На ЗНО цьогоріч прийшли всі

На ЗНО цьогоріч прийшли всі

Зовнішнє незалежне оцінювання в ужгородських начальних закладах проходили не тільки ужгородці, та це аж ніяк не ускладнило контроль за його проведенням.

За словами начальника управління освіти Ужгородської міської ради Оксани Бабунич, зовнішнє незалежне оцінювання не є заходом місцевого масштабу, тому контроль за його проведенням здійснювали і представники департаменту освіти, науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, і фахівці з Івано-Франківського Центру оцінювання якості освіти.

Як і в попередні роки, ЗНО в Ужгороді проводилося на базі п’яти закладів: чотири з них – міські школи (Лінгвістична гімназія м. Ужгорода, Ужгородська гімназія, ЗОШ І–ІІІ ступенів № 6 ім. Ґренджі-Донського, ЗОШ І–ІІІ ступенів № 19 із поглибленим вивченням окремих предметів), один – заклад обласного підпорядкування (ОСШІ).

У 2013 році на зовнішньому незалежному оцінюванні вперше до переліку предметів, з яких можна писати тестування, ввели світову літературу. «Тестування з цього предмета стане в пригоді тим, хто хоче вступати на гуманітарні спеціальності, на кшталт журналістики чи філології. Тим паче, що тепер попит на ці професії знову починає набирати оберти», – пояснила Оксана Бабунич.

Як зазначає Оксана Юріївна, випадків, коли учні реєструвалися на ЗНО і не з’явилися без поважних причин, не зафіксовано: «Цей захід є обов’язковим тільки у разі, якщо учень збирається вступати до вищого навчального закладу цього року. Пропущене тестування – це невикористаний шанс. Тому, гадаю, все й відбувалося так, як мало бути. Для тих же, хто не зміг взяти участь у ЗНО у зв’язку з вагомою причиною, незабаром в Івано-Франківську відбудеться додаткова сесія. Проходитиме вона 14–15 липня. По її завершенні ми й матимемо остаточні результати».

З кожним роком процес незалежного оцінювання стає більш налагодженим. «Зовнішнє незалежне оцінювання проводилося вже вшосте. Ужгород приєднався до цієї системи від самого початку. Цього року вдруге під час ЗНО застосовувалася практика виявлення заборонених предметів за допомогою металодетекторів, – розповідає директор Лінгвістичної гімназії Ужгорода Михайло Мегеш. – Кажу про мобільні телефони, приймачі, передавачі й диктофони. Їх використання на території закладу, де відбувається ЗНО, є неправомірним. Звісно, ж для когось із учнів сам процес обшуку є принизливим, але я гадаю, що ці дії були правильними. Ми повинні забезпечити максимальну прозорість і об’єктивність оцінювання знань учнів. Зрештою, здобуття вищої освіти в Україні не є обов’язковим, тож іти на тести, щоб списувати, не варто. Тим паче, що учасники ЗНО вже, можна сказати, зробили крок у доросле життя. Вони повинні вміти конкурувати. А зовнішнє незалежне оцінювання – це тепер єдина система оцінювання знань, яка виключає можливість зовнішнього впливу на кінцевий результат. Вона є максимально об’єктивною».

Нагляд за дотриманням порядку на територіях, де проводилося оцінювання, вели представники ЗМІ, а також громадські спостерігачі громадянської мережі «ОПОРА». Перебіг тестування коментує координатор «ОПОРИ» на Закарпатті Святослав Бабіля: «Предметом для спостереження, як і зазвичай, було дотримання процедур стандартизованого тестування. Що стосується персоналу, який був присутній на пунктах тестування, то від них вимагалося: перевірка документів під час пропуску учасників до пункту тестування й аудиторії, розпаковування і запаковування контейнера з тестовими матеріалами, реагування на порушення, допущені абітурієнтами, дотримання процедури застосування металодетекторів під час оголошення технологічної перерви тощо. В учасників тестування ми перевіряли наявність необхідних документів для участі у ЗНО, відсутність додаткових предметів і технічних засобів під час роботи над тестом, а також контролювали дотримання ними встановлених норм. Зокрема їм заборонялося списувати, консультуватися, складати тест за іншого учасника ЗНО».

Іннеса МАНЗУЛИЧ, «Ужгород».
Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-11-14
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)
Интересно, чем закончилось? Молодец пацан....
Константин (2019-11-10 15:27:34)
Ця новина була опублікована 6 років тому, але про неї забули...
Хантер (2019-11-09 18:47:55)
Да уж совсем не ждал... Какая неожиданность...
Олечка (2019-11-06 12:30:32)
А вот это очень хорошая новость...
Taras (2019-11-06 12:28:05)