Медведчук: «Реформи» Гройсмана загрожують колапсом комунального господарства

Медведчук: «Реформи» Гройсмана загрожують колапсом комунального господарства
Централізоване водопостачання в Україні під загрозою. Головний виробник дезінфектантів для питної води, одне з найстаріших підприємств хімічної галузі АТ «Дніпроазот» ще 15 червня повністю зупинило роботу. У компанії тоді пояснили: причиною такого рішення стало подорожчання газу, який є сировиною для виробництва, його ціна становить 80% вартості продукції підприємства. Тобто вже місяць в країні не проводиться рідкий хлор, а влада досі не запропонували вирішення такого важливого проблеми.

В управлінні житлово-комунального господарства та комунальної власності Дніпропетровської облради б'ють на сполох: ТОВ «Аульськая хлоропереливна станція» найближчим часом не зможе забезпечити рідким хлором водоканали для знезараження питної води в 22 областях України, зокрема Дніпропетровської. Депутати обласної ради звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана із закликом вирішити питання стабільної діяльності «Дніпроазоту». З вимогою втрутитися в ситуацію звернулася до Кабміну і асоціація «Укрводоканалекологія». За інформацією, оприлюдненою «Київводоканалом», складна ситуація з знезараженням питної води може спостерігатися по всій країні. При цьому оперативно налагодити поставки хлору з Європи проблематично. Як пояснили в «Київводоканалі», європейські цистерни не можуть змінювати колісну базу, а крім того, повинні бути сертифіковані на території України.

13 липня прем'єр-міністр Володимир Гройсман поспішив запевнити українців: влада забезпечить країну засобами дезінфекції питної води. «Що стосується хлору, я доручив займатися цим системно віце-прем'єр-міністру Геннадію Зубко. І той план, який він мені представив, який затверджений, каже, що хлор в Україні буде », - заявив Гройсман.

Однак до сих пір проблема так і не вирішена, а ситуація, схоже, вже виходить з-під контролю. КП ДОР «Аульський водовід», яке постачає воду в м Дніпро та інші населені пункти області оголосило, що 17 липня реагент на підприємстві закінчився. 18 червня про те, що вичерпані запаси хлору для знезараження води, оголосила влада Лисичанська. «Лісічанскводоканал» обіцяє частково вирішити питання за рахунок покупки імпортного хлору, проте проблема залишається. Через дефіцит рідкого хлору «Миколаївводоканал» змушений був знизити тиск в мережах подачі води. На підприємстві вже підрахували, що на закупівлю імпортного хімічного речовини їм знадобиться додатково 3 млрд грн. У «Харківводоканалу» запасів хлору залишилося лише до суботи. Віце-президент Української асоціації водоканалів Ольга Бабій прогнозує схожі проблеми в Житомирі і Кривому Розі. Такі великі виробники напоїв, як Carlsberg Ukraine, Coca-Cola Ukraine і PepsiCo, теж не приховують стурбованості ситуацією, що склалася і говорять про загрозу зупинки потужностей.

Експерти ж попереджають: ситуація критична. Співзасновник проектно-інжинірингової компанії Interproekt GmbH Євген Кунь пояснює: якщо поставки дезінфікуючих речовин не відновляться, вода стане технічною. Через наявність в ній вірусів, бактерій і грибків вживати цю воду буде заборонено, не можна буде навіть чистити нею зуби. А якщо врахувати те, що сьогодні переважна більшість водоканалів використовують саме хлор як найдешевший дезинфектант, неважко здогадатися, які можуть бути масштаби катастрофи.

Фактично криза в хімічній галузі оголив величезну проблему комунальної сфери України. Все, що має країна, це запущене, розвалюється комунальне господарство, за роки «реформ» так і не побачило модернізації та інновацій. А ще це неадекватно високі тарифи і ціни, що не відповідають рівню послуг, що надаються; нездатність влади оперативно реагувати в кризових ситуаціях; прагнення уряду всі проблеми в країні звалити на бізнес і громадян. Фактично народ став заручником безграмотної, безвідповідальною, популістської політики еврореформаторов, які, розповідаючи про «цивілізаційний вибір» України і європейських стандартах, довели до колапсу всі сфери життєдіяльності держави.

P. S. У останній момент стало відомо, що в Україні почав надходити хлор з Румунії. Але імпортується він малими партіями, які не покривають потреб України, і коштує значно дорожче вітчизняного. Також, можливо, зможуть налагодити поставки хлору з Польщі, Словаччини і Узбекистану, але лише до кінця серпня.

Як повідомляє прес-служба АТ «Дніпроазот», підприємство все-таки готується відновити виробництво. Але через складність виробничого циклу на це знадобиться кілька днів. Як до того часу буде жити країна - питання відкрите. І навіть якщо все закінчиться добре, хто понесе відповідальність за ПП, що сколихнуло всю Україну? Чи зробить влада висновки, чи зуміє захистити громадян від катастроф, подібних тій, яка загрожує українцям сьогодні?

Статья была интересной?
Поделитесь публикацией со своими друзьями!
 

Новости по теме

Последние новости

Вчера, 2020-07-11
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.

Новости ТОП-7

Досуг

Кроссфит требует орбитрек  Методичка: как на Zhelezzo.ua купить орбитрек в кредит
Покупка тренажера в кредит в интернет-магазине  - инновационная услуга от фирмы Zhellezzo.
10-июл-2020, 21:37106
Культура использования постельных принадлежностей
Ученные определи, что человек находится в спящем состоянии около трети жизни. В это время происходят рост, восстановление утраченных за день сил, даже выздоровление. Естественно, что правильно подобранное постельное белье должно быть безупречного качества
10-июл-2020, 12:16226
Рекламные кампании Google AdWords: что это и зачем нужно
Рекламная кампания Google AdWords: настраивайте объявления эффективно! Узнайте о ключевых особенностях рекламы в Google и типах целей, которые можно поставить.
9-июл-2020, 18:36406
Кредит в декрете – как получить помощь маме
С появлением детей в семье мамы неизбежно теряют часть дохода, а траты увеличиваются. Кредит для мам в декрете от Е-гроши – это своевременная финансовая помощь под низкий процент с выгодными условиями.
9-июл-2020, 18:35122
Быстрое кредитование от SOS CREDIT
Кредит онлайн круглосуточно без отказа
9-июл-2020, 14:56257
Какую мойку выбрать для автомобиля - советы экспертов
На что обращать внимание при выборе АВД. Обзор популярных автомоек.
9-июл-2020, 14:52123

События

Ранение активиста в Николаеве: стала известна причина
Правоохранители открыли уголовное производство
Вчера, 22:32118
Арестовали трех подозреваемых в нападении на автомобиль "Укрпочты"
Полиция разыскивает еще одного фигуранта нападения
Вчера, 19:59129
Конная полиция ищет в парках Киева нарушителей карантина
Патрульная полиция начала патрулирование лесопарковых зон Киева в поиске нарушителей карантина. 
Вчера, 19:57132
О риске быть задержанными в Китае США предупредили американцев
Накануне страны обменялись визовыми ограничениями
Вчера, 18:53150
Из-за новых требований к украинцам в "Борисполе" задержали рейс в Хорватию
Украинцам разрешен въезд в Хорватию лишь при наличии отрицательного ПЦР-теста на коронавирус
Вчера, 18:52167