Як воює ужгородський пластун із гуртка "Ті, що на місяць виють" (ФОТО)

Як воює ужгородський пластун із гуртка "Ті, що на місяць виють" (ФОТО)

Ужгородець Богдан Братасюк нині несе службу в зоні АТО. Він – молодший сержант, 3-ій відділ спеціального призначення ВСП (Військова служба правопорядку у Збройних Силах України). До Пласту вступив 2009 року, член гуртка УПЮ “Ті, що на місяць виють”, куреня ч. 45 ім. кн. Федора Корятовича, Станиця Ужгород. Пластову Присягу склав 13 березня 2010 року.

– Мене призвали до війська у квітні 2013 року. Я не вагався йти служити. Це було моє рішення, адже ще змалечку я мріяв носити військову форму, дізнатись, що таке армійське життя і навіть хотів реально “повоювати” (не знаю чому, але в мене це завжди вабило:) Напевно саме тому, я жодного разу не пожалкував про свій вибір.

Під час служби я хотів здобути життєвий досвід, який пригодиться мені в майбутньому, змужніти, знайти нових друзів, так би мовити – іншими очима поглянути на світ. Так і сталося. За час служби я здобув неоціненний досвід не тільки в побутових речах чи спілкуванні зі співслужбовцями, а собосливо – командирами (начальниками), але й в управлінській сфері, адже вже на п`ятому місяці служби мені присвоїли звання молодшого сержанта.

На фото: Богдан Братасюк з бойовим побратимом

– Як тобі зараз в АТО? Були якісь важкі завдання? На яких точках ти стояв? Що було найскладніше?

– Насправді служба в армії дала мені багато досвіду і зараз я продовжую його здобувати в зоні АТО. Поїхав за власним бажанням, адже думаю, що кожен, хто вважає себе чоловіком – повинен ставати на захист Батьківщини. Зараз знаходжусь неподалік Луганська, в м. Сіверодонецьк. Тут на нас покладені завдання з підтримки спокою в місті, затримання осіб, пов`язаних з бойовиками або ж самих бойовиків, недопущення незаконного вивозу та ввозу зброї і боєприпасів (блокпости), а також бойові виїзди. Життя тут є непередбачуване – ніколи не знаєш, що буде через 5-10 хвилин. В один момент ти лежиш на ліжку, а через 3 хвилини вже повністю зібраний стоїш готовий до виїзду. І так цілодобово.

Найскладніше для мене за час АТО було ховати кращого друга, з яким прослужив півтора роки, пліч-о-пліч… Він завжди казав: “Якщо не ми, то хто?”

– Чи пригодились тобі пластові навики? Взагалі, яку роль відіграв Пласт, коли ти пішов до війська?

– Пласт з самого початку зацікавив мене, оскільки там є справжня організація, однострій, навчання – щось дуже схоже до армії. Окрім того, Пласт закладає в голови молоді українську ідею. В юнацтві ми гралися у Велику Гру, різні легенди на таборах, теренові ігри, нічна стійка і таке інше – кожен пластун через це проходив, а сьогодні для мене ця Велика Гра продовжується тут – на сході України. А ще саме Пласт дав мені багато практичних навичок, які не раз пригодились мені під час служби. Наприклад, пристосовуватись до швидкозмінних навколишніх умов, мати нові знайомства, в перебуванні на полігоні, серед лісу (згадую вмілості “Самозарадність” та “Два пера”:) і т. д.

Я також вдячний пластунам у допомозі під час підготовки до виїзду в зону АТО.

На фото: Відкриття пам’ятника жертвам політичних репресій, Ужгород, 15 травня 2010 р.

Як допомогти пластунам в зоні АТО?

– Як ти бачиш ситуацію, які настрої в твоїх друзів, солдат?

– Ситуація дуже нестабільна й неоднозначна. Перебуваючи на звільнених територіях, що перед тим було окупованими, я зрозумів, що навіть зараз більшість населення налаштована проти нас. Це, я вважаю, наслідок роботи, яку проводили наша попередня “влада” та російські спецслужби протягом останніх років 5-6. Але тим не менше, абсолютно всі військові переповнені оптимізмом та вірою у перемогу! Всі докладають максимум зусиль, щоб наблизити її!

На фото: Богдан Братасюк з бойовими побратимами

Що побажаєш волонтерам, друзям, пластунам?

Я, як і всі військові, дуже вдячний волонтерам, друзям, пластунам та іншим добрим людям, які допомагають нам. Адже, якби не вони, нас би вже не було… Я вважаю, що без них не те, що одягнути не було б що, але навіть й харчування могло б бути проблемою! І хочу побажати всім, хто бере участь в допомозі армії – сил, наснаги, віру в перемогу й мирного неба над головою.

Перемога буде за нами! Слава Україні!

На фото: Богдан разом з батьком

Джерело: 100krokiv.info

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-02-27
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Система капельного полива от интернет магазина MarketSV
Применение дождевальных установок для полива приусадебного участка постепенно уходит в прошлое. Устройства расходуют много воды и заболачивают территорию.
Вчера, 14:20109
Как выбрать планшет ребенку для игры и учебы
XXI век – это время высоких технологий. Использование новейших средств коммуникации является залогом успеха. Раньше дети больше времени проводили на улице, играя со своими сверстниками. Но мир стремительно меняется.
Вчера, 08:54133
Как правильно одеваться на рыбалку
Рыбалка – увлекательное занятие. Однако, если подобрать неправильную одежду, отдых может быть испорчен.
26-фев-2021, 15:07169
ТОП-3 лучших производителей теплых полов
В последнее время система электрического теплого пола пользуется огромнейшей популярностью и все чаще становиться лучшей альтернативой традиционного отопления.
26-фев-2021, 14:52165
Особливості підбору дитячих роликів в інтернет-магазині Rollerland
Раніше дитячі ролики були найбажанішим подарунком для хлопчиків та дівчаток віком від 6 до 15-17 років, але купити їх було дуже складно через високу вартість й відсутність на українському якісної екіпіровки.
26-фев-2021, 10:09182
Как установить доборы на входные двери
Добор — это панель, которая необходима для увеличения размера дверной коробки и соединения наличниками в том случае, если имеются несовпадения с параметрами стены.
25-фев-2021, 18:47285

События

После декабрьского наводнения в Венеции пересохли каналы
В Венеции уровень воды в каналах упал на столько, что они почти пересохли.
Вчера, 23:0773
В Дублине вспыхнули акции протеста из-за продления локдауна из-за коронавируса в Ирландии до апреля
Между протестующими и силовиками возникали столкновения, есть задержанные и пострадавшие.
Вчера, 21:1580
Международные учения НАТО начались в Черном море
Более 700 военнослужащих из шести стран НАТО примут участие в многонациональных учениях "Посейдон 21".
Вчера, 19:5496
Уволить главу Генштаба по просьбе Пашиняна отказался президент Армении
Президент Армении Армен Саркисян отклонил просьбу премьер-министра Никола Пашиняна об увольнении руководителя Генерального штаба Вооруженных сил страны Оника Гаспаряна.
Вчера, 19:5379
Была названа возможная причина пожара в больнице Черновцов
Пожар в Черновицкой больнице №1 случился не в результате взрыва кислородного баллона.
Вчера, 18:15111
Взрыв в больнице Черновцов и последовавший пожар не связаны с электропроводкой
Также на месте не было взрыва кислородного баллона.
Вчера, 17:48101