Легальна отрута на прилавках супермаркетів

Легальна отрута на прилавках супермаркетів

Британські журналісти шокували громадськість: з’ясували, скільки насправді лежать в магазинах «свіжі» продукти. Ми розібралися, як йде справа в Україні

Свіжі продукти ростуть в ціні швидше інших, проте саме поняття «свіжий» стає все більш розтяжним. Днями британська Daily Mail провела експеримент: у чотирьох гіпермаркетах було придбано 12 зразків «свіжої» риби. Експертизи показали, що третина зразків була старше десяти днів, шість – на межі прийнятного рівня (7-10 днів) і тільки два були дійсно свіжими, тобто не старше 2-3 днів.

Тема тритижневої риби добре пішла. Опубліковані дані, згідно з якими «свіжість» більшості продуктів на полиці не більше ніж міф – просто через часу доставки та обробки. Імпорт з сільськогосподарських країн з більш сприятливим кліматом витісняє місцеві продукти, та й місцевий продукт може йти до полиці довше імпортного. Ми вирішили порівняти британські дані з Українською дійсністю.

Картопля

Британські експерти говорять, що вік «молодої» картоплі може бути до семи місяців, в цілому ж картопля може продаватися у віці більше року. У більшості країн (і в Україні теж) як таких вимог до строків придатності овочів і фруктів немає, просто заборонена торгівля продуктами з ознаками гниття. А картопля завдяки обробці, дійсно довго зберігається. Правда, «Нормальним» вважається таки термін не більше двохсот днів.

Креветки і морські дари

Існування свіжих морських дарів можливо тільки в країнах-виробниках. Навіть якщо продукт продається під виглядом свіжого, швидше за все, Його просто розморозили. А значить, плавати в морі він міг і рік тому.

Яйця

За нормами, термін реалізації звичайного яйця – 25 днів, дієтичного – 7. Однак в британській статті стверджується, Що свіжим яйце може вважатися тільки протягом перших 10 днів, після цього воно стає більш рідким і втрачає споживчі властивості. На ділі значна частина яєць потрапляє на полицю після закінчення цього терміну або близько до його кінця.

М’ясо

Вік популярного у Великобританії охолодженого м’яса з Нової Зеландії становить не менше двох місяців – раніше воно просто не доїде. І це не межа: у Новій Зеландії та Австралії розроблені технології, що дозволяють зберігати охолоджене м’ясо до 180 днів. Навіть не вдаючись у технології, можна запідозрити, що заморожене м’ясо, можливо, найкраща альтернатива.

Україна, здавалося б, може видихнути – ми імпортуємо в основному заморожене м’ясо. Охлаждене навіть з таких віддалених країн, як Бразилія, звичайно, є, але на неї припадає настільки невелика частка, що, можливо, доставляють м’ясо таки авіатранспортом. Але в будь-якому випадку строки не чарівні -мінімум 2-3 дні, Що для «свіжого» продукту означає швидке наближення до категорії несвіжих.

Ніщо не гарантує і того, що м’ясо, вироблене місцевими рідними фермерами, попадеться вам на полиці в свіжому вигляді. У Великобританії підрахували, що м’ясо туди може потрапити і через 3-4 тижні після забою. Навряд чи українські фермери і постачальники набагато швидші.

Яблука

Завдяки такій речовині, як метилциклопропен, яблука можна збирати, поки вони ще не дозріли, і зберігати до півроку. А тому зі строковою доставкою можна не паритися (тобто паритися і не будуть). Прикинути приблизний вік яблука в окремих випадках можна, трохи розібравшись в сортах. Наприклад, якщо ви купуєте «Гренні Сміт» у липні, то йому точно кілька місяців – цей сорт зимовий.

Банани

У Великобританію банани з Латинської Америки добираються за 11 днів. До України, судячи по різних пропозиціям транспортних компаній, термін доставки тільки з Еквадору до Києва може складати і стільки ж, а то і в два з половиною рази більше. Плюс розмитнення і подальша логістика. Якими б красивими і жовтими не виглядали банани на полиці, вони доживають свої останні дні, якщо вже не перевищили всі терміни придатності.

Молоко

Молоко доставляється на молокозавод з ферми, тільки пройшовши певну обробку, очищувальну його від бактерій і регулюючу жирність. Перш ніж воно потрапить на молокозавод, може пройти кілька діб. Отже: навіть якщо на упаковці стоїть сьогоднішня дата, молоку мінімум два дні. Тут ми від Великобританії навряд чи чимось відрізняємося.

Овочі

Ну і, нарешті, свіжі овочі. При всій різноманітності термін їх зберігання становить 7-14 днів. Якщо до Великобританії салат з Іспанії добирається тільки за 4 дні, то уявіть, скільки йому буде потрібно, щоб дістатися до України.

Який з цього можна зробити висновок? Точно не той, що людство прозріє і повернеться, наприклад, до заморожування – у цьому випадку продукт хоч на момент обробки був свіжим. Якщо клімат на планеті не зміниться або транспортні послуги раптом не подешевшають, виробництво псевдосвіжих продуктів буде розвиватися і обростати новими технологіями. У нас поки ще чимало овочів і фруктів, які по-старому продають в сезон (наприклад, кабачки, Абрикоси або черешня). Є куди розвиватися.

vprofi.com

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-06-05
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Прочистка засоров канализации любой сложности
Если вы не можете ликвидировать засор самостоятельно, работники компании "Труболюб" всегда придут на помощь. Компания работает круглосуточно, без выходных, а также предоставляет смежные услуги, о которых можно узнать на сайте.
Вчера, 23:1852
Настоящий китайский чай: богатство цвета и аромата в вашей чашке
Улун — чай средней ферментации, который занимает промежуточную позицию между белым и красным чаем. Он ферментирован примерно на половину. Известный улун Да Хун Пао купить можно в New Tea.
Вчера, 23:1657
Обустройство маленькой прихожей: советы и обзор типичных ошибок
Прихожая — предисловие ко всему дому. Она формирует впечатление о квартире, встречает хозяев и гостей. Мало кто может похвастаться просторной прихожей, где легко уместить любые элементы меблировки, аксессуары и предметы декора
Вчера, 10:1781
Грузовые перевозки по Киеву
Предложение многих транспортных компаний адресовано предприятиям и частным лицам, имеющим потребность в организации в сфере транспорта. Компания гарантирует комплексное обслуживание штучных, крупногабаритных и специальных грузов во внутренних и международных перевозках.
4-июн-2020, 18:00100
Де придбати оснащення для НУШ
Реформа системи освіти не обмежується зміною методик викладання. Концепція Нової української школи працює комплексно. Головна мета полягає в створенні комфортного простору для навчання і розвитку дітей.
4-июн-2020, 13:48110
Выбираем наушники AirPods для iPhone SE
Чтобы слушать музыку в хорошем качестве, к выбору аксессуаров стоит подойти серьёзно. Обратить внимание на их технические особенности, совместимость с моделью iPhone. Кого-то волнует цена, а кого-то внешний вид вкладышей.
4-июн-2020, 13:32102

События

Продажу билетов в Славянск из-за усиления карантина
Продажа билетов будет возобновлена после решения комиссии ТЭБ и ЧС
Сегодня, 01:0048
Евросоюз решил не открывать внешние границы до 1 июля
Европейский союз планирует продлить до 1 июля ограничение на въезд на территорию объединения и выезд с нее для жителей третьих стран
Вчера, 21:4698
Регулярные авиарейсы возобновляет Украина
Регулярные полеты возобновляются с внутренних направлений
Вчера, 20:4678
Границы для украинцев в июле откроет Греция
Украинцы смогут полететь в Грецию уже с 1 июля
Вчера, 17:4886
Еще один митинг против Авакова проходит в Киеве
Участники акции протеста требуют отставки министра внутренних дел
Вчера, 17:3094
Украина разваливается, так считает около 50% населения - соцопрос
О том, что Украина разваливается, заявили 46,1 процента респондентов
Вчера, 17:1882