Чиновники РФ могли отримати 100 мільйонів доларів "комісійних" від продажу "Запоріжсталі" - FT

Чиновники РФ могли отримати 100 мільйонів доларів "комісійних" від продажу "Запоріжсталі" - FT

 

Російські чиновники могли отримати "комісійні" від продажу "Запоріжсталі", які могли стати одним із джерел фінансування хмарочоса Trump International Hotel and Tower Toronto.

Про це йдеться в розслідуванні Financial Times, яке показує як проект хмарочоса "пов'язує [нинішнього] президента США з тіньовим пострадянським світом", пишуть "Ведомости".

Повідомляється, що деякі з виявлених фінансових операцій показують, як Дональд Трамп заробляв на залученні грошей, чиє походження може виявитися сумнівним.

У числі таких операцій може бути таємна виплата бізнес-партнером Трампа за проектом Trump Toronto "100 млн доларів московському "рішалі", що представляв підтримуваних Кремлем інвесторів".

"Цей платіж був частиною серії транзакцій, що принесли мільйони учасникам проекту в Торонто, який, в свою чергу, приніс мільйони майбутньому президентові", - йдеться в розслідуванні.

Партнером Трампа по Trump Toronto був Алекс Шнайдер, який контролював "Запоріжсталь", четверту за величиною сталеливарну компанію України.

В травні 2017 року The Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела повідомила, що після продажу "Запоріжсталі", частину отриманих грошей Шнайдер направив на добудову Trump Toronto.

Але досі було невідомо, що Шнайдер і Шифрін (бізнес-партнер Шнайдера - ЕП) таємно заплатили 100 млн доларів комісійних, які могли бути перераховані російським чиновникам.

Як зазначається, "Запоріжсталлю" цікавилися корейська Posco, Роман Абрамович, Алішер Усманов, а також український бізнесмен Рінат Ахметов, основний власник групи "Метінвест".

Тоді якийсь пул російських інвесторів на чолі з ЗЕБом нібито запропонував за весь комбінат 1,7 млрд доларів, перебивши оферту Ахметова.

У липні стало відомо, що за свою частку 48% Midland (компанія Шнайдера – ЕП) отримала 850 млн доларів. Ця цифра фігурувала в матеріалах Високого суду Лондона, куди Ахметов звернувся за компенсацією за зрив угоди з ним.

У січні 2011 року галузеве видання MetalBulletin з посиланням на матеріали лондонського суду повідомило, що покупцями стали фірми Atinia Ventures, Parborio Holdings, Belego Holdings, Sileni Trading і Equalchance Processing. Хто за ними стоїть, досі не відомо.

FT ознайомилася на Кіпрі і Британських Віргінських островах з документами компаній, яким Midland продала частку в "Запоріжсталі".

Виходячи з них "є серйозні підстави вважати, що ЗЕБ сам оплатив всю ціну покупки і в результаті отримав контроль над часткою Midland в сталеливарній компанії".

Головою наглядової ради ЗЕБа був тодішній прем'єр-міністр Володимир Путін, а Росія до українських подій 2014 року вже нарощувала економічну присутність в східній Україні, отримуючи контроль над промисловими активами безпосередньо або через дружніх олігархів.

У ЗЕБ від коментарів відмовилися.

Відзначається, що Midland отримала від покупця на 160 млн доларів більше, ніж пропонував Ахметов.

Але, як свідчать вивчені FT документи, з цих 160 млн доларів на виплату Ахметову за розрив попередньою домовленістю з ним повинні були піти 50 млн доларів, 10 млн призначалися самій Midland, а 100 млн доларів, які залишилися, повинні були бути відправлені через підставні компанії на Кіпрі і в інших місцях тим, кого Шнайдер в судових документах назвав introducers - рекомендавці, які представляли покупців і організували операцію.

Людиною, яка її організувала, згідно з судовим свідченням Шифріна, був Ігор Бакай - колишній керівник Державного управління справами України, засновник і перший керівником "Нафтогазу". Після помаранчевої революції він в 2004 р поїхав в Росію, де став, як пише FT, "рішалою".

До 2010 р, згідно з судовим свідченням Шифріна, Бакай "мав хороші політичні зв'язки на найвищому рівні" і фронтував угоду із "Запоріжсталлю".

Відзначається, що документи, які проаналізувало FT, не залишають сумнівів, що Шнайдер підписав платіж на 100 млн доларів, розуміючи, що гроші підуть людям, які представляють інтереси Кремля.

Як відомо, ТОВ "Запорізький металургійний комбінат" Запоріжсталь "- одне з найбільш великих промислових підприємств України, продукція якого добре відома і користується попитом у споживачів на внутрішньому ринку і в багатьох країнах світу.

Відзначається, що МК "Запоріжсталь" входить до групи "Метінвест", основними акціонерами якої є ЗАТ "Систем Кепітал Менеджмент" Ріната Ахметова (71,24%) і група компаній "Смарт-холдинг" Вадима Новинського (23,76%).


Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-05-25
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Выбираем качественный журнальный стол
Журнальные столики – обязательный атрибут гостиной комнаты, и не только. Сейчас модно ставить их как на открытых пространствах, так, например, в офисе, дополняя их креслами или компактным диванчиком.
Вчера, 22:4858
Почему стоит купить угловой диван
Диван — пожалуй, тот предмет мебели, без которого сегодня не обойдется ни одно жилое помещение. Он используется для того, чтобы отдохнуть самому или принять гостей. Часто именно на нем удобно сидеть и смотреть свои любимые фильмы и сериалы.
Вчера, 16:4686
The Neighbourhood соберут Дворец Спорта в Киеве
Многие слышали фразу: делить все на черное и белое. А многие на этом построили свою жизнь. Но если и жить в стиле черно-белого кино, то только под песни The Neighborhood. Этим ребятам такая гамма пришлась по душе и их ч/б стилистика клипов смотрится очень даже гармонично.
Вчера, 16:4481
Насосы для воды – помощники комфортной жизни
На сегодняшний день обеспечение комфортного проживания за городом в собственном частном доме — не проблема. Большинство жильцов загородных домов уже давно пользуются всеми доступными и современными удобствами: канализационной системой, системой отопления, горячим и холодным водоснабжением.
Вчера, 10:3384
Инсталляции для унитазов Grohe: экономия пространства и функциональность
Инсталляции для унитазов Grohe – отличное решение для того, чтобы сделать дом функциональным. Комфортная и стильная ванная, созданная с использованием современной сантехники – то что нужно для успешного начала дня и приятного его завершения.
24-мая-2020, 13:27104
Где заказать ремонт кондиционеров в Киеве недорого?
Кондиционер – очень полезная и нужная вещь, особенно – в жаркие летние дни. Климатическое устройство позволяет за считанные минуты обеспечить и поддерживать оптимальный микроклимат для комфортного пребывания в помещении.
24-мая-2020, 11:33119

События

Разрыв между богатыми и бедными увеличит Пандемия коронавируса
Неравенство увеличивается, несмотря на усилия правительств
Сегодня, 06:0022
Нацсовет заявил что языковые квоты телеканалы соблюдают минимально
В регуляторе видят потенциальный риск нарушения действующих норм
Сегодня, 05:0038
Черногория открывает границы но не для всех
Посетить Черногорию смогут жители стран с низким уровнем заражения коронавирусом
Сегодня, 01:0063
В Харьковском горсовете СБУ проводит обыски
Обыски проходят в служебных кабинетах заместителя городского главы и директора Департамента инфраструктуры
Сегодня, 00:1162
Под стражей оставили Антоненко - дело Шеремета
Андрей Антоненко останется под стражей до 23 июля
Вчера, 23:1661
Cледственный эксперимент для апелляции по делу Маркива проводят в Славянске
Выводы экспертов намерены использовать при обжаловании приговора
Вчера, 21:3071