Події на Майдані і в Криму розсварили нас з братом...

Події на Майдані і в Криму розсварили нас з братом...

Мій 66-річний рідний брат Анатолій далекого 1967 року був призваний на військову службу в Радянську Армію. Потрапив у ракетні війська стратегічного призначення у підмосковне місто Ногінськ. Військова служба припала йому до душі, і він вирішив підписати контракт на її продовження. Згодом отримав помешкання, одружився. Там проживає уже майже півстоліття.

Зараз на заслуженому відпочинку, однак ще працює на місцевому ракеторемонтному заводі. Треба зауважити, що матеріальне забезпечення його родини значно краще, ніж моє та другого брата Івана тут, в Україні. Зокрема, він має можливість щороку приїжджати до нас у гості, дозволяти собі витрачати гроші на розваги, подорожі, купувати дороговартісні товари, які нам, простим закарпатським пенсіонерам, не по кишені. Та є у нього й уже твердо сформовані погляди на політичні та економічні події, які відбуваються в Росії та Україні. Це пов’язано й з тим, що чималий вплив на його свідомість має дружина Олена, росіянка, донька відставного радянського офіцера, вихована в дусі комуністичної ідеології. Отож не дивно, що вони боляче сприйняли розпад Радянського Союзу. А тепер дуже сердяться, коли хтось намагається схвально відгукуватися стосовно західної демократії.

Якось кілька років тому, перебуваючи у нього в гостях, у розмові натякнув, що Україні було б добре вступити в НАТО, це, мовляв, така собі парасолька, під якою ми могли б надійно сховатися у разі якоїсь агресії. Та він і його приятелі, інші відставні військові, до речі, теж вихідці з України, надзвичайно обурилися, як я смію навіть думати про це, адже братньому народові нічого загрожувати не може, його захистить могутня російська армія.

♦ Це та Росія, з якою нам не по дорозі…

А в листопаді почався київський Майдан. Брат з великою тривогою сприйняв ті події і щодня з роботи поспішав додому, вмикав телевізор, дивився телебачення, а потім виходив у скайп і висловлював мені своє невдоволення подіями в Україні. Дарма я намагався переконати його, що ЗМІ Росії однобоко висвітлюють те, що відбувається у Києві й у нашій державі загалом. Марно було говорити про неймовірні масштаби корупції в нашій державі, про значне погіршення життя народу і що люди хочуть бути вільними, мати блага такі, як у наших західних сусідів. «Це ви продалися тому Заходу, який ваші мізки заполонив ворожою пропагандою, — кричав мені брат, — тому й ненавидите росіян, котрі хочуть вам тільки добра, всіляко допомагають і підтримують. Замість того, щоб бути вдячними за таку турботу, ви ще й хаєте Росію».

Особливо загострилися наші суперечки під час останніх подій у Криму. Моє переконливе твердження, що на півострові вільно розгулюють російські вояки, творять беззаконня і нагнітають напруження Анатолієм не сприймалися. Там, мовляв, такі ж бойовики, як і у Києві на Майдані. «Ось до чого привела ваша демократія, — казав він, — ви пожинаєте те, що посіяли. Захід навчив вас анархії, а не порядку. Слухайте, слухайте їх уважно і робіть, як вам радять, то скоро від України залишаться ріжки та ніжки».

Це його висловлювання мене настільки обурило, що я скипів і виговорив йому все, що думаю про Росію. Не міг він мені відповісти, чому Чечня не змогла отримати незалежність. По різні боки барикад ми опинилися й у обговоренні питання російської агресії стосовно Південної Осетії, Абхазії та Придністров’я.

Того дня ми спілкувалися востаннє. У самий розпал нашої суперечки втрутилася дружина Анатолія Олена, вона назвала мене потурачем бандерівцям, фашистом, людиноненависником, націоналістом. «Це у Львові, де ти навчався, — гнівно кричала вона мені, — ти набрався цього бандерівського духу й став русофобом. Ви хотіли західної демократії, от і маєте те, чого заслужили». Вона заборонила брату виходити на зв’язок зі мною, і відтоді ми більше не спілкуємося.

Віталій ПУМПИНЕЦЬ, м.Мукачево, газета «Новини Закарпаття».

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-08-01
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Что нужно знать при выборе синтезатора?
Прежде чем купить клавишные, определитесь с тем, в какой сфере вы будете использовать инструмент. Также важно учитывать стаж подготовки музыканта, начинающий или опытный.
Вчера, 18:3282
Комфортная и безумно стильная одежда Dorothee Schumacher для женщин
Одежда Dorothee Schumacher для женщин — обращаясь к истокам
Вчера, 09:15139
Современные технологии отопления: что следует знать о тепловых насосах?
Тепловой насос — это очень выгодное вложение, при условии, что владелец дома выберет оптимальный источник энергии, адаптированный к возможностям участка или используемым в настоящее время отопительным установкам.
30-июл-2021, 20:43356
«Корона» и цены на авто из США: электромобили по-прежнему хорошо раскупаются
Пандемия продолжает жестко бить по мировой автомобильной промышленности. Прогнозы аналитиков неутешительные – планируется спад в продаже и производстве автомобилей примерно на 25 %. Убытки с каждым днем только увеличиваются. Но электромобилей с 2020 года стали покупать больше.
30-июл-2021, 20:04215
Опасность инсультов
Главная опасность инсульта заключается в его тяжелых последствиях. Он может привести если не к смерти человека, то к полному или частичному параличу. Даже если получиться восстановиться после первого приступа, возможность рецидива многократно увеличивается.
30-июл-2021, 16:23174
Что такое ирригатор и как им пользоваться?
Водный чистящий аппарат для зубов является эффективным средством, заботящимся о здоровье ротовой полости. 
29-июл-2021, 17:24307

События

Шоу внеземных красот: завтра утром возле Сатурна можно будет наблюдать необычное небесное явление
Помимо невероятно ярких колец газового гиганта, земные зрители смогут также увидеть еще и самый большой спутник Сатурна — Титан.
Вчера, 22:3581
Владимира Зеленского заметили в киевском супермаркете
Глава государства решил купить продукты на Бессарабке. При этом охрана президента выглядела "перепуганной", хотя и не мешала другим покупателям.
Вчера, 22:34100
В Берлине ковид-дисиденты устроили потасовку с силовиками во время протеста
Правоохранители применили против демонстрантов слезоточивый газ и арестовали несколько участников незаконной акции.
Вчера, 22:3271
Атлеты США поднялись на второе место, Украина выиграла первое серебро. Олимпиада Токио
По итогам девяти соревновательных дней сборная Китая продолжает увеличивать количество золотых медалей, а украинские спортсмены наконец прервали бронзовую серию.
Вчера, 22:3180
В Черниговской области девушка на легковушке влетела в дом. Три женщины выжили, двое мужчин погибли
В Черниговской области в селе Мохнатин Новобелоуской ОТГ произошло ДТП: легковой автомобиль, за рулем которого была девушка 2003 года рождения, въехал в частный дом.
Вчера, 22:2992
Какая болезнь грозит жителям районов с грязным воздухом выяснили ученые
Длительное воздействие микрочастиц, содержащихся в грязном воздухе, может вызвать развитие хронического риносинусита (гайморита) у людей, не страдающих аллергией.
Вчера, 22:2667