Уряд хоче, щоб заробітчани регулярно платили податки Україні

Уряд хоче, щоб заробітчани регулярно платили податки Україні
До парламенту внесено проект закону "Про зовнішню трудову міграцію", ініційований урядом. Його основна суть полягає в тому, щоб зобов'язати заробітчан сплачувати податки і збори згідно з українським податковим законодавством, пише "Експрес Онлайн".
Натомість після повернення на батьківщину гастарбайтерів обіцяють забезпечити пенсіями та, якщо буде в цьому потреба, й іншими соціальними виплатами.
Яку суму щомісячно урядовці запропонують заробітчанам вносити до скарбниці, ще достеменно не відомо. Після прийняття закону Кабмін має розробити відповідний порядок і визначити це. За словами міністра соцполітики пана Розенка, можливо, заробітчани будуть платити ЄСВ такий же, як і фізичні особи-підприємці - 34,7% мінімальної зарплати, а це 422 гривні на місяць у 2015 році. Передбачається, що закон парламентарі ухвалять вже у вересні, адже він потрібний для надання безвізового режиму з ЄС.
За різними оцінками, за кордоном працює від 3 до 5 млн. українців. Неважко підрахувати: якщо кожен заробітчанин щомісяця сплачуватиме хоча б 420 гривень, то за рахунок трудових мігрантів бюджет поповнюватиметься, як мінімум, 15 млрд. гривень щороку.
Але чи погодяться заробітчани сплачувати податки і в країні, де працюють, і на батьківщині? Чи стосуватиметься закон тих, хто трудиться за кордоном нелегально? 
– Закон не поширюватиметься на тих гастарбайтерів, що зайняті неформально, – коментує газеті "Експрес" Олена Малиновська, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень. – Тобто, він не зможе охопити величезну кількість мігрантів з України.
– Що передбачає документ? Сплата податків буде обов'язковою чи добровільною?
– У статті 20 закону ("Обов'язок трудових мігрантів і членів їхніх сімей зі сплати податків і зборів в Україні") чітко зазначено, що "трудові мігранти сплачують податки та збори відповідно до податкового законодавства України", – додає Тарас Доронюк, операційний директор аналітичного центру CЕDOS. - Але, звичайно, ніхто не зможе змусити заробітчанина платити які-небудь податки чи внески в Україні, поки він того сам не захоче. Немає наразі таких механізмів. І наші урядовці це прекрасно розуміють.
– У статті 20 закону ("Обов'язок трудових мігрантів і членів їхніх сімей зі сплати податків і зборів в Україні") чітко зазначено, що "трудові мігранти сплачують податки та збори відповідно до податкового законодавства України", – додає Тарас Доронюк, операційний директор аналітичного центру CЕDOS. – Але, звичайно, ніхто не зможе змусити заробітчанина платити які-небудь податки чи внески в Україні, поки він того сам не захоче. Немає наразі таких механізмів. І наші урядовці це прекрасно розуміють.
– Може, заробітчани погодяться добровільно сплачувати податки - хтозна, як життя за кордоном може скластися?
Т. Доронюк: – Із травня 2013 року наші трудові мігранти мають можливість взяти участь у добровільному соціальному страхуванні, тобто сплачувати страхові внески. Відповідне законодавство є. Але вони не поспішають це робити. Минулого року добровільно сплачували внески лише 5 - 6 тисяч осіб, скільки з них заробітчани - не відомо. Але думаю, що це одиниці.
Сплачуючи 34,7% мінімальної заробітної плати, можна розраховувати хіба що на мінімальну пенсію. Наші мігранти чудово розуміють, що 949 чи 1200 гривень - не ті гроші, на які можна гідно жити на схилі віку, тому вибирають інші варіанти збереження зароблених коштів.
О. Малиновська: – Так, дуже мало заробітчан користуються добровільним страхуванням. Хоч передбачено, що мігранти можуть собі навіть "купити" страховий стаж за рік, два чи три, якщо їм не вистачає до пенсії. Наше пенсійне законодавство також недосконале. Особи, які не мають права на трудову пенсію, можуть отримати соціальну допомогу. А вона лише трохи менша за трудову пенсію у наших пенсіонерів, що мають по 30 - 40 років трудового стажу.
– Тобто закон навряд чи запрацює?
О. Малиновська: – Так. Уряд, власне кажучи, пропонує заробітчанам сплачувати податки і в Україні, і за кордоном. Більшість на це не погодяться, адже сподіваються на отримання пенсії в Італії чи Іспанії. Тобто, вони платять податки там. Навіщо їм це робити ще й тут?!
Хоч є й винятки, пов'язані із нюансами законодавства тієї чи іншої країни. Наприклад, щоб легально працевлаштуватися у Греції, мігранти повинні сплатити певну суму внесків. Але, оскільки вони платять мінімум, лише ту кількість внесків, що дозволяє претендувати на отримання дозволу, він не дає їм жодних перспектив на отримання пенсії.
Ще один момент.
Існує велика недовіра як до різних інститутів України, так і до банків. Більшість заробітчан каже: "А чого я буду платити? А може, ці гроші в мене потім заберуть? Чи вони здевальвують? Чи пропадуть?"
– Скільки українців сьогодні працює за кордоном?
О. Малиновська: – Точних цифр ніхто не знає. За результатами останнього обстеження Держкомстату, йдеться про 1,5 млн. активних трудових мігрантів. 25% з цього числа працюють без оформлення трудових відносин. Наприклад, в Італії таких 30%, у Польщі - 50%.
– Міністр Розенко називає інші цифри – від 3 до 5 млн. осіб?
Т. Доронюк: – Це загальна кількість українців, які живуть за кордоном. Це, можна сказати, українська діспора.
Леся ЯСИНЧУК, газета "Експрес"
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-05-08
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Как выбрать цветочную композицию в подарок
Казалось бы, что сложного в том, чтобы купить цветы в подарок? Каждый из нас, хотя бы единожды в жизни, сталкивался с таким вопросом.
7-мая-2021, 16:30140
Продвижение сайтов силами профессионалов
У каждой интернет-компании, которая намеревается через интернет добиться определенной выгоды или популярности, должно быть собственное представительство в сети.
7-мая-2021, 14:33174
Навіщо потрібні корпоративні подарунки
Від чого залежить успіх компанії? Ви маєте рацію, якщо скажете: «У правильної стратегії, бізнес-моделі, грамотного розвитку і т.д.». А що щодо гармонійних відносин в колективі, репутації і візуалізації бренду?
6-мая-2021, 14:48249
Как выгодно покупать товары для дома из Китая
Товары китайского производства пользуются огромнейшей популярностью, поскольку они доступны, качественны и представлены в широком разнообразии. Продукция из КНР успешно реализуется и на отечественном рынке и оптом, и в розницу, но зачем переплачивать, если можно заказать все необходимое
5-мая-2021, 13:41278
Страхование КАСКО – уходим от непредвиденных расходов
Приобретение нового автомобиля практически всегда сопровождается не только приятными ощущениями.
4-мая-2021, 11:48316
Оригиналы для Хонды
У каждого человека, наверняка существует период времени в его жизни, который он считает наивысшей точкой своих достижений или по крайней мере самым удачным периодом.
3-мая-2021, 19:54353

События

Декларацию о европерспективе Украины подписали Зеленский и президент Латвии
Президент Владимир Зеленский во время рабочей поездки в Луганскую область провел видеоконференцию с латвийским коллегой Эгилсом Левитсом.
Вчера, 21:1261
Призыв отказаться от права собственности на вакцины против Covid-19 поддержал Ватикан
Папа Римский Франциск I поддержал идею законодательного отказа от прав интеллектуальной собственности на вакцины против COVID-19.
Вчера, 21:0964
В США отыскали женщину, которая полгода выживала в дикой глуши
Американку случайно обнаружили благодаря рухнувшему поисковому дрону.
Вчера, 19:1186
Индия закрывается на полный локдаун после нового рекорда
Уже третьи сутки подряд в стране фиксируют более 400 тысяч новых случаев заболевания. Многие люди умирают, так и не дождавшись врачей.
Вчера, 19:04114
Аэропорт и больницы после письма о минировании проверяют в Киеве
В субботу, 8 мая, киевские правоохранители начали проверку ряда больниц и аэропорта из-за сообщения о минировании.
Вчера, 16:3289
Более миллиона человек присоединилось к онлайн-маршу памяти "Наш полк" телеканала "Интер"
К маршу памяти онлайн "Наш полк", который второй год подряд ко Дню Победы организовывает телеканал "Интер", присоединились уже более миллиона человек.
Вчера, 16:07137