медицинских переводов
Заказать перевод медицинских документов.
Вчера, 11:17128
Как выбрать сковородки?
Сложно представить функциональную кухню, на которой не используется сковорода. Данный инструмент в некоторых случаях может служить вместо сотейника или кастрюли.
17-янв-2022, 14:39170

События

Списанный самолет, на котором контрабандисты собирались переправлять сигареты нашли пограничники
В Хмельницкой области самолетом Ан-2 контрабандисты планировали перемещать через границу подакцизные товары.
Сегодня, 12:30128
Самый старый мужчина на планете умер в Испании
Самый старый мужчина на планете - испанец Сатурнино де ла Фуэнте Гарсия - умер в возрасте 112 лет и 341 день, не дожив до своего 113-го дня рождения всего несколько недель. 
Сегодня, 11:20104
Программу, которую использовали при кибератаке на украинские правительственные сайты назвали в Госспецсвязи
При масштабной кибератаке на украинские правительственные сайты, которая произошла в ночь на 14 января, хакеры использовали программу-вайпер WhisperGate.
Сегодня, 11:14108
Британские противотанковые гранатометы NLAW прибыли в Украину
В Украину прибыла очередная партия международной технической помощи от Британии украинским военным.
Сегодня, 10:21118
Статистика COVID-19 в Украине по состоянию на утро 19 января 2022
19 января (по состоянию на 9:00) в Украине  3 780 903 лабораторно подтвержденных случаев COVID-19, из них 98 712 летальных, 3 567 336 пациентов выздоровело.
Сегодня, 08:31155
Почему нагнетают слухи о вторжении России в Украину
Осталось совсем немного времени до того, как США и НАТО дадут России письменный ответ на ее требования по стратегической стабильности.
Вчера, 20:20224