NYT: Трамп вимагає у країн НАТО більших витрат на оборону, інакше будуть наслідки

NYT: Трамп вимагає у країн НАТО більших витрат на оборону, інакше будуть наслідки

 

Президент США Дональд Трамп написав різкі листи лідерам кількох держав-членів НАТО, дорікнувши їм надто низькими витратами на оборону та попередивши, що Сполучені Штати втрачають терпіння через недотримання зобов’язань в рамках Альянсу.

Як повідомило видання The New York Times, у червні Трамп надіслав жорсткі листи із вимогами до лідерів Німеччини, Бельгії, Норвегії та Канади.

Дипломатичні джерела заявили, що, на їхню думку, Трамп відправив щонайменше дюжину таких листі, в тому числі керівникам Італії, Люксембургу, Нідерландів, Португалії та Іспанії.

Видання наголошує, що ці листи є ще однією із ознак загострення відносин між США та їхніми союзниками по НАТО напередодні саміту Альянсу, який 11-12 липня відбудеться в Брюсселі.

 

Трамп неодноразово ставив під сумнів цінності Альянсу та заявляв, що його члени повинні виділяти більше грошей, а не користуватися перевагами Сполучених Штатів.

У своїх листах Дональд Трамп обурився, що після понад року публічних і приватних скарг союзники не зробили достатньо, аби розділити тягар колективної оборони. Він натякнув, що розглядає відповідь на недофінансування союзників, включаючи коригування військової присутності Сполучених Штатів по всьому світу.

"Як ми обговорювали під час вашого візиту в квітні, у Сполучених Штатів зростає розчарування в зв'язку з тим, що деякі союзники не активізувалися, як було обіцяно", - зазначив Трамп в особливо гострому листі до німецького канцлера Ангели Меркель.

"Сполучені Штати продовжують виділяти більше ресурсів на захист Європи, у той час як економіка континенту, включаючи німецьку, процвітає, а безпекові проблеми – рясніють. Ця ситуація неприйнятна для нас", - заявив Трамп, додавши, що розчарування присутнє не тільки у виконавчої гілки американської влади, а й у Конгресу.

"Стає все важче пояснювати американським громадянам, чому деякі країни не розділяють тягар колективної безпеки НАТО, в той час як американські солдати продовжують жертвувати своїм життям за кордоном або приїжджають додому серйозно пораненими" , - написав Трамп у листі Меркель.

Скарги президента США пов’язані з тим, що багато держав-членів НАТО не виконують зобов'язання щодо виділення 2% ВВП на оборону, як було домовлено на саміті в Уельсі 2014 року.


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2021-05-06
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Навіщо потрібні корпоративні подарунки
Від чого залежить успіх компанії? Ви маєте рацію, якщо скажете: «У правильної стратегії, бізнес-моделі, грамотного розвитку і т.д.». А що щодо гармонійних відносин в колективі, репутації і візуалізації бренду?
Вчера, 14:48145
Как выгодно покупать товары для дома из Китая
Товары китайского производства пользуются огромнейшей популярностью, поскольку они доступны, качественны и представлены в широком разнообразии. Продукция из КНР успешно реализуется и на отечественном рынке и оптом, и в розницу, но зачем переплачивать, если можно заказать все необходимое
5-мая-2021, 13:41191
Страхование КАСКО – уходим от непредвиденных расходов
Приобретение нового автомобиля практически всегда сопровождается не только приятными ощущениями.
4-мая-2021, 11:48235
Оригиналы для Хонды
У каждого человека, наверняка существует период времени в его жизни, который он считает наивысшей точкой своих достижений или по крайней мере самым удачным периодом.
3-мая-2021, 19:54266
Как правильно чистить бассейн: 5 простых шагов от ИмперБуд
Если вода в бассейне перестала быть прозрачной и больше похожа на грязную лужу – это означает, что ему требуется тщательная очистка.
30-апр-2021, 18:56536
Какую модель Айфона стоит выбрать?
Ответ на вопрос, какую модель Айфона стоит приобрести, зависит в первую очередь от целей, которые ставит покупатель перед своим смартфоном. Что важнее прежде всего – камера, аккумулятор, дисплей, процессор, количество памяти.
30-апр-2021, 10:07630

События

В Украину сегодня циклон Gregor принесет дожди и похолодание
В пятницу, 7 мая, погоду в Украине будет определять холодный атмосферный фронт циклона Gregor, центр которого будет расположен над Польшей и Беларусью.
Сегодня, 08:4565
Когда Украина получит партию вакцины NovaVax и где застрял препарат CoviShield рассказал Степанов
Вчера, 6 мая, глава Минздрава Украины Максим Степанов провел переговоры с владельцем Serum Institute Сайрусом Пунавалом, на которых была достигнута договоренность о поставках в Украину вакцин NovaVax и AstraZeneca / CoviShield.
Сегодня, 08:4359
В СИЗО Харькова сидящий авторитет наладил поставки наркотиков с воли
Один из авторитетов-рецидивистов, находящийся в Харьковском СИЗО проявил недюжинные организаторские бизнес-способности и смог наладить поставки наркотиков за решетку.
Сегодня, 08:4263
С поста пресс-секретаря президента США решила уйти Джен Псаки
В команде хозяина Белого дома зреет первая громкая отставка. Джен Псаки, пресс-секретарь президента Джо Байдена, публично заявила о том, что примерно через год оставит свой пост.
Сегодня, 08:4078
Шестиклассница в штате Айдахо взяла пистолет и устроила в школе охоту на учеников, ранены три человека
В США произошла очередная школьная драма с массовой стрельбой. Здесь, в городе Ригби (штат Айдахо - Ред.) шестиклассница открыла огонь в стенах школы, ранив при этом трех человек.
Сегодня, 08:3965
Ночную погоню за курьером, который ехал на мопеде по тротуару устроила в Киеве полиция
В Киеве полиция устроила ночную погоню за работниками службы доставки.
Сегодня, 08:3771