Олександра Берегова: «Журналістика – це така сфера, де можна максимально бути самим собою»

Олександра Берегова: «Журналістика – це така  сфера, де  можна  максимально бути самим собою»

Сьогодні наша розповідь про надзвичайно розумну і талановиту дівчину – редактора інформаційних програм Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії, телеканалу «Тиса-1» Олександру Берегову. «Розкрутити» на бесіду цю тендітну дівчину одразу не вдавалося, весь час вона то на виїздних зйомках, то в клопотах з підготовки сюжетів до ефіру. Одним словом – Сашу зловити дуже важко. Знайшовши кілька вільних хвилин в обідню пору, спілкуємося і знайомимося з нею ближче за філіжанкою смачної закарпатської кави.

 

Привіт, Саша, дякую одразу, що зголосилася на спілкування.

– Тобі дякую за запрошення на каву. До речі, я її дуже люблю.

Знаю, колего, що ти не місцева. Звідки ти, як опинилася в Ужгороді?

– На Закарпаття я потрапила випадково. Мені тоді було 19 років: я познайомилася зі своїм хлопцем, котрий і запросив сюди. Сама я родом із Білої Церкви – містечко, що на Київщині. До цього в Ужгороді раніше не бувала, але коли потрапила у ваш край, то в нього просто закохалася і думаю, що надовго. Сама я навчалася на англійській філології, але згодом зрозуміла, що учительство – не моє. Тому обрала для себе журналістику. Навчалася тут, на Закарпатті. Ти знаєш, я завжди була такою домашньою дитиною. Для мене було важливим бути поруч з родиною. Але, напевно, зважаючи на мій «вітер в голові», сіла на потяг і без вагань приїхала сюди. Повторюся ще раз: обласний центр Закарпаття для мене – ніби казкове містечко. Я ніде більше не почуваю себе так комфортно, як тут. Коли рідні приїздять до мене в гості, то теж зауважують, що Закарпаття – благодатний і мальовничий край.

Чому обрала для себе саме журналістику, адже, погодься, професія ця не з легких? Постійні відрядження не втомлюють?

– Журналістика для мене була раніше зовсім не знайома. Я сприймала її якось просто. Дивилася телебачення, слухала радіо, читала і перечитувала газети, інтернет-видання. Уяву мала дуже просту на той час саме про цю професію. Коли почала працювати, то зрозуміла, що це дійсно важка правця і все це не так просто. На «Тисі» добре працюється, а порівняти я мала можливість. Я починала свій трудовий шлях з мукачівського «М-студіо». Інколи важко справитися з поставленими редакційними завданнями, розслаблятися не слід, треба іти тільки вперед, і я думаю, що труднощі будуть подолані самі собою.

Ти пам’ятаєш свою першу написану журналістську роботу?

– Перша мною написана робота була десь так в 14 років. Було це у Білій Церкві при школі молодого журналіста, де я чогось так інтуїтивно туди пішла і отримала завдання написати такий собі опис. Треба було писати у формі такого застарілого газетного жанру. Саме на цьому перевіряли наші здібності. Треба було, пам’ятаю, щось розпитувати в людей, але у мене усе добре вийшло. Це, знаєш, було як багатошаровий весільний торт, де кидаєш чимало інгредієнтів. Я там якесь місце зайняла за роботу і приз отримала. Батьки мною дуже пишалися. Потім була у студентських газетах на практиці. Мала можливість стажуватися і на одному зі столичних радіо. Там працює небагато людей. Сам колектив у них дуже зібраний; вони наче одна велика дружна родина, усе у них злагоджено і працюють професійно. Залишитися працювати там я не хотіла тому, що міста-мільйонники не для мене. 

Ти працюєш зараз в інформаційній службі телеканалу «Тиса-1», а це наче на «пороховій діжці». Я це по собі знаю. Вистачає матеріалів?

– Так, матеріалів є достатньо. Була б шия, а ярмо завжди одягнуть (сміється авт.) Для мене у роботі найскладніше –  підійти до людини і попрости коментар. Не знаю чому, але таке буває. Я наче і приємна у спілкуванні, стараюся бути комунікабельною і не маю якихось комплексів. Взагалі робота з людьми – це найважча професія. Мені здається, що фізично трудитися значно легше. Ну… тут, звичайно, і люди бувають різні.

Не було у тебе бажання спробувати свої можливості в інших жанрах журналістики? Приміром, не хочеться попрацювати, скажімо, в аналітиці?

– Аналітика – це не моє. Там я себе не бачу поки що. Не знаю чому, але мене на теперішній час чогось дуже вабить радіо. Хочеться спробувати попрацювати у прямих радіоефірах. До речі, мені дуже імпонує формат нашої радіостанції «Тиса ФМ». Скажу, що я палка, і навіть дуже палка шанувальниця цієї хвилі. Можливо, навіть і буду мати колись нагоду спробувати себе проявити і там. Вчитися ніколи не пізно, головне – хотіти, і те прагнення, що ти хочеш, обов’язкову втілиться у життя.

Про що мрієш у житті?

– Ти знаєш, я не люблю мріяти. Я більше реаліст по натурі. Те, що називають мрією, для мене – бажання. Я дуже люблю приємні миттєвості у житті, все те, що мені дарують або я комусь щось дарую. Мрія для мене – це щось таке химерне і далеке. Мрійники, скоріш за все, не багато чого досягають у своєму житті.

Чи були у тебе під час роботи якісь неординарні випадки?

– Чесно, я не люблю щось таке непередбачуване. Я люблю, щоб усе йшло чітко і за планом, от тоді ти не втомлюєшся ні від чого, і все те, що ти робиш, приносить задоволення. В нашій роботі хочеться, щоби було якомога менше курйозів чи якихось несподіванок. Хай все це трапляється частіше у нашому особистому житті, а не переходить у площину роботи...

Ти часто буваєш у далеких відрядженнях. Тобі це не в тяготу?

– На виїздних зйомках завжди цікавіше, ніж на «паркетних» подіях, але тут важливий завжди, на мій погляд, організаційний момент. Коли все спокійно і зйомки проходять, як по сценарію, ти отримуєш «кайф» від усього. Нам завжди хочеться чогось нового. За межами обласного центру Закарпаття завжди знаходиш цікавих і неординарних особистостей, котрі, без сумніву, варті нашої телевізійної зйомки. Люди, котрі мешкають у глибинці, надзвичайно цікаві і колоритні, прості і дуже щирі.

За рідною тобі Білою Церквою часто сумуєш?

– Так, я сумую за нею. Сумую за рідною батьківською домівкою. Коли спілкуюся з ріднею, часто запитую, як там їх місцеве телебачення. У нас є два міських телеканали. Вони такі рекламно– розважальні, але порівняти їх з нами не можна. Ми значно краще розвиваємося як у творчому, так і в технічному плані.

Як гадаєш, чого бракує нашій місцевій журналістиці?

– Однозначно стверджувати, що нічого не бракує, я не можу. У нас є хороші спеціалісти як серед представників старшого, так і серед представників молодшого покоління. У старших колег багатюща мудрість і, звичайно, досвід. Молодь, в свою чергу, миттєво реагує на події. Тобто є отой баланс у співпраці. У нас, без сумніву, усі хороші: як колеги по перу, так і по мікрофону.

Яким би ти хотіла бачити телеканал «Тиса-1» років за п’ять?

– Ого, за так багато років щось мені важко спрогнозувати. Враховуючи, з якими темпами ми розваваємося зараз, я думаю, що майбутнє у нього є величезне. У нас усе зараз робиться для комфорту і зручностей для журналістів, головне – працювати на професійному рівні.

Раніше ти працювала на «М-студіо», чого пішла звідти?

– У мене там, кладу руку на серце, ніколи не було конфліктів. Просто у людини у житті трапляються такі моменти, що ти хочеш щось поміняти. Я завжди могла собі дозволити щось таке зробити, тому не вагалася ні з чим, коли покидала цей телеканал. Одноманітність набридає. Я міняла професії, місце проживання, і тому мені ніколи не складно зробити щось непередбачуване для себе. Вважаю, що кожна людина сама вправі контролювати себе і своє життя. Якщо б люди більше прислухалися до своєї інтуїції, до свого серця, то успіхи б не забарилися. Цілком можливо, що журналістика мені перестане подобатися і доведеться щось змінювати, перенавчатися. І я готова до цього завжди.

Якою є Олександра Берегова вдома, за межами роботи?

– Я така ж, як і на роботі. Журналістика – це така сфера, де можна максимально бути самим собою. Я обожнюю відвідувати концерти, залюбки вдома можу почитати якусь хорошу книжку. Люблю подивитися якийсь хороший і цікавий для мене фільм вдома чи в кінотеатрі… Ти знаєш, а ще я закохана у закарпатську природу, гори, лижі… Для мене це – понад усе. Тут не треба вишуковувати щось для активного відпочинку – усе під носом, усе поруч, варто тільки побачити і закохатися у ці усі красоти.

Яким є твоє життєве кредо?

– Якщо сформулювати однією фразою… Напевне – знайти себе. Себе поки ще не знайшла. Усе ще блукаю в пошуках. Весь світ біля наших ніг.

У тебе творча родина?

– Я би так не сказала. Батьки – робітники, усе життя трудилися на заводі. У мене брат дуже добре малює, але це не стало його професією, скоріш за все, малювання – це його хобі. У родині у мене – брати і сестри, хтось займався музикою, а хтось просто вміє вправно танцювати. Творчість кожному з моїх рідних в якійсь мірі притаманна.

Чого тобі у житті хочеться найбільше?

– Я хочу міцну родину. Родину таку, яку я особисто можу собі дуже чітко уявити. Я думаю, що вже незабаром усе це стане реальністю. Я щиро сподіваюся, що усе складеться якнайкраще.

Я теж на це сподіваюся і бажаю успіхів у добрих справах.

– Дякую тобі.

 

Розмовляв Арсен Боровицький


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-12-08
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Разновидности оптических систем
Еще в Древней Греции стали использовать зеркала и линзы. Только действие их было ограниченное из-за свойств. Оптика с полноценными функциями (позволяющая видеть на далекие расстояния) появилась во времена Возрождения.
Вчера, 20:1096
Лучший строительный магазин в Киеве “Partner.UA”
Если необходимо приобрести инструменты и материалы для проведения капитального ремонта, строительства или просто для обустройства территории, необходимо посетить строительный магазин “Partner.UA”.
Вчера, 11:11118
Основные причины поломки техники CASE
Продукция американской компании CASE включает разнообразные модели экскаваторов, погрузчиков, бульдозеров и грейдеров. Из-за значительных нагрузок на рабочие механизмы в течение длительного периода времени техника CASE может выйти из строя и требовать ремонта.
Вчера, 11:08121
Препараты Anti-aging: Влияние медицинского питания на здоровье
Роль витаминов и БАДов поддержании здоровья и активного долголетия. Пробиотики и пребиотики: укрепление иммунитета и здоровья ЖКТ. Медицинское питание и формирование генетического потенциала.
7-дек-2021, 18:02160
Косметика для косметологов: качественно и недорого
Какую продукцию предлагает интернет-магазин "Френч Шоп". Почему стоит обращаться именно в эту компанию.
7-дек-2021, 12:51176
Как выбрать барабанные сепараторы для зернозаготовительного предприятия
Барабанные сепараторы входят в зерноочистительный комплекс оборудования современного зернозаготовительного предприятия. Машина предназначена для очистки (предварительной, первичной, вторичной) сырья, а также для его сортировки по важным техническим показателям (массе, форме).
7-дек-2021, 12:48157

События

Почему в мире заговорили, что штамм "Омикрон" положит конец пандемии
Омикрон-штамм коронавируса может оказаться не только доминирующим в мире, но и менее опасным, чем его предшественник - Дельта. 
Вчера, 20:29120
На окончание сертификации "Северного потока-2" уже весной надеются в МИД России
В Кремле рассчитывают, что сертификация российского газопровода "Северный поток-2" будет окончена в запланированный срок, то есть весной 2022 года.
Вчера, 20:27100
Задушившая ребенка харьковчанка объяснила свой поступок фразой "никто не мог бы позаботиться о нем, как я"
36-летняя харьковчанка, которая задушила своего двухлетнего сына и выпрыгнула из окна четвертого этажа, рассказала о следователям о причинах своего поступка.
Вчера, 20:12139
Из-за Омикрона в Великобритании хотят ввести паспорта вакцинации и отравить работников на удаленку
В Великобритании, где в ноябре обнаружили новый штамм коронавируса "омикрон", могут ввести новые карантинные ограничения.
Вчера, 17:28115
Секс до брака не самым серьезным грехом посчитал папа Римский Франциск
Глава католической церкви папа Франциск не считает секс вне брака "самым серьезным" грехом. Об этом понтифик сообщил журналистам во время брифинга, возвращаясь из поездки в Грецию, пишет Independent.
Вчера, 17:27118
Планку в $1200 превысила цена на газ в Европе
В среду, 8 декабря, цена газа в Европе снова поползла вверх и превысила отметку в 1200 долларов за тысячу кубометров на фоне угроз США в отношении российского газопровода "Северный поток -2".
Вчера, 15:04155