Проблеми транспортного сполучення в області допомагає врішити лише закарпатська доброта, проте не влада

Проблеми транспортного сполучення в області допомагає врішити лише закарпатська доброта, проте не влада

Одного разу, прокинувшись зранку в поганому настрої, я сказав собі: досить! Набридло монотонно виконувати щоденні дії: робота, постійна нестача часу, проблеми, біганина, дзвінок мобільного, коли менше всього хочеться розмовляти. І так повторюється день у день… Порожні розмови, біганина по колу… Одне слово, безпросвітна й безнадійна рутина. 

У сумбурі та безладному хаосі думок я розпочав пошук місця моєї мрії в інтернеті. І знайшов. До того ж не так далеко, на теренах рідної України, в мальовничому куточку Закарпаття — Тячівський район, селище Усть-Чорна. Не замислюючись ні на мить, я вже стояв на порозі квартири з зібраними речами. Тут мої пригоди й розпочались…

Я, до речі, вперше в житті їхав на Закарпаття. Ще в поїзді мені пощастило познайомитися з приємною жителькою Тячева, яка багато цікавого розповіла про свій мальовничий край, курортні місця туристів тощо. Звісно, не випустив можливості запитати, яким автобусом чи іншим видом транспорту можу доїхати до смт Усть-Чорна. У відповідь на її обличчі майнула дивна усмішка. Врешті вона кивнула плечима і тихо промовила: «Ніяк». Моєму здивуванню не було меж, але насправді я їй просто не повірив. Проте вона продовжувала переконувати, що до окремих сіл Тячівського району взагалі автобус не їздить. Чути це було дивно, бо район, за словами моєї співрозмовниці,— найбільш заселений в Україні. Та на той момент я ще не усвідомлював весь масштаб  проблеми. 

Нарешті наш потяг на кінцевій зупинці — Тячів. Від омріяного відпочинку мене відділяють якихось 57 км. Сім’я, яка зустрічала мою новоспечену знайому, привітно запропонувала підвезти мене до автобусної станції. Вирішив скористатися гостинністю, щирістю та привітністю закарпатців. 

І ось я на автостанції… У касі сидить приємна, усміхнена, молода та ввічлива дівчина. Вона одразу припала мені до душі… Задивився, задумався, а тому не одразу зрозумів, що вона намагається мені пояснити. Вибачившись, попросив ще раз усе повторити. Дівчина без жодних питань взялася знову пояснювати, що не може продати квитка до Усть-Чорної, оскільки не існує приміських та міжміських рейсів у тому напрямку. Всі її намагання допомогти мені були марними… Подякувавши, я пішов у напрямку виходу з вокзалу. Проте не дійшов. Мене перестрів дивний чоловік, який чув нашу розмову і сказав, що може допомогти… Мова йшла про те, що відразу за рогом вокзалу стоять перевізники, які довезуть туди, куди потрібно (хоч на край землі за мої, звісно, гроші), а якшо їх там не буде, то на виїзді з Тячева є зупинка, яка називається «Обери мене» — звідти я 100% доберусь до Усть-Чорної. 

Попри весь абсурд ситуації інших варіантів у мене не було… Пішов я на примарну зупинку за рогом автостанції, про яку говорив незнайомець: ні розкладу руху, ні напрямку, ні автобусів – абсолютно нічого. Мене переповнювала злість, я не міг зрозуміти, чому до селища міського типу в Тячівському районі Закарпатської області України, курортного містечка, куди прибуває значна кількість туристів, а корінне населення складає понад 1500 осіб, нема жодного регулярного рейсу?! 

Стомлений, голодний та страшенно сердитий тримаю курс на зупинку «Обери мене»… Але й тут не обійшлось без здивування. Чекаючи транспорту, я вже був готовий до будь-якого повороту подій. Коли запримітив щось схоже на автобус, з’явилася надія, що все ж таки доля мені всміхнеться. Але не так сталось, як гадалось… Автобус виявився на європейських номерах (Румунія). Перше, що спало мені на думку, що це рейс, який виконує міжнародні пасажирські перевезення і він мені аж ніяк не підходить. Проте пройшло ще приблизно хвилин 20 – знову автобус і знову на європейських номерах. Пасажири заходять та виходять, а я все стою. Врешті  вирішив запитати у водія, в якому напрямку він їде. У відповідь черговий шок! Водій автотранспорту з європейськими номерами  українською мовою з присмаком закарпатського діалекту та легким румунським акцентом промовив:

«Дубове! Якщо влаштовує – проходьте, якщо ні – не затримуйте черги!».

На ту мить я вже точно знав, що Дубове знаходиться неподалік від Усть-Чорної. Тому не задумуючись ні на хвилину пройшов далі в автобус. 

Дорогу від Тячева до Дубового я не пам’ятаю. Тільки  присів на вільне місце, як відчув, що мимоволі засинаю. Страшенна втома розливалася моїм тілом, сил не було навіть розплющити очі. Прокинувся вже на кінцевій зупинці. 

Селище міського типу Дубове, на моє здивування, виявилося доволі великим та, на перший погляд, прогресивним. Тут життя вирує… Проживає, кажуть, близько 14 тисяч населення. Люди тут привітні, готові допомогти, доброзичливі та приємні. Чому я зробив такі висновки? Відповідь проста: де б я не був, з ким би не заводив бесіди, скільки б я не запитував — завжди у відповідь мені привітно намагались максимально допомогти: підвозили, де потрібно було, проводили, навіть пропонували зайти до хати та поїсти. Знайшовся навіть чоловік, який у справах їхав до с.Красна і без жодної копійчини запропонував відвезти, мовляв, звідти до Усть-Чорної взагалі недалечко. 

По життю я взагалі людина недовірлива – одинак, одне слово. Проте, перебуваючи на Закарпатті, відчув себе ніби зовсім у іншому світі, казці, де панують доброта та щирість. Тому без жодних вагань, розуміючи, що з Дубового в інший спосіб не вибратися, я згодився на пропозицію. Далі події розвивались не менш цікаво. Машина ще часів Радянського Союзу — ВАЗ-2101, в народі її називають «копійка», не витримала бездоріжжя і поламалася посеред шляху, де було відсутнє дорожнє покриття. Я не міг повірити, що все це відбувається зі мною в реальному часі, став думати, що у цей день зірки були налаштовані проти мене, тому все так не клеїться. 

Скільки ми простояли, ремонтуючи автівку, не пам’ятаю. А коли врешті-решт доїхали до Красної, вирішив, що з мене досить! І залишився у приватній садибі під назвою «У Іванчика». Саме тут мене зустріли довго­очікувана тиша, спокій, привітна і затишна атмосфера, з’явилася омріяна можливість відчути себе у повній гармонії з природою. А думки про Усть-Чорну, куди я мав приїхати і де вже був заброньований будиночок, — щезли вмить. Натомість лячно ставало від думки, що на мене чекає дорога у зворотному напрямку. 

Сьогодні  згадую свої неймовірні пригоди у мальовничому куточку Закарпаття з гіркою посмішкою. Хоча, попри все, мети своєї я досяг: від роботи відпочив (навіть не згадав жодного разу). Це був по-особливому незабутній відпочинок — свіжа прохолода для душі серед спеки повсякденного життя. 

Проте я змушений звернутися до керівництва області з одним-єдиним запитанням: як можна було допустити, щоб у регіоні, де розвинута туристична сфера, була такою маршрутна мережа?! Біда людей єднає – це загальновідомий факт, і я в цьому переконався. Адже ніде у світі я ще не зустрічав настільки добрих та ввічливих людей, які готові прийти на допомогу в будь-який час доби! Тобто об’єднати людей та підтримати колорит вам вдалося на 100%, браво! Проте мені як громадянину України, як людині, яка вважає себе патріотом і хоче кращого для своєї рідної землі, за все інше — соромно!..
 

Едгар ІЛЛОВАЙСЬКИЙ.

Новини Закарпаття

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-02-27
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
Вчера, 14:20109
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
Вчера, 08:54132
Как правильно одеваться на рыбалку
Рыбалка – увлекательное занятие. Однако, если подобрать неправильную одежду, отдых может быть испорчен.
26-фев-2021, 15:07168
ТОП-3 лучших производителей теплых полов
В последнее время система электрического теплого пола пользуется огромнейшей популярностью и все чаще становиться лучшей альтернативой традиционного отопления.
26-фев-2021, 14:52164
Особливості підбору дитячих роликів в інтернет-магазині Rollerland
Раніше дитячі ролики були найбажанішим подарунком для хлопчиків та дівчаток віком від 6 до 15-17 років, але купити їх було дуже складно через високу вартість й відсутність на українському якісної екіпіровки.
26-фев-2021, 10:09182
Как установить доборы на входные двери
Добор — это панель, которая необходима для увеличения размера дверной коробки и соединения наличниками в том случае, если имеются несовпадения с параметрами стены.
25-фев-2021, 18:47285

События

После декабрьского наводнения в Венеции пересохли каналы
В Венеции уровень воды в каналах упал на столько, что они почти пересохли.
Вчера, 23:0773
В Дублине вспыхнули акции протеста из-за продления локдауна из-за коронавируса в Ирландии до апреля
Между протестующими и силовиками возникали столкновения, есть задержанные и пострадавшие.
Вчера, 21:1579
Международные учения НАТО начались в Черном море
Более 700 военнослужащих из шести стран НАТО примут участие в многонациональных учениях "Посейдон 21".
Вчера, 19:5495
Уволить главу Генштаба по просьбе Пашиняна отказался президент Армении
Президент Армении Армен Саркисян отклонил просьбу премьер-министра Никола Пашиняна об увольнении руководителя Генерального штаба Вооруженных сил страны Оника Гаспаряна.
Вчера, 19:5377
Была названа возможная причина пожара в больнице Черновцов
Пожар в Черновицкой больнице №1 случился не в результате взрыва кислородного баллона.
Вчера, 18:15110
Взрыв в больнице Черновцов и последовавший пожар не связаны с электропроводкой
Также на месте не было взрыва кислородного баллона.
Вчера, 17:48100