Події на Майдані і в Криму розсварили нас з братом...

Події на Майдані і в Криму розсварили нас з братом...

Мій 66-річний рідний брат Анатолій далекого 1967 року був призваний на військову службу в Радянську Армію. Потрапив у ракетні війська стратегічного призначення у підмосковне місто Ногінськ. Військова служба припала йому до душі, і він вирішив підписати контракт на її продовження. Згодом отримав помешкання, одружився. Там проживає уже майже півстоліття.

Зараз на заслуженому відпочинку, однак ще працює на місцевому ракеторемонтному заводі. Треба зауважити, що матеріальне забезпечення його родини значно краще, ніж моє та другого брата Івана тут, в Україні. Зокрема, він має можливість щороку приїжджати до нас у гості, дозволяти собі витрачати гроші на розваги, подорожі, купувати дороговартісні товари, які нам, простим закарпатським пенсіонерам, не по кишені. Та є у нього й уже твердо сформовані погляди на політичні та економічні події, які відбуваються в Росії та Україні. Це пов’язано й з тим, що чималий вплив на його свідомість має дружина Олена, росіянка, донька відставного радянського офіцера, вихована в дусі комуністичної ідеології. Отож не дивно, що вони боляче сприйняли розпад Радянського Союзу. А тепер дуже сердяться, коли хтось намагається схвально відгукуватися стосовно західної демократії.

Якось кілька років тому, перебуваючи у нього в гостях, у розмові натякнув, що Україні було б добре вступити в НАТО, це, мовляв, така собі парасолька, під якою ми могли б надійно сховатися у разі якоїсь агресії. Та він і його приятелі, інші відставні військові, до речі, теж вихідці з України, надзвичайно обурилися, як я смію навіть думати про це, адже братньому народові нічого загрожувати не може, його захистить могутня російська армія.

♦ Це та Росія, з якою нам не по дорозі…

А в листопаді почався київський Майдан. Брат з великою тривогою сприйняв ті події і щодня з роботи поспішав додому, вмикав телевізор, дивився телебачення, а потім виходив у скайп і висловлював мені своє невдоволення подіями в Україні. Дарма я намагався переконати його, що ЗМІ Росії однобоко висвітлюють те, що відбувається у Києві й у нашій державі загалом. Марно було говорити про неймовірні масштаби корупції в нашій державі, про значне погіршення життя народу і що люди хочуть бути вільними, мати блага такі, як у наших західних сусідів. «Це ви продалися тому Заходу, який ваші мізки заполонив ворожою пропагандою, — кричав мені брат, — тому й ненавидите росіян, котрі хочуть вам тільки добра, всіляко допомагають і підтримують. Замість того, щоб бути вдячними за таку турботу, ви ще й хаєте Росію».

Особливо загострилися наші суперечки під час останніх подій у Криму. Моє переконливе твердження, що на півострові вільно розгулюють російські вояки, творять беззаконня і нагнітають напруження Анатолієм не сприймалися. Там, мовляв, такі ж бойовики, як і у Києві на Майдані. «Ось до чого привела ваша демократія, — казав він, — ви пожинаєте те, що посіяли. Захід навчив вас анархії, а не порядку. Слухайте, слухайте їх уважно і робіть, як вам радять, то скоро від України залишаться ріжки та ніжки».

Це його висловлювання мене настільки обурило, що я скипів і виговорив йому все, що думаю про Росію. Не міг він мені відповісти, чому Чечня не змогла отримати незалежність. По різні боки барикад ми опинилися й у обговоренні питання російської агресії стосовно Південної Осетії, Абхазії та Придністров’я.

Того дня ми спілкувалися востаннє. У самий розпал нашої суперечки втрутилася дружина Анатолія Олена, вона назвала мене потурачем бандерівцям, фашистом, людиноненависником, націоналістом. «Це у Львові, де ти навчався, — гнівно кричала вона мені, — ти набрався цього бандерівського духу й став русофобом. Ви хотіли західної демократії, от і маєте те, чого заслужили». Вона заборонила брату виходити на зв’язок зі мною, і відтоді ми більше не спілкуємося.

Віталій ПУМПИНЕЦЬ, м.Мукачево, газета «Новини Закарпаття».

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Услуги по накрутке зрителей на стрим
Если необходимо увеличить зрителей на онлайн стрим, на начальном этапе без специализированной накрутки не обойтись.
Сегодня, 10:3778
Контекстная реклама интернет-магазина от компании M. System
Преимущества контекстной рекламы. Как и где её заказать.
Сегодня, 10:3491
Квартиры бизнес класса это
На современном рынке недвижимости дома бизнес класса пользуются стабильно высоким спросом. Они отличаются детально продуманной концепцией и премиальными материалами.
Вчера, 17:08163
Відкриття студії балету для дорослих у центрі Києва
Відкриття студії балету для початківців в центрі Києва: вік, вага та досвід значення не мають, адже усі мрії досяжні!
Вчера, 16:36129
ТОП-5 суши-сетов в Борисполе от Суши Мастер
Едва ли найдется более популярная кухня в мире, чем кулинарные традиции Японии. Много почитателей японских блюд (в особенности суши) среди жителей и гостей Борисполя.
Вчера, 15:42132
Паспорт Румуніїї: чому українці можуть його получити?
Як отримати паспорт Румунії громадянам України? Процедура. Необхідні документи. Переваги румунського громадянства для українців.
20-окт-2021, 20:50161

События

Аваков подтвердил, что заболел коронавирусной инфекцией
Экс-глава МВД Украины Арсен Аваков подтвердил в своем Instagram, что заболел коронавирусом.
Сегодня, 18:1640
Соцсеть Трампа спустя несколько часов после запуска взломали хакеры и разместили там свинью
Социальную сеть бывшего президента США Дональда Трампа Truth Social, о создании которой он объявил накануне, взломали уже через несколько часов после объявление о запуске.
Сегодня, 18:1241
Из-за нехватки газа Молдова объявила чрезвычайное положение
В пятницу, 22 октября, правительство Молдовы на фоне газового кризиса приняло решение ввести в республике режим чрезвычайного положения. Режим вводится на 30 дней - до 20 ноября.
Сегодня, 18:0947
В Москве мощный ураган повредил стену Кремля
В пятницу, 22 октября, в Москве поднялся сильнейший ветер, порывы которого достигают 20 метров в секунду.
Сегодня, 18:0543
Перевести учебные заведения на дистанционку рекомендует Минобразования
В связи с ухудшением ситуации с коронавирусом в Украине, Министерство образования рекомендует с понедельника, 25 октября, перевести на дистанционное обучение все высшие учебные заведения, профессионального и последипломного образования.
Сегодня, 13:3680
Вручить подозрение за поддельный ковид-сертификат готовятся Надежде Савченко
Источник "Страны" в МВД Украины заявил, что экс-нардепу Надежде Савченко и ее сестре готовятся в ближайшее время вручить подозрение по статье 358 часть 4 УК (подделка документов) за использование поддельного ковид-сертификата.
Сегодня, 13:1977