Як українцям "озброїтися" проти енергетичних компаній

Як українцям "озброїтися" проти енергетичних компаній
З кожним днем і кожним новим підвищенням тарифів в Україні залишається все менше жителів, які в своїх квартирах намагаються обходитися без простих приладів обліку споживання води — адже платити без лічильників доводиться помітно більше.
А останнім часом намітився ще один тренд — встановлення багатотарифних (в народі їх називають багатотемпературними) лічильників води. Вони хороші тим, що дозволяють платити за погано підігріту воду менше, ніж за повноцінно гарячу. Зріс також інтерес і до встановлення газових лічильників у квартирах, адже, за оцінками фахівців, такий прилад дозволяє економити від 20% і вище від плати за газ. Але, знову ж таки — якщо ви використовуєте "блакитне паливо” раціонально, не перетворюючи газові пальники у відкриті осередки для цілодобового опалення квартири (чим страждають багато наших співвітчизників). Але активність громадян у придбанні газових лічильників власним коштом сильно гаситься тією обставиною, що обслуговуючі контори з часом повинні поставити їх нам всім безкоштовно. І час цей має настати не пізніше січня 2018 року. А деякі це благо отримають і раніше — газові підприємства проводять безкоштовне встановлення за графіками. Але якщо дата встановлення лічильника у вашому будинку губиться за горизонтом, а почати економити хочеться прямо зараз, ви можете вирішити це питання за свій кошт.
ОБЛІК ГАЗУ: БЕЗ САМОДІЯЛЬНОСТІ
Газ — річ небезпечна, тому встановлення такого лічильника пов’язане з певними формальностями.
ПРАВИЛА. "Згідно з п. 22 Правил надання населенню послуг з газопостачання, встановлення лічильників газу здійснюється газорозподільним підприємством або підприємствами і організаціями, які мають необхідні ліцензії та дозвіл на виконання таких робіт”, — розповідає адвокат юридичної компанії "АБГ” Катерина Гутгарц. Виконавець після встановлення лічильників газу зобов’язаний видати споживачеві акт та розрахунковий документ, що підтверджує факт виконання робіт.
Гарантійне та післягарантійне обслуговування лічильників газу здійснюється відповідно до законодавства: за словами юриста, у разі встановлення лічильника газу у квартирі, приватному будинку чи іншому об’єкті споживача газорозподільне підприємство складає і підписує зі споживачем акт про збереження пломб у двох примірниках, один з яких залишається у споживача. Відмовити у встановленні газового лічильника газопостачальні організації не мають права.
ГАЗКОНТОРА. Можете звернутися в найближче відділення "облгазу”. Як нам розповіли, для початку потрібно по телефону викликати додому майстра для обстеження.  Вже на місці, вивчивши ситуацію, майстер вас інформує про вартість і терміни встановлення лічильника. Якщо не потрібно ніяких перепланувань труб, виносу лічильника в інше місце і тому подібних ускладнень, то загальна вартість, з лічильником і роботами, складе приблизно близько 3 тис. грн. Звичайно, навіть з подорожчанням газу, таке встановлення більш-менш швидко окупиться, якщо у вашому помешканні багато прописаних мешканців, а в реальності ви споживаєте мало газу.
ФІРМА. Як розповіли нам в одній з київських компаній, що займаються встановленням газових лічильників, у них теж все починається з виклику майстра додому. Хіба що (це вже наше особисте спостереження) додзвонитися до них набагато легше. Обстеження коштує 100 грн — це входить у загальну вартість робіт, якщо вони будуть проводитися. Все задоволення може обійтися від 2,5 до 3,5 тис., залежно від типу лічильника (роторний або мембранний) і способу встановлення (на гофротрубах або за допомогою зварювальних робіт). 
БАГАТОТАРИФНІ ВОДЯНІ
Багатотарифні лічильники допомагають економити, вимірюючи температуру гарячої води. Такі лічильники особливо актуальні для тих мешканців багатоквартирних будинків, хто змушений подовгу спускати воду в очікуванні, поки потече гаряча, і переплачувати за фактично спущені в трубу кубометри. Багатотарифні лічильники вирішують проблему легко: вони заміряють температуру води, що ллється з ваших кранів. І якщо вона нижче 40 °C, послуга підігріву води не враховується — ви платите як за холодну. Якщо те, що тече з гарячого крана, підігріто всього до 40-44 °C — ви заплатите 70% від вартості. У випадку, коли температура гарячої води 45-49 °C, враховується 90% послуги. І тільки якщо лічильник наміряє 50 °C і вище, враховуються всі 100%.
ФОРМАЛЬНОСТІ. Цей спосіб економії має чітке нормативне обґрунтування. "Постановою КМУ від 17 лютого 2010 року №151 "Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості” має проводитися перерахунок оплати за гаряче водопостачання, якщо температура не відповідає нормативним показникам, в тому числі і за показаннями квартирних засобів обліку”, — пояснює Катерина Гутгарц. На практиці це підкріплюється введенням нової квитанції для власників нових лічильників, де передбачено чотири окремі графи. 
АЛГОРИТМ. "Згідно п. 9 Постанови №630 у квартирі (будинку садибного типу) роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача. Квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік”, — розповідає Катерина Гутгарц. Фірми, що займаються встановленням лічильників, зроблять огляд і роботи протягом 1-2 днів. Якщо ви змінюєте вже наявні лічильники, то все з встановленням обійдеться приблизно в 2500 грн. Якщо ставите заново, це буде трохи дорожче — в районі 3 тис. грн (потрібні фільтри, зворотні клапани і т. д.). Вам видадуть всі необхідні документи для жеку або місцевої енергетичної компанії (а також водоканалу) — в залежності від того, з ким у вас укладено договір.
Можна заощадити і на самому лічильнику: наприклад, є два лічильники українського виробництва — за 1850 грн і за 1000 грн. Але треба враховувати, що дорожчий лічильник рахує і гарячу, і холодну воду. Виходить наче два в одному.
Ряполов Костянтин, finance.ua
Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-10-19
Наталья 4 апреля 2016 11:23
Надоела мошенничество правительства и газовых контор, поставила газовый счетчик и поняла, что нормы потребления завышены в 2-4 раза.
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Основные принцыпы правильного питания
В 21 веке здоровье все выше поднимается в рейтинге приоритетов. Поэтому все большее количество людей переходят на здоровый образ жизни - умеренный спорт, правильное питание и разумный тайм-менеджмент.
Вчера, 18:59109
Как выбрать хороший интернет-магазин: покупка техники без рисков
Количество интернет-магазинов растет не по дням, а по часам. Новые виртуальные торговые точки открываются регулярно. Покупатели узнают о них из рекламы в социальных сетях или на популярных новостных сайтах.
18-окт-2021, 14:49164
Как сэкономить на продуктах без ущерба для здоровья
Среднестатистический украинец тратит на покупку продуктов не менее половины, а в некоторых случаях 2/3 семейного бюджета. С учетом того, что цены растут как на дрожжах, доля таких расходов стремительно увеличивается.
18-окт-2021, 14:41167
Не только в Америке: как работает сервис поздравлений от украинских знаменитостей
В 2017 году в США создали сервис Cameo, где предложили пользователям заказывать видеоролики от звезд. В заявке необходимо описать адресата и указать текст обращения. Стоимость стартует от $25.
18-окт-2021, 14:39144
Как получить «чистый» звук от проигрывателя винила?
Не случайно, новое поколение ценителей музыки, которые росли в эру цифрового формата, проявляют неподдельный интерес к другим форматам из недалекого прошлого. Речь идет о виниле
18-окт-2021, 14:27143
Горящие путевки осенью: топ-3 экзотических направления для выгодных каникул
Горящие путевки в теплые края — лучший способ сменить осеннюю дождливую прохладу на яркое солнце и лазурь морской глади.
16-окт-2021, 15:36239

События

Зачем Стефанчук снова хочет отменить сезонный перевод стрелок
Уже в конце следующей недели, 31 октября, украинцы переведут стрелки часов на один час назад в рамках традиционного перехода на "зимнее" время.
Вчера, 23:5866
Синоптик рассказала о погоде в среду и четверг
В среду, 20 октября, в Украине, где ожидается ясная и безоблачная погода, в некоторых областях температура воздуха поднимется до +18 градусов.
Вчера, 20:1591
Россию в развязывании войны на Донбассе обвинил глава Пентагона
Министр обороны Соединенных Штатов Америки, который 19 октября прибыл в Украину с официальным визитом, уже сделал первые заявления в Киеве.
Вчера, 17:20118
Тотальный локдаун объявлен в России
В России объявлен тотальный локдаун. Он связан со взрывном ростом заболеваемости коронавирусом.
Вчера, 16:54155
За одну секунду хакеры взломали iPhone 13 Pro на iOS 15 и получили $330 тысяч
Чтобы перехватить управление, злоумышленникам нужно использовать сразу несколько уязвимостей, однако в итоге жертве достаточно просто кликнуть по ссылке.
Вчера, 13:08151
Вопрос независимости от Британии рассмотрят в Уэльсе
В Уэльсе заговорили о независимости от Британии.
Вчера, 13:05154