Супрун розповіла, як пити каву без шкоди для здоров'я і фігури

Супрун розповіла, як пити каву без шкоди для здоров'я і фігури
Європейське відомство по безпеці харчових продуктів (European Food Safety Authority) в 2015 році офіційно рекомендував споживати не більше 400 мг кофеїну в день, і не перевищувати дозу 200 мг за один раз. В одному американо - 154 мг кофеїну, а в одному еспресо - 77 мг. Про це на своїй сторінці в Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
"До того ж, вчені відзначають, що додавання в каву великої кількості вершків і цукру збільшує калорійність і жирність напою, зменшує його користь в рази.
Втім, універсальної поради бути не може. Кожна людина має власну чутливість до кофеїну - хтось його знешкоджує швидко, і на них "кава не діє", а хтось - дуже повільно. Крім цього, є генетична схильність відчувати тривожність через споживання кофеїну. У деяких людей від кави може боліти шлунок, а завзяті кавомани розвивають нечутливість до дії кофеїну.
Слід спиратися перш за все на свої відчуття від кави - якщо від нього стає погано або виникла залежність, слід обмежити його споживання до того рівня, на якому напій не викликає дискомфорт.
Не варто пити каву взагалі або не перебільшувати дозу більше 1-2 чашки в день, якщо після нього відчутно прискорюється серцебиття, потіють долоні, виникає біль в шлунку або печінки, погіршується сон і виникає почуття тривоги. Такі ж симптоми можуть спостерігатися у будь-якого в разі надмірного споживання кави ", - пише в соцмережі Уляна Супрун і додає, що вагітним жінкам, літнім людям, або людям з гіпертонією, проблемами шлунково-кишкового тракту і порушеннями сну, в стані сильного стресу, слід обмежити вживання кави теж.
"Якщо ви припинили пити каву, ви можете відчувати головний біль, втома і стати дратівливими. Так відбувається тому, що мозок занадто звик до кави, і став схильним більш до гальмування, ніж до порушення", - зазначила Супрун.
Також глава МОЗ написала про те, що кофеїн діє як стимулятор нервової системи.
"Він блокує аденозинові рецептори, які гальмують збудження у міру того, як ми втомлюємося. Чим більше ми звикаємо до кави, тим більше маємо аденозинових рецепторів. І тим важче їх заблокувати кофеїном - кава" не діє ", діяльність рецепторів робить нас сонливими.
Однак неприємні постеффекти зникають через деякий час після відмови від кави.
Якщо потрібно працювати всю ніч, то варто випити кави і відразу подрімати 15-20 хвилин. Відпочинок зменшить кількість аденозинових рецепторів в мозку, і кава буде простіше підбадьорити організм, не заподіявши шкоди ", - радить Супрун.

Нашли ошибку в тексте? Сообщите нам о ней: выделите текст и нажмите Ctrl + Enter. Спасибо!
Loading...

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2019-11-14
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Обсуждения

не могу найти подтверждение данной истории ни на каком другом ресурсе. Пожалуйста предоставьте ссылку на оригинал...
Philip (2019-11-11 21:35:39)
Интересно, чем закончилось? Молодец пацан....
Константин (2019-11-10 15:27:34)
Ця новина була опублікована 6 років тому, але про неї забули...
Хантер (2019-11-09 18:47:55)
Да уж совсем не ждал... Какая неожиданность...
Олечка (2019-11-06 12:30:32)
А вот это очень хорошая новость...
Taras (2019-11-06 12:28:05)